X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karakorum jeśli nie urodzę do jutrzejszego wieczora, to trafię na wizytę do mojego ginka. Wspominał o skierowaniu do szpitala na patologię, więc dowiem się co i jak.

    Ogólnie od 12 mam jakieś nieregularne bóle, więc może coś się zaczyna dziać. Oby, oby! :)

    A czy jemu tak wygodnie? To nie wiem, bo rozpycha się czasami jak szalony hehe te jego stopy i dupcię będę pamiętała do końca swojego życia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A boli jak się kręci w brzuchu ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina osobiście uwielbiam czuć ruchy maluszka. Od samego początku poprawiał mi tym humor ^^ aktualnie jak zaatakuje z dwóch stron to naciąga na tyle skórę, że przeliteruję alfabet, ale nie nazwałabym tego bólem.

  • Olgencja Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 27 lutego 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączam z rocznika 91. Czekam aktualnie na drugie maleństwo :) ale w tej ciąży w przeciwieństwie do pierwszej nie brakuje mi atrakcji takich jak już wchłonięty krwiak czy podejrzenie taśmy owodniowej. Synka urodziłam w dniu wyliczonego z om terminu, teraz prawdopodobnie dziewczynka więc zobaczymy.Czytałam poprzednie strony i odnośnie wózków to mam Espiro next i sprawdza mi się i na wsi i w mieście. Ciuszki oprócz używek, które dostałam to promocje w smyku, pepco, auchan i oczywiście lidl. Czasami zamawiam coś przez fb master&miss uk polecam tam zwłaszcza wielopaki bodziaków :)

    34bwyx8dqhjwgc14.png
    f2wli09kim17ois7.png
  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 27 lutego 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uwielbiałam i uwielbiam, jak mała się rusza w brzuchu. Był bardzo krótki okres, gdy potrafiła dać mi kopa w pęcherz, ale mimo wszystko czuć swojego malucha w brzuchu to coś cudownego.
    Teraz ogranicza się do merdania łapkami i wypiania główki - mam kulkę między żebrami :D

    Pierwsze ruchy poczułam pod koniec 18 tygodnia. Byłam pewna, że to to - poczułam "rybkę" w brzuchu, gdy siedziałam po turecku ;)
    W sumie fajne jest to, że niemal każdego tygodnia charakter ruchów się zmienia. Tak było przynajmniej u mnie.

    Olgencja lubi tę wiadomość

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 27 lutego 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o ciuszki - jeżeli macie możliwość zamawiania za granicą/zza granicy, zamawiajcie z M&S. Słyszałam dużo dobrego, i mają super multipaki z pajacykami, bodziakami, spodenkami i całą resztą.

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 27 lutego 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się, że ruchy to coś wyjątkowego :-). Mimo, że czasami marzę, żeby córcia już poszła sobie spać :-P. Na pewno po urodzeniu będzie tak dziwnie nie czuć nic w brzuszku. Będzie mi brakowało porannych kopniakow w żebra, wiercenia rączkami po pęcherzu i tych czkawek jak cały brzuch podskskuje :-). Teraz też, już od ponad godziny mała ostro ćwiczy :-P. Jak leżalam w szpitalu (wczoraj wyszłam do domu) to położne nie mogły się nadziwić jaka z niej wiercipieta :-P. Podczas ktg to aż cały brzuch falował i walila w te głowice z całej siły (chyba jej się nie podobało). Ciekawa jestem czy po urodzeniu też taka będzie ;-).

    Olgencja lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Olgencja Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 27 lutego 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda. Ruchy są super i nieraz po porodzie mi ich brakowało mimo, że obok leżał synek. Czasami miałam nawet wrażenie, że czuję ruchy w brzuchu a już nie byłam w ciąży ;D

    34bwyx8dqhjwgc14.png
    f2wli09kim17ois7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karakorum wrote:
    Jeśli chodzi o ciuszki - jeżeli macie możliwość zamawiania za granicą/zza granicy, zamawiajcie z M&S. Słyszałam dużo dobrego, i mają super multipaki z pajacykami, bodziakami, spodenkami i całą resztą.

    A gdzie można te ubranka zamówić?

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 27 lutego 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darika wrote:
    Zgadzam się, że ruchy to coś wyjątkowego :-). Mimo, że czasami marzę, żeby córcia już poszła sobie spać :-P. Na pewno po urodzeniu będzie tak dziwnie nie czuć nic w brzuszku. Będzie mi brakowało porannych kopniakow w żebra, wiercenia rączkami po pęcherzu i tych czkawek jak cały brzuch podskskuje :-). Teraz też, już od ponad godziny mała ostro ćwiczy :-P. Jak leżalam w szpitalu (wczoraj wyszłam do domu) to położne nie mogły się nadziwić jaka z niej wiercipieta :-P. Podczas ktg to aż cały brzuch falował i walila w te głowice z całej siły (chyba jej się nie podobało). Ciekawa jestem czy po urodzeniu też taka będzie ;-).

    Ruchliwość dziecka w życiu prenatalnym jest jednym ze wskaźników, na podstawie którego ocenia się temperament maluszka, więc z wysokim prawdopodobieństwem ilość energii do wykorzystania jej nie spadnie po urodzeniu ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 28 lutego 2018, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama nie może się doczekać potwierdzenia płci. Normalnie jak w boksie startowym stwierdziła że wreszcie będzie mogła kupować :D więc ja chyba odpuszczę zakupy chyba że trafi się jakaś fajna promocja gdzieś. :)
    Skupię się na mebelkach o sprzęcie typu wózek, fotelik, wanienka no i kocyki, butelki itp.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 28 lutego 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Można dołączyć?:) wyczekiwałam i wyczekiwałam na tę grupę!:) jest grupa starszych, jest grupa młodszych mam, a nas jakoś tak po macoszemu!:) Nawet kilka tyg temu zastanawiałam się czy sama jej nie założyć :).
    Wszystkim życzę zdrowych i spokojnych ciąż, a koleżankom na mecie bezproblemowych rozwiązań!
    Pozdrawiamy z miasta Łodzi!:) Jesteśmy 2 lata po ślubie, to nasze pierwsze maleństwo, skupiłam się najpierw na studiach i pracy wiec wyszło jak wyszło, ale fakt mam koleżanki które już mają parkę i trzecie w drodze. Wiec w tym roku my nadrabiamy:). Termin wg USG mamy na 24lipca, podobno w brzuchu dokazuje mi chłopiec!:). Nadal pracuję, mam nadzieje ze do L4 mam jeszcze miesiac-dwa. W najbliższym czasie mamy USG połówkowe i ECHO serduszka wiec trzymajcie za nas kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 09:09

    Cukierniczka, PLPaulina, tym_janek, darika, Olgencja lubią tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 28 lutego 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Loczek :) Kiedy dowiedzieliście się, że będzie chłopak? :) Zazwyczaj płeć właśnie na połówkowym mówią, a widzę, że połówkowe jeszcze przed wami :)
    My powiemy rodzinie na święta, bo już będzie 12 tc leciał, więc najbardziej niepewny czas już będzie za nami. Na teściach nie zrobi to wrażenia pewnie bo już maja 2 wnuczki, ale dla moich rodziców to będzie zupełnie coś nowego, więc jestem super ciekawa reakcji :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 13:20

    Olgencja lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek my o ciąży poinformowaliśmy rodzinę w 15 tc :P a płeć znaliśmy już w 13 tc na pierwszych prenatalnych, ale też nie trzymaliśmy się tego mocno, bo to było na 85%. Zresztą ja od samego początku ciąży przeczuwałam syna pod serduszkiem i tak właśnie było.
    Masz jakieś przeczucia co do płci? Może i u Ciebie się sprawdzi.

    Loczek2018 witamy, witamy :) Też czekam na synka, ale coś nie chce ewakuować się z brzucha haha

    A co do ubranek, to dla mnie tesco ma też fajne jakościowo ubranka, no i next.

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 28 lutego 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_Janek juz na usg prenatalnym gin miała wrażenie ze "cos sie majta":) miesiąc pozniej na kontrolnej wizycie potwierdziła. Gdzies tak 15-16t. Wiec chyba Mikołaj:). Co miesiąc mam wizyte+USG, chodzę na NFZ i prywatnie. Sprzęt ma bardzo dobry więc szybko wypatrzyła. Połówkowe mam dziś zaraz na NFZ i w pon prywatnie. Wg USG mamy 19t1d, wg om 20t4d, wiec rozjazd 10dni:).
    My tez tak w 10-12t powiedzieliśmy wszystkim - prezent na Mikołajki byl:) - zapakowałam rodzicom w pudełko prezentowe zdjecie USG, pluszową kaczuszkę i moj test:), dalam im normalnie prezent, jak otworzyli to ich wmurowało:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 14:14

    tym_janek lubi tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek2018 prenatalne masz na NFZ? Z tego co wiem, to nam się nie należy. Jak to zrobiłaś? ;o

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 28 lutego 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam sposób na swoje mdłości <3 Tyyyyyle szczęścia :D Oshee vitamin water magnez + B6 :D Picie tego w stanie "kacowym" do przyjemnych nie nalezy, bo jest strasznie slodkie, no ale nie wraca do świata i juz po jakiś 15 min odczuwam znaczaca poprawe :D

    Co do przeczuc odnosnie plci to nie mam rzadnych wlasnie :( Ja bym bardzo chciała synka, a mąż córeczkę, więc co by nie było to będziemy się cieszyć, pytanie tylko kto bardziej ;) Jak będzie chłopak to Tymoteusz, a jak dziewczynka to Aniela.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 14:46

    Cukierniczka lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 28 lutego 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniela - jakie piękne imię! ❤

    tym_janek lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 28 lutego 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcepanka wrote:
    Loczek2018 prenatalne masz na NFZ? Z tego co wiem, to nam się nie należy. Jak to zrobiłaś? ;o
    Marcepanka - prywatnie:). Prywatnie chodzę co miesiąc. I robiłam prenatalne, bez Pappy. A na NFZ to tak sztuka dla sztuki...

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 28 lutego 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4f98bb63bdb1.jpg o na NFZ to można takie kwiatki dostac:D - dzisiejsze foto - oczy samo zuooo:), bedzie diablik juz to widać. Ale zobaczcie jak serce wyglada:D

    Cukierniczka, tym_janek, darika, Marta..a, PLPaulina, Olgencja lubią tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ