X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Tak, robił. Jest tylko obrzęk.
    Nie wiem, może. Ale wtedy chyba któraś strona bolałaby bardziej a ja mam typowe objawy rozejscia jak czytam. No nic, mam tylko nadzieję że po porodzie nie wyjdą jakieś kwiatki i się nie okaże że muszę 4 tygodnie leżeć. Tego się najbardziej boję :(
    Na usg powinno wyjść rozejscie.
    Jesli nie ma, to raczej masz tylko ucisk. Tak główka jest polozona ze napiera.

    Jesli tak sie boisz.. to moze zdecyduj sie na cc ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 19:42

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie ma wskazań to nie chce cc. Ale z tyłu głowy jednak ten strach będzie :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Jak nie ma wskazań to nie chce cc. Ale z tyłu głowy jednak ten strach będzie :)
    Gdybys czula bol spojenia podczas porodu to wtedy mów im tam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 08:36

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 28 marca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już 4x okres miałam i zaraz piąty przyjdzie, ale na razie nie rozmawiamy o drugim dziecku. Na pewno wracam do pracy a mały od września do żłobka. Jak się nie dostanie no to pójdę na wychowawczy aż się dostanie. Opiekunki nie chce, nie wyobrażam sobie obcej baby w moim domu pod moją nieobecność.
    Ja bym bardzo chciała przed 30tka urodzić drugie a później trochę pomeczyc męża o trzecie przed 35, ale wiem że on chce dwójkę tylko więc nie będzie łatwo :)

    U mnie z ciekawostek ciazowych to rozeszły mi się stopy i buty swoje ubralam dopiero 29 tygodni po porodzie. Ta dziewiątka mnie prześladuje :D 9 tygodni po udało mi się założyć obrączkę, 19 po wróciłam do swojej wagi, 29 po ubralam buty no i przybralam w ciąży 19kg :D aż nie mogę się doczekać co będzie 39 po :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 09:32

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo buty.. 😫 tez dlugo swoich starych nie mogłam ubrać 🤣

    U mnie wszystkie zlobki w gminie od 18msc.. i cena niezla. 1700 z wyżywieniem by wyszlo.🤯 - wiec biore wychowawczy.. i jsk kiedys dostanę okres to zaczynamy starania. Okaze sie czy sie uda.. juz brak czasu na tyle seksu co kiedyś 😝

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 10:20

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 28 marca 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie są żłobki od 20 tygodnia życia, a cena też podobna z wyżywieniem ale I tak opłaca mi się wrócić do pracy, a jak jeszcze od lipca każdemu należy się 500+ to już wogole ;p
    Ja jak wrócę to powinnam podwyżkę dostać też bo u mnie w firmie są co roku w styczniu :) więc pewnie będę miała jakieś wyrównanie do innych w dziale.
    Ty tez pisałaś że masz daleko do pracy a ja 10min, dojdzie mi dojazd do żłobka ale szukam specjalnie jakiegoś po drodze do pracy :)

    Ja już byłam przerażona że wszystkie będę musiała wymienić.. I szpilki wszystkie.. A już uzbieralam kolekcję porządnych. Znowu wydawać po 300zl na buty to by była masakra jakaś :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam katastrofę z dojazdem do pracy. 1h-1.5h🤬 wcześniej na luzie do tego podchodzilam.. specjalnie omijałam godziny szczytu. Czesto na 6, max na 7 jeździłam sobie do pracy.

    Ale przy dziecku ten czas jest cenny.
    8h w pracy + te dojazdy😲 przecież ja bym dziecka nawet nie widziała.

    Jak ktos zarabia 5tys to jasne ze sie opłaca 2tys wydac na zlobek. Ale nie każda tyle zarabia..☺ jednak bardzo dużo kobiet zarabia zdecydowanie mniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 05:14

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co u was mamuśki? Wiosna przyszła i od razu jakoś lepiej co?

    Moje dziecko drugą noc z rzędu budziło się tylko 1x na mleko po 2 w nocy :D proszę niech tak zostanie :D
    Za to leń nadal nie może przybrać pozycji czworaczej, co próbuje bioderka podciągnąć to traci równowagę i mu dupka odjeżdża do tyłu :) więc w sumie sie przemieszcza w tył teraz strasznie sie przy tym denerwując :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My walczymy od ponad tygodnia z chorobą ale na szczęście już jest dużo lepiej. Do tego wychodzące trójki więc noce średnio ciekawe. Jak przesypiala już calutkie noce (chyba od lutego jakoś albo końca stycznia) tak teraz mamy różne maratony, a ostatnio nawet 2h.
    Oprócz tego Amela ostatnio zaliczyła swój pierwszy plac zabaw i bawiła się świetnie :-). Wychodzimy na spacery za rączkę, na razie na podwórko, bo Amela po domu sama już świetnie śmiga :-). Gadula z niej wielka (pewnie po mamusi), uparciuch i niejadek. Jak coś chce to pokazuje paluszkiem, w ogóle ma ostatnio fazę na pokazywanie wszystkiego palcem. No i pomału szykujemy się do roczku, bo za tydzień moj mały niemowlaczek stanie się dzieckiem :-). Ja zostaje z nią w domu do września, w sierpniu wyjeżdżamy na wakacje nad morze :-).

    Marta..a, PLPaulina lubią tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie te place zabaw... a od kiedy to maluchy tak korzystaja ?
    Np. Piaskownica ?😁


    My w po urodzinach Hani wybieramy sie nad polskie morze.. msmy wtedy komu podrzucic suczke..
    I szukam jakiegos super miejsca.. ale jakoś nie mogę sie zdecydować 😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 01:18

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do piaskownicy to chyba na razie bym jej tam nie wsadziła bo Amela bierze jeszcze większość rzeczy do buzi. Na razie korzystała z huśtawki i zjeżdżalni i była świetna zabawa. Teraz była chora ale już jej przechodzi to może w weekend znowu się wybierzemy jak pogoda dopisze :-).

    My jedziemy do Świnoujścia. Fakt że mamy 550 km ale warto. Plaża jest przepiękna, kwatery czyste i zadbane bo wszystko robione jest pod naszych sąsiadów. Byliśmy już tam z mężem kilka razy i zawsze jesteśmy tak samo zadowoleni. Minus jest jedynie taki, że do plaży trzeba dojść (około 15-20min drogi więc niedaleko). Fakt, że można poszukać kwater przy samej promenadzie ale wtedy ceny zabijają. Ja zarezerwowałam dla nas apartament, mieszkanie na parterze z tarasem, bo jedziemy ze znajomymi. W ogóle w Świnoujściu, nawet jak nie ma pogody jest co robić, można jechać do naszych sąsiadów kolejka albo do Miedzyzdroi. My jak byliśmy dwa lata temu to zabraliśmy ze sobą rowery i było bajecznie, najlepsze wakacje na jakich byłam, serio :-). Bo tam ścieżki i trasy rowerowe są wszędzie :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja popytam wsrod znajomych co z piaskownica. Plac zabaw bedzie miala na ogrodzie poki co.😁

    Teraz planujecie z Amelką jeździć na rowerach ? Jakies krzeselko macie godne polecenia ?

    My w ttm roku sami jedziemy. We 3😍 polskie morze.. ale nie moge nic znaleźć co mnie zauroczy. Chce z basenen i placem zabaw.😁 znajomi w tym roku xa kierunek Dubaj obrali (o dziwo drogo nie jest).. ale nie chce z Hanią tak daleko..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 12:24

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My ze znajomymi i 3 dzieci wybieramy się na Mazury. To będzie jakiś hardcore :) ale kto nie ryzykuje ten się nie bawi :D

    Macie jakieś fajne miejscówki na Mazurach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 13:18

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy co jest fajne.. kazdy ma troche inne wymagania☺ 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 15:06

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Wszystko zależy co jest fajne.. kazdy ma troche inne wymagania☺ 😁
    Nic specjalnego, żeby były czyste kwatery, okolica ładna :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 04:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli moge doradzic to przy niemowlaku.. hmm oprócz czystości zwróciłabym uwage by nie musiec całego domu ze sobą zabrac.😁

    Czy hotel oferuje łóżeczko, wanienke, podgrzewacz 😁

    I ogolnie jakie atrakcje mozna z niemowlakiem.☺

    Dla mnie Mazury to wspomnienie rejsów po jeziorach. I czy mozna z takim maluchem ?😁

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, w tym roku rowery odpadają :-). W przyszłym pewnie coś pomyślimy ale w tym na razie wolę nie ryzykować :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dubaj jest super ale nie dla malucha :D tam jest albo mega gorąco na dworze albo się siedzi w klimie więc chyba nie ma opcji żeby się tam dziecko nie pochorowalo, jak nawet przystanek autobusowy jest klimatyzowany :) już nawet nie o podróż chodzi a o sam klimat na miejscu :)

    Ja mam zaplanowany tydzień nad jeziorem , ja moja mama, młody i mój bratanek lat 10. W domku obok ciocia z 11 letnia wnuczka. Więc młodzi zajmą się sobą a mnie mama odciąży od młodego :) mąż będzie nam dok budował. Może go namowie na coś ale ciężko stwierdzić..

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego jedziemy nad polskie morze, klimat znany.. i ogólnie chce zobaczyć jak z moją marudą będzie ..😁

    Tutaj tez dziecka przed Klimą nie schowamy. Auto, sklepy, przychodnie.😁

    Ale zazdroszczę Ci Marta tego ze bedziesz mogła odpoczac na urlopie😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 14:57

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina jak to brzmi "że będziesz mogła odpocząć na urlopie" ah.. kochane dzieci :)

    Moja mama jest boska, pojechałam z mężem odwiedzić tatę mojego w szpitalu a ona z małym została, co prawda na 3h aby ale na spokojnie poszła na spacer, marudził jej więc wróciła do domu, dała mu mleko i jak wróciliśmy mały zadowolony :)

    I uwaga! Pierwszy raz wyciągnął do mnie rączki jak go ktoś inny nosił. Jakie to słodkie :D wcześniej np. marudził komuś a teraz zapuścił pierwszy raz takiego szczupaka w moją stronę z wyciągniętymi rączkami :)
    A później tak samo do taty swojego <3
    Kocham tego bączka. No i spał dzisiaj bez mleka 8,5h ciągiem!!! chwilę po 20 do 5 rano, wypił mleko i kimał do 7 :) obudziłam się bo zaczął gadać sam do siebie i się bawić w łóżeczku <3

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ