X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    erre wrote:
    Mój tata mówi, że dzieci dzielą się na czyste i na szczęśliwe ;)

    mała ruda, kiedy testujesz?
    Już nie muszę. 3 dni temu wszystko się wyjaśniło. Działamy dalej. Jak u Ciebie?

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Izabela, nie wiem czym ty później dopierasz takie ubranka... Moja otrzepuje łapki z piasku nawet jak chodnika dotknie :D

    Byłam w piątek na szczepieniu, i nie uwierzcie - drugi raz z rzędu nie mieli dla nas szczepionki!! Dwa tygodnie tygodnie wcześniej też nie było i mieli dla nas zamówić na piątek! I nie było! Wściec się można! Wtedy zapomnieli, że mają nas na liście szczepień refundowanych, a teraz podobno w sanepidzie nie było. Kazali nam przyjechać w poniedziałek, podobno już mają byc napewno...

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86, a nie możesz zadzwonić rano w dniu szczepienia do placówki i zapytać czy na pewno mają?
    mała_ruda wrote:
    Już nie muszę. 3 dni temu wszystko się wyjaśniło. Działamy dalej. Jak u Ciebie?
    Mi się skrócił cykl z 28 do 26 dni i teraz już nie wiem kiedy celować z seksami. Poza tym mój mąż zaczął biegać co drugi dzień i jest "wielce zmęczony i nie ma sił"... Ja czuję, że za bardzo się spinam, że znowu się będziemy starać pół roku :/

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 nocka w Vanishu i normalne pranie, często nie ma śladu. A tak poza tym kupuje tanie ubranka i nie szkoda mi wyrzucić 😂

    Brak słów na ten brak szczepionek..

    Najgorsze to się spinać i pilnować terminów owulacji, ale wiem też, że ciężko wyluzować jak się jest skupionym aby zaskoczyło 🤷🏻‍♀️ niezmiennie trzymam za was kciuki! 🤞🏻

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się pochwalić!! W grudniu prosiłam tatę żeby mi zrobi tablicę na roczek. Na roczek nie zdążył, mówił, że to dużo roboty. Myślę sobie.. ile można robić tablicę.. a tu proszę! Już rozumiem czemu tak długo. Robił 3 na raz dla każdej rodziny z wnukami. Dzień dziecka jak się patrzy! Co powiecie?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4a9c5a87a886.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/096ba7abe202.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/de5103adafac.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/74af1d31183a.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/991850fd89f5.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 19:57

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ruda, wygląda mega!! Mały jest pewnie zadowolony? :D

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow! Mała Ruda fantastyczna!! Twój tata powinien robić takie na sprzedaż! (Byłabym pierwsza klientką 😂)

    My z okazji dnia dziecka byliśmy w Zoo, Jagoda fajnie reagowała na zwierzęta, ale tak czy siak jeszcze za wcześnie na tego typu rozrywki 🤷🏻‍♀️ ale co mama zobaczyła to jej (uwielbiam Zoo!) 😅

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biega wokół i rozbraja. Najbardziej podoba mu się podnoszony daszek i szuflada, do której za wszelką cenę próbuje wejść. Chciał też wejść do środka przez otwarty dach.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genialny domek! Ja byłbym druga klientka :D

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala ruda swietny domek! Bylaby trzecia klientka :p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, ty chyba zamawiasz w Aptece Gemini - długo się tam czeka na dostawę?

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 wrote:
    AnnaIzabela, ty chyba zamawiasz w Aptece Gemini - długo się tam czeka na dostawę?

    Mega szybko :) zamawiam wieczorem następnego dnia wysyłka i nazajutrz mam :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez zamawiam w gemini tal od zamowienia na trzeci dzien zazwyczaj przesylka u nas jest. W gemini niektore leki sie oplaca,np dicoflor u nas w pobliskiej aptece za 1 dalismy 43zl a w gemini jedrn za 20-kilka jest ta sama pojemnosc.

    Tablica mwga wooooow,tata utalentowany, tezbym kupila jakby byla mozliwosc:)

    A co do owu... u nas tak bylo, ze na poczatku pilnowanie, kalendarzyk, aplikacja, a podejrzewam, ze zaskoczylo kiefy pewnego razu po prostu sobie szalelismy 😛

    My na dzien dziecka bylismy na dzialce,bo ogarniamy temat. Potem na dlygim spacerku i w sali zabaw. Dalismy malej lale i torebke. Torebka byla super na chwile. Zlalą uczymy spac. Poki co sa buziaki i przytulasy i chodzi po domu lale wola 😂.

    Moje dziecie nauczylo sie robic taki grymas twarzy marszczacy czolo jakby byla zla albo cos. I teraz wszystkich raczy taka miną.

  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że tak szybko! Ja zamówiłam odżywkę dla Gosi (nestle resouse - ma zlecone przez pediatre), i w mojej aptece płaciłam 55zl za puszkę 300g, a w Gemini 30 zł.. To nawet jak dolicze przesyłkę to mi się dużo bardziej opłaca. A taka puszka starcza nam na tydzień...

    Moja lalkę dostała na urodziny od dziadków i robi jej tuli tuli :D a na dzień dziecka dostała samochodzik, bo wszędzie gdzie chodzimy to pierwsze co ją interesuje to samochodziki. I teraz jeździ nim po całym mieszkaniu:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 21:31

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super! Tez cos jeżdżącego chce dla cory, ale nie wiem, czy rowerek, czy jakies autko. Coraz bardziej mnie męczy noszenie córy. A ostatnio to w wozku nie usiedzi, koniecznie na nogach chce i na rękach. A ja z bebzolem juz nie mam tyle sily, zeby ja nosic, mecze sie po paru krokach z nią na rękach😂😂😂. Moze jakies takie autko by sie na spacery przydalo.

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się "pochwalić" dziś minął 7 dzień odkąd moje dziecko odstawiło się od kp.. Sama, jakby zapomniała 🤷🏻‍♀️ długi czas karmilysmy się juz tylko rano i teraz już tego nie ma. Ale mi dziwnie! I się cieszę i mi przykro, ale 15 miesięcy to chyba dobry wynik 🤔
    W ogóle to muszę wam powiedzieć, że jakoś tak niezamierzenie, ale podążam za tym moim szkrabem. Chciała spać z nami, to spala dotąd aż nie zechciała sama (teraz dosypia godzinę ze mną rano 🙂) potrzebowała zasypiać przy piersi, to zasypiała, w końcu przestało się podobać, tak samo z kp - sama się odstawiła. Teraz przy zasypianiu w dzień potrzebuje się przytulić i żeby ją bujać, to przestałam walczyć, na noc zasypia sama 😊 w końcu i te drzemki jej miną. Z malych rzeczy, wczoraj kazała się rozebrać do pampersa i tak jej było dobrze chodzić, dziś wszystkie potówki zniknęły! A Matka ubiera w spodenki, bluzeczki i cienkie skarpetki na nogi, a tu o. Potrzeba na golasa 😅😂
    Bardzo się cieszę też, że mam po prostu możliwość na to wszystko, mogę spokojnie z Jagodą spędzać te wszystkie chwile, nie wisi nade mną widmo szybkiego powrotu do pracy, oczywiście nie neguję tych z was, ktorym sytuacja na to nie pozwala! :)
    No i stwierdziłam, że z "resztą" też poczekam na dziecia - i pampersy i smok zostają, aż będzie gotowa! 🤗

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, gratulacje! :)
    Mnie ciekawi jakby u nas wyglądalo kp, gdybym nie musiała odstawiac- czy jeszcze by dlugo przed spaniem ciągnela, czy jyz by rezygnowala powoli, ale i lekarz zalecil i mnie to juz bolalo po prostu. Trudne to bylo i dla Amelii i dla mnie, ale tez 14 miesiecy bylo cycowania.

    Powiem Ci, że bardzo dobrze poznać swoje dziecko na różnych płaszczyznach, podążać za nim,ale też inspirować, stwarzać możliwości rozwoju wykorzystując to, co je interesuje wprowadzac w nowości. Czasem rodzivcece zapominają, ze dziecko ma na wszystko swoj czas, dzieje sie to w jakis okreslonych ogolnie normach, ale to ze jedne robi cos szybko nie znaczy, ze to drugire musi juz teraz, bo moze za te np. 2-3 miesiace:)no chyba ze jest ewidentnie zle typu 7 miesieczne dziecko nie trzyma glowki, to juz wiele przegapione i duzo pracy przed dzieckiem i rodzicami. Ale tak jak mowisz, czekanie na dziecko jest super, ja bym jeszcze dodala, ze w tym czasie mozna mu proponowac i obserwowac, zachęcac, ale dawac mozliwosc wyboru. Tak jak u nas z tym nocnikiem, nie ma presji. Mała praktycznie od lutego, czy marca siada na nocnik,kuma ze tam robi sie siku,kilka razy zrobila, mowi o tym, ze tam sisi itp, ale ogolnie to nie potrafi zawolac przed zrobieniem i jest zachwycona pieluchami 😂 rozpina sovie, zapina zrobi siku to czasem powie, rzadziej o kupie poinformuje, ale cos juz rozumie. Czekam az sie rozwinie u niej ta swiadomosc jeszcze bardziej:) ale juz nocnik zna i sie z nim koleguje ;)


    Teraz u nas jest wielka faza na porzadki,to dzis dalam jej takie nasze podrozne zelazko, ciuszki i pokazalamjak prasowac,ja obok prasowalam pranie, a ona siedziala i ze 20 minut bawila sie najpierw zelazkoem a potem w prasowanie i nawet po swojemu te ciuchy skladala 😂. A tak to ucze ja sprzatac zabawki, wyrzucac smieci do kosza. Rozumie polecenie odstaw na miejsce, wiec to pomaga :)

    Ogolnie jestem macierzynstwem zachwycona, chociaz zdarzaja sie chwile przemeczenia i zlosci i mysle wtedy co to bedzie jak jeszcze drugie dolaczy 😂 ale postanowilam, ze tak jak przy pierwszym, tak i z dwójką bede radzic sobie sama tylko z mezem.

    AnnaIzabela, Totoro lubią tę wiadomość

  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Izabela, 15 mscy super wynik! Napewno ci smutno, ale najważniejsze że bezboleśnie dla Jagody, że to ona sama zdecydowała :) ja też jestem zwolenniczką podążania za dzieckiem. U nas długo zeszło się z samodzielnym spaniem, ale nie naciskałam na nią, a już w ogóle horrorem wydawały mi się te wszystkie 'treningi spania". Gosia dopiero niedawno nauczyła się zasypiać sama, w swoim łożeczku. W dzien spała w wózku na spacerze, a na noc zasypiala noszona na rękach albo leżąc na mnie na moim łóżku. Podchodzialam kilka razy do układania jej do snu w jej łożeczku, ale szybko wstawała i płakała, więc ja brałam na ręce i usypiała standardowo na mnie. Aż wkoncu nastąpił taki moment, że ja ulozylam, ona kilka razy się przerzucila z boku na bok i zasnęła:) I od tego czasu śpi u siebie, zarówno w dzień, jak i na noc. I udało się bez płaczy :)

    Trochę się martwie o chodzenie. Pierwsze kroczki były na Wielkanoc i tak naprawdę nic od tego czasu nie drgnelo :/ sama robi tylko trzy czy pięć kroków, od mebla do mebla że tak powiem. Niby wiem, że ma czas, i że ona w ogóle jest ostrożna we wszystkim, ale tak bym chciała żeby już chodziła

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 natura to jednak mądra jest 😁 teraz trochę obawiam się, że okresy wrócą bolesne i obfite 😭
    a propos chodzenia, nie spiesz się! Ja już mam dość uciekającej Jagody 😂🙈

    Dzieć na śniadanie mi zjadł całego naleśnika i ode mnie jeszcze 1/4 🤪

    Oczywiście, mamy w planach festiwal baniek mydlanych to pada deszcz 😒

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z chodzeniem spokojnie,nicnasile,najwazbiejsze ze probuje. Mozesz zawsze zachecac ja rozkladac wzdluz mebli zabawku, zeby chodzila i zbierala. Jak jyzbedzie gotowa sama pojsc to zrobi to i Was mocno ucieszy i zaskoczy 😁😁😁.

    Z usypianiem tomy tez treningow sobienie wypbrazalismy. W wozku telepanie tez uwazam za niedobre, co innego jezdzenie:) ale i tak w domu nam sie zaledwie kilka razy zdarzylo skorzystac z wozka.ogolnie to córe teraz ucze zasypiania w lozeczku przy kolysance, siedze obok i ja glaszcze. I calkiem dobrze to wychodzi, czasem nawet nie musze jej glaskac. Tylkow ciagu nocy sie budzi i wedruje do nas, tegochcemy ja oduczyc, ale w sumie nic z tym nie robimy. Czekam az sama nauczy sie spac cala noc w lozeczku, bo czasem dopiero nad ranem nagodzinke do nas wedruje, abylo kilka nocy ze spala cala noc u siebie.

    Natura jest mądra :) czasem ją mozna wspomoc, a czasem nas zaskakuje:)

    Bedzie druga dziewczynka :) juz mi sie uruchamia syndrom wicia gniazda i planuje organizacje sypialni tak by dwa lozeczka pomiescic.

    mała_ruda, AnnaIzabela, Totoro lubią tę wiadomość

‹‹ 601 602 603 604 605 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ