X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • majóweczka83 Autorytet
    Postów: 335 184

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile Wit d teraz podajecie o jakiej porze i czy staracie się aby była do śniadanka lub kolacji zawierajacej tłuszcze?

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie podaje teraz dzieciom Wit D. Robiłam w kwietniu badania i wyszedł poziom b.wysoki na granicy już przedawkowania. Do października nie będę dawać, potem skontrolujemy i dobierzemy dawkę.

    majóweczka83 lubi tę wiadomość

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do czego podasz to nie ma znaczenia, wszystkie preparaty z wit D mają ja w formie rozpuszczonej w tłuszczu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dalej mm więc w tym dostaje witaminę D, raz na jakiś czas jej dorzucam 400j do picia. Ale to jak mi się przypomni

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julek dostaje wit D 1000jm co drugi dzień ☺️ i ja zawsze z rana dawałam i tak zostało już


    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie daje d3. Dzieci cały czas w ogrodzie. Już bardzo opalone. Teraz przez ta pogodę to czasu na nic nie ma. Cały czas w terenie.
    Co do wagi moja wazy lekko ponad 10 kg🤔 oby była szczupła jak najdłużej.
    Czy jest jakiś skok na horyzoncie? Bo Google nic o tym nie wie. A moje dziecko oszalało. Dzikie spazmy jak czegoś nie dostanie. A o punkt zapalny nie trudno. Tak sobie nie radzi jakczegos nie dostanie ze wczoraj to mnie nawet ugryzła. Ehhh
    Pociesznie dobrym słowem bo mam ochotę się wyprowadzić. Bez niej

    Swatka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer u nas tak było i się skoczyło jakiś tydzień temu. Myślałam że dostane pierdolca od tych jęków i marudzenia. Też biła i gryzła. Pociesze cię że przeszło i teraz przychodzi po buziaki sama i jest totalnym słodkim aniołkiem.

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Ja nie daje d3. Dzieci cały czas w ogrodzie. Już bardzo opalone. Teraz przez ta pogodę to czasu na nic nie ma. Cały czas w terenie.
    Co do wagi moja wazy lekko ponad 10 kg🤔 oby była szczupła jak najdłużej.
    Czy jest jakiś skok na horyzoncie? Bo Google nic o tym nie wie. A moje dziecko oszalało. Dzikie spazmy jak czegoś nie dostanie. A o punkt zapalny nie trudno. Tak sobie nie radzi jakczegos nie dostanie ze wczoraj to mnie nawet ugryzła. Ehhh
    Pociesznie dobrym słowem bo mam ochotę się wyprowadzić. Bez niej

    Janek piszczy i wrzeszczy jak panienka w pokrzywach, rzuca jedzeniem albo całym talerzem, gryzie, bije i szczypie. Dostał pierdolca parę dni temu i narazie mu się utrzymuje. Awantura o wszystko. Starsza też. Idzie zwariowac

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Ja nie daje d3. Dzieci cały czas w ogrodzie. Już bardzo opalone. Teraz przez ta pogodę to czasu na nic nie ma. Cały czas w terenie.
    Co do wagi moja wazy lekko ponad 10 kg🤔 oby była szczupła jak najdłużej.
    Czy jest jakiś skok na horyzoncie? Bo Google nic o tym nie wie. A moje dziecko oszalało. Dzikie spazmy jak czegoś nie dostanie. A o punkt zapalny nie trudno. Tak sobie nie radzi jakczegos nie dostanie ze wczoraj to mnie nawet ugryzła. Ehhh
    Pociesznie dobrym słowem bo mam ochotę się wyprowadzić. Bez niej
    I nas to trwa 2 miesiąc i nie chce minąć. Potrafi się wygiąć i zrobić bezwładny ze przelewa się przez ręce i nie raz przez to walnął w podłogę jak się nagle tak w luk wygina 🤦🏻‍♀️. Ja już mam dosyć tych dzikich wrzasków i jęków cały dzień, a od środy znowu zostaje z nimi sama przez mc. Do tego mam szczeniaki bo dopuściłam swoją suczkę. W psychiatryku mnie zamkną 🤪. Łącze się w bólu

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus@191 wrote:
    Janek piszczy i wrzeszczy jak panienka w pokrzywach, rzuca jedzeniem albo całym talerzem, gryzie, bije i szczypie. Dostał pierdolca parę dni temu i narazie mu się utrzymuje. Awantura o wszystko. Starsza też. Idzie zwariowac
    O rany, co tym dzieciom….
    Ja myślałam ze to moje takie tylko i to moja wina bo sobie nie radzę z nim. Ale już mi się płakać na jego zachowanie chce bo to już 2 mc. Nigdy nie był aniołkiem ale teraz już się nie da wytrzymać

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Menina Autorytet
    Postów: 612 480

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że nie jesteśmy sami w niedoli... U nas kulminacja była jakieś dwa tygodnie temu. Teraz jest troszkę lepiej albo po prostu już się trochę przyzwyczailiśmy do tych nowych standardów i ciągłych awanturek... Powodzenia nam wszystkim. I niech to mija.

    Swatka lubi tę wiadomość

    Józio 10.2020 6tc 💔
    Franio ur. 05 09.2021 ❤️
    Tymuś 11.2022 10 tc 💔
    Anielka ur. 05.10.2023 ❤️
  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo,tagrze kochane jesteśmy razem,dzisiaj ugryzła mnie w cyca,a mąż jeszcze mówi że nie mam cierpliwości do dzieci,też oszaleć można🙄dajcie spokuj!też wyrzuca jedzenie,talerzami,sztućcami,wszystko co leci,a jeszcze taki skwar!

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 26 czerwca 2023, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to widzę ze wszędzie dobrze… sorry ale od razu mi lepiej 😂😂😂
    A z takich innych rzeczy to ciagle się rozbiera. Nie ważne gdzie. W ogrodzie, w gościach. Ściąga ubranie i tak biega. Grymasi przy ubieraniu. Wybiera ulubione stroje. Protestuje mocno jak się jakiś ciuch nie podoba. Skarpetki zmienia po 6-7 razy dziennie. Przed spaniem koncert życzeń- ‚mamo che wode pic’. I jak dziecku nie dać. Cały czas ucieka i się chowa. Zawsze musi być najwyżej jak się da. Na szafkach, na parapecie. Po trampolinie to tylko po zewnętrznej stronie chodzi dookoła. Zdziera wszystkie buty na rowerku bo charuje czubkami. Obrywa zielone borówki i truskawki z krzaków. No można oszaleć przy tych dzieciach.

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 27 czerwca 2023, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Oj to widzę ze wszędzie dobrze… sorry ale od razu mi lepiej 😂😂😂
    A z takich innych rzeczy to ciagle się rozbiera. Nie ważne gdzie. W ogrodzie, w gościach. Ściąga ubranie i tak biega. Grymasi przy ubieraniu. Wybiera ulubione stroje. Protestuje mocno jak się jakiś ciuch nie podoba. Skarpetki zmienia po 6-7 razy dziennie. Przed spaniem koncert życzeń- ‚mamo che wode pic’. I jak dziecku nie dać. Cały czas ucieka i się chowa. Zawsze musi być najwyżej jak się da. Na szafkach, na parapecie. Po trampolinie to tylko po zewnętrznej stronie chodzi dookoła. Zdziera wszystkie buty na rowerku bo charuje czubkami. Obrywa zielone borówki i truskawki z krzaków. No można oszaleć przy tych dzieciach.

    Haha ja kuźwa wstaje skoro świrt, ogarniam dzieci jedno do żłobka, drugie do przedszkola, próbuje to zrobić jak najszybciej, żeby ich odebrać wcześnie, to nie Jan zaczyna koncert życzen. Nie te spodenki, tylko tamte. Buty ma dwie pary to wybiera 5 min, które dziś. Wczoraj upał taki, a on ze żłobka bez bluzy nie wyjdzie i ryk. Ciocia podeszła do niego, wytłumaczyła mu, że za ciepło na bluzę i w 30 sekund wyszedł zadowolony. Ja nie wiem, ja już sił czasami nie mam

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 28 czerwca 2023, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus@191 wrote:
    Haha ja kuźwa wstaje skoro świrt, ogarniam dzieci jedno do żłobka, drugie do przedszkola, próbuje to zrobić jak najszybciej, żeby ich odebrać wcześnie, to nie Jan zaczyna koncert życzen. Nie te spodenki, tylko tamte. Buty ma dwie pary to wybiera 5 min, które dziś. Wczoraj upał taki, a on ze żłobka bez bluzy nie wyjdzie i ryk. Ciocia podeszła do niego, wytłumaczyła mu, że za ciepło na bluzę i w 30 sekund wyszedł zadowolony. Ja nie wiem, ja już sił czasami nie mam
    To moje do tego wszystkiego jeszcze się ze mną nie skomunikuje żebym zrozumiała wiec to dopiero cyrk… dzisiaj mi Michalinę tak ugryzł w ramie, ze ma siny odcisk jego szczęki. Nie spodziewałam się a byłam obok, nie gryzł wcześniej. I jeszcze najgorzej usłyszeć ze trzeba go temperować i wychowywać bo będzie coraz gorzej…. Co ja mogę jak widzę ze to nie tylko problem u mnie. Przecież to nie jest tak ze się temu wszystkiemu przyglądam i mam wywalone 😡

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka wrote:
    To moje do tego wszystkiego jeszcze się ze mną nie skomunikuje żebym zrozumiała wiec to dopiero cyrk… dzisiaj mi Michalinę tak ugryzł w ramie, ze ma siny odcisk jego szczęki. Nie spodziewałam się a byłam obok, nie gryzł wcześniej. I jeszcze najgorzej usłyszeć ze trzeba go temperować i wychowywać bo będzie coraz gorzej…. Co ja mogę jak widzę ze to nie tylko problem u mnie. Przecież to nie jest tak ze się temu wszystkiemu przyglądam i mam wywalone 😡

    Przepraszam za słownictwo Swatka ale sremperowac a nie temperować, dziecko musi znać granicę to prawda ale nie ma w tym nic z temperowania. A dwulatki gryzą, zawsze gryzły i zawsze będą gryźć. Janek przychodzi że żłobka notorycznie pogryziony, sam też jednego kolegę dziabnal. Taki maluch nie umie regulować emocji i musi się tego nauczyć.

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus@191 wrote:
    Przepraszam za słownictwo Swatka ale sremperowac a nie temperować, dziecko musi znać granicę to prawda ale nie ma w tym nic z temperowania. A dwulatki gryzą, zawsze gryzły i zawsze będą gryźć. Janek przychodzi że żłobka notorycznie pogryziony, sam też jednego kolegę dziabnal. Taki maluch nie umie regulować emocji i musi się tego nauczyć.
    No właśnie. A Kajtka często emocje ponoszą. On je okazuje całym sobą aż ścisnąć, uszczypnąć albo pociągnąć za włosy musi. Chyba logiczne ze mu tłumacze ze tak nie można bo to boli

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja generalnie nie gryzie,woli przywalić z płaskiej ręki, ale ostatnio jak jej dmuchałam nos to mnie tak ugryzła że aż mi krew z palca poleciała 🙈 aż się popłakałam z bezsilności i przyszła mnie pocieszyć 🙈 też jej tłumaczymy że nie wolno bić i to boli, ale czytałam że do 4 roku życia dziecko nie kuma że kogos coś boli, bo nie ma umiejętności aż takiej empati i wczucia się w innego człowieka. Trzeba czekać 🙄

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka wrote:
    No właśnie. A Kajtka często emocje ponoszą. On je okazuje całym sobą aż ścisnąć, uszczypnąć albo pociągnąć za włosy musi. Chyba logiczne ze mu tłumacze ze tak nie można bo to boli
    No i przyjdzie jego czas to zrozumie, to jest zachowanie typowe dla dwulatków, u jednego bardziej intensywne, u drugiego mniej. Znasz jakiegoś 5 latka który gryzie jak się wścieknie albo szczypie? Oczywiście mowa o zdrowych dzieciach, wyrośnie:)

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 2 lipca 2023, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy etap tatozy to już ?

‹‹ 906 907 908 909 910 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ