X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dokładnie jeśli chodzi o tą betę - strata czasu i po co się martwić na zapas. Ja badalam.dwa razy - pierwszy żeby potwierdzić ciąże, drugi, żeby sprawdzić czy przyrost prawidłowy. I tyle.
    Jeszcze będziesz miała dosyć badań i kłuć podczas całej ciąży ;-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 07:34

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im wyższe stężenie tym niższe przyrosty. Dziewczyny mają rację - nie ma sensu to badanie w tym momencie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:02

    PLPaulina, malami91, malutka_mycha, darika, White Innocent, mala_misia lubią tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :) :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak cofne sie pamięcią to jakbym wczoraj co dopiero dowiedziała sie o ciąży ! A tu Hania dzis konczy 7 miesięcy! <3 rosnie ten moj slodziak, z 3370g mamy juz 8300g. :D <3

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 lutego 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie Hanula rośnie :-).

    My już tydzień po feriach ;-). Było super, choć wyjazd z Małym dzieckiem to zupełnie inna bajka, w porównaniu do tego, jak jeździliśmy sami. Amela była ogólnie bardzo grzeczna nawet mimo tego, że pierwszego dnia męczył ją katar (o dziwo po jednym dniu jej przeszedł ale za to pozarazala wszystkich dookoła :-P). Bawiła się z nami, tańczyła, śpiewała, każdy ja bawił, a miał kto bo było nas 15 osób dorosłych i 5 dzieci ;-). Każdy był fajny ale tylko na chwilę, bo jak tylko Młoda mnie zobaczyła pobliżu to od razu jeczala, żebym ja wzięła :-). Trochę pokazał się u nas lęk separacyjny, którego wcześniej w ogóle nie dostrzegalam. Dobrze nam spała, przesypiala cała noc, pobudka tylko nad ranem na butle i dosypiala przeważnie do 7. Droga w góry ok, głównie spała ale to pewnie dlatego, że wyjechaliśmy o 3 w nocy. Obudziła się dopiero 20 km przed miejscem docelowym. Z powrotem już masakra. Jak tylko wyjechaliśmy to zasnęła i myślałam, że będzie ok ale ona spała tylko godzinę, a resztę drogi (łącznie wracaliśmy około 5 h) płakała, jeczala, a nawet wpadła w histerie tak, że musieliśmy robić przystanki. Ewidentnie się nudzila, bo wyjeta z fotelika zmiana o 360st. W domu dorwala się do swoich zabawek i przez dwa dni się nimi bawiła, a teraz za nią nie nadarzam. Młoda wstaje, puszcza się i chce chodzić. Kilka kroczkow zrobi jak się skupi i idzie powoli a że ona powoli nie umie i chce od razu biec to bam, upada więc muszę mieć oczy dookoła głowy i być ciągle blisko niej. Za jedną rączkę chodzi pięknie i często tak się prowadzamy i robimy kilometry po domu :-P.
    Zaczynamy też już myśleć o roczku. Tzn sale zarezerwowalam, bo jak policzylam że ma być 20 osob to wolę zrobić w restauracji. Robimy 14 kwietnia, w niedzielę jakoś koło południa.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa no tak u Was zaraz roczek ♡
    U nas wypada latem - mam nadzieję ze bedzie pogoda to na ogrodzie. :D

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 lutego 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wy już macie duże te dziewczyny :) A jeszcze niedawno siedzialysmy po drugiej stronie i testy robilysmy :)

    Darika a to był Wasz pierwszy wyjazd z małą? Bo my się ciężko nad wakacjami zastanawiamy. Wiadomo że to od dziecka też zależy ale nie wiem czy w ogóle brać ta opcje pod uwagę.
    Ja już od miesiąca jestem na etapie - kiedy to się skończy. Niestety Nina do spokojnych dzieci nie należy więc się dużo wierci. A jak się wierci to wbija się w zebra tak mocno, że z bolu płaczę. Dalej sobie siedzi dupka do dołu więc nie wiem czy na cc się nie skończy.

    f1d9680377.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 lutego 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to był nasz pierwszy wyjazd. Amela urodziła się 9 kwietnia i my wakacje odpuscilismy. Mieliśmy jechać we wrześniu ale Młoda nienawidziła fotelika więc odpuscilismy. Ale teraz było super ;-).

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzo zależy od dziecka.. :) my ferie odpuscilismy. Ale jedziemy na początku sierpnia. Roczek Hani. :)

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy jechać, no ale nasz Jasiek jest styczniowy, więc będzie już duży chłopak w sierpniu :-). Mam nadzieję, że będzie akceptował fotelik w dalszym ciągu :-).

    Jutro kończy miesiąc <3.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2019, 15:02

    malutka_mycha, mala_misia lubią tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 lutego 2019, 02:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka z 2/3 miesięcznym jechała na 10 dni i sobie bardzo chwalił, dlatego się zastanawiamy. Zobaczymy jak to będzie :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludzie potrafią świat z takimi maluchami zwiedzić.. ;)

    Ale najpierw to niech sue dziecko urodzi.. ponoć noworodki- śpią, jedzą i srają.. a dla mnie okres noworodkowy to była tragedia.. :/ + regres snu w 3 msc. :(

    Ja tak naprawdę zycie z Hanią u boku ogarnęłam gdzieś w 4 msc.. :D :D

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wolno: papierosów, alkoholu, zbyt duzo kofeiny(kawa, czarna i zielona herbata), cola (działa na mdlosci, hehe),
    niepasteryzowanego nabiału, wędzonego hmm surowe ryby, mieso, jaja.
    Grzebać w ziemi bez rękawiczek i przy kuwecie tez wieksza higiena :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 10:43

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 24 lutego 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Surowego mięsa, surowych ryb, surowych jajek, serów z mleka niepasteryzowanego (i ogólnie przetworów z mleka niepasteryzowanego), trzeba bardo dokładnie myć owoce i warzywa (ryzyko toksoplazmozy), uważać na wit. A (a więc nie przesadzać z wątróbką), ograniczyć kofeinę (ale nie zupełnie) i oczywista oczywistość alkohol, papierosy i leki (te ostatnie trzeba bardzo dokładnie dobierać, bo większość jest niedozwolona w ciąży). To są rzeczy, które ja pamiętam :)

    Co do wakacji to podobno im mniejsze dziecko tym łatwiej. Jak patrzę na naszą Małą (chociaż nie była typowym noworodkiem - nie tylko jadła i spała) to łatwiej byłoby nam się zorganizować na wakacjach niż teraz. W tamtym roku nigdzie nie byliśmy, bi było za dużo innych wydatków. W tym roku chcemy pojechać nad polskie morze :)

    U nas roczek już za miesiąc. Mam już strój dla Małej, dekoracje idą. Robimy w domu. Jeśli wszyscy zaproszeni przyjadą to będzie nas 12 osób + dwoje dzieci. Tort zamawiamy, resztę przygotuję sama. Uwielbiam szykować imprezy :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki torcik ?? :)

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 24 lutego 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konkretnie jeszcze nie wybrany, ale wiemy z której cukierni. Tam były zamawiane torty ślubne naszych znajomych, torty na urodziny, torty bez okazji (bo są takie pyszne XD). Musimy kiedyś tam podjechać i coś wybrać :) tort będzie "normalny" - z cukrem. Dla Małej chce upiec jakąś zdrowszą muffinkę, postawić na środku i w nią wbić świeczkę :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie tez dla Hani bym wybrała taki mini torcik bez cukru. Fajną mam cukiernie eko. :)

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy w górach na nartach jak mały miał 5 miesięcy i było spoko :) mieliśmy duży pokój więc normalnie na ziemi rozlozylam mate na kocu. Nawet łóżeczko w hotelu byli tylko nie chciał sam spać :) raz dzienie dlugi spacer i wyjście na obiadokolacje. Musiało być albo miejsce żeby wjechać wózkiem albo kanapa/lawka wtedy rozkladalam koc i na nim leżał :) latem byłoby lepiej bo można by więcej na dworze być.

    Ja to raczej myślałam że na roczek sobie zje kawałek mały tortu :D pierwsze słyszę żeby dziecku coś osobnego dawać niż gościom :D sam biszkopt zjadaly np. ;p A oprócz tego jakieś ciasto :) dzieciom w mojej rodzinie zawsze sernik smakował. Taki pieczony nie na zimno. No i galaretka :D

    A w ciąży to najprościej oprócz używek, to nic surowego. Musi być poddane obróbce cieplnej gotowanie/smazebie/na parze. Wedzenie się do tego nie zalicza :)
    Owoce i warzywa dokładnie myć, tak prędzej można się zarazić toksoplazmoza od kota to by trzeba jego kupę zjeść :D
    Kiedyś koleżanka mi mówiła że kiełków nie wolno ale nie wiem dlaczego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 11:40

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ