Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 listopada 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Na płasko, a główkę ma obrocona w jedna lub w druga stronę. My mamy pod materacem taki specjalny mały klin, ale to ze względu na ulewanie (to nasza zmora :/). Można równie dobrze podłożyć książki pod łóżeczko po stronie główki ;)
    Na bok kładę tylko podczas spania „pod moim okiem” np. w ciągu dnia.
    Spanie na boku odradził nam tez ortopeda se względu na bioderka...
    Dzięki za inf. Ja dawałam na boki ale teraz już nie będę. Za to pod materac dam książki.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Dzięki za inf. Ja dawałam na boki ale teraz już nie będę. Za to pod materac dam książki.

    Sarraa, książki daj pod nogi od łóżeczka :)

  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 16 listopada 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Emiliaa a jaka masz chustę? Możesz jakaś polecić?
    My mamy Lennylamb AZURYT. ta z linku tylko mam rozmiar M i drugiego gatunku:
    https://pl.lennylamb.com/web_page/17334
    Doradca, która u nas była też na takiej uczy, bo podobno jako pierwsza chusta do nauki jest spoko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 12:32

    aga_ni lubi tę wiadomość

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 16 listopada 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Chciałam zacytować. Nieprawda kochana :) to, że dziecko ma silny odruch ssania nie oznacza, że brakuje mu bliskości tylko samego ssania właśnie. Mój smoczka w buzi nie ma praktycznie tylko w nocy... a to tez czasem trzeba mu instalować ;) nie wmawiaj sobie takich rzeczy! Jesteś dobra mama właśnie dlatego, że te smoczki mu dajesz jak ich potrzebuje. Gorzej by było na sile zabierać.

    Kurczę, dziewczyny, ja się boje. Moje krwawienie jest strasznie mocne, większość to żywa krew, z małymi skrzepami. Wszędzie czytam, u mamyginekolog tez, że okres nie powinien się rozpocząć w trakcie połogu. A w sumie dopiero dzisiaj mi się połóg skończył, czyli de facto nadal w czwartek w nim byłam. No i norma to jest ok. 6 tygodni od zakończenia karmienia (choć wiem, że to sprawa indywidualna...) lub tak szybko u kobiet, które wcale nie karmiły. Napisałam do gin. Bo nigdy w nocy w czasie okresu nie musiałam wymieniać podpasek/tamponów (ale teraz nie używam) więcej niż raz, z czystego przekonania higienicznego, a dzisiaj to się leje ze mnie strasznie, jak zmienię przed karmieniem to po zaśnięciu młodego (40 minut) było już na granicy przesiąknięcia...
    Ja mimo poprzednio karmienia dostałam okres równo po 6tygodniach ( wściekłość na maksa :p jeszcze z synem w szpitalu byłam wtedy,masakra) potem było już normalnie i regularnie.

    moni05 lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 16 listopada 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po cc ile czasu krwawiłyście? Wczoraj minęło 4tygodnie A ze mnie ciągle leci, nie ma tego dużo ale ciągle jest

    syy26iye928jhyb7.png
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 16 listopada 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny po cc ile czasu krwawiłyście? Wczoraj minęło 4tygodnie A ze mnie ciągle leci, nie ma tego dużo ale ciągle jest
    Ja 3 i pół tyg potem z 2 tygodnie wkładki, kilka dni spokoju a dziś znowu krew - na szczęście tylko wkladka ;)

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 16 listopada 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny po cc ile czasu krwawiłyście? Wczoraj minęło 4tygodnie A ze mnie ciągle leci, nie ma tego dużo ale ciągle jest
    Moze lepiej,że leci niż jak u mnie po 10 dniach już nic. Położna kazała iść do gina, że niby macica się nie obkurczyła i antybiotyk. Gin kazał dwa razy nawet przyjść na usg, w międzyczasie coś tam zaczęło lecieć 2-3 dni i niby już o.k. Ale stres miałam,że coś jest nie tak. Także jak nie dużo leci to chyba jest o.k. i wszystko się jeszcze czyści.

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 listopada 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie faktycznie okres i to zupełnie „normalny”. Ech. Zero wytchnienia 😋🤷🏻‍♀️

    A moja córka zrobiła synkowi odznakę... 😅🤦🏻‍♀️
    38e2f4a70c06.jpg

    eemmiilliiaa, _nova, Cabrera, sandrina22, adella1, nuśka91, przedszkolanka:), Jupik, Kinga82, ammarylis, Monalisa88 lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 16 listopada 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny po cc ile czasu krwawiłyście? Wczoraj minęło 4tygodnie A ze mnie ciągle leci, nie ma tego dużo ale ciągle jest

    U mnie to samo, masakra! Też 4 tyg wczoraj :)

    3uqruv0.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 16 listopada 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny po cc ile czasu krwawiłyście? Wczoraj minęło 4tygodnie A ze mnie ciągle leci, nie ma tego dużo ale ciągle jest

    4 tygodnie to zupełnie ok. U mnie 3 tyg i 3 dni i nadal krwawię.

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 16 listopada 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Nie chce zapeszać bo dopiero 19:30 ale dzis pierwszy raz Władek nie darł się w niebogłosy po południu! Ubrałam go w tulik😍😍😍 jeśli to będzie działać codziennie a nie tylko dzisiaj, będę przeszczęśliwa!

    moni05, Cabrera, Jupik, eemmiilliiaa, sandrina22, wiktoriaa, nuśka91, Monalisa88 lubią tę wiadomość

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 16 listopada 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera, ja mam Caboo Close, przy starszej córze przydało się dosłownie parę razy (do dziś nie lubi być w nic owijana, pakowana -śpiwór to wróg, a nawet przytulana-chyba że sama się przytuli), za to Feli już widzę, że ma odwrotnie i lubi być opatulony i już go parę razy włożyłam w Caboo. Przy Kini trochę żałowałam wydanej kasy (kupiłam nowe), ale teraz może się bardziej przyda.

    Cabrera lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 16 listopada 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są jakieś techniki przekładania dziecka na brzuch? 😲🙉
    Ja tam biorę i przekładam. W ogóle przy drugim dziecku fajne jest to, że już człowiek się z niczym nie czai, bo nie ma na to czasu i możliwości 😛

    Karooo93, moni05, aga_ni lubią tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Kinga82 Ekspertka
    Postów: 221 187

    Wysłany: 16 listopada 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny po cc ile czasu krwawiłyście? Wczoraj minęło 4tygodnie A ze mnie ciągle leci, nie ma tego dużo ale ciągle jest
    Ja krawilam równe 6tyg i zaczynałam już bardzo panikować ale jak skończył się 6tydzien to w ten sam dzień przestałam krwawić więc nie masz się czym martwic.

    m6jvh4cdtelsgr6u.png
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 16 listopada 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są techniki na różne 'rzeczy do robienia' przy maluchach :) odkładanie, podnoszenie, przekazywanie sobie wzajemnie, przewracanie na brzuch i plecy, zmianę pieluchy itp :) zawitkowski ma fajną książkę notabene polecona mi na tym forum plus ma całą serię filmików :) szczególnie przydatne właśnie komuś z pierwszym dzieckiem i bez doświadczenia albo tym, co malenstwa płaczą przy codziennej pielegnacji a wszytko inne zawodzi. U mnie się sprawdziło a potem samo wchodzi w krew ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 20:26

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 16 listopada 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    To są jakieś techniki przekładania dziecka na brzuch? 😲🙉
    Ja tam biorę i przekładam. W ogóle przy drugim dziecku fajne jest to, że już człowiek się z niczym nie czai, bo nie ma na to czasu i możliwości 😛
    To prawda, człowiek przy pierwszym to się boi przełożyć rękę przez body, żeby nie złamać 😂 a dzisiaj jak zobaczyłam jak partnerka teścia odkłada małego z ramienia na mate na brzuszek bez trzymania mu główki to myślałam, że zawału dostanę 😱 może przy drugim mi przejdzie ten strach o wszystko 😅

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 16 listopada 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    To prawda, człowiek przy pierwszym to się boi przełożyć rękę przez body, żeby nie złamać 😂 a dzisiaj jak zobaczyłam jak partnerka teścia odkłada małego z ramienia na mate na brzuszek bez trzymania mu główki to myślałam, że zawału dostanę 😱 może przy drugim mi przejdzie ten strach o wszystko 😅

    Ollliii tak przy drugim bedziesz trzymac na rekach malucha i jeszcze obiema rekami cos robic. Serio. ;) z Judka tez sie balam ze jak zle odloze to tragedia.

    Emilia Zawitkowski uczyl mi Bartka odruchu ssania po operacji. Bardzo fajny i cierpliwy facet.

    nuśka91, eemmiilliiaa, Jupik lubią tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 16 listopada 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ewidentnie skok rozwojowy - trzy dni niejedzenia!! (mogę na palcach jednej ręki zliczyć takie porządne posiłki kiedy opróżnił mi całą pierś) dziś już trochę więcej zjadł, co więcej rozpoczęła się faza ssania na całego, cały czas chciałby przy piersi wisieć, sutki bolą mnie już prawie jak na początku. Z pozytywnych obserwacji - zaczęło się piszczenie z radości, głużenie i odkrył też, że to co mu majta przed oczami to jego rączki (oczywiście z uwielbieniem pcha je do buzi). Co za ulga, że to nie żadne choróbsko.

    ManiaM, nuśka91, Cabrera, KasiaP lubią tę wiadomość

  • ManiaM Autorytet
    Postów: 588 569

    Wysłany: 16 listopada 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jeszcze wtrące pytanie o ten espumisan- przepraszam że truje
    Kupiłam espumisan 100 , mała ma 5 tyg. Jak dawkowac? 5 kropelek wystarczy? Dajecie do/Przed każdym karmieniem? Do butelki z mleczkiem można czy trzeba na łyżeczkę i bezpośrednio przed ?


    oar843r8hxms7jm7.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 17 listopada 2019, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania ja daję ok 5 kropli do butelki z mlekiem 2-3 razy dziennie. Kiedyś w chwili kryzysu podałam z łyżeczki między karmienia mi i też było ok.


    Moja bestia wyspała się w dzień i teraz ogłosiła bunt na rożek. Zamknęłam w dostawke i przykryłam kocem. Teraz noc nam z głowy, dzieciak się rzuca po łóżeczku jak poparzony, a ja mam wizje zaplatania w kocyk.
    Chyba będę go na noc grubiej ubierać i będzie spal na samym prześcieradle niczym nie okryty....
    Kur... Jaka wściekła jestem nooooo😤😠😤😠😤😠😠


    Edit: jeszcze stary mnie wkurzył, bo ja taka bezradna już się go pytam, czy ma jakiś pomysł na to spanie to mi powiedział, że nic nie poradzi i poszedł spać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2019, 00:35

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
‹‹ 1425 1426 1427 1428 1429 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ