X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też składanie rzeczownik czasownik: mama idzie, auto jedzie. Słodkie to jest mega. Ma swoje słówka, jeszcze nie wszystko rozumiemy ale kontakt jest super. Dzisiaj prawdopodobnie zmieniamy łóżko na większe bez szczebelków i mamy nadzieję że to nam rozwiąże problem spania bo jest koszmar. Ja zaraz 30tc i rano jestem nieprzytomna jak muszę do niej wstawać a rano do żłobka. Na szczęście mogę zrobić jeszcze drzemkę w dzień, bo jak się mały urodzi to nie wiem jak będziemy żyć 🙈🙈

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 23 maja 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ☺️
    Dzisiaj postanowiłam wejść na forum, poczytać co tam u Was i patrzę, że zostałam wywołana do tablicy.
    U nas dużo się dzieje! Zaczynając od najstarszego synka, który w tą sobotę będzie miał pierwszą komunię, a kończąc na Gabrysi, u której wykryliśmy alergię na bmk. Teraz jeszcze przyplątało się ZUM i jest na antybiotyku do czwartku.. Na szczęście uniknęliśmy szpitala 🙏

    Julek miał moment, że co chwilę mówił nowe słowa, łączy je w zdania proste (np tata brum lub mama daj am), naśladuje dźwięki, ale teraz przystopował, bo rozwija się fizycznie 😂 jeździ na biegówce jak szalony, lubi trampolinę, wspinanie się na zjeżdżalnie na placach zabaw ☺️
    Ogólnie fizycznie rozwinięty jest jak 3-4 latek 🙈
    Nie wiem ile słów już zna, kto by to liczył 🤦‍♀️
    Najważniejsze, że rozumiemy go, a on nas j jest z nim komunikacja.

    31 lipca zaczyna przygodę z punktem żłobkowym, będzie chodził od 9 do 23 docelowo od września. A przez cały 2 tygodnie sierpnia będzie adaptacja. Potem 2 tygodnie wolnego i od września na 4 godz.

    Pod koniec czerwca lecimy na wakacje z dziećmi do Hiszpanii 😍
    Nie mogę się już doczekać!

    A tak to lecą dzień za dniem. Jest co robić przy czwórce dzieci 😂

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla was mamy! Samych radości i cierpliwości do naszych już nie takich maluszków

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 26 maja 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również życzę wszystkiego najlepszego 😍

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 30 maja 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa wrote:
    Cześć ☺️
    Dzisiaj postanowiłam wejść na forum, poczytać co tam u Was i patrzę, że zostałam wywołana do tablicy.
    U nas dużo się dzieje! Zaczynając od najstarszego synka, który w tą sobotę będzie miał pierwszą komunię, a kończąc na Gabrysi, u której wykryliśmy alergię na bmk. Teraz jeszcze przyplątało się ZUM i jest na antybiotyku do czwartku.. Na szczęście uniknęliśmy szpitala 🙏

    Julek miał moment, że co chwilę mówił nowe słowa, łączy je w zdania proste (np tata brum lub mama daj am), naśladuje dźwięki, ale teraz przystopował, bo rozwija się fizycznie 😂 jeździ na biegówce jak szalony, lubi trampolinę, wspinanie się na zjeżdżalnie na placach zabaw ☺️
    Ogólnie fizycznie rozwinięty jest jak 3-4 latek 🙈
    Nie wiem ile słów już zna, kto by to liczył 🤦‍♀️
    Najważniejsze, że rozumiemy go, a on nas j jest z nim komunikacja.

    31 lipca zaczyna przygodę z punktem żłobkowym, będzie chodził od 9 do 23 docelowo od września. A przez cały 2 tygodnie sierpnia będzie adaptacja. Potem 2 tygodnie wolnego i od września na 4 godz.

    Pod koniec czerwca lecimy na wakacje z dziećmi do Hiszpanii 😍
    Nie mogę się już doczekać!

    A tak to lecą dzień za dniem. Jest co robić przy czwórce dzieci 😂
    Ulaa, wow, ale masz rozwiniętego chłopczyka;) on jeździ już na biegowce takiej na 2 kółkach? Aniela zasuwa na rowerku scoot and ride i kocha go miłością wielka . Bardzo mnie to cieszy ;)

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 31 maja 2023, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez miłość do scota. I również mnie to cieszy bo syn nie chciał jeździć i uważałam ze wywalone pieniądze w błoto. A ona osiąga na tym takie prędkości ze aż mnie przeraża. Za biegówkr tez łapie ale mamy za duża. I teraz widzę ze nauczenie się jazdy to chwila moment jeśli dziecko chce. Syn tego nie lubił poprostu. Każde dziecko inne.
    Meczy to słońce strasznie dzieci. Cały dzień w ogrodzie. Drzemki dużo szybciej. Nawet syn powrócił do drzemek jak jest upał.
    Mała dostała się do żłobka. Wiec od września zaczynamy.

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcia86 wrote:
    Ulaa, wow, ale masz rozwiniętego chłopczyka;) on jeździ już na biegowce takiej na 2 kółkach? Aniela zasuwa na rowerku scoot and ride i kocha go miłością wielka . Bardzo mnie to cieszy ;)

    Tak, jeździ na dwóch kółkach 🙈 mąż tylko biega za nim w tą i z powrotem 😂

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janek też jeździ na biegowce, kupiliśmy mu taka zwykła malenka z Decathlonu.
    Ale jeździ tylko z mężem, ja nie mam na to nerwów, jeździ szybciej niż starsza na normalnym rowerze

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mi się podoba ten etap u dzieci jak zaczynaja odmieniać słowa. Zastanawia mnie jak takie małe dziecko wie jak odmieniać. Moj syn np jak miał 2 latka odmieniał bezbłędnie a jak ma 4 to koń by się uśmiał nieraz jak coś palnie.

    Madzia 89 lubi tę wiadomość

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,a jak u Was odpieluchowywanie?już jakieś dzieciaki wolne od Pampucha🙂?my dzisiaj zaczęliśmy,ale cały czas zalana podłoga,nie chce coś za bardzo,ciekawe ile to czasu potrzeba żeby zaakceptował nocniczek

  • Menina Autorytet
    Postów: 608 476

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas nocnik stoi od półtora miesiąca. Franek często po domu gania bez pampersa. Wpadki się zdarzają, zarówno z siku jak i z kupą. Ale też często pamięta o nocniku i robi tam co trzeba. Na zewnątrz oczywiście wciąż pampers...

    Józio 10.2020 6tc 💔
    Franio ur. 05 09.2021 ❤️
    Tymuś 11.2022 10 tc 💔
    Anielka ur. 05.10.2023 ❤️
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas siada na nocnik i na toaletę i na tym się kończy. Najczęściej zesika się do pieluchy i wtedy ja ściąga. Po nocy Pielucha sucha wiec coraz bardziej widzę gotowość. Ona jest bardzo ogarnięta wiec tym razem napewno nie będę czekać na „gotowość”. Jakbym czekała z synem to by dalej z Pielucha chodził. On miał 3 lata i dalej gotowy nie był. Wiec tym razem max 2 lata skończone i ściągamy pieluchę.
    Pamiętajcie ze sprzedaż pieluch to ogromny biznes. I wielu firmom się bardzo opłaca promowanie tego czekania aż dziecko będzie gotowe. Chociaz nie powiem bo życie z Pielucha jest jednak łatwiejsze w organizacji. Łatwiej wyjść z domu, nie trzeba myśleć o tym sikaniu dziecka, ciuchach przy ewentualnych wpadkach

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale najgorsze to jest to że krzyczy jak siada na nocnik,robi sceny,a za chwilę zleje się na podłogę,i tak wkolko🙄trzeci dzień walczymy,nie wiem czy to odpuścić miesiąc dwa,bo czytałam na necie że jak dziecko tak się zachowuje to nie jest gotowe,ale szkoda mi tych 3 dni prób,a ma pampersa to krzyczy że siku i rozkracza się...sama nie wiem,we wrześniu będzie miała 2 latka

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się u nas w końcu ciepło zrobi to tez małemu zamontuję majtki. Do kwietnia musi być w 100% odpieluchowany, bo zaczynamy przedszkole. Oby poszło szybko

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już od dawna sadzamy małego na nakładkę. Są momenty ze się buntuje i jest wrzask. Od dwóch dni na jakiś czas zakładamy majtki ale jak siadał na nocnik tak teraz jak usiądzie to nie chce sikać albo nie chce usiąść i nie wiem czy nie przez to ze sobie usiadł na klejnotach. Jeszcze się nie zasikal w majtki bo długo w nich nie chodził w ciągu dnia. Trochę się z mężem nie mogę dogadać bo twierdzi ze lepiej go brać na podwórko tylko w majtkach… No tak bo po co sobie robić robotę w domu… ci faceci. W styczniu lub lutym pójdzie do przedszkola wiec mam nadzieje ze w końcu ruszy u nas nauka.
    U nas bunt dwulatka pełna para i chyba rosnące 5 i 1 górne u córy. Żyć nie umierać

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas raz się udało siku i kupka do nocnika, ale chyba się wystraszyła bo więcej się nie udało 😆 ale nocnik stoi jakoś od 2 miesięcy i czasami wola siku i leci usiąść ale siedzi i siedzi i widać że chce ale nie idzie. Za to jak zrobić w pieluchę to od razu wolą że mokro, siku albo kupa. Więc u nas na razie bez spiny, próbujemy ale bez presji.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie ze bez presji. Nasze bobasy nie maja jeszcze nawet dwóch latek. Ja będę tak konkretnie próbować jak skończy dwa lata. Tylko trochę mi szkoda letnich miesięcy.

  • Menina Autorytet
    Postów: 608 476

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franek uwielbia proces wylewania siku albo wyrzucania kupy do sedesu. Chyba to go motywuje do korzystania z nocnika. Jak zrobi, to woła i przynosi nocnik do opróżnienia, a potem biegnie otworzyć mi drzwi do toalety. Nie wiem, co w tym fajnego, ale jego cieszy :D Ale bunt dwulatka też u nas w rozkwicie, no i mamoza niesamowita. Jak tata wyniesie siku do wylania, a nie ja, to histeria gotowa. Czasem już nie mogę z tym Mama, Mama, Mama. Mężowi zdarza się wkładać zatyczki do uszu, jak się nim sam zajmuje, bo też już nie może z tymi jękami. No ale jednocześnie słodziak potrafi być niesamowity. I zdania, które tworzy, mnie rozczulają bardzo. Standardowe o poranku to Ja nie idzi ciocia Monia. Co znaczy, że nie ma zamiaru iść do żłobka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2023, 10:27

    Józio 10.2020 6tc 💔
    Franio ur. 05 09.2021 ❤️
    Tymuś 11.2022 10 tc 💔
    Anielka ur. 05.10.2023 ❤️
  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u was dzieciaczki przechodzi

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki kliklo mi się,dziewczyny u was dzieciaczki przechodziły już trzy dniówkę?moja mała ma od wczoraj 38 st gorączki bez żadnych objawów...i tak sobie myślę że może 3 dniowka

‹‹ 904 905 906 907 908 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ