X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2023, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest tak że w żłobku je wszystko w ilościach hurtowych a w domu ostatnio budynie, kaszki i makarony. Owoce też, ale obiad średnio, placki i inne cuda też. Wiesz co, jak przybiera to ja bym się nie martwiła.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 10 października 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj starszak jest niejadkiem. Żyłby na chlebie płatkach i owocach. Ilościowo potrafi zjeść dużo ale tylko swoje ulubione rzeczy. Problem mamy właśnie z mięsem bo ma anemię. Już miał tak kiepskie wyniki ferrytyny ze widać było jaki jest słaby. I to jest ważne. Trzeba pilnować żeby dziecko jadło mięso bo ciężko potem wyjść z niedoborów żelaza.

    Za to wrześniowa nadrabia za niego. Codziennie dokladka z żłobku. Ogólnie to fajnie ogarnęła żłobek. Mam wrażenie ze takie placówki są bardziej pod dziewczynki. Tance i rysowanki.
    Miałyście racje z tym odpieluchowaniem. Faktycznie tym razem kilka dni i po sprawie. Poprostu sama chciała się odpieluchowac i to zrobiła. Myśle ze naśladowanie brata pomogło. Zostałam z 6 paczkami pantsow.
    Jak tam Wasze dwulatki ? Bunt pełna para ? U mas trochę spazmy ustały ale awantury o ubieranie są

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się bunt uspokoił, udało nam się wyeliminować W KOŃCU mleko z butelki na noc i do spania, ale dalej się budzi w nocy 😅 właśnie sprzedałam ostatnie 6 puszek 😅 nie wiem kiedy zaczniemy przesypiać noce, ale nic na to nie wskazuje. Ani rutyny, ani zmęczenie , ani nic

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 21 października 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi__ wrote:
    U nas jest tak że w żłobku je wszystko w ilościach hurtowych a w domu ostatnio budynie, kaszki i makarony. Owoce też, ale obiad średnio, placki i inne cuda też. Wiesz co, jak przybiera to ja bym się nie martwiła.
    Właśnie on już od długiego czasu nie przybiera na wadze tylko rośnie. Wazy 12,4 kg, tyle co roczna siostra… ale wyniki z krwi ma idealne 🤷🏻‍♀️. Teraz jest przeziębiony i nic doslownie nie je, jak w końcu otworzy buzie to przetrzymuje jedzenie w buzi aż w końcu płacze bo chce wypluć

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 21 października 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Moj starszak jest niejadkiem. Żyłby na chlebie płatkach i owocach. Ilościowo potrafi zjeść dużo ale tylko swoje ulubione rzeczy. Problem mamy właśnie z mięsem bo ma anemię. Już miał tak kiepskie wyniki ferrytyny ze widać było jaki jest słaby. I to jest ważne. Trzeba pilnować żeby dziecko jadło mięso bo ciężko potem wyjść z niedoborów żelaza.

    Za to wrześniowa nadrabia za niego. Codziennie dokladka z żłobku. Ogólnie to fajnie ogarnęła żłobek. Mam wrażenie ze takie placówki są bardziej pod dziewczynki. Tance i rysowanki.
    Miałyście racje z tym odpieluchowaniem. Faktycznie tym razem kilka dni i po sprawie. Poprostu sama chciała się odpieluchowac i to zrobiła. Myśle ze naśladowanie brata pomogło. Zostałam z 6 paczkami pantsow.
    Jak tam Wasze dwulatki ? Bunt pełna para ? U mas trochę spazmy ustały ale awantury o ubieranie są
    Właśnie on mięsa nie je praktycznie w ogóle, chyba ze raz na jakiś czas przemyce zblendowane ale tez już wyczuje. U nas bunt nie do ogarnięcia… wszystko na nie, tupanie, krzyki, rzucanie się, No istny armagedon. Dalej nie odpieluchowany, wie co i jak, mówi ze sika albo kupę robi, wie co się robi jak usiądzie na nocnik. Ale stanowczo się buntuje na załatwianie swoich potrzeb poza pieluchę, chyba ze na złość potrafi przy przewijaniu sikać 🤦🏻‍♀️

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 21 października 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi__ wrote:
    U nas się bunt uspokoił, udało nam się wyeliminować W KOŃCU mleko z butelki na noc i do spania, ale dalej się budzi w nocy 😅 właśnie sprzedałam ostatnie 6 puszek 😅 nie wiem kiedy zaczniemy przesypiać noce, ale nic na to nie wskazuje. Ani rutyny, ani zmęczenie , ani nic
    A u nas dalej butelka w nocy. Ale to raczej z przyzwyczajenia już. Na noc już odmawia, czasem dwa łyki zrobi, ale to owsiane, ale w nocy mm dostaje ale rozcieńczone a i tak chce je pic… wolała bym żeby do snu pił i spał do rana

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka wrote:
    A u nas dalej butelka w nocy. Ale to raczej z przyzwyczajenia już. Na noc już odmawia, czasem dwa łyki zrobi, ale to owsiane, ale w nocy mm dostaje ale rozcieńczone a i tak chce je pic… wolała bym żeby do snu pił i spał do rana

    U nas to nie miało znaczenia że wypiła na noc i tak się budziła na drugie w nocy i to jest 100% przyzwyczajenia. Teraz jej dajemy na noc w kubeczku to pije może dwa łyki i tyle. Budzi się i jak chciala mleko to dostaje kubek. I to już nie jest dla niej takie fajne i właściwie je wyłączyliśmy. A potrafiła naprawdę krzyczeć o butlę dwa trzy razy w nocy, co za tym idzie sikała jak dzika i mokre pieluchy też ją budziły. Potrafiła się dwa razy przesikać w nocy. Był moment że jak wypiła to mleko to zasypiała z butelką w buzi ciumkając ten smoczek. I wtedy powiedziałam dość. Dla niej to też ciężki czas od kiedy się młody pojawił i do spania ma gryzak logopedyczny żeby sobie napięcie uregulować i to nam się bardzo sprawdza, bo usypianie na noc u nas to prawdziwy koszmar. Sama nie zaśnie nigdy, musimy z nią być.
    Generalnie są dni że jest lepiej, ale ostatnio ten bunt mnie tak rozwala że muszę ją przepraszać za swoje wybuchy. Ale potrafi mnie w sekundę odpalić swoim nie

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 22 października 2023, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi__ wrote:
    U nas to nie miało znaczenia że wypiła na noc i tak się budziła na drugie w nocy i to jest 100% przyzwyczajenia. Teraz jej dajemy na noc w kubeczku to pije może dwa łyki i tyle. Budzi się i jak chciala mleko to dostaje kubek. I to już nie jest dla niej takie fajne i właściwie je wyłączyliśmy. A potrafiła naprawdę krzyczeć o butlę dwa trzy razy w nocy, co za tym idzie sikała jak dzika i mokre pieluchy też ją budziły. Potrafiła się dwa razy przesikać w nocy. Był moment że jak wypiła to mleko to zasypiała z butelką w buzi ciumkając ten smoczek. I wtedy powiedziałam dość. Dla niej to też ciężki czas od kiedy się młody pojawił i do spania ma gryzak logopedyczny żeby sobie napięcie uregulować i to nam się bardzo sprawdza, bo usypianie na noc u nas to prawdziwy koszmar. Sama nie zaśnie nigdy, musimy z nią być.
    Generalnie są dni że jest lepiej, ale ostatnio ten bunt mnie tak rozwala że muszę ją przepraszać za swoje wybuchy. Ale potrafi mnie w sekundę odpalić swoim nie
    Próbowałam z bidonem z mlekiem na noc to nie chciał pic ale w nocy się boje bo to się skończy awantura co za tym idzie pobudka siostry i już pewnie był by koniec spania albo przerwa na 2 h…
    U nas z małym teraz wystarczy się położyć, poprzytulać, chwile pogadać, powiedzieć dobranoc i wyjść. O wiele szybciej zasypia sam. Ale to tak nagle samo wyszło jak mąż miał już dosyć jego wygłupów przy usypianiu i powiedział dobranoc i wyszedł a mały zasnął 😳

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka wrote:
    Próbowałam z bidonem z mlekiem na noc to nie chciał pic ale w nocy się boje bo to się skończy awantura co za tym idzie pobudka siostry i już pewnie był by koniec spania albo przerwa na 2 h…
    U nas z małym teraz wystarczy się położyć, poprzytulać, chwile pogadać, powiedzieć dobranoc i wyjść. O wiele szybciej zasypia sam. Ale to tak nagle samo wyszło jak mąż miał już dosyć jego wygłupów przy usypianiu i powiedział dobranoc i wyszedł a mały zasnął 😳

    Ja też się bałam tego krzyku, że obudzi młodszego i wyprowadziłam się na jakiś czas do salonu z małym, żeby tata ogarnął straszą. I jak na razie śpimy osobno i to ja się bardziej chyba wysypiam bo młodszy zje, chwilę pociumka smoka i śpi smacznie. Chyba go właśnie te krzyki zahartowały i ma w nosie co się dzieje i odpoczywa po całym dniu terroru wrześniowej 😅 bo ona by go zagłaskała z miłości.
    Nie ma złotej rady widzisz, ja bym dużo dała żeby ktoś mi poradził jak sprawić żeby ona się w nocy nie budziła w ogóle i żebyśmy w końcu przespali noc razem 🙄

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 24 października 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi__ wrote:
    Ja też się bałam tego krzyku, że obudzi młodszego i wyprowadziłam się na jakiś czas do salonu z małym, żeby tata ogarnął straszą. I jak na razie śpimy osobno i to ja się bardziej chyba wysypiam bo młodszy zje, chwilę pociumka smoka i śpi smacznie. Chyba go właśnie te krzyki zahartowały i ma w nosie co się dzieje i odpoczywa po całym dniu terroru wrześniowej 😅 bo ona by go zagłaskała z miłości.
    Nie ma złotej rady widzisz, ja bym dużo dała żeby ktoś mi poradził jak sprawić żeby ona się w nocy nie budziła w ogóle i żebyśmy w końcu przespali noc razem 🙄
    To u mnie ani jedno ani drugie nie przesypia nocy. I chyba mam wrażenie ze córka jest trudniejsza niż starszy brat. Ona mi daje popalić. Ciagle do mnie przyklejona i się awanturuje jak nie wezmę na ręce. W nocy gorzej ja ogarnąć, bo potrafi się rozbudzić i użeraj się z nią 2-3 h, na rękach spi a jak odłożysz do lozeczka to się budzi

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 8 listopada 2023, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak żyjecie ? Jak Wasze dwulatki ?
    U nas bilans dwulatka niewykonany bo panna się nie da zbadać. Już kilka wizyt w różnych sprawach No i nie pozwoli się dotknąć obcym 🤣 matko co to jest za dziecko …
    Waga 12 kg -75 centyl, wzrost niesprawdzony bo nie pozwoliła się zmierzyć.
    Jakieś dziwne jazdy przy zasypianiu. Istny koncert życzeń. Cały czas chce pic, jeść, sikać, kupę, założyć skarpetki, ostatnio nawet wymyć zeby. Wszystko zeby odłożyć spanie. Czy ktoś tak jeszcze ma ? No i u nas cały czas smoczek do zasypiania. Kilka prób odstawienia nieudanych. Ostatnio po godzinie darcia była w takim stanie ze musiałam odpuścić bo już się o nią bałam. Jakieś złote sposoby ? Ma tylko do zasypiania

  • Menina Autorytet
    Postów: 608 476

    Wysłany: 9 listopada 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dreamer, hej dziewczyny:)
    U nas bilans bez problemu. Franio bardzo lubi swoją pediatrę i wizyty w przychodni. Oby jak najdłużej tak zostało. Waży 12,3 kg.
    Miesiąc temu u nas rewolucja, bo urodziłam Anielkę:) Byłyśmy w szpitalu cały tydzień, co dla mnie było mega trudne ze względu na Frania, ale świetnie sobie z tatą poradzili. I podczas mojej nieobecności Franio przestał się budzić w nocy (miał jedną pobudkę). Teraz śpi od ok. 20 do 6 lub 7, więc super.
    Początkowo podejrzliwie patrzył na mnie, jak zajmowałam się córeczką. Do niej był od początku przekochany (woła na nią Nelusia lub Dzidziusia), ale na nas trochę odreagowywał (raz czy dwa razy dziennie próbował nas bić). Teraz na szczęście przeszło.
    My nie mamy smoczka od dawna, ale wciąż do zasypiania niezbędna jest butla. Co gorsze, domaga się czasem kolejnej porcji, jak wypije jedną. Domaga się też po przebudzeniu, ale tu czasem udaje się go zagadać i zapomina. To chyba zdecydowanie za dużo mleka jak na ten wiek, no ale nie mam też pomysłu, jak to zmienić. Próbujemy namówić go na mleko z kubka lub z bidonu, bo wtedy na pewno tyle by nie pił, no ale nie chce....
    W ogóle jest niesamowitą gadułą. Uwielbiam z nim rozmawiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2023, 10:48

    Mimi__ lubi tę wiadomość

    Józio 10.2020 6tc 💔
    Franio ur. 05 09.2021 ❤️
    Tymuś 11.2022 10 tc 💔
    Anielka ur. 05.10.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer, wielka piona i jestem w tym samym piekle jeśli chodzi o zasypianie co ty. Piciu przytul pogłaszcz przykryj zdejmij skarpetki załóż skarpetki podwiń koszulkę bajkę misia srisia króliczka owieczkę i inne kurwa przydasie które są jej niezbędne muszą w łóżku być 🤣 najgorzej że jak po czasami półtoragodzinnej walce czegoś jej w końcu nie damy i powiemy stop to wydziera się w niego głosy jakbyśmy ją zarzynali i dopiero po wielkiej awanturze i krzykach ze zmęczenia pada. A my za nią czasami, tak jak stoimy, bo młody też koło 22:00 odpada i już nie mamy na nic siły.
    Na szczęście Janek ma trzy miesiące i jest najsłodszą istotą na świecie, właśnie się na mnie gapi z piąstką w buzi i się uśmiecha więc daje mi siłę na wieczorne przeboje.
    Ja jak zadzwoniłam umówić młodą na bilans dwulatka to mi w przychodni powiedzieli że jak nic się nie dzieje to mam nie przychodzić specjalnie bo na pewno zobaczymy się w sezonie infekcyjnym i jak nic mnie niepokoi to oni nie chcą sobą zrażać dziecka do służby zdrowia. Waży jakieś 14 kg jest mega gadułą ale awanturnica straszna. trochę nam pojawienie się nowego dziecka złożyło z buntem dwulatka więc jest istny horror piekło i terroryzm.

    Poza tym że czasami mamy ochotę ją wystawić za drzwi jest najsłodsza i najukochańsza więc zaciskamy zęby i jedziemy dalej z tematem kolejnego dnia. Miłość do brata jest codziennie większa i znosi mu wszystkie zabawki z całego domu jak płacze i mówi: nie martw się Jasiu Wiki jest przy tobie zawsze, co rozczula mnie do granic możliwości i uważam że drugie dziecko z taką różnicą było trochę porwaniem się na słońce ale ich miłość wynagradza naprawdę wszystko.

    Jeśli chodzi o butlę to już chyba wcześniej mówiłam że my po prostu komisyjnie wyrzuciliśmy ją do śmietnika i jak chciała ją dostać na noc to powiedzieliśmy że przecież ją wyrzuciła i śmieciarka ją zabrała. Przeszliśmy na kubek ale Piła z niego może dwa dni i teraz piję tylko do kolacji i już nie chcę nic w nocy pić ale oczywiście się budzi pojękiwanie nocne i wędrówki do naszego łóżka

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 10 listopada 2023, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może być taki wiek z tym spaniem. Starszak zasypiał cudownie a jak skończył 2 lata to zaczęły się szaleństwa. Uciekanie z łóżka i walka do 23 bo szkody mu było spać. I jeszcze to gadanie przez 1,5 h. Normalnie słowotok, wszystko musi być skomentowane.
    U nas tez miłość miedzy rodzeństwem. Chociaz to nam się udało.
    A z ciekawych tekstów dzieci to syn nam ostatnio powiedział ( 4lata ) ze on zupełnie nie ma kontroli nad swoim życiem 🤣

    Mimi__, Menina lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie wrześniowa ostatnio powiedziała, jak za szybko zahamowałam samochodem, czy jestem normalna. 🤣

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 17 listopada 2023, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Dawno mnie tu nie było!
    My też jesteśmy po bilansie 2latka, co prawda byliśmy niedawno więc miał już skończone 2 lata i 2 miesiące, ale waży 12,5kg (25 centyl) i mierzy 94cm (90centyl) chudy i wysoki 😄
    Mówi pięknie, właściwie to wszystko powtarza od dawna, ale teraz to już na maxa się rozgadał.
    Od września chodzi na 4 godz dziennie do żłobka, super się tam odjaduje (mamy małą grupę, tylko 7 dzieci i dwie panie).
    Ma ulubionego kolegę Antka, z którym bawi się prawie cały czas - obaj wielcy fani Strażaka Sama 🤣

    Ostatnio jak odbierałam Julka ze żłobka to powiedział do Pani papa, Pani odpowiedziała "pa Julel do poniedziałku" na co Julek "no co Ty" z taką ignorancją w głosie 🤣 myślałam, że posikam się ze śmiechu 🙈

    Z nocami nie mamy problemu, Julek śpi od 20.30 do 7 rano i ma w dzień drzemkę około 1 godz.
    Ale za to wszystko jest teraz na nie i wszystko chce sam..
    Z nocnikiem idzie nam różnie, raz zawoła, że chce siusiu lub kupkę, a raz zapomni i robi w majty, ale do całkowitego odpieluchowania to jeszcze chwila.

    Gabrysia lada dzień skończy 9 miesięcy! Czas pędzi nieubłaganie. Jest przecudną, słodką panienką 🥰 najgrzeczniejsze dziecko, prawie w ogóle nie płacze, ciągle się śmieje, no jest urocza!

    Myślę powoli o powrocie do pracy na pół etatu tak żebyśmy mogli się z mężem wymieniać opieką nad dziećmi. Ale nie wiem jak to będzie, bo Gabi jest cały czas na piersi i to je naprawdę często, minimum 6-8 razy na dobę, do tego zjada 2-3 posiłki stałe 🙈

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 18 listopada 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbuje młodego już mc odpieluchowac, z rożnym skutkiem. Już myślałam ze ogarnął bo było kilka dni pod rząd ze z drzemki wstawał z suchym pampersem i jedynie kupa się zdarzyła w majtki, a teraz leje pod siebie i w trakcie sikania mówi ze sika 🤦🏻‍♀️. My już na bilansie byliśmy i wazy 12,3 kg i ma 92 cm czyli widzę ze to prawie u nich standard wysoki i szczupły. Już było fajnie z jedzeniem bo jadł przed drzemka zupe a po drzemce drugie danie. Zazwyczaj makaron lub kasze z czymś bo to lubi a teraz znowu cuduje. Ogólnie nie słucha, robi na złość. Z gadka lepiej ale to jeszcze nie to co wasze pociechy. Siostrę gryzie ale ja uwielbia. Za to mała go we wszystkim najgorszym powtarza. Ona o wiele lepiej sobie z mówieniem radzi niż on na tym etapie. Dalej mi się obydwoje dużo budzą w nocy. Dwa razy w nocy jedzą i wstają skoro świt. Za to syn sam usypia a córka w życiu 😅. Smoczek przy ząbkowaniu odrzucony przez małego w ciągu dnia ale do spania musi być 🤷🏻‍♀️. Wszystkie 5 już wyszly

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 18 listopada 2023, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo,my też po bilansie mieliśmy dopiero wczoraj,waga 15,2 i 92 wzrost,odpieluchowanie już zapomniane,ani w dzień ani w nocy bez Pampucha,gada też że jej się gębą nie zamyka piątek nie mamy ani jednej,mamy zrobić wizytę pierwsza do okulisty i dentysty,tak na sprawdzenie a tak to wszystko ok

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 27 listopada 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dwie ostatnie piątki idą. Znosimy to źle. Znowu dzikie jazdy.
    I coś dziwnego z sikaniem. Po kilku miesiącach bez pieluchy nagle cały dzień wpadek. I z sikaniem i z Kupa. A do tej pory wpadek nied było bo ona poprostu chciała sie odpieluchowac i sikać jak brat. No i mammy dziwną infekcje. Czerwona sisia i między pośladkami. Płacz przy sikaniu. Urofuragina podana bez badania moczu bo był weekend. Nie pomogła. Nasiadówki też nie. Już sama nie wiem co myśleć. Czy dziewczynka może mieć taką typowo kobieca infekcję ?

‹‹ 907 908 909 910 911
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ