X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 28 września 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam torta, też Pani z okolic robi , to 150zl powiedziała. Będzie również z opłatkiem i świnka Peppa bo Gabrysia ją uwielbia , a nie chciałam tej całej masy lukrowej, bo to tylko pięknie wygląda, a smaczne nie jest. Impreza w domu na 16osob, nie wiem jeszcze jak przygotuje wszystko z Gabrysia, która stoi mi przy nogach. Mama z siostra przyjeżdżają w piątek rano, mają mi pomóc, bo menu dość obfite wymyśliłam.

    Ale nie pięke ciasta , bo oprócz torta , zamówiłam monoporcje, z restauracji gdzie robiliśmy chrzest. Były bardzo pyszne

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 28 września 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Waszych Roczników! Na prawdę nie mogę uwierzyć, że to już rok minął! My świętujemy dokładnie w roczek 11.10 i będą to podwójne urodziny bo syn kończy 05.10 8lat. I tu też mam zagwostke czy dwa torty czy jeden, jakie dekoracje itd... z jednej strony szkoda kasy na dwa torty bo ceny są kosmiczne, a z drugiej ciężko połączyć na jednym torcie Pokemony(Wiki oszalał na ich punkcie) i śpiącą sarenkę którą sobie wymyśliłam jako motyw tortu i dekoracji😂Moni współczuję ciężkich dni i nocy. Wiem o czym mówisz bo mój Wiki był takim dzieckiem. Tylko dużo cierpliwości i spokoju może pomóc. Pocieszę Cie, że teraz jest super chłopakiem i do tego grzecznym nawet.Także pomyśl sobie, że to kiedyś minie i nadejdą lepsze czasy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2020, 14:23

    moni05 lubi tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 28 września 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni ja mam podobnie jak Ty , łącze się w bólu. Już nie pamiętam kiedy była super noc tylko z 2 pobudkami na mleko . Teraz wstaje po 5-6 razy. Wczoraj poszłam do kościoła, mąż został z Gabrysia to przez godzinę płakała i stała w drzwiach . Uspokoiła się 20min przed moim powrotem , już nie miała chyba siły płakać.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 28 września 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia jakie menu? Bo u mnie brak weny, potrzebuje jakiś fajnych sprawdzonych sałatek czy przekąsek, podrzuccie coś dziewczyny

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 28 września 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje ze jesteśmy po pierwszej godzinie w żłobku. Byliśmy razem, Władek bardzo zadowolony. Cieszę się jak wariatka ;) zobaczymy jak dalej będzie. Jutro zostaje beze mnie na godzinę.

    Co do urodzin to ja licze na to ze imprezę zorganizuje babcia w swoim dużym domu. Piecze pysznie wiec pewnie tort zrobi, moja mama tez chętnie. A ja pewnie resztę jedzenia przygotuje (chociaż nie wiem kiedy bo praca z dojazdami mi będzie zajmować 9-10h a urlopu na razie nie będę miała).

    Wiktoria ja często robię salatke: brokuły, winogrono, czerwona cebula, boczek smażony - trochę majonezu z czosnkiem i to posypane Prażonym słonecznikiem. Z rzeczy superszybkich zawsze można tez przygotować deskę serów, z oliwkami, orzechami i gruszkami w syropie - ale to nie każdy lubi takie rzeczy.

    kkkaaarrr, wiktoriaa lubią tę wiadomość

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 28 września 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam o Waszych katarach i myśl jak dobrze, że nas omija...do dziś gil zalewa ja i kaszle. Oby nie było powtórki z zapaleniem ucha.
    Co do tortów to starszej już 4 razy robiłam sama to i teraz by wypadało 😋 tym bardziej, że starsza wybrała już opłatek dla siostry hehe
    Noce nadal słabe u nas, choć 2 ostatnie to tragiczne. Nie wiem czy zeby jej idą ale wisiała na cycku aż mam obolałe.

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 28 września 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wymiękłam i stwierdziłam, że nie będę się wysilać, bo dziecię moje też mocno absorbujące a urodziny kolejne takie duże będzie miała dopiero za 17 lat więc zdecydowaliśmy się z mężem na obiad i ciasto w knajpce. U nas w domu by było mega ciasno na 13 osób i 3 mniejszych dzieci. Do tego chrzcin na razie nie będzie, a jak się zdecydujemy to nie zrobimy imprezy. Wiem że gdybym w domu robiła te urodziny to bym się narobiła, na denerwowala i by mi odebrało radość z tych urodzin. A świętujemy równo w roczek czyli 3 października 😉 Podziwiam Was dziewczyny za Waszą pracowitość w tej kwestii 👍

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 28 września 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Kasia jakie menu? Bo u mnie brak weny, potrzebuje jakiś fajnych sprawdzonych sałatek czy przekąsek, podrzuccie coś dziewczyny


    Pisalsm, pisałam i usunęłam post..
    No wiec jeszcze raz

    Na obiad krem z dyni z wędzonym twarogiem + prazone pestki dyni i kiełki. Do tego roladki z kurczaka faszerowane pomidorami suszonymi i serem, bitki wołowe w sosie + ziemniaki + surówka i mini marchewki i brokuł zapiekane w sosie majonezowo jogurtowym.


    Później na ciepło podam jeszcze udka z kurczaka bez kości z papryką i pieczarkami zapiekane serem.
    Sałatki trzy : gryos, meksykańska z kurczakiem i rukola z pomidorami suszonymi, granatem , szynka parmeńska, boczkiem i prazony słonecznik + parmezan.

    Przystawki na zimno :
    Półmisek wędlin
    Półmisek pstrąg wędzony + łosoś wędzony
    Rolada serowa z kurczakiem i pieczarkami + sos czosnkowy
    Tortille
    Mini golonki ( w sensie mięso z golonki) w cieście francuskim z czarnym sezamem.
    Kieszonki schabowe z sosem chrzanowym

    I tyle. No oczywiście tort + te deserki ( monoporcje ) ale to zamówione.

    Też świętujemy równo w roczek 3 października 😊

    Wiktoria, bardzo dobra i szybka sałatka ( tylko ja nie robię bo nam się przejadła) wędzona pierś z kurczaka pokrojoną w kostkę ( dostępne w biedronce czy Lidlu) , ciemne winogrona pokrojone na pół i słonecznik prazony + majonez, sól, pieprz. Jest pyszna. Ja zawsze około 0.5kg piersi, tyle samo winogrona , a reszta na oko

    wiktoriaa lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 28 września 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis w zlobku 2.5h, ale razem. Ja nawet ccialam wyjsc, ale ciocie uparly sie ze pierwszy dzien caly z mama. Wiec siedzialam z boku i staralam sie dla Niny zlewac ze sciana, bawilam z innymi dziecmi. W ogolw jej to nie przeszkadzalo, bawila sie super. Zostalysmy nawet na zupe :) jutro powtorka, ale zostawiam ja sama, mam nadzieje odebrac jak dzis po zupie czyli ok 11.30. Jak pojdzie dobrze to w srode zostanie na drzemke.

    W kwestii tortu, mi sie pofarcilo. Dla kawiarni osiedlowej ciasta piecze Ukrainka, ktora zna sie na rzeczy. Do kawiarni czesto zagladam i wiedzialam, ze robi ladne i smaczne rzeczy. Wzielam do niej telefon i bez problemu zrobila piekny tort bez cukru (ksylitolu i innych zamiennikow). I teraz najlepsze, wziela za to 85zl!!! Gdziekolwiek sie dowiadywalam to za taki bez cukru to 170 bylo najtaniej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2020, 21:09

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 28 września 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia A Ty to jakaś kucharka? Bo tak czytałam 2 razy i wierzyć nie mogę takie dania aż ślinka cieknie 😁 dzięki dziewczyny, ja lubię nowości, lubię próbować nowe dania, szczególnie uwielbiam sałatki, ale z rodziną od strony męża jest problem. Teściowa jak sobie coś usra to w kółko jedno i to samo. Jakieś 3 lata temu podałam jej przepis na sałatkę z kurczakiem i makaronem tortellini i wyobraźcie sobie że od tamtej pory każde święta, imieniny, urodziny robi tą sałatkę. Już się w Dupie przewraca tak ją lubiłam, a teraz patrzeć na nią nie mogę. Wcześniej miała fazę na sałatkę z zupek chińskich. Ciężko coś przygotować na ciepło czy chociażby sałatkę bo brokuł ble, ser feta ble, awokado? Matko co to takiego i ja się nastoje, narobie A potem leży. Z moja rodziną problemu nie ma zjeżdżą wszystko, bratowe też lubią nowości, cokolwiek, a tam najlepiej kotlet schabowy albo mielony. No dramat. Mój brat tylko dyni nie toleruje bo go kiedyś teściowa taką zupą poczęstowała.
    W sumie ja bym urodziny robiła na 15 więc tylko jakieś danie na ciepło, sałatki, tort itp bez obiadu

    syy26iye928jhyb7.png
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 29 września 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się! Kamilek 25go skończył roczek! Nie do wiary że to już. Poniżej wklejam fotkę solenizanta.

    I błagam o pomoc. Kamil budzi sie kilka razy w nocy z histerycznym płaczem. Czasem wypije troche mleka, bujam go, odkładam do łóżeczka i budzi sie w ciągu 30 sekund znów z rykiem, dosłownie. W dzień w łóżeczku na chwile nie posiedzi bo krzyczy strasznie. Nie moge sie oddalić by cokolwiek zrobić.
    Teraz odsypia nockę. Ja od kilku dni jestem od 3 na nogach😵
    0dce11d350b5.jpg


    e631e899bbd1.jpg

    bbc92622a96d.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2020, 07:36

    aga90, ammarylis, kasia1518, Konieczynka, adella1, wiktoriaa, Karooo93, Zimri lubią tę wiadomość

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • Aaga Autorytet
    Postów: 934 965

    Wysłany: 29 września 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wszystkiego najlepszego dla roczniakow!!

    Kasia moge wpasc do Was na roczek? 😍 normalnie odpadlam czytajac Wasze menu!
    U nas polowy z tego nie bylo.

    Dziewczyny super ze Wam tak gladko ta adaptacja w zlobku idzie. My ciagle nie mozemy zajsc do zloba przez katar... Aga_ni podziwiam Cie z ta praca. Ja juz tu truchleje jak pomysle ze nagle z calego dnia z mala, bede ja widziec 4 godziny przed snem 😞 ale moze dobrze mi to zrobi.

    U nas noce raz lepiej, raz gorzej. Nie ma kompletnie reguly. Za to wierci sie tak ze odpadam. Jak jest w lozeczku to wali glowa we wszystkie szczeble a jak ja bierzemy do lozka to jestesmy z mezem cali skopani. Ja nie wiem co to dziecko wyprawia😵

  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 29 września 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Kamilka! Wydaje się już taki dorosły i poważny! Kasia normalnie Twoje menu powaliło mnie na kolana. Ja zawsze robię dosyć dużo ale nie takie cuda! Raczej proste rzeczy typu roladki z kurczaka ze szpinakiem, polędwiczki z grzybami, papryki faszerowane, szaszłyki z kurczaka, ziemniaczki pieczone, chlebek ziołowy i ze dwie sałatki. Co do ciast to nadal nie wiem co z tortami i czy dam jeszcze radę upiec jeszcze coś sama.Na razie mam tylko sukienki dla nas i pompony do dekoracji.A i piniatę Pikachu dla syna robię 😁

    Aguuula;2525 lubi tę wiadomość

  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 29 września 2020, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z sałatek polecam sałatkę z rukoli. Paczka rukoli, słoik pomidorów suszonych, ser pleśniowy, dwie gruszki. Na wierzchu posypać słonecznikiem prażonym i polać trochę oliwą od pomidorów.

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 29 września 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodzinki Lidii sama przygotowałam z dwóch powodów : zrobiłam tak żebym mogła ja i Lidia wszystko zjeść (poza tatarem który był kupiony), a po drugie nie chciałam pomocy, pomimo że babcie obie się oferowały, bo niestety potem muszę się odwdzięczać. Mama przyjęła to normalnie, a wręcz chyba z ulgą ze nic nie musi. Za to teściowa przyniosla ciasto i galaretkę, które zostały - ja tego nie zjem, mój mąż zaczął ćwiczyć i przeszedł na dietę (już 6kg mniej) a dzieciom nie dam. Ciasto oddałam szwagierce a na galaretkę chętnych brak. Za to już teściowa mnie pyta czy teraz ja zrobię jej sushi na 3.10 bo robi imieniny.

    U mnie z mies były szaszłyki, żeberka i indyk w sosie, który wam polecam nie tylko na imprezę. Pierś z indyka podsmaża się króciutko, potem tusi z cebulką oraz suszonymi pomidorami. Plus przyprawy :pieprz, ziele angielskie, listek laurowy. Mięsko wychodzi soczyste i pyszne. Na koniec można dać śmietanę, której ja nie daje bo alergia.
    A z sałatek miałam kilka ale właśnie brokol miały wzięcie.
    1. Brokol, kukurydza, ogórek świeży, kurczak (u mnie indyk bo alergia) sos czosnkowy (u mnie vegę 🤭)
    2.brokol, suszone Pomidory, pestki słonecznika, indyk, drobny makaron, zamiast sosu olej z pomidorów i trochę ostrej musztardy.

    Apropo żłobka. Zazdrosna dziś jestem. Lidia WYCIAGNELA RĘCE DO CIOCI I POSZLY BEZ PAPA. 😭 Zdrajca mały 😝

    Agula a może ząbki mu tak dokuczaja. Daj mu ibuprom na noc. Nie zaszkodzi nawet jak to nie zęby.

    Ammarylis chyba robiłabym jednak 2 torty. Tylko malutkie bo ktos potem musi je zjeść

    Ps. Czy ktoś mi powie kiedy trzeba udać się z dzieckiem do logopedy. Mama mi suszy głowę że syn niewyraźnie mówi. Ona go nie zawsze rozumie. I koniecznie trzeba. Nikt więcej mi na to uwagi nie zwrócił, ani w przedszkolu, ani nikt z znajomych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2020, 23:04

    kasia1518, ammarylis lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 września 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gotowanie to moja pasja. Lubię to robić ale jak nam czas , bo mnie to relaksuje i odpręża. Dlatego tak trochę wymyślam, chociaż i tak wędliny czy ryby to ze swojskiego wyrobu i wędzenia, ale już sami tego nie przygotowujemy, tylko wędliny zarówno z wieprzowiny i dziczyzny wyrabia sąsiad (mąż dał mięso), a ryby wędzi moja ciocia , bo ja pochodzę z pomorza, także rodzice mi przywiozą.

    Ja na szczęście na pomoc mogę liczyć i nie muszę się odwdzięczyć, choć sama to często robię z przyjemnością.

    Właśnie siostra dała znać że wyjeżdżają z Gdańska w piątek o 4 rano, żeby maksymalnie 10-11 być u mnie i mi pomóc. Większość będzie można w piątek przygotować, jedynie sałatki w sobotę, pokroić wszystko, nakryć stół. Imprezę mamy na g.17 więc trochę czasu jest. Sama pewnie od 5 rano będę na nogach w kuchni, jak mała jeszcze śpi, bo później niewiadomo czy mi pozwoli cokolwiek zrobić.

    Po jakieś balony jadę w czwartek, nie planuje dużo dekoracji. Ogólnie od jutra mam już intensywnie bo jutro fryzjer, czwartek paznokcie, a w piątek już dom ludzi. Dzisiaj od rana nawlekam pościele i przygotowuje im spanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2020, 09:58

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 września 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula, wszystkiego dobrego dla Kamila 🎂🎁🎂

    W kwestii spania nie pomogę , bo u nas też to średnio wygląda. Wali w te szczeble mimo że ochraniacze przez całe łóżeczko są. Ona lubi się rozkładać bO jak ma drzemkę I śpi u nas na łóżku to nic jej nie przeszkadza. Od listopada liczę że pójdzie na swoje łóżko ( 120x200) i mam nadzieję że będą lepsze noce

    Aguuula;2525 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 września 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka, a w przedszkolu nie mają zajęć z logopeda?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 29 września 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka, dałam juz mu w nocy paracetamol i lipa... Dzis mamy szczepienie wiec powiem o tym lekarce. Idą mu 2 czwórki na raz wiec byc może to to ale w dzien jest ok.

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 29 września 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    Konieczynka, dałam juz mu w nocy paracetamol i lipa... Dzis mamy szczepienie wiec powiem o tym lekarce. Idą mu 2 czwórki na raz wiec byc może to to ale w dzien jest ok.

    U nas też w dzień jest ok, a w nocy ciężko. Idą trójki.
    Konieczynka- w przedszkolu logopeda jest? Powinien chyba coś zauważyć?

‹‹ 1670 1671 1672 1673 1674 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ