X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 28 lutego 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Marcepanka? Maluch wybiera się na świat czy czeka cię wycieczka do gina?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 28 lutego 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karakorum jutro już będziesz mieć malutka przy sobie :-). Jak się czujesz? Stres jest? Powodzenia!

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Olgencja Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 28 lutego 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek2018 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4f98bb63bdb1.jpg o na NFZ to można takie kwiatki dostac:D - dzisiejsze foto - oczy samo zuooo:), bedzie diablik juz to widać. Ale zobaczcie jak serce wyglada:D

    NFZotwskie obrazki bywają różne :D ja ostatnio dostałam zdjęcie bezkształtnej masy. Ale czekam na połówkowe w 3D tak jak w poprzedniej ciąży i wtedy się napatrzę. U mnie był problem z konkretnym określeniem płci aż do porodu. W trakcie przyjęcia do szpitala na izbie lekarka zrobiła mi usg i wtedy Młody chyba wyczuł, że podgląda go kobieta a nie facet jak było do tej pory i się zaprezentował w pełnej okazałości :D

    Loczek2018, tym_janek, karakorum lubią tę wiadomość

    34bwyx8dqhjwgc14.png
    f2wli09kim17ois7.png
  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 1 marca 2018, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero teraz lapie mnie stres... To jest takie ciezkie do uwierzenia...
    Na 6.45 do szpitala. Odezwe sie, jak bede sie dobrze czula :*

    Marta..a, Loczek2018, tym_janek, Olgencja, lollla7 lubią tę wiadomość

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 1 marca 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ani razu nie byłam na NFZ bo i tak mam pakiet od pracodawcy i wszystko w nim jest wiec nie dopłacam za badania.

    Ale zaczęłam się zastanawiać jak to jest z położna? Bo chyba na NFZ jesteśmy do jakieś przypisane, kojarzę że ona po porodzie przychodzi raz czy dwa na wizytę chyba? To trzeba w przychodni jakoś ustalic/zgłosić? Chyba że mi się już wszystko pomyliło? Może powinnam raz pójść do ginekologa na NFZ żeby w przychodni wiedzieli? Czy ktoś jest w temacie?
    Powiem szczerze że jak zapisywalam się w nowym mieście do przychodni to dopisalam się do każdej osoby pierwszej z listy Więc nawet nie wiem do kogo jestem :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 1 marca 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co się orientuję to u mnie w mieście jest tak, ze jak się dziecko urodzi to tatuś idzie do przychodni i zgłasza dziecko. Potem umawia się z polozna na wizytę w domu, która kilka razy do nas zagląda.
    Ale dziewczyny pisały, że również przed urodzeniem należy nam się opieka położnej, z którą mamy prawo się spotkać (nie pamiętam od którego tygodnia). Wtedy też trzeba iść do przychodni i zgłosić ciążę. Nie trzeba chodzić do lekarza na NFZ, żeby to się należało.

    Mam nadzieję, że nic nie pokrecilam ;-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 1 marca 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 21t. o poloznej

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wybieracie jakoś specjalnie położną środowiskową (jezeli tak to jak? Jest jakas lista czy z polecenia?) czy po prostu zglosicie w przychodni i przyjdzie ta osoba co tam pracuje?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Olgencja Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 1 marca 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o położną to w przychodni 2wiedziałam, że jest typu zdjąć szwy, zważyć dziecko i radź se matko sama. Dlatego zrobiłam rekonesans w ciąży i zapisałam się do szkoły rodzenia na NFZ. Itam miałam za darmola 10 spotkań w ramach zajęć grupowych i gimnastykę a oprócz tego położna była na każdy telefon czy sms. Po porodzie przyjechała 4 razy i nie tylko zdjąć szwy i zważyć dziecko. Pytała jak się czuję, obserwowała jak pielegnuję dziecko i karmię, pomagała z nawałami pępkami i wszystkim co bym potrzebowała. Do tej pory mogę pisać i dzwonić i mogę na nią liczyć.

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    34bwyx8dqhjwgc14.png
    f2wli09kim17ois7.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 1 marca 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    A wybieracie jakoś specjalnie położną środowiskową (jezeli tak to jak? Jest jakas lista czy z polecenia?) czy po prostu zglosicie w przychodni i przyjdzie ta osoba co tam pracuje?
    U mnie nie ma wyboru, bo zdaje się, że jest jedna w przychodni :-P. Ale pamiętam, że, jak zapisywalam się do tej przychodni, to wypełnialam deklaracje z wyborem.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 1 marca 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już się dowiedziałam, że przy porodzie podaje się do jakiej przychodni ma należeć dziecko i szpital zgłasza narodziny, a po wyjściu ze szpitala trzeba się zgłosić do przychodni i umówić z położną na wizytę :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 2 marca 2018, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak u Was z emocjami? U mnie było tak jak zwykle, ale dziś się czuję jak na emocjonalnej kolejce górskiej. Płaczę podczas oglądania programu informacyjnego, potem wszystko jest ok, potem coś mnie zakuje to wpadam w panikę, że coś się złego dzieje, potem się z siebie śmieję, jak mogłam się tak wystraszyć i tak o... jakbym nie była w ciąży to podejrzewałabym u siebie zaburzenie dwubiegunowe.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 2 marca 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie mija, ja się ostatnio poplakalam bo byłam tak zmęczona że nie miałam siły się przekręcić na drugi bok :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Olgencja Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 2 marca 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się popłacze zawsze jak usłyszę o niechcianych dzieciach, którym dzieje się krzywda

    34bwyx8dqhjwgc14.png
    f2wli09kim17ois7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgencja wrote:
    Ja się popłacze zawsze jak usłyszę o niechcianych dzieciach, którym dzieje się krzywda

    Widzę że Twój synek jest malutki. Boisz się takiej małej różnicy??

  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 2 marca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Dziewczyny, a jak u Was z emocjami? U mnie było tak jak zwykle, ale dziś się czuję jak na emocjonalnej kolejce górskiej. Płaczę podczas oglądania programu informacyjnego, potem wszystko jest ok, potem coś mnie zakuje to wpadam w panikę, że coś się złego dzieje, potem się z siebie śmieję, jak mogłam się tak wystraszyć i tak o... jakbym nie była w ciąży to podejrzewałabym u siebie zaburzenie dwubiegunowe.
    tym_janek - u mnie róznie - mam normalne dni, dni wkurwu :), mam dni zmęczenia, ale to co miałam wczoraj i przedwczoraj to mnie sponiewierało.
    Najpierw w środę byłam cąły dzień przerażona (koleżanka wylądowała na porodowce i dotarło do mnie że w lipcu czeka mnie to samo i zdjęła mnie panika) no aż mi się płakać chciało tak byłam przerażona i znerwicowana że jak to - ja mam urodzić, że bd boleć, że o matko boska nie dam rady nie przeżyję tego. o godz 20 dostałam foto młodej, kumpela urodziła, poród lekki i bezproblemowy, córeczka śliczna, niezamęczona porodem, 56cm, 3560g :). I na noc wyluzowałam :)
    An a drugi dzien od rana mi się płakać chciało, bo ona już urodziła a ja jeszcze nie, nie uwierzycie - pierwszy raz w życiu komuś zazdroscilam - że już urodziła, że coreczka, że taka śliczna, że wszystko tak idealnie i bez powikłań.. i cały dzień chorobliwa zazdrość az łzy miałam w oczach. Niepodobne do mnie. Nie mogłam sobie ze sobą poradzić, wróciłam do domu z pracy i ani czymś sie zając, ani się zrelaksować, ani się zdrzemnąć żeby nastrój się rozszedł. Masakra :) wstyd się przyznać.. hormony ciązowe...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2018, 12:08

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 2 marca 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek to żaden wstyd, nie od nas to zależy przecież. Ja im więcej czytam o różnych komplikacjach tym bardziej świruję jak patrzę na zdjęcia zdrowych dzieci, bo ich mamy już wiedzą, że wszystko poszło ok, a tu tyle się jeszcze może zdarzyć. A potem też mi głupio, że po co ja tak w ogóle myślę skoro się nie powinnam stresować.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Olgencja Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Widzę że Twój synek jest malutki. Boisz się takiej małej różnicy??

    Trochę się boję ale otaczają mnie same pozytywne przykłady. Wiem, że na początku będzie ciężko. Synek dał spory wycisk i po 3 miesiącach od porodu ważyłam mniej niż przed ciążą -19 kilogramów. Chciałam mieć małą różnicę wieku bo o synka trochę nam zeszło starań. W planach jest jeszcze trzeci maluch ale to dopiero kiedy dzieci będą szły do szkoły żeby móc je spokojnie odprowadzać

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    34bwyx8dqhjwgc14.png
    f2wli09kim17ois7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się marzy taka mała różnica wieku. :D żeby dzieci były zgrane.. :)

  • Olgencja Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 2 marca 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Też mi się marzy taka mała różnica wieku. :D żeby dzieci były zgrane.. :)

    Gorzej jak mi się zgrają w brojeniu :p ale nie ukrywam, że lęk bardzo mocno przysłania mi podekscytowanie przygodą jaka nas czeka. Myślałam, że w kolejnych ciążach się tak nie przeżywa wszystkiego ale jak poczułam pierwsze wyraźne puknięcia w brzuchu to się ucieszyłam jak gwizdek :D

    34bwyx8dqhjwgc14.png
    f2wli09kim17ois7.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ