X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Aaga Autorytet
    Postów: 923 952

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaP wrote:
    Moje dziecko wisi już 2 godziny na cycu, no to chyba nie jest normalne

    KasiaP moja tez tak potrafi wisiec. Dzis ma taki dzien ze jedynie by mamlala cycka...

    Co do tradziku u nas byl, nasilal sie pod wplywem ciepla, czasami bez powodu albo jak cos zjadlam. Przeszlo samo z czasem.

  • Goemi Autorytet
    Postów: 253 172

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś też dzień biegania po lekarzach. Byłam na usg piersi bo niestety nadal boli. Nic konkretnego nie widać, mam torbiel do 9 mm i do obserwacji. Lekarz zalecił ściągnąć "całe mleko" bo jest go dużo, ale wg mnie to bez sensu bo po takim ściąganiu będzie go jeszcze więcej.
    A teraz byłam z małą u neurologa. Dziwna lekarz ale dała skierowanie na szczepienie 5 w 1. Zaleciła rozłożyć w czasie szczepienia i pneumokoki będziemy szczepić min 2 tyg po podstawowej szczepionce.

  • KasiaP Autorytet
    Postów: 458 546

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarra, Aaga, czyli jednak nie tylko nam się zdarza 😁 mam tylko nadzieję że to nie będzie nasza norma. No godzina się już zdarzała ale dwie pierwszy raz i szczerze mam nadzieję że ostatni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Sunshine, cdl obserwowała jedzenie i mowila, ze ssie bardzo ładnie...on się wkurza tak po 5 min, dlatego myślałam, ze nie mam mleka...a butelkę miał calme z medeli, która wymaga aktywnego ssania...
    Już sama nie wiem, o co w tym chodzi, ale najważniejsze, żeby mały miał pelen brzuszek ❤️

    My szczepimy 19.11., tez nam stresa 😱
    Cabrera, pełny brzuszek najważniejszy! :)
    Ale zadowolona mama też, więc głowa do góry :)

    Cabrera lubi tę wiadomość

  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też na początek kp przybywal 16 gram a teraz ponad 40

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidka po szczepieniu przespala większość dnia, taka osowiala. Budziłam na jedzenie ale i jadła słabo, nie oprozniala piersi. A teraz na temp 38,4 na brzuszku bo jak mierze na główce to 37,5. Niby takiej się nie zbija ale jak ja mam pójść spać.

    Zdaniem lekarki jej waga jest ok. To i tak 75centyl. Przybrała od porodu 900g więc nie mam co się martwić. Waży 4,9 💪

    I wklejam jeśli ktoś jest niezdecydowany na sposób szczepień. https://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/
    Bo to nie jest tak że jak szczepimy skojarzonymi to dziecko dostaje Bóg wie ile antygenow na raz. Przy szczepieniu sanepidowskim dostaje to samo tylko w innej ilości zastrzyków. Czyli zamiast w jednej zawisinie (jedne subst dodatkowe, rozpuszczalniki itd) dostaje to w 3 strzykawkach. Inny jest antygen krztusca bo w skojarzonych jest bezkomorkowy. I na polio w skojarzonych jest inaczej. Niech każdy sobie przeanalizuje.
    Fakt że to wydatek niemały i czasem problem z dostępnością w aptekach.

    Widzialyscie ten spot o meningokokach. Moim zdaniem straszny i aż mam chęć zaszczepić swoje dzieci na to bo ani starszego nie szczepilam, ani młodszej nie myślałam...
    I nie dostałam rotarix w aptece to odwleklam na następny tydzień, chyba dobrze bo dziś Lidka tak ulewa że 300zl by zwymiotowala i tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2019, 22:20

    moni05 lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Dziewczyny, wiecie może czy trądzik niemowlęcy może się robić bardziej czerwony po jedzeniu? Teraz zmieniamy bebilon dla alergików na hippa combiotic i mam wrażenie, że robią mu się większe czerwone plamy po moim mleku i tym hippie i już sama nie wiem. W sumie jak chyba konieczynka napisała nietolerancja laktozy jest rzadka, więc mało prawdopodobne żeby chodziło o laktoze w hippie i moim mleku.
    Olii może być,bo mu ciepłej pewnie. U nas się robił nawet jak się rozciagał.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _nova wrote:
    Cześć i czołem!
    U mnie z wagą też tragedia. W nic nie wchodzę...Podśpiewuję sobie tylko "tak mi się nie chce, tak bardzo nie chcę, lecz kiedyś jeszcze będę seksi..." (hit mojego macierzyńskiego) ;)

    Ja dzisiaj jestem pierwszy dzień sama z moją wesołą dwójeczką i jest...nudno! Mąż od dzisiaj wrócił do pracy. Chłopcy obaj śpią, a ja już posprzątałam, postawiłam zupę, przejrzałam insta, podszkoliłam się na yt z wiązania chusty, nadrobiłam forum i dalej nie wiem, co z sobą robić. Jak każdy dzień będzie taki, jak ten, to chyba muszę poszukać nowego hobby ;p Ale pewnie jutro będzie odwrotnie. Więc: chwilo, trwaj!
    A i rano jechałam do labu oddać ponownie mocz na posiew, bo ostatnio ponoć źle pobrałam i nie zrobili wyników. Dalej się bujamy z żółtaczką i nie wiadomo dlaczego :/ usg brzuszka wyszło dobrze. Może coś z tego moczu wyjdzie. Bilirubina wysoka, ale nie zagrażająca. To już kurcze ponad miesiąc trwa.

    Czy buźki waszych maluchów są gładkie? Mój ma strasznie chropowatą skórę, aż twardą. Była też dość mocno zaczerwieniona (Olii wydaje mi się właśnie, że bardziej po jedzeniu. Jesteśmy kp). Smarowałam krochmalem. Zaczerwienienie znika, ale nic się nie wygładza.
    Uwielbiam piosenkę😁 moja trenerka lubiła z.nami do niej ćwiczyć;D

    Co do buziek to u nas trądzik zszedł ale chropowata właśnie jest plus ciemieniucha na czole.
    I korzystaj z wolnego,bo u nas dzisiaj pełnia w pelni-oboje szaleją i nie spia ..tzn.dopiero teraz oboje🙈 jutro szczepienie więc się już boję..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaP wrote:
    Moje dziecko wisi już 2 godziny na cycu, no to chyba nie jest normalne
    Mój tak w nocy potrafi. I się rzuca przy nich. Od wczoraj ewidentnie mniej pokarmu mam ;o

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 13 listopada 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    Lidka po szczepieniu przespala większość dnia, taka osowiala. Budziłam na jedzenie ale i jadła słabo, nie oprozniala piersi. A teraz na temp 38,4 na brzuszku bo jak mierze na główce to 37,5. Niby takiej się nie zbija ale jak ja mam pójść spać.

    Mój też przespał cały dzień, ale spodziewałam się takiej reakcji. Nawet przy jedzeniu cały czas zamknięte oczy. Przespał 12h, przed chwilą się obudził. Ciekawe czy będzie impreza do rana 😮 A temperature raz 37,5 a za pół godziny mierze i 36,6 i tak w kółko... Więc już nie wiem czy ma stan podgorączkowy czy nie.

    ammarylis lubi tę wiadomość

  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 13 listopada 2019, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka pamiętam moja corka tez po pierwszej szczepionce spala caly dzien i noc. Miala temperaturę ale pomogly oklady z mokrych pieluszek. Najwazniejsze żeby nie rosła. W nocy spalan i mialam budziki co 2 h na kontrole temperatury. Na zmiane z mezem sprawdzalismy.
    My szczepienie jutro. Nie wiem jak to z nami bedzie. Lekarz zdecyduje czy dajemy czy odwlekamy znowu.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 13 listopada 2019, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak pozatym to Bartek to człowiek guma. On to nie potrafi lezec jak człowiek. Od dwoch dni próbuje sie przekręcić z pleców na brzuch. Jeszcze nie ogarna ze reke musi zabrać ale dupka i nozki wywijaja.
    No i spi rozkryty jak corka. Tak sie kokosi ze kilka razy monitor mu sie przekręcil i alarmu narobił

    moni05 lubi tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 13 listopada 2019, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśka mojemu jak ciepło to ma 37,3-37.5 i to normalne ;)

    My się zbieramy i na szczepienie, 4 klucia..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • KasiaP Autorytet
    Postów: 458 546

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Mój tak w nocy potrafi. I się rzuca przy nich. Od wczoraj ewidentnie mniej pokarmu mam ;o
    No I tak było, po kąpieli gdzie normalnie zasypia ładnie i w nocy potem też. Chyba sobie odbijała tę wycieczkę do Wiednia, tyle w aucie i tylko krótkie karmienia w przerwach. Nie ogarniam. Jeszcze o 5 pies mnie obudził żeby sypnąć karmę, potem dziecko uznało że jest już wyspane i tak się bujamy. Nie wiem jak przeżyję dzisiejszy dzień czuje się jak zombie jakieś...
    Powodzenia na szczepieniach tak w ogóle.
    Miłego wszystkim

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Geomi - dlaczego macie zrobić pneumokoki później ?
    Ja też bym chciała w odstępie, mam nadzieję,że mi się uda ...

    Przedszkolanka - 4 wklucia, czyli 3 podstawowe i pneumokoki ?

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookosowa wrote:
    Koniczynka pamiętam moja corka tez po pierwszej szczepionce spala caly dzien i noc. Miala temperaturę ale pomogly oklady z mokrych pieluszek. Najwazniejsze żeby nie rosła. W nocy spalan i mialam budziki co 2 h na kontrole temperatury. Na zmiane z mezem sprawdzalismy.
    My szczepienie jutro. Nie wiem jak to z nami bedzie. Lekarz zdecyduje czy dajemy czy odwlekamy znowu.

    Liczyłam się z tą temp ale miałam nadzieję że obejdzie się bez niej. Czuwanie pół nocy, budzik co 2h. O 23 założyłam czopek z paracetamolem bo było już 38,6 a chciałam usnąć spokojnie. O 4 Lidia była już wyspana, jak mnie już stary wkurzył. Nie śpi ze mną, bo po co się budzić, miałam to troche w nosie bo przynajmniej nie chrapię, ale też jest mi przykro że się tak wyniósł. W każdym razie przy mega płaczu i tak się budzi i przychodzi, a dziś w nocy przyszedl, popatrzył że uciszam Lidke i poszedł spać. No jak mnie zagotował. Najpierw myślałam że poszedł do WC ale wzięłam Lili i poszłam do niego a ten pod kolderka sobie śpi. Pewnie bym nie poszła do niego żeby sam nie przyszedł, ale on stwierdził że Lili nie jest sama (bo mogłam być w łazience) a ja sobie radzę to poszedł spać. Nie ważne że ja też potrzebuję snu.
    Przeja mała i przyniósł ja o 5 ululana. Sam już się nie położył, może trochę mi go szkoda bo ja potem odespalam od 5 do 8. Mąż od 4 na nogach dzięki temu, starszaka ogarnął i zostawił mi kanapki.
    Już się nie gniewam 😋 ale on trochę tak...

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Goemi Autorytet
    Postów: 253 172

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Geomi - dlaczego macie zrobić pneumokoki później ?
    Ja też bym chciała w odstępie, mam nadzieję,że mi się uda ...

    Przedszkolanka - 4 wklucia, czyli 3 podstawowe i pneumokoki ?
    Ja boję się tych pneumokoków bo starsza córka najgorzej ją znosiła ze wszystkich szczepień i ze starszą kolejny dawki też oddzielałam od pozostałych szczepień. A teraz neurolog zaleciła żeby też razem nie szczepić wręcz mówiła że jak jest na KP to po pierwszym roku, ale zaszczepię wcześniej tylko oddzielnie. Generalnie mówiła że powinno się szczepić ale nie wszystkie szczepionki na raz tylko w min dwu tygodniowych odstępach. Ale pewnie każdy lekarz ma na to inny pogląd.

    Karooo93 lubi tę wiadomość

  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak szybko kontaktowała się z Wami przychodnia przed szczepieniem? U nas wczoraj zaczęliśmy 6 tydzień. Mieli dzwonić z przychodni, bo tak mówili jak zostawialiśmy deklaracje, ale na razie cisza.
    U nas pierwszy dzień bez męża. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Obym tylko nie zapeszyla :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 11:09

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️

    Emilia u mnie nie dzwonią. Kazała mi dzwonić się umówić w okolicy 2 miesięcy malutkiej.

    Dziewczyny przepraszam za pytanie... Któraś z Was miała przytulanki z mężem przed wizytą popologowa u gin? Zastanawiam się kiedy jest dobry moment na ten "pierwszy raz" po porodzie. A nie pamiętam jak do tego podeszłam kiedys😅 czy czekałam na wizytę czy nie.

    Cukrzycowe dziewczyny robicie obciążenie glukoza na 6 tyg po porodzie?

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

  • Uwemhe Autorytet
    Postów: 655 410

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisa88 wrote:
    Dzień dobry ☺️

    Emilia u mnie nie dzwonią. Kazała mi dzwonić się umówić w okolicy 2 miesięcy malutkiej.

    Dziewczyny przepraszam za pytanie... Któraś z Was miała przytulanki z mężem przed wizytą popologowa u gin? Zastanawiam się kiedy jest dobry moment na ten "pierwszy raz" po porodzie. A nie pamiętam jak do tego podeszłam kiedys😅 czy czekałam na wizytę czy nie.

    Cukrzycowe dziewczyny robicie obciążenie glukoza na 6 tyg po porodzie?
    Hej

    U mnie libido zerowe w nawet czujw obrzydzenie myslac o sexie. Jak ogladam tv i ludzie sie calują to odwracam wzrok. Masakra. Mąz wraca za 9 dni wiec trzeba myslec o rozwiązaniu:-). Wizyte mam za 10 dni u gina.

    Co do ociazenia to ja zrobie za 6 miesiecy. Jak sie z dietą ogarnę.

    Czasami glukomwtrem sprawdzam i jest ok

‹‹ 1419 1420 1421 1422 1423 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ