X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 4 października 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jak idziemy na zakupy to zakładam kapcie bo szybko się ubiera i są ciepłe. Szkoda mi czasu na buty a i bez tego wyjście wózkiem do łatwych nie należy. Wieczna walka przy wsadzaniu. Może nie po to się uczyła chodzić żeby teraz jeździć. W aucie tez drama. Podobno osteopatia cos może pomoc na takie jazdy w aucie. Sama nie wiem.
    Ja ubieram teraz przy 12 stopniach podkoszulek z długim rękawem i przejściowa kurtkę. Nie lubię warstw. Ostatnio strasznie wiało a poszłam bez czapki. Lekki katar na drugi dzień był. Mąż chyba by mnie zabił jak by widział. Ogólnie to wszyscy twierdzą ze zmoże dzieci. Ale mała chodzi bez skarpetek bo szlifuje chodzenie.
    A co do chorowania to u nas dziwna rzecz. Młody już trzecia chorobę przyniósl z przedszkola. Najpierw typowe przeziębienie, potem angina i teraz zapalenie krtani. I ani razu małej nie zaraził.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 4 października 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcia86 wrote:
    Ja tak samo umieram jak Gosiak . Póki cozmieniam kurtki w zależności od tego jaka jest temperatura i wiatr. Rano jak wychodzimy z psem to kocyk. Ewentualnie wieczorem. Wczoraj mąż z córkami pojechali na rowery ok 17.30. Było już chłodno. Aniela w przyczepce ale ubrałam ją ciepło plus kocyk i nawet zimnych rąk nie miała jak dojechali. Spiworek jeszcze poczeka szczególnie że idzie cieplejszy weekend. Co innego jak dziecko śpi długo w wózku. Wtedy miło w spiworku i można lżej ubrać.
    Jak moje dziecko nie ma wychodzić z wózka i idziemy np do sklepu to zakładam wełniane skarpetki. Na pewno są cieplejsze niż buty ;)

    Ja już zapomniałam jak to jest jak dziecko długo śpi w wózku. Pamietam tez drzemki po 3 godzinki. A teraz nie ma szans na zaśnięcie w wózku.
    Moje wyjścia na zakupy w skarpetkach kończą się tak ze młoda biega po sklepie w skarpetkach.

  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 4 października 2022, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko też nie spi w wózku. Drzemki w łóżeczku albo w aucie ;)

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 5 października 2022, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młody w domu też na boso, nawet już mu nie ubieram skarpetek. Wrzuca je pod kanapę i potem szukaj, zawsze jakaś zginie.
    Ja jestem fanem kamizelek puchowych, to jest super wynalazek i w tym dzieci teraz chodzą..
    Śpiworek spiworkowi nierowny, jeden mam taki jak kocyk, tylko właśnie, a drugi taki, że chyba przy -20 by nie zmarzł.

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 5 października 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój do pewnego czasu tez w domu tylko na boso, albo w skarpetkach. Teraz już nie przejdzie taka opcja, dlatego kapcie kupiłam. Mamy wszedzie płytki i jeszcze nie jest na tyle zimno w pomieszczeniu żeby bardziej podkręcać podłogówkę za to właśnie płytki bardzo zimne są na ten moment.

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 5 października 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w domu są skarpetki, najchętniej bym ściągnęła ale wszędzie na dole są kafle. A tu spędzamy większość dnia.

    Oj to były cudowne czasy jak dzieci spały 3.goziny w wózku. Teraz to się boje iść w trakcie drzemki na spacer bo mój wrażliwiec skraca wtedy drzemkę. A tego to my nie chcemy.
    U nas kolejna noc do dupy, ale co się dziwić jak idzie sześć zębów na raz. Jeden z nich już jest prawie prawie. Lada dzien się przebije. A gdzie reszta...

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 6 października 2022, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproszę o Wasze sposoby na inhalacje, zapalenie oskrzeli Młody ma. We dwoje nie dajemy rady, tak się to dziecko szarpie.
    Włączyłam Masze i Niedźwiedzia, próbowałam telefon dać, nic nie pomaga.

    Janek waży 9250, nie potroił wagi na roczek. W poniedziałek mamy kontrolę to podpytam więcej jak on się tam prezentuje.
    Robicie morfologię na rok czy przy okazji bilansu?

    Ja bym chciała, żeby chodził w skarpetkach ale on nie toleruje, 30 sekund max i wyrzuca.
    Rajstopy mu kupię:D nie cierpię maluch dzieci w rajstopach ale co ja z nim w zimie zrobię

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 6 października 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus, na inhalacje nie wiem, bo ostatnio też był ryk, krzyk i masakra.
    Zdrówka dla Janka!

    A my znów katar... Ach ta jesień! Nie chodzi do żłobka, ale i tak czepiają się go jakieś przeziębienia.

    Co do wagi, to mój na 10 miesięcy potroił wagę urodzeniową :P i ważył 10kg. Obecnie jest ponad 11, ale jeszcze nie wiem ile dokładnie, bo nie udaje się nam pójść na szczepienie ;)

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas inhalacje to też walka i chętnie poznam magiczne sposoby. Ja się staram przy katarze robić dużo pary w łazience przed kąpaniem bo nic innego mi do głowy nie przychodzi zamiast tych przeklętych inhalacji. Sprej z wody morskiej też przestał być tolerowany 😒

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 6 października 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam morfologii nikt nie zlecił na szczepieniu po roczku. Niby warto od czasu do czasu zrobić ale ciężko tak kłuć dziecko jak się nic nie dzieje.
    Moja nie potroiła wagi urodzeniowej i nic lekarz nie powiedział. Tylko ze niezle się prezentuje na siatkach centylowych. I bmi tez spoko. Wiec luz.
    Ja tez pamietam rajstopy jak mi spadły jak byłam dzieckiem. Dlatego nie kupuje ich dla moich dzieci. Malutka miała tylko na chrzest. Ale wtedy mało się ruszała. No i może te rajstopy tez trochę lepsze teraz .
    Gosiak jak 6 zębów idzie naraz to będzie szybciej z głowy. Nie miałabym oporów żeby dać paracetamol przy takim ząbkowanie. U nas tez było kręcenie przez kilka nocy a ta nocka spała jak kamień. Może tez coś z zębami.
    No i moja gwiazda wpadła w maliny. Buzia porysowana od kolców. Matka roku normalnie

    U nas słoneczko. Idziemy na kasztany. Grzyby rosną. Chętnie bym poszła na spacer po lesie. Ale ciężko z tym moim dzieckiem

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 6 października 2022, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też pójdziemy na kasztany dziś, mimo zapalenia oskrzeli pozwoliła nam pani doktor wyjść, bo piękna pogoda.

    Ja przy ząbkowaniu też daje Nurofen, wychodzą mu czwórki, wielkie te zęby takie, że nie wiem. Ibuprofen o tyle lepiej nam się sprawdza, że jest przeciwzapalny i schodzi obrzęk z dziąsła.

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 6 października 2022, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też nie potroila wagi na roczek. Urodziła się 3530 a na bilansie 9700. A jest papuśna i tak. Kasztanów nazbieralam już mnóstwo sama i z synem. Ja chyba jestem uzależniona od zbierania kasztanów 😆 nie wiem co taka ilością zrobię;p

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 6 października 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na bilansie dostaliśmy skierowanie na badanie krwi i mocz.w morfologii wyszła jej wysoka hemoglobina, hematokryt, erytrocyty. Za wysokie limfocyty, za niskie granulocyty...Teraz się stresuje i czekam co dr odpisze na to. Reszta badań w normie.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 6 października 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benuś a jaki macie inhalator? Może jakiś cichszy by zdał egzamin. My mamy oprócz takiego normalnego sisteczkowy, przenośny, bardzo cichutki.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 6 października 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy medel profesional, bardzo dobry inhalator. Ma dwie prędkości - do soli szybką i wolniejsza do leków. Jest tez irygator, to sobie córcia nos pluka.
    On się dźwięku nie boli, ja z mężem się inhalujemy na zatoki to siedzi koło nas, misie inhalowal.
    Czytam, że inne dzieci też tak mają, więc pewnie to będzie niechęć do bycia unieruchomionym i jeszcze trzymanym.

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 6 października 2022, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na szczęście ostatnio nie chorujemy, ale Julek lubi inhalacje, siedzi mi na kolanach i razem trzymamy maseczkę.
    Pod koniec już się nudzi, ale wtedy włączam mu piosenki dla dzieci i dajemy radę

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • anulka20 Autorytet
    Postów: 2206 1127

    Wysłany: 7 października 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus@191 wrote:
    Mamy medel profesional, bardzo dobry inhalator. Ma dwie prędkości - do soli szybką i wolniejsza do leków. Jest tez irygator, to sobie córcia nos pluka.
    On się dźwięku nie boli, ja z mężem się inhalujemy na zatoki to siedzi koło nas, misie inhalowal.
    Czytam, że inne dzieci też tak mają, więc pewnie to będzie niechęć do bycia unieruchomionym i jeszcze trzymanym.
    A jak karmisz w foteliku do karmienia posadzić i niech ta para leci nie dotyka nosa tylko leci na młodego?

    Anulka20

    Synek :) Wiktor
    3jvz82c38h6gh3mk.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 7 października 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszę Was tylko ze niechęć do inhalatora maija. Moj synek polubił z czasem. I pediatra mowi ze 1 dziecko na 100 nie lubi inhalacji. Moj teraz mówi ze jest kosmonauta w tej masce

    Madzia 89 lubi tę wiadomość

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 8 października 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy ogromną poprawę w zapaleniu oskrzeli, można uznać, że dziecko wyzdrowiało, jeszcze w poniedziałek do kontroli

    Mamy też pierwsze kroczki!:) Doczekalismy się i my <3

    Madzia 89 lubi tę wiadomość

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 8 października 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas walka z inhalatorem była jakiś czas temu, a przy ostatniej infekcji przygotowana do walki dałam maskę i ładnie siedział. Oczywiście przed nim Aida i inne durne piosenki. Fakt, że nie nie dajemy telefonu ani tv wcale to może to zadziałało. Rzecz niedostępna na co dzień jest atrakcyjniejsza.

    Dreamer, jeszcze 5 zębów 😅 jedna trójka już wyszła dwa dni temu. Także z górki 😅

    Za tydzień młody ma szczepienie na różyczkę, to przy okazji poproszę o skierowanie na badania. Na pół roku też mieliśmy i chce skontrolować napewno żelazo, ferytyne i witaminę D.

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
‹‹ 865 866 867 868 869 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ