X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Matka Polka. Zaczynam nad nią myśleć. Wczesniej nie brałam jej w ogóle pod uwagę. Bo mam pod nosem Madurowicza, ale ma takie oblężenie że w styczniu jak na porodówkę przyjechało 10kobietek to 8 i tak odesłali do ICZMP...

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 7 marca 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwale się że dostałam wór ubranek dla chłopca od koleżanki mojej mamy :) A już byłam pewna że nic od nikogo mi nie wpadnie. Także temat ubranek mam tym sposobem zakończony. Chyba że mały zrobi nam psikusa i jednak zmieni się w dziewczynkę, wtedy ciuszki dam kuzynce która rodzi 10 dni planowo później.

    No i już od tygodnia nie wymiotuje. Zaryzykowalam zjeść na sniadanie jogurt a nie suchy chleb nawet :)

    Loczek2018, PLPaulina, tym_janek, Olgencja lubią tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas niestety czeka wszystko kupić/ zrobić samemu..
    Remont, meble, ubranka, dodatki i nawet opieka nad dzieckiem. :) :) :)

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 7 marca 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja na meble i opiekę też nie liczę na pomoc. Ale u nas jest taki zwyczaj że daje się prezenty na chrzest więc pewnie jak ktoś zapyta to poproszę o takie rzeczy jak mata czy krzesełko do karmienia :)
    Ja bratanicy kupowałam np. basen z kulkami.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 7 marca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja w piątek jadę do Łodzi na genetyczne badania, to bedzie moje dopiero drugie usg i bardzo się stresuje! Trzymajcie kciuki :)

    PLPaulina, Marta..a, tym_janek, Olgencja, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 7 marca 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollla7 wrote:
    Dziewczyny ja w piątek jadę do Łodzi na genetyczne badania, to bedzie moje dopiero drugie usg i bardzo się stresuje! Trzymajcie kciuki :)
    A do kogo jedziesz, jeśli można wiedzieć? Ja też jestem z okolic i do Łodzi jeżdżę do lekarza i na genetycznych wszystkich też byłam u genetyka z Lodzi :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 7 marca 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darika Dudarewicz :) tyyyyyle sie o nim naczytalam ze czekam z wielka niecierpliwoscia! A Ty?

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 7 marca 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollla, trzymam kciuki i koniecznie daj znać po wizycie :)

    My troche rzeczy dla malucha dostaniemy od siostry męża, ona ma 2 dziewczynki, więc jak będzie też dziewczynka to większość będziemy mieć, jak będzie chłopiec, to pewnie jakieś ciuszki częściowo inne trzeba będzie załatwić, bo tak jak nie mam problemu z tym aby mój 1 czy 2-miesięczny synek miał różowe body, z których i tak za chwilę wyrośnie, tak już w sukieneczki ubierać go nie będę :p

    Ale z opieką jesteśmy zdani tylko na siebie, bo nasi rodzice i rodzeństwo mieszkają ponad 400 km od nas. Ale damy sobie radę :) Wprawę już mamy z siostrzenicami męża, to jakoś pójdzie ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 8 marca 2018, 02:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollla7 wrote:
    Darika Dudarewicz :) tyyyyyle sie o nim naczytalam ze czekam z wielka niecierpliwoscia! A Ty?
    Też do niego na genetyczne jeździłam. I bardzo bardzo mocno polecam. Jeśli to pierwsza wizyta u niego to będziecie mega zadowoleni :-). Dużo, dużo informacji, wszytko dokładnie pokazuje na monitorze i tłumaczy, no i album zdjęć :-D. Do tego porządny opis badania na całe A4. To naprawdę świetny lekarz i widać, że zna się na tym, co robi, a do tego jest mega sympatyczny.
    Trzymam kciuki za wizytę :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 8 marca 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darika tylko takie opinie słyszę, jest mojej mieścince rozsławiony. Nawet jak powiedzialam mojemu gin prowadzącemu ze się zapisalam na genetyczne do Lodzi to odrazu rzucil pytajaco jego nazwisko i powiedzial ze jeden z najlepszeych genetykow w polsce :)

    A ja mialam w drugim trymestrze tryskac energia a ja coraz bardziej zmeczona jestem! Mogla bym spac cale popolidnie i wieczor :) no i mam zadyszkę jak wchodzę po schodach. Dobrze ze w nast tyf idę już na zwolnienie. Ciężki czas zaczyna się u mnie w pracy i naatłok obowiazkow ;)

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 8 marca 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam tryskac energia dopiero koło 15,16 tc (a może nawet troszkę później). Wcześniej ciągle bym spała. I trwało to do początku 3 trymestru. Teraz przykre dolegliwości wróciły - czasami mdłości, zmęczenie, okropna zgaga (przez którą dzisiaj w nocy nie spałam), do tego ból spojenia, pleców no i brzuszek, który też nie ułatwia wszystkich wykonywanych czynności. Także trochę tęsknię za 2 trymestrem ale z drugiej strony już bliziutko rozwiązania :-). Trzeba przetrwać ten ostatni miesiąc i prosić córkę, żeby była punktualna :-P

    tym_janek lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 marca 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziś mój organizm jest dla mnie łaskawy, bo pierwszy raz mam przerwę w mdłościach od 2 tygodni :D Skończyły się gdzieś koło 12 i chociaż nadal jestem wykończona i spałabym na stojąco, to wrócił mi humor od razu. Wypiłam pierwszą kawę od 2 tygodni i od razu chce się żyć :D
    Do tego dostaliśmy kredyt i kupujemy mieszkanie, więc jestem super szczęśliwa :D Wszystko się powoli układa. USG kontrolne w przyszłym tygodniu, więc zobaczę co tam u maluszka słychać.
    Jedyne co mnie zmartwiło to CRP mam dość wysokie - 12,1, a norma jest max. do 5. Wszystkie inne wyniki i z krwi, i z moczu, i wymazy są ok, więc nie wiem o co chodzi. Miała tak któraś z Was może?

    Marta..a lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 8 marca 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek crp to jakaś infekcja w organizmie. Powiem Ci szczerze (absolutnie nie po to, żeby Cie martwić!), że powinnaś zadzwonić do swojego gin. Może to od zęba? Kiedyś leżalam na sali z dziewczyną w szpitalu, która miała wyższe crp i dostawała antybiotyk. Też nie znali przyczyny, a czy później znaleźli to nie wiem, bo ja wyszłam do domu. W każdym razie dobrze jakbyś to skonsultowala z lekarzem.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 marca 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję darika za radę <3
    W poniedziałek mam dentystę, to może jeszcze się wstrzymam do tego czasu aby sprawdzić czy coś się rzeczywiście z zębami nie dzieje. I jak już będę wiedziała co i jak w tym zakresie to zadzwonię do ginekologa się dowiedzieć co robimy, bo przez weekend chyba i tak niewiele zdziałam.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 8 marca 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomogę z wynikami ale też uważam, że trzeba skonsultować z lekarzem. Staram się zawsze tak robić badania żeby mieć wyniki na 2-3 dni przed kolejną wizytą :) mniej stresów i wynik aktualny jest zawsze.

    Byłam właśnie w pepco i były bodziaki z wzorami ze świąt bożego narodzenia za 99gr, nie powstrzymałam się i wzięłam dwa na rozm. 74 :P mąż stwierdził, że jak raz ubierze to potem szkoda wydawać na pranie za taką cenę :P

    tym_janek lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 marca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie tak głupio jest z tymi badaniami, bo chcę zminimalizować ilość kłucia (po leczeniu niepłodności już moje żyły wyglądają jak u ćpunka), a mam endokrynologa zawsze około tydzień przed ginekologiem. Więc robię wszystkie badania przed tą wizytą u endo, no i potem czekają sobie tydzień na gina. A jako, że z jednym i drugim się widze co 2 tygodnie to mogłabym się kłuć co tydzień, no albo jednak co dwa, ale wtedy wyniki do gina trochę muszą poczekać.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 9 marca 2018, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok to rozumiem też bym szła raz i że względu na klocia i dodatkowo nie chce mi się nigdy podjechać na badania same, a muszę męża brać bo w ciąży jakoś sobie nie wierzę że jednak nie padnę gdzieś po oddaniu krwi. Ja na razie mam wizyty raz na miesiąc więc mogę bardziej tym manewrowac.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 9 marca 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 30 tc, też wizytuje co dwa tygodnie (wcześniej co 3)i na każdą wizytę morfologia i mocz więc doskonale Cie Tym_janek rozumiem. A teraz to już w ogóle wizyty co półtora tygodnia mam mieć albo co tydzień, więc nie wiem jak dam radę z tymi kluciami... A czasami mi się takie krwiaki robią, że masakra...
    Trzymam kciuki, żeby infekcja okazała się czymś niegroźnym (na pewno tak będzie :-)). Teraz przyszło mi jeszcze na myśl, że może jakaś infekcja okolic intymnych? Ja miałam 3 albo 4 razy w ciąży i w ogóle tego nie czułam, a gin widziała podczas badania ;-). Albo może jakieś przeziebienie? Katar, ból gardła? Na to wszystko crp ma wpływ.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 9 marca 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie mam cały czas niedoleczone zatoki, to jeżeli CRP wychodzi też przy tego typu infekcjach to chyba zagadka rozwiązana :)

    darika lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałam dzisiaj sen.. :D

    Byłam na usg. I na dużym ekranie widziałam narządy płciowe- wskazujące na dziewczynkę.. :)

    W poniedziałek okaże się czy to co mi się śniło to prawda.. :) :) Z mężem liczymy na chłopaka.

    tym_janek, Olgencja, Marta..a lubią tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ