X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Uwemhe Autorytet
    Postów: 655 410

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy dzis szczepienie :-) zrobimy to 6 w 1. Meningo i pneumokoki rozbije nam. A rota nie robie.

    Kookosowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Witam się bez męża (wyjechał na 3 dni), ale w sumie ostatnio był chory, to tez pożytku z niego za dużego nie miałam ;)
    Mam nadzieje, ze wytrwamy (najgorzej, ze pogoda u nas okrooopna, od rana leje bez przerwy, także ze spaceru nici :()

    Wczoraj byłam u gina na wizycie kontrolnej (razem z eM., bo to taki trochę nasz znajomy) i tak nas nastraszył, żebyśmy uważali, ze absolutne minimum kolejnej ciąży po cc to pół roku (nie mielismy w zamiarze szybkich starań, raczej podejście na luuuzie), zalecił antykoncepcję (jakaś wkładkę)...generalnie tak dziwnie sentymentalnie mi się zrobiło...Same brzuchate w poczekalni, odgłosy ktg...aż trochę zatęskniłam za brzuchem 😱😱

    Monalisa, ja wolałam się wstrzymać z ❤️ do czasu wizyty, bo dziwnie okresowo bolał mnie brzuch (przy mojej laktacji która raz jest, raz jej nie ma wkręciłam sobie nawet owulacje;)), ale na razie ciiisza w jajnikach ;)
    Ale jak czujesz się Ok, to ja bym sobie przyjemności nie odmawiała :)

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Geomi - dlaczego macie zrobić pneumokoki później ?
    Ja też bym chciała w odstępie, mam nadzieję,że mi się uda ...

    Przedszkolanka - 4 wklucia, czyli 3 podstawowe i pneumokoki ?
    Dokładnie.
    My już po,nie znoszę szczepień.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisa88 wrote:
    Dzień dobry ☺️

    Emilia u mnie nie dzwonią. Kazała mi dzwonić się umówić w okolicy 2 miesięcy malutkiej.

    Dziewczyny przepraszam za pytanie... Któraś z Was miała przytulanki z mężem przed wizytą popologowa u gin? Zastanawiam się kiedy jest dobry moment na ten "pierwszy raz" po porodzie. A nie pamiętam jak do tego podeszłam kiedys😅 czy czekałam na wizytę czy nie.

    Cukrzycowe dziewczyny robicie obciążenie glukoza na 6 tyg po porodzie?
    Ja jeszcze się nie zgłosiła,będę blagala by mi nie kazała, bo nie mam możliwości wyjść na 3h bez cyca A do przychodni małego nie wezmę.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 923 952

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera u mnie juz jest owulacja od miesiaca wiec musimy uwazac z mezem. Planuje powiekszenie rodziny ale zdecydowanie nie teraz :D

    Co do przytulanek u mnie byl stres jak by to byl pierwszy raz ale nic sie nie zmienilo jest tak jak przed porodem. Tez libido mam raczej niskie ale maz nad tym dzielnie pracuje.

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po bioderkach. Malutki był niespodziewanie grzeczny. Bioderka bardzo ładne jak to dr powiedział 😆 cieszymy się bardzo, no u nas problemy z biodrami rodzinne.

    Jeszcze dziś mnie kontrola u gina czeka. Pierwszy raz K zostanie na dłużej z dzieckiem. Mam trochę stresa, bo o ile przewijanie mają opanowane, to karmienie leży. Surwiwal będą moje chłopaki mieć.

    Co do krzywej cukrowej - nie zamierzam póki co robić. Póki jeszcze mam mleko do diety nie wrócę a metformina też odpada. Więc mija się to trochę z celem.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Ja też bym bardzo chciała rozdzielić pneumokoki, ale ciekawe czy się uda zważywszy,że święta będą itd.

    Monalisa my już po 😉 jak się dobrze czujesz itd to myślę,że śmiało 😉😏

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj małemu odpadł pępek, a dzisiaj zauważyłam, że sączy się z niego jakąś wydzielina przezroczysto-zielonkawa. Też tak miały wasze maluchy?

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj coś tam poczytałam, że tą alergie pokarmową u dziecka można wyjaśnić badając przeciwciała IgE z krwi. Czy wiecie coś na ten temat? I tak mamy mieć zrobione badania krwi i moczu na 9 grudnia więc zrobilibyśmy przy okazji to IgE żebym nie musiała się katować tym nie jedzeniem nabiału. Czy faktycznie dobrze rozumiem to badanie i czy da się to zrobić u takiego malucha? Może pOla34 zna odpowiedź?

  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Dziewczyny, wczoraj małemu odpadł pępek, a dzisiaj zauważyłam, że sączy się z niego jakąś wydzielina przezroczysto-zielonkawa. Też tak miały wasze maluchy?
    U nas jak odpadł kikut to pępek był bialutkk, czysty, nic się nie pojawilo

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Dziewczyny, wczoraj małemu odpadł pępek, a dzisiaj zauważyłam, że sączy się z niego jakąś wydzielina przezroczysto-zielonkawa. Też tak miały wasze maluchy?

    Z sącząca wydzieliną trzeba iść do lekarza.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Dziewczyny wczoraj coś tam poczytałam, że tą alergie pokarmową u dziecka można wyjaśnić badając przeciwciała IgE z krwi. Czy wiecie coś na ten temat? I tak mamy mieć zrobione badania krwi i moczu na 9 grudnia więc zrobilibyśmy przy okazji to IgE żebym nie musiała się katować tym nie jedzeniem nabiału. Czy faktycznie dobrze rozumiem to badanie i czy da się to zrobić u takiego malucha? Może pOla34 zna odpowiedź?

    Zrobić się da. Tylko wynik nie koniecznie będzie miarodajny. Anie każda alergia jest Ig-zależna. U mego syna alergika z AZS wyniki wychodzą zerowe.

    A bez nabiału da się żyć. Ja już ponad miesiąc bez nabiału i jaj 💪

    ammarylis lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wlasnie po szczepieniu. Pneumokoki w poniedzialek bo rozdzielila nam. A z racji wady serca dostal refundowane 5 w 1 bo mamy inny krzsztusiec.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • KasiaP Autorytet
    Postów: 458 546

    Wysłany: 13 listopada 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ja libido mam ogromne ale mąż każe czekać na wizytę. Wnerwia mnie ten mój mąż niesamowicie. Nie dość że w ciąży mi odmawiał to teraz też taki prawilny 😛 pytanie tylko czy nawet jak światło będzie zielone to czy się okazja znajdzie

  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 13 listopada 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, brawo ja, zapisalam Nine na 2gie szczepienie na 27.12. Wlasnie spojrzalam w kalendarz, ze jest to piatek miedzy swietami a weekendem, czyli dzien koedy i tak wszyscy na urlopach i moznaby spedzic czas jakkolwiek ciekawiej noz w przychodni :/ no nic, juz tak zostanie, bo 6tyg od 1 dawki wychodzi nam 18.12, a przed swietami i tak juz nie bylo terminow, wiec wole nie odwlekac na nowy rok, bo z 6tyg zrobiloby sie blisko 9...

    A w kwestii rozbijania szczepien na kilka wizyt, czemu do tego dazycie? Ja wyszlam z zalozenia, ze lepiej ten stres dziecku fundowac jednego dnia, bo czy jedno ukucie czy wiecej i tak bedzie bolalo, wiec przynajmniej 1 dnia z glowy. No i dodatkowo, tylko raz dolek immunologiczny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 15:53

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • pOla34 Autorytet
    Postów: 381 396

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśka Konieczynka juz odpowiedziala, tak naprawde nic Ci to badanie nie wniesie. Z reszta u takich maluchów ukłąd immunologiczny jest niedojrzały i testy alergiczny w tymoznaczenie przeciwcial jest niemiardodajne. Moj starszy synek mial straszne azs na tle alergii na bialko mleka krowiego plus uczulenie na kilka warzyw i IgE calkowite kolo roku ujemne takze tego ;).
    A przypomnij mi czemu Ty nie jesz tego nabialu, sorki ale juz polowa forum jest na diecie bezmlecznej i mi sie myli. Moje obserwacje w tym dosiwdczenie wlasne jest takie, ze wiekszosc diet bezmlecznych jest wdrozona niepotrzebnie, w ogole bardzo rzadko alergia na bialko mleka kroweigo objawia sie tak wczesnie, zwykle to min 6tz, a najczesciej po 3 mz. I objawy typu prezenia, zaparcia i inne takie niespecyficzne objawysa zwiazane z niedojrzaloscia p. pokarmowego i po prostu mijaja a nie z alergia na bmk. Na alergie wskazuja zmiany skorne (chociaz czesc pediatrow nie widziec czemu myli tradzik niemowlecy/ lojotokowe zapalenie skory ze skaza bialkowa) krew w stolcu, sluz.
    W innych przypadkach bylabym ostrozna z tym rozpoznaniem, i powoli testowala, obserwowala, wracajac jednak do nabialu bardzo ostroznie. Aga chyba pisala, ze pomylila alergie na bkm z nietolerancja laktozy i dolewala mleka bezlaktozowego do kawy , dalej sie eksponujac na bialko nmleko kroweigo, a u Wladka obserwowala poprawe, ktorej raczej nie mialo prawa byc. Moj syn mial nowe zmiany skorne po kazdym moim grzechu, nawet po 1 biszkopcie, a ile tam tego mleka jest, jeszcze przetworzone sto razy.
    Takze Nuska raczej IgE wyjdzie Ci ujemne i na pytanie czy stosowac diete nie odpowie. Dochodzenie czy cos uczula i co jest bardzo zmudne, cos o tym wiem.

    Napisze jeszcze, ze od dzisiaj zostalam sama do piatku z moja trojka, trzymajcie kciuki zebby wszyscy przezyli ;)

    moni05 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola, to ja tu narzekalam, ze z jednym sama zostałam...teraz aż mi wstyd 😉

  • Uwemhe Autorytet
    Postów: 655 410

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Poplakal ale bylo ok. Oby nie miał temperatury w nocy. Szczepulam 6 w 1 plus pneumo 13. A za 2 tyg meningokoki mamy.

  • KasiaP Autorytet
    Postów: 458 546

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola kciuki!

  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Pola jeśli chodzi o te alergie. Mój dostał małe syfki na twarzy i w ogóle ich nie łącze z żadną alergią, pewnie to trądzik. A też co was czytam to pół forum na diecie i też się zgubiłam kto i dlaczego. Chyba tylko 1% dzieci ma rzeczywiście alergię.

    Też jak kkkaaarrr nie rozbijam tak szczepień. Lepiej raz i mieć z głowy. Jakby nie można było łączyć to by nie łączyli, a u mnie w przychodni meeega na to zwracają uwagę. Pytałam o te meningokoki i moja położna tam zrobiła wywiad (bo mi zależało, żeby zaszczepić jak najszybciej)- właśnie ze względu na wskazania producenta szczepionki i wystapujacych skutków (u wielu dzieci wysoka gorączka) tego szczepienia nie łączą tego z niczym i zachowują odstępy- czyli robią to szczepienie w 8 mcu. Są przychodnie, które ryzykują i robią wcześniej, bo łączą, lub nie zachowują odstępów. U mnie nie ma takiej opcji. A pneumokoki można spokojnie połączyć.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
‹‹ 1420 1421 1422 1423 1424 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ