X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 27 listopada 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twilight wrote:
    Hej, mi na szczęście temat wózka odpada bo mam od siostry, nawet nie wiem jaki 🙈

    Nie wiem czy obserwujecie na Facebooku grupę rodzę w marcu ale tam jedna dziewczyna już urodziła 😲 w 26 tygodniu

    Czytałam, co za historia, strasznie współczuję tej dziewczynie, mam nadzieję, że malutki Mikołaj wyjdzie z tego bez szwanku.
    Nie doczytałam jeszcze wtedy z jakiego powodu poród zaczął się wcześniej, widocznie dziewczyna napisała już później, jak przestałam śledzić ten post. Ale teraz dzięki wam już się dowiedziałam, straszne to jest.. Niby taka ot bakterią, która bytuje normalnie w układzie pokarmowym człowieka, może tyle szkód narobić

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 27 listopada 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dlatego pisalam, ze bakterie moga byc grozne w ciazy. Nie musza, ale w mojej pierwszej pojedyncze paleczki GBS w szyjce narobily szkod, gdyby mnie przeczucie ze cos jest nie tak nie zaprowadzilo na ip (a mnie po prostu klulo troche w podbrzuszu), to mojej Helenki by nie bylo. To tak ku przestrodze, zeby takich rzeczy nie bagtelizowac.

    Ja mam nadzieje ze mi sie przy pessarze nic nie przyplacze, niby mam Macmiror i biore raz na 3 dni. Ale ryzyko jest wieksze. Juz staram sie nie stresowac bo I tak coagle ta ciaza w stresie.

    Ja caly weekend sie uczylam, maz zabral dzieci do dziadkow wiec mialam spokoj. Och jak juz bym chciala ten egzamin miec za soba i cieszyc sie swietami:) jeszcze kilka dni

    Co do wozkow, ja akurat rok po roku nie mialam, moze i dobrze bo MłOdesa corka nie znosila jezdzic w gondoli. Wiec generalnie starsza w spacerowce mlodsza w chuscie. Albo starsza na nogach a mlodsza w chuscie (1.5 roku miedzy nimi).ale jak byly troche wieksze to na usypianie dla niani jak wrocilam do pracy kupilismy spacerowke podwojna baby jogger i byla mega :) teraz tez mamy baby joggera ale pojedyncza. No I cybexa dla mlodego.

    Ja mialam juz nic nie kupowac na BF i oczywiscie choc kocykow mam troche to pokusilam sie na merino z millou 🙈 I dobralam sobie organiser do wozka. Mnie sie zdecydowanie pieniadze nie trzymaja :D

    Dziewczyny, macie jakies sprawdzone strony gdzie mozna kupic sweter welniany oversize fajnej jakosci? Szukam i szukac i mic nie moge znalezc co by mi pasowalo (albo ceny pow 1tys lol). A nie chce kurtki ciazowej specjalnie kupowac, wiec chcialam jakis fajny jakosciowo sweter ktory zmiesci brzuszek, a i potem bede go mogla nosic.

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 28 listopada 2022, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️
    My z Gabi już po wizycie, same dobre informacje 💪
    Łożysko podniosło się trochę już nie zasłania całkowicie ujścia szyjki macicy także jest postęp i nadzieja, że jeszcze trochę i całkiem się podniesie i będę mogła urodzić naturalnie 😍

    Gabrysia waży 520g i jest o tydzień różnicy między om a usg więc też w porządku ☺️ będzie z tych malutkich dzieciaczków, bo teraz wg siatek cemtylowych jest w 15 centylu.
    Wody płodowe w normie, szyjka 3,4cm zamknięta ma cztery spusty, ładnie wygiętaw łuk.

    Lekarz zadowolony z wyników krwi, pokonałam niewielką anemię w 3 tygodnie 💪
    Powiedziałam mu o tej krzywej, że nie przestrzegałam zasad przed badaniem jeśli chodzi o ostatni posiłek, ale uznał, że skoro organizm poradził sobie z dodatkowym obciążeniem i wyniki są w normie to tym bardziej nie ma się czym martwić ☺️
    Nie kazał ponownie robić tego badania. Tylko glukozę na czczo mam powtórzyć na początku stycznia.

    Kolejna wizyta za 2 tygodnie ☺️

    Mikaaa92, Twilight, Roksi, Hermiona5, Zniechecona, Madzixon, Niewidzialnaa, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 28 listopada 2022, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa no i ekstra :) Oby to był tydzień samych dobrych wiadomości.

    Ja czekam na telekonsultację o 13:30, oby wszystko się w końcu u mnie unormowało.

    Ktoś wizytuje w tym tygodniu? Co u Was? Ja kompletuję wyprawkę, zamówiłam sobie 2 koszule do karmienia i kolektor Neno, znalazłam też fajny używany przewijak na OLX i babeczka sprzedaje do niego wanienkę z IKEI ze stelażem, chyba się skuszę bo stan i cena są bardzo dobre ;)

    Ulaa lubi tę wiadomość

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 28 listopada 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Ulaa 😊 super ze początkowe nieprawidlowosci u wszystkich dziewczyn ida w dobrym kierunku 😊

    Ja mam jutro polowkowe na NFZ na które dostałam skierowanie od mojej dr. Zobaczymy czy ilosc wód wyjdzie większa bo pisze codziennie po te 2.5 l wody i staram się leżeć więcej na lewym boku. Ale ruchów nie czuje jakos mocniej jak mam być szczera 🤔 fakt ze czasami ida takie kopniaki ze widać na brzuchu i mąż czuje reka, ale czasami praktycznie nic. Czuje niby w środku ale to jest takie jakby stłumione. Chociaż moim zdaniem to przez łożysko na przedniej ścianie, No i fałdę na brzuchu tez mam o wiele większa niż z córka 🫣 mam nadzieje tylko ze bobas przybrał na masie od poprzedniej wizyty i dobrze się rozwija…

    Ulaa lubi tę wiadomość

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 28 listopada 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂 ja czytam, ale jakoś nie mogę się zebrać żeby napisać. Siedzę w domu już 10 dzień z córką bo zagilana. Powodów do odwiedzenia lekarza nie ma, ale jak dziś chciałam ją zabrać na osłuchanie, to mi mówi że wybrany numer nie istnieje. Może jutro się uda. Niech zdrowieje, bo ja muszę iść na krzywa 🙈

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 28 listopada 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksi ja ostatnio też słabiej ruchy czułam i wydaje mi się, że mała była wtedy odwrócona plecami do brzuszka i dlatego te kopniaki i ruchy były słabsze 🤔 taka jest moja teoria, bo od trzech dni na pewno jest w innej pozycji, bo brzuch się trzęsie aż od kopniaczków 😊

    Wizytę mam w środę i dowiem się jaki wynik tej krzywej cukrowej wyszedł 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 13:36

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam na echu serca, niczego nowego sie nie dowiedzialam, bo mala schowala sie za moim pepkiem, wiec badanie do powrotki. Chyba zostane rekordzistą powtarzania wszystkiego co sie da...
    Najwazniejsze, ze na pierwszy rzut oka pani doktor powiedziala, ze wyglada wszystko ok, wiec zeby tym bardziej sie nie stresowac i czekamy na większą chec wspolpracy malej 😅 uparta jak matka 🙄😒 a u swojego gina wizytuje za tydzien

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 14:35

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Binia81 Nowa
    Postów: 1 5

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Czy mogę do Was dołączyć?

    Mikaaa92, Andzelina, Zniechecona, Roksi, Ulaa lubią tę wiadomość

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 28 listopada 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hermiona5 wrote:
    Roksi ja ostatnio też słabiej ruchy czułam i wydaje mi się, że mała była wtedy odwrócona plecami do brzuszka i dlatego te kopniaki i ruchy były słabsze 🤔 taka jest moja teoria, bo od trzech dni na pewno jest w innej pozycji, bo brzuch się trzęsie aż od kopniaczków 😊

    Wizytę mam w środę i dowiem się jaki wynik tej krzywej cukrowej wyszedł 🙈

    O tak. Moja jak jest główka w dol to prawie w ogóle jej nie czuje a jak leży poprzecznie to balanga na 102.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 28 listopada 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Binia no pewnie, zapraszamy :)
    ciężko oczekiwac, zebys nadrabiala nasze 213 dotychczas zapisanych stron, ale jak masz ochote to napisz nam cos o sobie, na kiedy masz termin, kogo oczekujesz i czy to Twoje 1 dziecko, tak bedzie nam pewnie latwiej zlapac nic porozumienia, bo my sie tu juz niezle kojarzymy ;)

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 28 listopada 2022, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hermiona tez mi się wydaje ze często leży plecami do góry bo jak dotykam reka brzucha to normalnie jestem w stanie wyczuć w jakiej jest pozycji i zazwyczaj właśnie leży wzdłuż :)

    Teraz za to jak byłam w toalecie to wyleciało ze mnie dużo żółtawego gęstego śluzu, taka łyżka stołowa 🫣 oczywiście już się stresuje…ale pisałam do ginekolog i ona twierdzi ze to normalne..dobrze ze jutro mam te wizytę 😵‍💫

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 28 listopada 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksi to dobrze się złożyło, że masz jutro wizytę. Przynajmniej nie będziesz sie długo stresowała i zastanawiała co to było...

    Ulaa jak dobrze, że idzie w góre te łożysko!

    Binia miło Cię poznać. Jak chcesz, żebyśmy cię dopisały na listę na początku wątku to napisz termin porodu i płeć, jeśli znasz :)

    U mnie dziś w brzuchu taka impreza, że siedzenie przed komputerem wręcz sprawia mi ból. Próbuje pracowac od godziny, ale chyba zaraz odpuszcze i sie połoze, bo Zosia mnie nie oszczędza :D w ogóle wydaje mi sie, że ona jest bardziej aktywna w brzuchu niż moja starsza. Ciekawe, czy to sie jakos przełozy na temperament po porodzie. A niby te łożysko na przedniej ścianie miało tłumić ruchy i tak sie bałam, jak to bedzie. Moje obawy były totalnie bezsensowne

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 28 listopada 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Binia, witaj ☺️

    Ulaa, super wiadomości! 🥳

    Ruchy dzieciaczka,
    W pierwszej ciąży córka od połówkowych do samego końca siedziała głową w dół.
    Musiałam potrząsać lekko brzuch w niektóre dni, żeby ją poczuć.
    Teraz młody jest ułożony miednicowo… jeny, ciagle go czuje, dużo częściej i dużo mocniej.
    Gusia, mam nadzieje, że nie ma to związku z temperamentem.
    Nie jestem w stanie wyobrazić sobie w domu dziecka bardziej energicznego niż moja młoda 🤯

    W ogóle to przez te choroby męża i córki trochę mniej się odzywam.
    Zapomniałam nawet napisać, że w czwartek lub piątek byłam u ginekologa.
    Wszystko dobrze 😉
    Maluch ponad 750g, około 30centyla.
    Córka cały czas szła w 10-20centylu, zazwyczaj 15.

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 28 listopada 2022, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BoboBolek a po porodzie tez jest drobniutka? Pytam z ciekawosci. Moja urodziła sie chudzinka, ale długa (3kg i 54cm) i idzie 70tym centylem. Pamietam jak połozne mówiły, ze ma bardzo duze stopy jak na taka kruszynke i bedzie wysoka. Smiałam sie, bo ja jestem niska... Ale chyba wiedziały co mówią, bo jest wyzsza od sporej ilosci rówiesników, ale nadal chudzina. A teraz Zosia idzie równo 50tym według pomiarów z połówkowych i usg 1 trymestru. Ale szczerze nie pamietam jak to wyglądało u mojej starszej w ciazy. Dziewczynki na pewno nie poszły we mnie, bo ja jestem nieduza :D Ale mąż wysoki i moje rodzenstwo, w tym siostra, też. Ona to ma wrecz figure modelki. Czasem jej zazdroszcze bo ja mam zaledwie 160 cm

    Co do temperamentu tez mam nadzieje, ze urodze spokojne dziecko hehe :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 17:37

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • dafney Autorytet
    Postów: 374 333

    Wysłany: 28 listopada 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksi wrote:
    Hermiona tez mi się wydaje ze często leży plecami do góry bo jak dotykam reka brzucha to normalnie jestem w stanie wyczuć w jakiej jest pozycji i zazwyczaj właśnie leży wzdłuż :)

    Teraz za to jak byłam w toalecie to wyleciało ze mnie dużo żółtawego gęstego śluzu, taka łyżka stołowa 🫣 oczywiście już się stresuje…ale pisałam do ginekolog i ona twierdzi ze to normalne..dobrze ze jutro mam te wizytę 😵‍💫

    Roksi u mnie to samo dziś z tym śluzem. Od rana go widzę na papierze toaletowym, raz spora ilość. Też mam jutro wizytę, ale niestety u jakiegoś przypadkowego lekarza, bo mój na zwolnieniu. Liczę, że sprawdzi szyjkę.
    Zapisałam się też do szpitala na taką całoszenną wizytę w związku z tą cukrzycą, ale dopiero na 8 grudnia. Mam receptę na paski do glukometru, ale nie mogę znaleźć glukometru do nich. Pewnie dostanę go w tej poradni, ale chciałabym już jednak mierzyć te cukry czekając na wizytę.

    26.08.2022 I prenatalne, Nifty - zdrowy synek 💙
    23.06.2022 pozytywny test!

    2008 córka 💜

    age.png
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 28 listopada 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafney u mnie to była taka łyżka konsystencji kurzego białka ale w odcieniu żółtego..pamietam ze kiedys tutaj był poruszany temat ze po stosunku pojawiała się tez „dziwna” wydzielina..może to to? Ale u mnie minęła ponad doba wiec raczej chyba nie…ogólnie wiem ze śluz jest normalny może go być więcej lub mniej ale po prostu teraz zebrało się dużo na raz dlatego się trochę wystraszyłam 🫣

    Ja mam wrazenie ze to dziecko jest strasznie spokojne, córka tez raczej w brzuchu była i to się przełożyło ogólnie na jej pierwsze miesiące zycia. Teraz zaczyna chyba wychodzic u niej przedwczesny bunt 2-latki 😂🫣

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • dafney Autorytet
    Postów: 374 333

    Wysłany: 28 listopada 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksi u mnie to wygląda podobnie i co ciekawe też dzień po seksach się pojawił, więc chyba coś jest na rzeczy 🤔
    Mały się czasem rusza bardzo mocno, ale vzęsto przez kilka godzin nie czuję gp wcale. Mam wrażenie, że to zsleży od tego jak się ułoży. Nieraz czuję ruchu powyżej pępka, a czasem bardzo nisko pod wzgórkiem łonowym.

    Roksi lubi tę wiadomość

    26.08.2022 I prenatalne, Nifty - zdrowy synek 💙
    23.06.2022 pozytywny test!

    2008 córka 💜

    age.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 28 listopada 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafney, ja podobnie 😉 Zależy jak Mała się akurat ułoży. Chociaż jednak częściej czuję w dole brzucha, oby z czasem się przekręciła.
    Co do śluzu to ja mam teraz sporo, ewidentnie wskazujący na infekcję, od dzisiaj jestem na kolejnym antybiotyku 😒
    Czy przy antybiotykach doustnych brałyście probiotyki?

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 28 listopada 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaa, ja od pierwszej infekcji biorę ciagle lacibios femina. Nie przerywam, bi mam skłonność do infekcji, a dopochwowo gin mi nie zalecała probiotyku bo mam i tak raz na 3 dni globulke do końca ciąży.

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ