X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 14 listopada 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak sobie pomyślę, że jak kuzynka 2 lata temu urodziła syna i jej ciągle radziłam, żeby nie nosiła, bo przyzwyczai, żeby nie brała do łóżka go, bo już tak zostanie, to mam ochotę cofnąć się w czasie i dać sobie w twarz 😀

    U nas łóżeczko też pełni funkcję dekoracyjną. Mały zasypia tylko jak jest u nas w łóżku. Może jak bym to ja go usypiała to by się udało, ale szczerze po całym dniu zajmowania się nim i wstawaniu w nocy to ta godzinka kiedy mąż go usypia jest dla mnie złotem. Chociaż tak naprawdę zanim mały zaśnie to mąż zasypia pierwszy i wtedy i tak to zostaje na mojej głowie, ale wczoraj już się wkurzyłam i po prostu poszłam spać. Nie wiem czy mały zasnął sam czy mąż go uspil, ważne że ja nie musiałam tego robić 😂

    Konieczynka, aga_ni lubią tę wiadomość

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 14 listopada 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też był trądzik niemowlęcy, teraz zostały chropowaty policzki, ale nie myślałam nawet o alergii - dalej jem wszystko, co mi się nawinie. Czytałam, że taka buzka może utrzymać się kilka miesięcy ;)
    Charczenie też jest i to mnie też niepokoiło, ale czekam na wizytę u pediatry - na razie tylko częściej wietrze mieszkanie.
    U nas drugi dzień w pojedynkę i nie jest źle, ale chylą czoła przed Pola, która jest sama z trójką - jesteś dla mnie jak Wonderwoman :) jedyne co mnie smuci to to, że teraz Mały będzie mniej czasu spędzał z tatą, no ale takie życie..
    A do nas jutro z rana przyjedzie doradca chustonoszenia, mam nadzieję, że Olek będzie współpracował :p
    Też usypiam Młodego na rękach i przy cycu a jak skończy jeść i odbije to jeszcze chwilę go poprzytulam i odkładam na śpiocha do łóżeczka. Wychodzę z założenia, że skoro sam nie zasypia w nim to nie będę katować ani siebie ani jego i nie robię z tego powodu wyrzutów.
    Ja do gina dopiero po weekendzie. Musieliśmy poprosić moją mamę o przyjazd, bo mąż w delegacji będzie a ja Olka nie wezmę do szpitala. A ze dzieli nas 100 km a mama jedzie pociągiem, to nie ma jak wrócić do siebie, więc zostaje na noc. Dobrze, że nie ma problemu z wzięciem urlopu.

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 14 listopada 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po szczepieniu cud. Mały rano się pośmial, usnął 2 h, później zjadł ale mało.cyca,pośmial się 2h i znowu spi i to w łóżeczku;o

    Mój też charczt i dziwne odgłosy wydaje,podobno to normalne bo ma jeszcze coś tam nie wykształcone.

    moni05 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi o alergii. Pola u nas to wygląda tak, że nie ma kolek, są zmiany skórne. Bardzo suche czoło, szczególnie brwi, aż odchodzą takie skórki. No i prawie na całym ciele drobniutkie chrostki lekko czerwone (taka kaszka). Takie trochę czerwonawe placki i ciałko też trochę wysuszone. No i z objawów na które mogło by wskazywać na alergie jest to, że od jakiegoś czasu zaczął ulewać czego wcześniej nie miał i czasem widzę, że meczy go jakby zgaga (ma taką kwaśną minę i glamie jakby chciał coś wypluć). A zaczęło się to wszystko od kiedy wyszła mu ciemieniucha ns brwiach. Tylko właśnie wtedy byliśmy u innej doktorki (bo ta prowadząca miała urlop) i ona powiedziała, że to trądzik niemowlęcy. A przedwczoraj ta nasza nawet dobrze go nie obejrzała i kazała ten nabiał odstawić. Ona w ogóle mówiła mi o tym nabiale już jak miał jakieś dwa tygodnie i nic mu się nie działo. Wtedy tydzień nie jadłam nabiału, ale stwierdziłam, że to bez sensu jak dziecku nic nie dolega.

    Bardzo żałuję, że nie ma innego sposobu potwierdzenia tej alergii, właśnie np badanie krwi. Chyba żeby przejść się typowo do alergologa. Tylko czy to musi być taki od dzieci?

    W ogóle zapytałem doktorki co mogę jeść słodkiego to powiedziała mi, że biszkopty. A przecież tam są jaja i mleko 🤔

    Więc jest coś słodkiego co można jeść? A można jeść chleb i pić mleko sojowe? Zakazała mi też napojów sklepowych i nie wiem dlaczego? Bardzo lubię np Kubusie oczywiście te bez truskawek. Y

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas trądzik również. Chociaż zastanawiałam się czy to nie skaza białkowa bo te krostki na takich czerwonych plackach były początkowo ( podobno ja tak miałam za dzieciaka). Z kolei położna mówiła, że skaza zaczyna się od czoła i brwi taką łuszcząca skóra. Mały tak też miał, ale tu muszę rozwikłać czy to nie od brody tatusia🤔

    I generalnie wszystko jem, z wyjątkiem owoców i warzyw, bo po pół roku diety cukrzycowej mam odruch wymiotny na sam widok. Brawo ja.

    A i wczoraj gin powiedział, że jak skończę kpi to po 2 cyklach możemy się starać o kolejnego potomka 😂 muszę pomyśleć, czy aż tak szalona jestem.

    moni05 lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrina to u nas właśnie czoło. Może to faktycznie ta skaza 😩

  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale macie super, że Wam same zasypiają dzieci. U mnie nie ma takiej opcji. Albo zaśnie przy cycu ululany przez mleczko a jak nie zaśnie to lulanie na rękach albo piłka. Dziś w nocy tak było, dwa razy po karmieniu nie zasnął i potem usypianie ok godziny. Czasem padnie w 5 min, ale nie dziś.

    A mój chłop też nie słyszy dziecka. Dziś w nocy biorę prysznic i słyszę, że mały zaczął płakać to otworzyłam drzwi i krzyknęłam do mojego żeby się zajął dzieckiem, a on mi odpowiedział "dobra". No to na spokojnie się ogarniam. Słyszę, że mały dalej płacze, ale myślę może go przewija. Przychodzę po 10-15 min, mąż śpi a dziecko parę centymetrów od niego płacze 😮 Dostał ochrzan, ale tłumaczył się, że tak go odcięło, że nie pamięta nawet, że mi odpowiedział 😑

  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To uczucie, gdy w końcu Mały zasypia, odkładasz go na łóżko a sąsiad z góry zaczyna wiercić. :(

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj hardcore, ryk taki, że nic nie pomaga. Właśnie zasnął na 3 minuty, jakie to były piękne 3 minuty ❤️ dziewczyny, ta dawka espumisan 100 czyli 10 kropel to na dobę?

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 14 listopada 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Ja się witam z angina i antybiotykiem 😬
    Julia w łóżeczku śpi w nocy. Odkąd trochę zassala smoczka to zdarzy się jej zasnąć samej z nim, ale nie jest to jakoś super często.
    U nas skóra póki co oki, ale uważajcie dziewczyny,bo takie maluchy często mają łojotokowe zapalenie skóry, które jest mylone z wszystkim alergiami, azs itp.

    Koniczynka - jak wyglądała sytuacja wcześniej z moczeniem się starszaka ?
    Problem pojawił się jak Lila się urodziła?
    Mój Jasio od 1 listopada noc w nocy zasikany pampers 😬
    Wczoraj zaczął też posikiwac w dzień co nie zdarzało mu się już nie wiem ile czasu! Mam nadzieję,że to jednorazowe wpadki 🙄😣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2019, 15:10

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 14 listopada 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eemmiilliiaa wrote:
    To uczucie, gdy w końcu Mały zasypia, odkładasz go na łóżko a sąsiad z góry zaczyna wiercić. :(
    Tak bardzo to znam 😡

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 14 listopada 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle.... Wydałam milion monet na matę, której mój potomek się boi.
    Ja mu chciałam rozrywkę zapewnić, a tu histeria.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • _nova Autorytet
    Postów: 351 405

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi o alergii. Pola u nas to wygląda tak, że nie ma kolek, są zmiany skórne. Bardzo suche czoło, szczególnie brwi, aż odchodzą takie skórki. No i prawie na całym ciele drobniutkie chrostki lekko czerwone (taka kaszka). Takie trochę czerwonawe placki i ciałko też trochę wysuszone. No i z objawów na które mogło by wskazywać na alergie jest to, że od jakiegoś czasu zaczął ulewać czego wcześniej nie miał i czasem widzę, że meczy go jakby zgaga (ma taką kwaśną minę i glamie jakby chciał coś wypluć). A zaczęło się to wszystko od kiedy wyszła mu ciemieniucha ns brwiach. Tylko właśnie wtedy byliśmy u innej doktorki (bo ta prowadząca miała urlop) i ona powiedziała, że to trądzik niemowlęcy. A przedwczoraj ta nasza nawet dobrze go nie obejrzała i kazała ten nabiał odstawić. Ona w ogóle mówiła mi o tym nabiale już jak miał jakieś dwa tygodnie i nic mu się nie działo. Wtedy tydzień nie jadłam nabiału, ale stwierdziłam, że to bez sensu jak dziecku nic nie dolega.

    Bardzo żałuję, że nie ma innego sposobu potwierdzenia tej alergii, właśnie np badanie krwi. Chyba żeby przejść się typowo do alergologa. Tylko czy to musi być taki od dzieci?

    W ogóle zapytałem doktorki co mogę jeść słodkiego to powiedziała mi, że biszkopty. A przecież tam są jaja i mleko 🤔

    Więc jest coś słodkiego co można jeść? A można jeść chleb i pić mleko sojowe? Zakazała mi też napojów sklepowych i nie wiem dlaczego? Bardzo lubię np Kubusie oczywiście te bez truskawek. Y

    Kurcze, u nas sprawa że skórą małego wygląda identycznie jak odpisałaś 🤔i też walczymy z ciemieniichą i ulewaniem. Położna twierdzi, że to trądzik niemowlęcy

  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czytam na bieżąco ale mało pisze.

    Co do usypiania w łóżeczku, u nas zazwyczaj się udaje ale z bujaniem (łóżeczko dostawka chicco z biegunami - najlepiej wydane pieniądze ever!!!), z suszarka na youtube i zwykle ze smoczkiem. Rano często tez kładę go do łóżeczka i w tym samym pokoju dobie susze włosy. Usypia go to.

    Ja wciąż nie jem nabiału. Ze słodyczy można upiec jakaś tartę z owocami (ciasto na margarynie), w lidlu są dobre ciastka owsiane no i w rossmanie jest bardzo dużo veganskich słodyczy. Wydaje mi się tez ze sezamki powinny być ok. No i nie wiem czy to zasługa odstawienia nabiału czy po prostu uczę się mojego dziecka ale młody skończył 3 tygodnie i jest o niebo lepiej niz wcześniej! Już nie ma takich strasznych napadów krzyku a jeśli ma, w miarę potrafię go spacyfikować. Noce tez lepsze. Dzis w nocy spałam w sumie z 8 godzin😍

    My mamy układ z mezem taki, ze młody idzie spać ok 21, ja się kładę o 22 a mój mąż czuwa do jego pobudki, usypia go jeśli młody się przebudza, jak się już całkiem przebudzi około północy wstaje i go przewija i podaje mi go do łóżka na karmienie. Młody zasypia i potem do rana już ja przejmuje duzur. Dobrze mi to robi ze te 2 godziny sobie śpię i nie muszę wstawać do następnej pobudki czyli zwykle do około 3. Mąż idzie rano do pracy wiec nie chce go angażować bardziej w nocy. Za to po pracy to on za każdym razem młodego przewija, kąpie i nosi. Ja tylko karmie.

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _nova wrote:
    Kurcze, u nas sprawa że skórą małego wygląda identycznie jak odpisałaś 🤔i też walczymy z ciemieniichą i ulewaniem. Położna twierdzi, że to trądzik niemowlęcy
    U nas też identycznie wszystko jak nuśka napisała i też położna nam powiedziała, że to trądzik. Z ulewaniem nic nie kazała robić, bo waga jest ok, jedynie rozważyć dodawanie zagęszczacza do mleka. Ale stwierdziłam, że spróbuję zmienić na mleko AR, bo ostatnio to jest jakiś kosmos z tym ulewaniem. Ciągle się krztusi, nie może spać, bo przy każdym ulaniu się budzi, a ulewa się od karmienia do karmienia :/

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 14 listopada 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśka u nas był trądzik i zrobiła się ciemieniucha(czoło,brwi i teraz glowka). Z Polą było to samo. Jak tylko lekarka zobaczyła to od razu powiedziała,że alergia na krowie i kazała mi odstawić. Ale to nie jest tak,że wszystko odstawiłam. Głównie mleko zmieniłam na kozie a wiejski,biały,jogurty jem ale ograniczone.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 listopada 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Hej moje dziecko też tak charczy szczególnie podczas ssania piersi i przy spaniu wydaje takie dziwne odgłosy.
    Najlepiej na rękach jak się ją nosi, w nocy śpi w łóżeczku, a w dzień w wózku.
    Ja się dziś wybieram do fryzjera, 23 chrzciny, a 24 gościna ale wybraliśmy restaurację, nie mam siły na ogarnianie dziecka i skakanie przy ludziach.
    Co do wagi to moja szaleje, taka wagę to ja w szkole średniej miałam, waże niecałe 57kg, gdzie przed ciąża było 64. Został mi taki wałek nad blizna i muszę się jakoś tego brzucha pozbyć
    O ja tak samo ważyłam 64 obecnie 62 i dalej leci. Chcę żeby waga spadła do 56 i myślę że bez problemów. To moja, waga sprzed pierwszej ciąży.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś tez raczej mało odkładalny dzień, ale jak te małe oczka na mnie patrzą, to i tak się rozpływam 😊
    To mój mały wielki człowiek ❤️


    Nie cytujcie proszę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 19:32

    Karooo93, eemmiilliiaa, ammarylis, sandrina22, Aaga, wiktoriaa, ManiaM, przedszkolanka:), Konieczynka, nuśka91, moni05, _nova, Kookosowa, Goemi, Jupik lubią tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 14 listopada 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera jaki maluszek. Na zdjęciach wydaje się taki malutki. 😘
    Moja też dziś cierpiała na nieodkladalnosc niemowlęca. Jutro będzie lepiej - musi bo zwariuje.

    Aguula na wszystkie szczepionki dodatkowe potrzebujesz receptę. Z rota wirusem jak się namyslisz musisz się pospieszyc. Do 12tygodnia jak się nie mylę trzeba podać.

    Ktoś pytał o moczenie starszaka. To ewidentnie po narodzinach Lili. On ma już 4 lata, o pieluchach dawno zapomniał. A teraz od miesiąca poduszkę i kołdrę pralam może 10 razy. I wiem że nie mogę go za to winić bo nie czuje, leje w łóżko i tak śpi. Ale jaka jestem na to wściekła tylko ja wiem. To są zawsze 2 prania extra. I on też jest tym zawstydzony...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 03:52

    przedszkolanka:), wiktoriaa, nuśka91, sandrina22, Aaga, moni05, ManiaM, _nova, Karooo93, Kookosowa, eemmiilliiaa, Cabrera, Jupik, Aguuula;2525 lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 14 listopada 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i widzicie - te same objawy i niektórym lekarz powiedział, że skaza a innym, że trądzik... Ja czuję, że bez nabiału długo nie wytrzymam. Chciałabym jednoznacznie wiedzieć czy to alergia czy nie.

    Dziewczyny mleko sojowe można? Chciałam wypić, ale przeczytałam, że soja niby też uczula 😑 a słodycze takie np jak landrynki albo żelki?

‹‹ 1422 1423 1424 1425 1426 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ