X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2022, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to zleciało! 😱

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 23 września 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka a grzeczne to Twoje dziecko ? Bo moje oba to typy które nie umia usiąść ani na chwile. Ja chce żeby młoda usiadła na kolanach u mnie to musi coś dostać do jedzenia żeby miała zajęcie. Pamietam ze bardzo mi to dało popalić na końcówce ciąży. Ale tak sobie myśle ze najgorsze już za mną. Teraz jakość się muszę pozbierać, zorganizować i isc do pracy. Ale mam na to wszystko rok. Wiec muszę jakoś zebrać w sobie żeby ruszyć do przodu.

    Moja malutka wazy 8,5 kg i ma 76 cm. Wagowo miedzy 25 a 50 centylem. Wzrostowo 75 centyl. A wszyscy mi mówią ze jest malutka. A tu się okazuje ze całkiem normalna. Zle znosi badania lekarskie i szczepienie. Noe do wiary jakie te moje dzieci są rożne.

    O jeszcze polecajka prezentowa. U nas mega się sprawdziło takie autko z siedziskiem do odpychania. Mała uwielbia się wspinać na nie. Odpychać jeszcze nie umie. I syn tez cały czas śmiga. Wiec to zabawka na dłużej. I w domu i na zewnątrz. No tylko nie tak mała. W każdym razie ja polecam.

    Jak u Was wskazywanie palcem ? U nas nadal nie ma :

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2022, 09:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też palcem jeszcze nie, tylko całą ręką i oczywiście jęk przy pokazywaniu. Zaczął się też terror, jak nie dostanie tego czego chce. Normalnie się kładzie na płasko na ziemi i ryczy. Mąż się nie poddaje i czeka aż się uspokoi i faktycznie w końcu się czymś innym interesuje, ale ja wytrzymuje dużo krócej jak widzę łezki. Cwaniara jedna 😄

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 23 września 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Swatka a grzeczne to Twoje dziecko ? Bo moje oba to typy które nie umia usiąść ani na chwile. Ja chce żeby młoda usiadła na kolanach u mnie to musi coś dostać do jedzenia żeby miała zajęcie. Pamietam ze bardzo mi to dało popalić na końcówce ciąży. Ale tak sobie myśle ze najgorsze już za mną. Teraz jakość się muszę pozbierać, zorganizować i isc do pracy. Ale mam na to wszystko rok. Wiec muszę jakoś zebrać w sobie żeby ruszyć do przodu.

    Moja malutka wazy 8,5 kg i ma 76 cm. Wagowo miedzy 25 a 50 centylem. Wzrostowo 75 centyl. A wszyscy mi mówią ze jest malutka. A tu się okazuje ze całkiem normalna. Zle znosi badania lekarskie i szczepienie. Noe do wiary jakie te moje dzieci są rożne.

    O jeszcze polecajka prezentowa. U nas mega się sprawdziło takie autko z siedziskiem do odpychania. Mała uwielbia się wspinać na nie. Odpychać jeszcze nie umie. I syn tez cały czas śmiga. Wiec to zabawka na dłużej. I w domu i na zewnątrz. No tylko nie tak mała. W każdym razie ja polecam.

    Jak u Was wskazywanie palcem ? U nas nadal nie ma :
    Grzeczne???? 🤣🤣🤣 toż to żywe srebro, ja za nim nie nadążam, wszedzie go pełno, jest bardzo głośny, nie umiem go oduczyc uderzania wszystkiego i wszystkich ręką. Wchodzi na narożnik w sekundę i na parapet i stoi przy oknie. Wie że coś źle robi bo jak ide do niego i mu o tym mowie to sie śmieje i ucieka.
    Palcem nie pokazuje, nie klaszcze w rączki, ladnie mowil to znowu jakos się cofnął, ale duzo mam wrażenie rozumie jak się do niego mowi. Bardzo nerwowy jest i wymusza, na kolana nie chce i się wyrywa bo szkoda czasu.
    Urodził się z waga 3100g i spadl do 2800, jak kruszynka wyglądał, a teraz strasznie nadrobił, 80 juz za małe i nosi 86, ale jeszcze luźne są na niego ubrania z 86, a ile waży to nie mam pojęcia bo z mc temu go ważyłam ale obstawiam że 10-11 kg

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 23 września 2022, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi__ wrote:
    U nas też palcem jeszcze nie, tylko całą ręką i oczywiście jęk przy pokazywaniu. Zaczął się też terror, jak nie dostanie tego czego chce. Normalnie się kładzie na płasko na ziemi i ryczy. Mąż się nie poddaje i czeka aż się uspokoi i faktycznie w końcu się czymś innym interesuje, ale ja wytrzymuje dużo krócej jak widzę łezki. Cwaniara jedna 😄
    Oj mam to samo...aż we mnie wrze jak słyszę ryk, nie umiem ignorować. Kojec na dol dzisiaj ściągamy zeby sie przyzwyczaił, o ile to możliwe, bo jak będę mala karmic a ten mi wlezie na parapet to zawału dostane

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 23 września 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj bilans roczny 10,5kg,i 77 wzrostu,wszystko ok,mleko sama odrzuciła całkowicie,dr mówiła żeby robić normalne mleko,albo kakao ale nie więcej niż 150ml na dobę,i też się drze u lekarza,zbadać się nie chce,tak to pokazuje palcem wszystko co chce,klasyka robi papa,gdzie sroczka kaszkę ważyła,liczy po swojemu paluszki 😁,mówi mama,tata,baba,buba czyli mój syn Kuba,nie ma,gdzie,a teraz mamy etap tylko mama i mama i nikt więcej,masakra jak się uczepi nogawek od spodni to tak jęczy i jęczy,aż ja wezmę na ręce i odrazu daje mi sama buziaka i się cieszy 😁🙈

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 23 września 2022, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to widzę ze wszędzie to samo. U nawet jedzenie i stękanie od otwarcia oczu. Tez musi dostać co siebie upatrzy. Najczęściej jedzenie np owoce z talerza jak przechodzimy obok. I nie ma szans żeby nie dostała bo jest afera na pół wsi. Jak ja chce wynieść z pokoju to chwyta futryny i nie puści. Nie da się odłożyć na podłogę ani na chwile. Albo ręce albo wisi na nosze. Dziecko rzep. Mówi mało. Ale mocno akcentuje NIE. Jak ja dziadek chce wziąć to krzyczy - dziadzia nie! I to w sumie jedyne takie ambitne słowo. Bo tak to prawie nie mówi. Ale coś chyba będzie zaczynać bo dużo dziwnych dźwięków wydaje.
    Swatka pamietam jak latałam za synem z młoda przyczepiona do cycka. Wszystko jest do przeżycia

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 23 września 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie przeglądam galerie zdjęć jak byłam w.ciazy i powiem szczerze że nie tęsknię za tym. Jak się nie miało dziecka to spoko, ale jakbym była w ciąży mając tego szoguna co teraz to bym wystrzeliła się w kosmos 😁

    Mój pokazuje palcem ale to od niedawna. Kilka słów zna, chyba średnio w tym wieku dzieci mówią 10 słów.

    Kupiliśmy kitchen helpera i powiem Wam że kto to wymyślił powinien dostać Nobla. Jestem w stanie zrobić śniadanie obiad i kolację bez irytowania się na własne dziecko. Nie wisi przy nodze, nie ściąga mi spodni i nie ryczy do łez, bo chce widzieć co robię. No petarda! Macierzyństwo stalo się o wiele przyjemniejsze, bo w ostatnich miesiącach nie mogłam herbaty zrobić bez ryku.

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 23 września 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Oj to widzę ze wszędzie to samo. U nawet jedzenie i stękanie od otwarcia oczu. Tez musi dostać co siebie upatrzy. Najczęściej jedzenie np owoce z talerza jak przechodzimy obok. I nie ma szans żeby nie dostała bo jest afera na pół wsi. Jak ja chce wynieść z pokoju to chwyta futryny i nie puści. Nie da się odłożyć na podłogę ani na chwile. Albo ręce albo wisi na nosze. Dziecko rzep. Mówi mało. Ale mocno akcentuje NIE. Jak ja dziadek chce wziąć to krzyczy - dziadzia nie! I to w sumie jedyne takie ambitne słowo. Bo tak to prawie nie mówi. Ale coś chyba będzie zaczynać bo dużo dziwnych dźwięków wydaje.
    Swatka pamietam jak latałam za synem z młoda przyczepiona do cycka. Wszystko jest do przeżycia
    Ja się właśnie boje jak to pogodzę.
    Mój synio tez nie za bardzo mowi. Mowil mama, tata, dziadzia, baba, mniam, nie, da czyli daj, na psa wolal E bo jej imię się od tej litery zaczyna, odkąd zaczal chodzić jest tylko tatata, tetete i naśladuje szczekanie psa i mniam mowi...zablokował się, od kilku dni jak się złości mowi tak dziwnie gardłowo gre gre

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 23 września 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaaak wrote:
    Ja właśnie przeglądam galerie zdjęć jak byłam w.ciazy i powiem szczerze że nie tęsknię za tym. Jak się nie miało dziecka to spoko, ale jakbym była w ciąży mając tego szoguna co teraz to bym wystrzeliła się w kosmos 😁

    Mój pokazuje palcem ale to od niedawna. Kilka słów zna, chyba średnio w tym wieku dzieci mówią 10 słów.

    Kupiliśmy kitchen helpera i powiem Wam że kto to wymyślił powinien dostać Nobla. Jestem w stanie zrobić śniadanie obiad i kolację bez irytowania się na własne dziecko. Nie wisi przy nodze, nie ściąga mi spodni i nie ryczy do łez, bo chce widzieć co robię. No petarda! Macierzyństwo stalo się o wiele przyjemniejsze, bo w ostatnich miesiącach nie mogłam herbaty zrobić bez ryku.
    Tak czytam jak zachwalacie te kitchen helper, chyba kupie bo u mnie też z tym tragedia jest

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 24 września 2022, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ☺️
    Dużo zdrówka dla roczniaków ❤️

    Julian lada dzień skończy 13 miesięcy, 5 października mamy szczepienie 😏 no ale cóż, trzeba iść czy się chce czy nie.

    Młody mówi bardzo dużo, buzia mu się nie zamyka, na pewno więcej niż 10 słów wymagane potrafi nie liczę tych tylko w jego języku 😂
    Waży 9,7kg a wzrostu ma 85cm (dane do aktualizacji na bilansie Roczniaka). Ubranka nosimy na 92 🤭
    Wszędzie go pełno mimo, że nie chodzi jeszcze. Tzn chodzi, ale przy meblach 😃
    Pokazuje palcem i nazywa, tzn pokażę palcem na tatę i mówi "tatą" albo zapytany gdzie jest Olek (starszy brat) pokazuje palcem i mówi "tu" 😍

    Dreamer kupiliśmy Julkowi taki samochodzik właśnie już dosyć dawno jakoś ze 2 miesiące temu na pewno i u nasz szału wielkiego nie ma, natomiast starszaki jak najbardziej, jeżdżą na nim cały czas 😂

    U mnie brzuszek rośnie jak szalony. Jaram się kompletowaniem ubranek dla Gabrysi 😍 będzie księżniczka wśród samych chłopów w domu 😂

    Madzia 89, Swatka lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2022, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaaak wrote:
    Ja właśnie przeglądam galerie zdjęć jak byłam w.ciazy i powiem szczerze że nie tęsknię za tym. Jak się nie miało dziecka to spoko, ale jakbym była w ciąży mając tego szoguna co teraz to bym wystrzeliła się w kosmos 😁

    Mój pokazuje palcem ale to od niedawna. Kilka słów zna, chyba średnio w tym wieku dzieci mówią 10 słów.

    Kupiliśmy kitchen helpera i powiem Wam że kto to wymyślił powinien dostać Nobla. Jestem w stanie zrobić śniadanie obiad i kolację bez irytowania się na własne dziecko. Nie wisi przy nodze, nie ściąga mi spodni i nie ryczy do łez, bo chce widzieć co robię. No petarda! Macierzyństwo stalo się o wiele przyjemniejsze, bo w ostatnich miesiącach nie mogłam herbaty zrobić bez ryku.
    Ja też się nad tym zastanawiam, ale czy dzieciak z tego nie spadnie? 😄

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 25 września 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi trzeba być czujnym. Prawdę mówiąc to jak jestem caly czas obok to kontroluje sytuację

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 25 września 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, od dawna się nie odzywałam, incydentalnie podczytywałam. Działo się sporo, chorowaliśmy jedno po drugim, Hania obchodziła pierwsze urodziny, zaczęła chodzić, odstawiła smoczek, rozpoczęła przygodę ze żłobkiem, hoduje wszystkie czwórki na raz choć górnych dwójek jeszcze nie ma. Starsza córka została w przedszkolu przeniesiona do grupy starszych dzieci, odkryła miłość do baletu więc dwa razy w tygodniu chodzimy na zajęcia, ja powoli szykuję się na powrót do pracy, a mąż jak zwykle dużo pracuje więc mam dużo do ogarniania🙈. To tak w ogromnym skrócie.

    Dreamer, widzę że Twoja córka jest bardzo podobna gabarytowo do mojej. Hania dwa tygodnie temu ważyła 8,6kg, w żłobkowej grupie jest najdrobniejsza, a są tam dzieci już od 10 miesiąca. Martwi mnie jej małe zainteresowanie jedzeniem. Twoja córka chyba lubi jeść?
    Wskazywanie paluszkiem mamy głęboko zakorzenione, z Hani zrobiła się kierowniczka, wszystkimi chce dyrygować za pomocą palca wskazującego🙈.
    Gdy sięgnę po coś innego niż sobie życzyła energicznie kręci głową i powtarza "nie, nie, nie", jeśli ostatecznie nie otrzyma upragnionego przedmiotu urządza dramę z głośnym krzykiem i tupaniem. Gdy wie że chcę ją wyprowadzić albo wynieść z jakiegoś miejsca w którym chce być (bo właśnie tam broi🤪) siada na podłodze i zaczyna koncert.
    Mówi kilkanaście słów, moje ulubione to "mama koka" - mama kocha. Nie rozumie co to dokładnie znaczy, dla niej to coś w stylu mama nosi-tuli-całuje ale i tak totalnie mnie to rozczula. Odkąd chodzi przystopowała z rozwojem mowy, w każdym razie w języku polskim, teraz często nawija jakby po chińsku 😉. Też chce ciągle być na rękach i wszystko widzieć, dodatkowo wskazuje gdzie życzy sobie zostać zaniesiona. Przy mnie ciągle jęczy, gdy zostaje z tatą zmienia się w anioła, ale wystarczy że wejdę do pokoju i zaczyna stękać.

    Było o kąpielach. Ja kąpię w wannie, ale obie dziewczyny razem więc nawet jeśli woda się nie kalkuluje to mój czas to rekompensuje. I szczęście dzieci bo one się uwielbiają, chociaż z czasem przybywa konfliktów o zabawki🤪.

    Vinted uwielbiam. Kupuję i sprzedaję. Używane ubranka niektórych marek można sprzedać bardzo korzystnie. Nawet jeśli nie było się pierwszym użytkownikiem. Na niektórych rzeczach nawet zarobiłam🤭

    Gratuluję wszystkim roczniakom, rośnijcie zdrowi i radośni 😘

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 25 września 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez myślałam o kitchen helperze ale w sumie nie mam
    Miejsca. I nie chce do końca zagracic już i tak zagraconego domu. Ale wierze ze to fajna sprawa jak ktoś ma miejsce. No tez się zastanawiałam czy dziecko nie spadnie. Bo moje to tez te szoguny ruchliwe.
    Czy po roczku jest jakiś skok ? Bo u nas trzy dni masakry. Dzisiaj poprawa. Ktoś coś ? Bo Google mało mówi o tych skokach po roku. W każdym razie wozek parzy. I jak się tylko zaczynam schylać żeby ja położyć na podłodze to są spazmy.

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 26 września 2022, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi być po roku jakiś skok, tak mi młody daje w dupę, że chyba ja skądś wyskoczę za chwile.
    Awantury, spazmy, jedzenie, rządzenie, histerie i pobudki w nocy.

    A mój je za dwóch, w żłobku 1.5 porcji zjada, jest drobinka.

    Kiedy należy iść do logopedy jeśli dziecko nie mówi? 1.5 roku czy wcześniej?
    Taki mądry, rezolutny chłopczyk,a ani słowa nie mówi.

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 26 września 2022, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/2ace7e47cfe42.jpg.html

    Szykowanie do żłobka, dobrze widać jakie to chude.

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 26 września 2022, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez masakra od tygodnia moze faktycznie jakis skok

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 26 września 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo,przylepa!i tylko na ręce,i mama i mama,i buzi daje i mama 😁w nocy też stękanie🙄ja byłam z córką u logopedy jak miała 3 latka bo nie mówiła,lekarz do mnie wtedy mówił że dzieci mają prawo do 4 lat nie mówić i to jest ok,a potem jak nie zacznie to trzeba już coś działać w tym kierunku,i zaczęła gadać jak skończyła 4 latka

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 26 września 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myśle ze jak trzyletnie dziecko nie mówi to nie ma co czekać tylko trzeba działać. Bliski mi przypadek dziecko 4 lata mówiło 4 słowa max. Matka wyluzowana ze dziecko ma czas o zacznie mówić w przedszkolu jak się nie dogada z dziećmi. No i tak się stało. Zaczął mówić w wieku 4 lat ale przez to ze tak późno coś się tam w buzi nie wykształciło jak powinno. Dziecko ma prawie 8 lat, logopeda raz w tygodniu od 3 lat. Ciężka praca i mnusto pieniędzy. Także każdy musi obserwować i zdecydować. Ja bym nie czekała tyle. Ale nasze bobasy to spokojnie maja czas. Sama obserwuje przez ten brak wskazywania. Wiem ze trzeba być czujnym żeby czegoś nie przegapić

‹‹ 861 862 863 864 865 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ