X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również wizyta next week. Oby dotrwać! Również przed chwila wstałam, w nocy nie mogłam spać bo męczyły mnie twardnienia 😭 organizm sam nie daje zapomnieć, ze to już niedługo. Miałam schize i już nawet szukałam hotelu blisko szpitala w którym moglibyśmy się osiąść bliżej TP:P mój mąż mówi ze zwariowałam … a ja mega sie stresuje ze nie zdążymy czy coś. Gdyby nie ten drugi ekspresowy porod , to bym nawet o tym nie myslala…a ja mam jeszcze GBS+.

    W ogole wkrecilam sie w Outlander, nie wiem czy ogladalyscie ten serial. Jak go ogladam to naprawde sie pocieszam, ze zyjemy w dzisiejszych czasach. A z druguiej strony, kiedys mysle czlowiek byl bardzo oswojony z tematem smierci, teraz dla wielu osob smierc bliskich oznacza koniec swiata. Niby tylko pare wiekow a swiat sie zmienil o 180 stopni. A podejscie do kobiet, ich prawa - w ogole inna bajka

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia,
    Ja rodziłam w szpitalu gdzie stawiają na rodzenie w pozycjach wertykalnych, ruch w trakcie, brak nacięć i karmienie piersią.
    Prawda jest taka, że mimo chęci moich i położnych nie udało mi się rodzic w pozycji wertykalnej.
    Miałam ciągły zapis KTG, a mała była tak w brzuchu ułożona, że podczas ruchu, każdej zmiany pozycji ten zapis położnym znikał 🤷🏽‍♀️😕

    Czytam posty o tym, że często się powstrzymujecie od seksu, mimo ciąży fizjologicznej.
    Jeśli lekarz wam nie zabroni to penetracja z orgazmem jest wręcz wskazana. Chociaż wiadomo, nic na siłę.
    Są badania które wskazują, że regularny seks w ciąży bardzo dobrze przygotowuje mięśnie i tkanki do porodu.
    Hormony które się wydzielają wpływają korzystnie na dziecko.
    Oczywiście nie mówię o dziewczynach którym skraca się szyjka, miały jedziesz krwawienia itp.
    Dopytajcie swoich lekarzy 😉

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się dzisiaj śnił poród..tylko w 35 tyg czyli teraz. Ale nawet mnie nie nacięli, wstałam i chodziłam a mała od razu chwyciła pierś. Trochę się tego obawiam bo z synkiem się namęczyłam żeby ssał.
    Ja też nie mogłam się ruszać jak byłam podłączona do ktg. W nocy przypięła mi położna i sobie poszła, a mnie tak męczyły skurcze na leżąco że myślałam że oszaleję. Krzyczałam żeby przyszła i nic, dopiero jakąś inna rodząca się pojawiła i poszła po nią. A na partych co chwila się położne czepiały, że zginam rękę i kroplówka z oksytocyna nie leci przez wenflon. Horrendalne to było, taki ból i miałam jeszcze pilnować żeby przez te kilka sekund przypadkiem nie zgiąć ręki 🙄 no i też jak Roksi nie dostałam małego na kontakt skóra do skóry, strasznie mi tego szkoda bo to musi być wyjątkowe. A no i nacięła mnie nie w skurczu...W ogóle to mi się wydaje, że na siłę mnie wsyłali na porodówkę z patologii bo było dużo pacjentek i aż na korytarzu leżały.
    Teraz jak tak sobie przypominam to raczej wykluczę ten szpital.

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wlasnie, piszecie o pozycjach w porodzie, ja tez mialam ktg podpiete, nie pamietam czy caly czas, ale na pewno chodzilam po sali i to byla duza ulga. W pierwszym porodzie 1 faza trwala 1.5 h (Tzn skurcze, bo od odejscia wod minelo 12 ale nic nie bolalo), wiec niby nie dlugo, ale jednak w takim intensywnym bolu - kazda minuta sie dluzy. W drugim to tak jak Wam pisalam, poszlo jak z procy, ale tez pamietam na stojaco dzwonilam do meza bo nie moglam wysiedziec. Na fotelu wyladowalam dopiero na parte.

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki :)
    Nie było mnie tu parę dni, musiałam się nacieszyć domem po tym szpitalu, ale nadrobiłam wszystko :) u mnie ciąża donoszona dopiero 10.03 więc większość z Was może być już rozpakowana :)
    Ja mam jutro 3 prenatalne i mam stracha. Zastanawiam się jak ta nasza kruszynka rośnie, czy te pomiary w szpitalu były dobre, czy przybiera... Jak u Was z wagą ? u mnie +10 i stoi w miejscu, brzuch urósł, ale i tak mi się wydaje, że jakiś mały jest i zaczęłam go mierzyć. W szpitalu mówili o diecie wysokobiałkowej i faktycznie staram się jeść dużo tego białka i ogólnie więcej.
    Za to mąż chyba zaczyna czuć, że już wcale tak dużo czasu nie zostało bo zabrał się za ogarnianie pokoju do którego przenosimy sypialnię. Przykręcił karnisze i lampę,a w tym tygodniu ma rozkręcić łóżko i przenieść.
    Mocne kciuki za wizytujące w tym tygodniu ! :)

  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope ja tydzień temu na wadze miałam +10kg, nie mam wagi w domu i ważę się tylko u ginekologa więc nie wiem ile jest teraz 😉 zauważyłam na pewno większy brzuszek, ale też chyba zaokrągliłam się na twarzy... ale tak to jest jak się całe dnie leży, a je tyle co wcześniej 😜 szczególnie ostatnio jak pączki wleciały

    Ogólnie pisałam wam jakiś czas temu o moim kołataniu serca i dzisiaj doszłam do tego, że jeden lek, który biorę ma w skutkach ubocznych kołatanie serca 😑 więc mamy winowajcę. Lekarz kazał odstawić mi leki dopiero w 36tc, a ja się czuję bardzo źle psychicznie z tym że biorę lek rozkurczający w takiej ilości, boję się że to wpłynie na moją Małą bo nawet w ulotce jest informacja, że substancja przenika przez łożysko... 🥺

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z milszych wiadomości to mój M na dzisiaj urodziny, prezent już dostał jakiś czas temu bo sfinansowałam mu wyjazd na mecz reprezentacji 😉 ale zamówię pizzę na wieczór, posiedzimy sobie razem bo ostatnio był ciągle zabiegany, a to kupował wyprawkę, odbierał moje niekończące się paczki 🙈 robił zakupy, sprzątał i podstawiał mi wszystko pod nos ❤ ogólnie wczoraj obejrzeliśmy fajny film, nie wiem czy czytałyście książkę "Gdzie śpiewają raki", zrobili film na jej podstawie i jest naprawdę fajny, nie odstaje od książki, polecam 😊

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobobolek jakby mój mąż nie miał oporów to bym go regularnie brała w obroty 🤣 ale po tym jak mu opowiedziałam,że na grupie na fb urodził się wcześniak po zakażeniu u matki bakterią to on ma obawy i czekamy na ciążę donoszoną 🙈 myślę że po skończonym 36 tygodniu zaczniemy działać, bo marzy mi się wcześniejsza data - 03.03.2023 😅 noi nie chciałabym rodzić po terminie

    Mikaa myślę, że więcej jest korzyści dla małej z tego, że siedzi bezpieczna u mamusi w brzuszku niż szkody, że bierzesz leki rozkurczowe. 36tc już niedaleko 💪 ale kołatanie serca to faktycznie nic przyjemnego 😞

    U nas dzisiaj jakiś armagedon pogodowy - przejaśnia się co 10minut i później nagle leje deszcz i tak w kółko.

    Dzisiaj w końcu spakuję torbę do szpitala, odkładałam to w czasie, ale czuję wewnętrzny niepokój, że tego jeszcze nie zrobiłam...

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hermiona godzinę od Szczecina ta sama pogoda 😅 właśnie zaliczyliśmy grad 😅 ja tez dziś pakuje w końcu torbę. Miałam wczoraj, ale rano pracowałam, potem goście i wieczorem już nie miałam sily. Ale mąż zaoferował dziś rano, ze jak wroci z pracy wysterylizuje części do laktatora i wyciągnie mi z szafy walizki (nie wiem, do której się zmieszczę, wiec wyjmiemy dwie i zobaczymy), wiec może to mnie w końcu zmobilizuje, żeby to zrobić. U mnie z terminu z miesiączki dziś 34+1 :)

    Mikaa to miłego świętowania! Mój mąż ma w przyszłym tygodniu urodziny. Kończy 29 lat. Tez planuje zamówić jakieś dobre jedzenie. Prezent już w drodze :)

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski u mnie dziś zima na 102! Sypie od rana bez przerwy.
    My też się wzięliśmy za szykowanie. Łóżeczko wyjęliśmy. Za tydzień pojedziemy po wózek i nosidło, odświeżę wszystko, wyozonujemy i zostanie spakować torbę.
    Chyba w końcu mamy imię. Niestety na Malgosie się M nie zgodził do dziś więc skończyłam go namawiać. W końcu ja jego propozycję też kategorycznie odrzuciłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 11:38

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy z tymi imionami to jest los, ja też w końcu zrezygnowałam ze swojego nr 1 dla męża i zostały nam dwa do wyboru. Nie są to moje TOP, ale chyba jedyne co do których się w miarę zgadzamy 😉 myślałam że łatwiej nam z tym pójdzie!

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas szaro-buro, pada deszcz co chwilę. Właśnie wróciłam z psem ze spaceru i chyba muszę więcej się ruszać bo czuję się jakbym przebiegła maraton 🙄

    Dziewczyny prałyście nowe wózki? Temat chyba już się przewijał ale nie wiem jak to ogarnąć

    My od początku mieliśmy dwa imiona: Gabrysia i Marcelina bo wgl na początku miał być chłopak i zgodziłam się, że będzie Gabryś 😜 a gdy wyszło, że jednak dziewczynka to mój mąż skapitulował i powiedział, że skoro to ja noszę 9miesięcy to mogę wybrać imię.

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope kciuki za Twoja wizytę 🥰🥰
    Ja nie wiem ile teraz mam na plusie..3 tyg temu było 8kg, a w domu się nie wazę 😂🫣

    U nad tez dużo napadało sniegu dziś, ale później ma być na plusie wiec raczej się wszystko roztopi..ale ja szczerze mowiac czekam już na wiosne 😊

    Mikaaa udanego wieczoru 😊 mój mąż i jego siostra maja 12.03, ale raczej wątpię żebym się wystrzeliła w tak wczesna datę 😂 chyba nawet bym nie chciała, niech ma swoje święto 😊

    U nas tez jeszcze nie ma imienia…musimy w końcu podjąć decyzje bo do wyboru są dwa 😂

    Wczoraj spakowalam walizke, muzę dołożyć jeszcze takie „duperele” typu przekąski, pieluchy(odbiore z rossmana te mała paczke) itp w ogóle mam jeszcze luz w walizce wiec sie zastanawiam czego nie mam 😂 ale nie pakowalam tez laktatora…a już na sam wyjazd będę tez pakowała kilka rzeczy do torby podręcznej..typu ładowarka, szczotka, dokumenty itp czyli te co używam na codzień…

    Chce sobie kupić jeszcze tylko jakas mgiełkę, przy córce miałam z resibo ale teraz bym wolała coś na miejscu dostac- w rossmannie 😂 jak wychodziłam spod prysznica, albo w ciągu dnia sobie psikalam na twarz i takie mega odświeżenie 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 11:55

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6737 9517

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dojechaliśmy do domu chwilę przed północą. Z jednym dłuższym postojem na zmianę pieluszki i kolację podróż zajęła nam 7h20min 💪
    Spałam z dziećmi prawie całą drogę, najgorzej było przebić się przez zakopiankę, później już poszło sprawnie 💪

    A dziś jestem już po wizycie, nie muszę narazie zostawać w szpitalu, ale ogólnie muszę się oszczędzać i to bardzo, bo szyjka mi się skróciła (teraz ma 1,5cm) i mam rozwarcie na 2cm, zrobiła się też miękka.. Także minimum 2 tygodnie mam leżeć żeby dotrwać do 36tyg chociaż 🙏

    Lekarz w sumie powiedział, że prawdopodobnie przyczyną słabego wzrostu Gabrysi jest źle umiejscowione łożysko (w miejscu gdzie kiedyś było inne łożysko z poprzednich ciąż) i tego na początku ciąży nie było widać, bo dziecko nie potrzebowało tyle substancji odżywczych jak teraz, a teraz już nie jest tak wydolne, ma za wąskie żyły, bo dziecko potrzebuje dużo substancji odżywczych i niedomaga.
    Powiedział też, że w każdej chwili przez to może skoczyć mi ciśnienie i trzeba będzie rozwiązać ciążę, ale nikt nie wie kiedy to nastąpi, czy za tydzień, czy za dwa tygodnie czy za miesiąc 🤷‍♀️

    Teraz mam zakaz noszenia Julianka (najmłodszy synek) 🥺 no i w ogóle czegokolwiek.. I mam więcej leżeć i odpoczywać, do tego mierzyć 3 razy dziennie ciśnienie i jakby się coś działo to od razu jechać do szpitala. Kolejna wizyta 8.02 w poradni patologii ciąży 🙏

    Twilight lubi tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6737 9517

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i Gabi przytyła 💪😃 dzisiaj waży 1480g więc jakieś 200g do przodu w tydzień. Dalej jest malusia i wypada na 2 percentyl, wymiarami na 30 tc, ale przytyła więc jesteśmy coraz bliżej 2kg ❤️

    Twilight, Roksi, Hope28, Zniechecona, Mikaaa92, Aasha, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa super, że Gabrysia przybrała, oby tak dalej🥰 wreszcie też jakieś odpowiedzi dlaczego tak może się dziać.. kiepsko z tą szyjką🙁 w takiej sytuacji to tylko dwa tyg i aż dwa tyg. Dasz radę 💪

    Udanego świętowania dziewczyny! Ja mam 12.02 więc jeszcze trochę.

    Lucy rozumiem, że gdzieś przechowywaliście wózek? Jak go odświeżasz? Mój na strychu był i się zastanawiam. Z jednej strony chciałabym już to ogarnąć ale z drugiej trochę bez sensu żeby stał nieużywany i zagracał.

    Chyba dzisiaj wszędzie zima bo i u nas sypie❄️❄️

    Ulaa lubi tę wiadomość

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle patrzyłam badania z pierwszej ciąży i na przestrzeni 3 tyg (33tc-36tc) mój syn przybrał 1050g😳 ten sam lekarz, ten sam sprzęt. A w 39 tyg 3800+/- 550 🫣

    U mnie waga +12kg, ale fakt że ostatnio popłynęłam ze słodyczami. Muszę to ukrócić, dzisiaj w sklepie już miałam czekoladę w koszyku ale poszłam po rozum do głowy i odłożyłam haha.

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa to już 1,5kg dziewczyny 💪 jeszcze niech dobije do 2kg to już wgl będzie super ☺
    To teraz dużo odpoczynku dla Was 😘 a lekarz coś mówił, że np. zwiększona suplementacja witamin jakoś by pomogła czy raczej nie ma takich cudów?

    Andzelina ja nowego wózka nie piorę, bo bobas i tak będzie w śpiworkach i kocykach zawinięty, więc nie widzę potrzeby

    Powiem Wam, że to pakowanie walizki na pierwszy poród to jest straszna misja dla mnie 🙈 ja jeszcze jestem z tych co rozkminiają każdą rzecz - "A czy to się przyda? Może wezmę na wszelki wypadek" 😅 jak z mężem jedziemy pod namiot to zabieramy ze sobą pół chaty dosłownie, bo mi się wszystko przyda 🤣

    Ulaa lubi tę wiadomość

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniamania, wow! Słyszałam właśnie, że przyrost wagi dziecka często na końcówce jest największy.

    A co do słodyczy to ostatnio też mam większy apetyt na słodkie niż normalnie 😅 ogólnie mam większy apetyt odkąd brzuch się opuścił i w końcu mogę zjeść normalną porcję, a nie jak "ptaszek"

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniamania mój też na strychu w kartonie leży spakowany. To co się zdejmuje wypiore, resztę przeczyszcze szmatką/gabeczka z wodą z płynem i go wyozonuje.

    Też mam problem z tym, że będzie zagracalo, ale poki mam siłę to zrobię. Sapie jak parowóz w tej ciąży, szybko opadam z sił. A ja z tych co lubią jak takie rzeczy dobrze się powietrza 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 13:49

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
‹‹ 294 295 296 297 298 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ