X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Menina Autorytet
    Postów: 615 481

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mam do Was pytanie o płytki krwi. Czy jest jakiś sposób na podniesienie ich liczby? Dwa tygodnie temu miałam 123 tys. i lekarz zwrócił uwagę, że spadają, ale powiedział, że dopóki są powyżej 100 tys. to nie jest tak źle. Dziś zrobiłam wyniki przed piątkową wizytą i mam ich 103 tys... Czy to bardzo mało? Czy coś mogę z tym zrobić? Do piątku jeszcze kilka dni...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 21:19

    Mum2b lubi tę wiadomość

    10.2020 6tc 💔
    F. ur. wrzesień 2021 ❤️
    11.2022 10 tc 💔
    A. ur. październik 2023 ❤️
  • anulka20 Autorytet
    Postów: 2206 1127

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro mam wizytę. Zobaczymy czy młody główka w dół jest czy nie. Jutro mam 32+4 TC . Jutro rano idę jeszcze na paznokcie. Powoli kompletuje wyprawkę kosmetyki do szpitala dla mnie i dziecka. Bo chyba powoli czas pakować torbe. Przy synu nie zdążyli mnie naciąć, sama pękłam ale lekarz powiedział że ładnie i równo trzy szwy miałam. Ciekawe jaki teraz będzie poród 🤷

    Anulka20

    Synek :) Wiktor
    3jvz82c38h6gh3mk.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menina wrote:
    Hej Dziewczyny, mam do Was pytanie o płytki krwi. Czy jest jakiś sposób na podniesienie ich liczby? Dwa tygodnie temu miałam 123 tys. i lekarz zwrócił uwagę, że spadają, ale powiedział, że dopóki są powyżej 100 tys. to nie jest tak źle. Dziś zrobiłam wyniki przed piątkową wizytą i mam ich 103 tys... Czy to bardzo mało? Czy coś mogę z tym zrobić? Do piątku jeszcze kilka dni...
    Mi też spadają płytki. Ostatnio już chyba miałam 160. Za tydzień będę robiła morfologie to zobaczę na czym stoję.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menina wrote:
    Hej Dziewczyny, mam do Was pytanie o płytki krwi. Czy jest jakiś sposób na podniesienie ich liczby? Dwa tygodnie temu miałam 123 tys. i lekarz zwrócił uwagę, że spadają, ale powiedział, że dopóki są powyżej 100 tys. to nie jest tak źle. Dziś zrobiłam wyniki przed piątkową wizytą i mam ich 103 tys... Czy to bardzo mało? Czy coś mogę z tym zrobić? Do piątku jeszcze kilka dni...
    Podobno nic się nie da. W sensie jak są bardzo nisko (ale jeszcze mniej niż masz) to sterydy. Z drugiej strony to słyszałam, że dietą to samo co przy niskiej hemoglobinie.

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • Menina Autorytet
    Postów: 615 481

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magu wrote:
    Podobno nic się nie da. W sensie jak są bardzo nisko (ale jeszcze mniej niż masz) to sterydy. Z drugiej strony to słyszałam, że dietą to samo co przy niskiej hemoglobinie.


    Rozumiem... Dzięki!

    10.2020 6tc 💔
    F. ur. wrzesień 2021 ❤️
    11.2022 10 tc 💔
    A. ur. październik 2023 ❤️
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha dziś UCK-ze względu na brak personelu 50% zamknięte PC I TYLKO 2 SALE PORODOWE 🤦😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 22:29

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menina wrote:
    Hej Dziewczyny, mam do Was pytanie o płytki krwi. Czy jest jakiś sposób na podniesienie ich liczby? Dwa tygodnie temu miałam 123 tys. i lekarz zwrócił uwagę, że spadają, ale powiedział, że dopóki są powyżej 100 tys. to nie jest tak źle. Dziś zrobiłam wyniki przed piątkową wizytą i mam ich 103 tys... Czy to bardzo mało? Czy coś mogę z tym zrobić? Do piątku jeszcze kilka dni...
    Mam ten sam problem. Plytki mi leca. Bierzesz acard? Pierwsza kwestia odstawienie acardu. Druga kwestia buraki i szpinak. Na mnie dziala carpaccio z buraka i szpinaku, spryskane cytryna z miodem. Dodatkowo, zakwas z buraka pije 4 lyzki. Plytki mi sie wahaja, ale jeszcze nie jest zle. Dzis mam wynik na poziomie 136, tydzien temu mialam 116.

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaaak wrote:
    Haha dziś UCK-ze względu na brak personelu 50% zamknięte PC I TYLKO 2 SALE PORODOWE 🤦😂
    To na prawdę jest jakieś nienormalne. A wiadomo dlaczego nie było personelu ??

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menina wrote:
    Hej Dziewczyny, mam do Was pytanie o płytki krwi. Czy jest jakiś sposób na podniesienie ich liczby? Dwa tygodnie temu miałam 123 tys. i lekarz zwrócił uwagę, że spadają, ale powiedział, że dopóki są powyżej 100 tys. to nie jest tak źle. Dziś zrobiłam wyniki przed piątkową wizytą i mam ich 103 tys... Czy to bardzo mało? Czy coś mogę z tym zrobić? Do piątku jeszcze kilka dni...

    Mi też spadają. W zeszłym tygodniu miałam 153 tys. Moja lekarka też mówi, że powyżej 100 tys. jest ok. Później jest problem z ewentualnym znieczuleniem.
    W poprzedniej ciąży jak mi spadały to prosiła mnie o zrobienie badania płytek krwi metodą manualną - i wyszło ich trochę więcej niż w zwykłej morfologii. Ponoć bardziej miarodajne.

    Mum2b lubi tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaaak wrote:
    Haha dziś UCK-ze względu na brak personelu 50% zamknięte PC I TYLKO 2 SALE PORODOWE 🤦😂

    Ja pierdziele 🤦‍♀️ co to się wyrabia, to ludzkie pojęcie przechodzi

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam jeszcze nieźle płytki. Spadły z 195 tys. na 187 tys. przez dwa tygodnie. Za tydzień we wtorek mam wizytę u hematologa i tam mam właśnie to badanie dokładniejsze, manualne.
    Mam już wynik GBS - obydwa wymazy ujemne! :)

    Etoilka lubi tę wiadomość

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Mam ten sam problem. Plytki mi leca. Bierzesz acard? Pierwsza kwestia odstawienie acardu. Druga kwestia buraki i szpinak. Na mnie dziala carpaccio z buraka i szpinaku, spryskane cytryna z miodem. Dodatkowo, zakwas z buraka pije 4 lyzki. Plytki mi sie wahaja, ale jeszcze nie jest zle. Dzis mam wynik na poziomie 136, tydzien temu mialam 116.
    Ja biorę właśnie Acard. Mam.brac do 36+0. To po nim tak płytki mogą lecieć?

    Mum2b lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Ja biorę właśnie Acard. Mam.brac do 36+0. To po nim tak płytki mogą lecieć?
    Tak, acard wplywa na plytki. Ja biore acard 150. Jak odstawilam jeden acard, to plytki od razu w gore poszly. A teraz nie odstawialam acard i tez mi poszly w gore.

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etoilka wrote:
    Mi też spadają. W zeszłym tygodniu miałam 153 tys. Moja lekarka też mówi, że powyżej 100 tys. jest ok. Później jest problem z ewentualnym znieczuleniem.
    W poprzedniej ciąży jak mi spadały to prosiła mnie o zrobienie badania płytek krwi metodą manualną - i wyszło ich trochę więcej niż w zwykłej morfologii. Ponoć bardziej miarodajne.
    Mi metoda manualna zawsze wychodzi mniej plytek niz metoda zwykla

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apple Lady wrote:
    Hej,
    Dziś miałam bardzo trudny dzień. Miałam wizytę u proktologa, bo miałam sprawy tyłkowe. Okazało się, że to nie hemoroidy, a zakrzepica. Mogliśmy usunąć guzki od razu na wizycie, bo nie wchłonęłyby się same. (Były już za duże).
    Zabieg odbył się w znieczuleniu miejscowym. Nie był przyjemny😑, ale go przeżyłam..... Bolało mnie nadal co podobno było dziwne. Aaa no i właśnie tu się zaczęło.
    Po wyjsciu lekarza zostałam z pielęgniarką, bo zaczęło mi sie robić lekko słabo. Potem coraz bardziej słabo, do tego zaczęły się nudności. Potem nagle zaczął mnie boleć brzuch z lewej strony, po boku, od góry potem na dół.
    Potem odruchy wymiotne.
    Zleciało sie w LuxMedzie mnóstwo ludzi. Badać mnie, sprawdzać tętno moje i dziecka. Ból nie przechodził więc zdecydowali by przewieźć mnie do szpitala Bródnowskiego. Trafił mi się cudowny lekarz, bardzo zaangażowany.
    Zrobili KTG, USG, badanie na fotelu. Na szczęście wszystko było ok z maluchem. Doktor chciał zostawić mnie na oddziale, ale jak wszystko było dobrze to stwierdził, że nie ma przesłanek. Ja się ucieszyłam, bo w szpitalach się bardzo denerwuje.
    Najadłam się bardzo dużo strachu. 😔🙁
    Po powrocie do domu z tego zmęczenia i adrenaliny usnęłam.
    Ranka na tyłku nadal ciągnie, mały dziś wariuje i czuję jak mi sie macica stawia. Efekt dnia chyba. Teraz planuję kilka bardzo nudnych dni poświęconych oddychaniu, aby się uspokoić.
    Współczuję przeżyć. Odpoczywaj. Jak się dziś czujesz?

    Apple Lady lubi tę wiadomość

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • martuśka737 Autorytet
    Postów: 697 508

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apple Lady wrote:
    Hej,
    Dziś miałam bardzo trudny dzień. Miałam wizytę u proktologa, bo miałam sprawy tyłkowe. Okazało się, że to nie hemoroidy, a zakrzepica. Mogliśmy usunąć guzki od razu na wizycie, bo nie wchłonęłyby się same. (Były już za duże).
    Zabieg odbył się w znieczuleniu miejscowym. Nie był przyjemny😑, ale go przeżyłam..... Bolało mnie nadal co podobno było dziwne. Aaa no i właśnie tu się zaczęło.
    Po wyjsciu lekarza zostałam z pielęgniarką, bo zaczęło mi sie robić lekko słabo. Potem coraz bardziej słabo, do tego zaczęły się nudności. Potem nagle zaczął mnie boleć brzuch z lewej strony, po boku, od góry potem na dół.
    Potem odruchy wymiotne.
    Zleciało sie w LuxMedzie mnóstwo ludzi. Badać mnie, sprawdzać tętno moje i dziecka. Ból nie przechodził więc zdecydowali by przewieźć mnie do szpitala Bródnowskiego. Trafił mi się cudowny lekarz, bardzo zaangażowany.
    Zrobili KTG, USG, badanie na fotelu. Na szczęście wszystko było ok z maluchem. Doktor chciał zostawić mnie na oddziale, ale jak wszystko było dobrze to stwierdził, że nie ma przesłanek. Ja się ucieszyłam, bo w szpitalach się bardzo denerwuje.
    Najadłam się bardzo dużo strachu. 😔🙁
    Po powrocie do domu z tego zmęczenia i adrenaliny usnęłam.
    Ranka na tyłku nadal ciągnie, mały dziś wariuje i czuję jak mi sie macica stawia. Efekt dnia chyba. Teraz planuję kilka bardzo nudnych dni poświęconych oddychaniu, aby się uspokoić.

    Bardzo współczuję sytuacji. Przykre że też tego doswiadczylas. Jeśli chodzi o hemoroidy kazda ciąża dla mnie to koszmar.

    Ja we wtorek miałam podobnie. Też myślałam że to hemoroidy, a się okazało że tym razem się pomyliłam i to zakrzepy. Leżałam i płakałam z bólu. Dwa dni nie dałam rady chodzić.

    Czy lekarz mówił ci zrobić dDimery albo może zrobili ci Dopplera żeby sprawdzić przepływy w żyłach? Czy na pewno jest okej z twoimi przepływami?

    Ja na szczęście! już wiem że zmieściłam się w normach, bo dla ciężarnych w III trymestrze jest do 2000 tys jednostek, a u mnie było 1300. Dobrze że ogarnęłam wcześniej temat, bo zakrzepicę ma moja mama od 30 lat i wiem że niejednokrotnie lekarze uratowali jej życie. To straszna choroba i należy bardzo tego pilnować.

    Ja niestety mogę mieć wizytę u proktologa dopiero 12.08. chyba zdecyduje się już po porodzie, bo niewiele mi to zmieni już teraz.

    Liczę że ból szybko minie. Odpoczywaj i postaraj się uspokoić.

    Apple Lady lubi tę wiadomość

    13.03.2018 córeczka
    27.08.2021 syneczek
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apple Lady współczuję tego co przeszłaś, najadlas się dużo strachu 🥺
    Teraz będzie tylko lepiej! 😊

    Apple Lady lubi tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcia86 wrote:
    To na prawdę jest jakieś nienormalne. A wiadomo dlaczego nie było personelu ??

    Niestety nie wiem ale info jest od położnej z Gdańska. Fajna dziewczyna, która wrzuca informacje na bieżąco. W Trójmieście zrobił się niezły cyrk. Faktycznie odsyłali do Elbląga i innych szpitali. Ciekawe jak to będzie jak my będziemy rodzic 😎

    Marcia86 lubi tę wiadomość

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że duża część lekarzy "uciekła" z uck do innych szpitali po zmianach, które niedawno tam zaszły

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Apple Lady Ekspertka
    Postów: 216 190

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martuśka737 wrote:
    Bardzo współczuję sytuacji. Przykre że też tego doswiadczylas. Jeśli chodzi o hemoroidy kazda ciąża dla mnie to koszmar.

    Ja we wtorek miałam podobnie. Też myślałam że to hemoroidy, a się okazało że tym razem się pomyliłam i to zakrzepy. Leżałam i płakałam z bólu. Dwa dni nie dałam rady chodzić.

    Czy lekarz mówił ci zrobić dDimery albo może zrobili ci Dopplera żeby sprawdzić przepływy w żyłach? Czy na pewno jest okej z twoimi przepływami?

    Ja na szczęście! już wiem że zmieściłam się w normach, bo dla ciężarnych w III trymestrze jest do 2000 tys jednostek, a u mnie było 1300. Dobrze że ogarnęłam wcześniej temat, bo zakrzepicę ma moja mama od 30 lat i wiem że niejednokrotnie lekarze uratowali jej życie. To straszna choroba i należy bardzo tego pilnować.

    Ja niestety mogę mieć wizytę u proktologa dopiero 12.08. chyba zdecyduje się już po porodzie, bo niewiele mi to zmieni już teraz.

    Liczę że ból szybko minie. Odpoczywaj i postaraj się uspokoić.


    Hej, nie. Lekarz nic mi nie kazał sprawdzać czy też badać. Powiedział, że to powszechne w ciąży. W poniedziałek mam wizytę kontrolną i zdjecie szwów więc zapytam o to. Dziś jest lepiej. Prawie nie boli i brzuch jest spokojniejszy, ale jeszcze nie w 100% taki normalny. Maly za to wieczorem tak odreagowywał. Tak się kotłował. Stawiał. Wiedziałam, ze wszystko ok, bo mnie przebadali mocno. Pozostało mi wziąć nospe i duuuużo oddychać i mowić do niego. Ciężka noc była. Dziś czekam, aż mąż wróci z pracy i idziemy na mały spacer.
    Przez ten stres i ból waga mi spadła o 2kg. A teraz mam mieć lekkostrawną dietę.

‹‹ 530 531 532 533 534 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ