X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zasypiamy o 20stej i śpi 6-7 godzin, zmieniam pieluche, jedzonko i później 2 godzinki, karmienie (czasem 3 minuty I pada) i biorę ją do łóżka na kolejne 2. Ale w ciągu dnia jest baaaardzo aktywna :)

    .
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 17 maja 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od dluzszego czasu mam problem ale teraz bardzo sie nasilil. Mala je efektywnie 5-7 minut maks a potem puszxza sutek, wygina sie do tylu i placze, lapie sutek i od nowa puszcza, wygina sie i prezy i strasznie placze. Z czego to moze wynikac?

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 18 maja 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix, ja też tak z moją mam czasem. Wydaje mi się, że po prostu nie jest głodna już. Czasem próbuję ją oszukać i gdy się tak wygina, daję jej smoczek- to ją momentalnie uspokaja a potem znowu cyc. Czasem poje jeszcze trochę w ten sposób. Może być tak, że po prostu nasze dzieciaki chcą się tylko napić, a my niepotrzebnie się martwimy.

    Byłam u tej fizjoterapeutki wczoraj. Rozmasowała mnie baaardzo. Mówi, że mięśnie przykręgosłupowe po ciąży mam bardzo ponapinane, za to brzuch jest w bardzo dobrym stanie. Co do krocza, to mówi, że jeśli są bolesne próby stosunku to nie będzie mi tam sprawdzała narazie napięcia elektrodą, ale zaleciła ćwiczenia i pomogła mi się nauczyć robić je poprawnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona i poleciłabym chyba taką wizytę każdej kobiecie po połogu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 07:25

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Dziewczyny od dluzszego czasu mam problem ale teraz bardzo sie nasilil. Mala je efektywnie 5-7 minut maks a potem puszxza sutek, wygina sie do tylu i placze, lapie sutek i od nowa puszcza, wygina sie i prezy i strasznie placze. Z czego to moze wynikac?
    Mam podobnie właśnie myślałam że może mało mleka i się ndenerquje i potem zasnąć nie moze. Dla testu dałam mm fakt uspokoil się ale nic poza tym jak nie spal tak nie spi :(

    Pelna nadziei
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sprobujcie odbic i ewentualnie dac druga piers. Moze byc tak,ze z tej juz pomalu leci. Tak mi polozna ostatnio mowila.

    Moja Mala dzis troszke zalapala tego smoka :) moze pare prob i pojdzie jakos.

    Beatrix_, Lenonki lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Dziewczyny sprobujcie odbic i ewentualnie dac druga piers. Moze byc tak,ze z tej juz pomalu leci. Tak mi polozna ostatnio mowila.

    Moja Mala dzis troszke zalapala tego smoka :) moze pare prob i pojdzie jakos.
    Dajesz nadzieje 😃ja codziennie próbuję ze smokiem ale narazie bez efektu🤪

    iNso87 lubi tę wiadomość

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 maja 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Dajesz nadzieje 😃ja codziennie próbuję ze smokiem ale narazie bez efektu🤪
    Juz teraz to bede probowac caly czas po karmieniu :D moze ten czasu w koncu nadejdzie :D Chociaz na czas jazdy autem albo w wozku zeby zalapala to juz bedzie bosko.. Jak sie wydrze to nie moge Jej uspokoic. Ja wiedzialam,ze as na koniec macierzynstwa mi sie trafi :D niby aniol! Ale.. hahaa

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 18 maja 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a do jakiego wieku dzieci w leżaczku musz lezac tylko na płasko?
    Ja poki co jeszcze żadnego nie kupilam, ale wczoraj dostalam jeden od kolegi. Chciałam na razie wypróbować czy mala w ogole lezaczek polubi ale on sie nje rozklada, ma taka pozycje podobna jak w nosidelku i nie wiem czy bezpieczbie bedzie podjąć pierwsze proby?

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 maja 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moje Dziecie od paru dni jak spi na boczku samo przekreca sie na brzuszek :) jak nie spi tez z plecow na boczek lubi sie poprzewracac. :d

    Lenonki, india lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 maja 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Dziewczyny a do jakiego wieku dzieci w leżaczku musz lezac tylko na płasko?
    Ja poki co jeszcze żadnego nie kupilam, ale wczoraj dostalam jeden od kolegi. Chciałam na razie wypróbować czy mala w ogole lezaczek polubi ale on sie nje rozklada, ma taka pozycje podobna jak w nosidelku i nie wiem czy bezpieczbie bedzie podjąć pierwsze proby?
    Ja mam bright stars ingenuity i tam tez jest takie "wglebienie" gdzie pupa. Wsadzajac Mala mam wrazenie,ze sie tam zapada. Podlozylam koc zlozony na pare razy zeby choc troche "wyprostowac" podloze hehe ;) Jak dlugo sadzac nie bedziesz to mysle,ze nic sie nie stanie. Moja lezy w nim max 20min bo wiecej nawet nie chce poki co. I tak moze z 3-4 razy dziennie ale nie zawsze. Najczesciej jak cos musze zrobic i nie moge majac Ja na rekach. Ale szykuje sie na wyjecie mat na podloge juz,zeby sie przyzwyczajala :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 13:15

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 18 maja 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Dziewczyny moje Dziecie od paru dni jak spi na boczku samo przekreca sie na brzuszek :) jak nie spi tez z plecow na boczek lubi sie poprzewracac. :d

    Super! Moj mały jeszcze nie. A często kładziesz ja na brzuchu? Bo my wlasnie chyba za rzadko 🙈

    India, skoro dziecko mozna wozić w foteliku od urodzenia, ale nie dłużej niż przez 2h dziennie, to chyba i może korzystać z leżaczka. Ja swojego synka wsadzam juz od jakiego czasu, ale tak jak u INso, nie lubi siedzieć za długo.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 18 maja 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Juz teraz to bede probowac caly czas po karmieniu :D moze ten czasu w koncu nadejdzie :D Chociaz na czas jazdy autem albo w wozku zeby zalapala to juz bedzie bosko.. Jak sie wydrze to nie moge Jej uspokoic. Ja wiedzialam,ze as na koniec macierzynstwa mi sie trafi :D niby aniol! Ale.. hahaa

    Moje życie sie bardzo zmieniło od kiedy Bruno zaakceptował smoczek. Aczkolwiek wczoraj domagał sie go przez cały dzień, a ze przez sen mu wypada i od razu sie budzi to dla mnie udręka 😳 Dlatego wieczorem nie chciałam mu dawać, bo bałam sie, że cała noc będę musiała mu go wkładać, ale po godzinnym krzyku poddałam sie. Moje obawy okazały sie nie byc słuszne, bo jak po zaśnięciu mu wypadł, tak spał spokojnie do czasu karmienia. Ale juz nie daje mu po jedzeniu, bo dwa razy sie zrzygal 😅

    iNso87, teverde lubią tę wiadomość

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 18 maja 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    INso ja wczoraj wyjelam mate :) Malutka ja bardzo poślubiła pięknie ćwiczy przekrecanie się na boczki. Wzrusza mnie jak na to patrzę 😍 jeszcze tak niedawno była takim nieporadnym noworodkiem a teraz z taką determinacją ćwiczy i tylu rzeczy się nauczyła i tyłu rzeczy nauczyła nas 😊

    iNso87 lubi tę wiadomość

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 maja 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki czy ja wiem czy czesto? Pare razy dziennie polezy na brzuszku.

    Makowe wyjelam i ja mate z palakiem ;D lezala na pleckach i byla baaardzo zadowolona. Jak Ja blizej przysunelam,zeby mogla chwycic zabawke to lezala w bezruchu najpierw haha zeby tylko Jej nie dotknac ;D jak na bacznosc normalnie ;) potem sie rozkrecila i rekoma i nogami.

    Lenonki lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 maja 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki wrote:
    Moje życie sie bardzo zmieniło od kiedy Bruno zaakceptował smoczek. Aczkolwiek wczoraj domagał sie go przez cały dzień, a ze przez sen mu wypada i od razu sie budzi to dla mnie udręka 😳 Dlatego wieczorem nie chciałam mu dawać, bo bałam sie, że cała noc będę musiała mu go wkładać, ale po godzinnym krzyku poddałam sie. Moje obawy okazały sie nie byc słuszne, bo jak po zaśnięciu mu wypadł, tak spał spokojnie do czasu karmienia. Ale juz nie daje mu po jedzeniu, bo dwa razy sie zrzygal 😅
    Haha ja tez uwazam z tym wkladaniem po jedzeniu bo widze czasem odruch wymiotny u Dusi ale zabieram wtedy i Jej nie mecze. :D

    Lenonki lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 maja 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja to totalny leniuszek 😂😂😂

    Piąstkę dopiero wczoraj odkryła i zaczęła ssać z zapałem 😂😂😂 Nigdzie rączkami nie sięga, przekręca się tylko na boki :-)

    Za to głowę mocno trzyma w górze na brzuszku :-)

    Nie znosi noszenia jak w kołysce-musi być albo w pionie, albo brzuszkiem do dołu :-)

    Jak Wam pisałam, martwię się nieco o jej słuch. Podejrzewam, że po prostu jest nieco leniwa i nie chce się jej po prostu oglądać za dźwiękiem, ale już powinna szukać, skąd dochodzi. Tymczasem grzechoczemy, piszczymy zabawkami, a zjem strony zero reakcji. Może mieć niedosluch. Lekarka dała skierowanie na powtórne badanie słuchu, jak te przesiewowe. Tamte było w porządku, te też może będzie ok. A jak będzie, to obserwujemy dalej. Jak nadal nie będzie reagować, to do neurologa-i tak mamy kontrolę w czerwcu. W razie czego dalsze badania.
    Ale dlaczego wydaje mi się, że to jej się nie chce po prostu oglądać za dźwiękami z lenistwa? Bo czasami na jakiś niespodziewany dźwięk, nawet niezbyt głośny reaguje. No cóż, czas pokaże. No i gadamy z nią dużo, ona odpowiada na nasze "gu"...


    Tymczasem dzisiaj Młoda miała imprezę urodzinową z kolegami z klasy :-) Gadała o tym dniu od września 😂😂😂 Obudziła się dzisiaj o 5 rano i spać nie mogła z przejęcia 😂😂😂
    2 godziny kręgli z 6 dzieciaków :-) Nawet ja się dobrze bawiłam :-) Fajna młodzież, serio :-)
    Polcia została z tatą :-) A ja już ledwo dotarłam do domu z bólu cycków 😂😂😂
    Więc jedną piersią nakarmiłam, z drugiej odciagnelam mleko :-)

    Za miesiąc też będzie potrzebne, bo idę na koncert Phila Collinsa ❤❤❤ Sama wprawdzie, ale Pola zostaje znowu sama z tatą :-) Z Młodą nie mogłam nigdzie sama wychodzić... Kiedy miała 8 miesięcy wyszłam pierwszy raz...

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 18 maja 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek86, Zosia też składa rączki na środku ciałka albo pcha je do buźki. W tym wieku jest to bardzo ok i bardzo wystarczające jeśli chodzi o rozwój. Oglądałam i czytałam bloga mama fizjoterapeuta i ona ma tam fajnie opisane kwartały rozwojowe, tam zaznaczyła że od 0-3 dziecko nie powinno wręcz się przewracac jeszcze, ale czytałam tak pobieżnie, jakby ktos był zainteresowany to proponuje zajrzeć, ciekawie napisane i są jakieś video jak wspomagać rozwój maluszka.
    Moja Zosia Patuniek86 też różnie reaguje na dźwięki, czasami jej gadam i wgl i olewka,a jak zaśnie i stanę gdzieś na panel podłogowy który trzeszczy to od razu aż podskakuje. U nas też Pani doktor przed szczepieniem ją obserwowała bo Zosia nie skupiała na niej swojej uwagi, gdy ta ja zagadywała. Ale przy drugiej próbie już było lepiej. Zosia też główkę trzyma sztywno i nie ma mowy o pozycji leżącej w większości sytuacji. No ale moja mała malutko artykułuje dźwięków, mało głuży. Jeśli już to sobie popiskuje, też mnie to martwi. Także ooo wszędzie i ciągle coś...


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 18 maja 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wgl to jutro czeka mnie miły dzień, mąż przylatuje i ma urodziny i robimy mu z Zosia niespodziankę. Najpierw odbieramy go z dworca, ale musimy jechać ok 100 km, od razu zabieramy go w rodzinne strony na późny obiad w przyhotelowej restauracji , gdzie będzie czekała moja rodzina i przyjaciółka z mężem. On o niczym nie wie, więc jak wejdziemy to wyskocza z tortem, sto lat, prezenty i wgl. Mam nadzieję, że będzie zadowolony.

    teverde lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 maja 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly super sprawa z niespodzianka ;D i Wszystkiego Najlepszego dla Malza!;)

    Patuniek nie dziwie sie dla Twojej Cory, sama bym noc z przejecia nie spala ;D 100lat!:D

    Moja poki co nadaje jak do Niej mowie. Bardzo lubi moj glos,bo strasznie sie usmiecha i czasem zasmieje i zaraz rozmawia. Najlepsze jak Je pod gorke :D wsadzi cycka w buzie i nagle znajdzie mnie wzrokiem,patrzy na mnie ja sie usmiecham a Ta z tym cyckiem w buzi usmiech od ucha do ucha i hihihi ;D normalnie rozplywam sie wtedy jak na Nia patrze :D a tak Jej sie oczka wtedy blyszcza :)))

    Dziewczyny do sierpnia zamierzam zamienic znowu! Pokoje dziewczynom. Laura wraca do malego pokoju juz sama;p ( tego co niedawno dla Dusi robilam ;D ) a Lena i Lidia wskakuja obie do wiekszego ze swoim dobytkiem zabawkowym ;D i wlasnie,zamierzam zamowic pietrowe lozko! Dusia do 6msc okolo bedzie w kolysce a potem jesli bedzie za mala juz dla Niej albo zacznie siadac chcialam Ja "wrzucic" tu na dol:
    jrpjdg.jpg

    Co myslicie? :) pozniej jak bedzie starsza barierka sie wymienia dolna dla Starszego dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 20:56

    Butterfly 83, Lenonki, teverde, Sana lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 maja 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, pomysł super :-) Mój by się za imprezę obraził, ale on jest nieco dziki pod tym względem :-)

    Pola bardzo się skupia na twarzy, lekarka od razu to zauważyła ;-) Ale nie reaguje ma delikatniejszs dźwięki... Czas pokaże, nie ma się co na zapas denerwować :-)

    Inso, Pola też się śmieje z cyckiem w buzi-czasami też zaguga w trakcie, wtedy ja już nie mogę wytrzymać ze śmiechu 😂

    Butterfly, dzięki za polecenie strony-poszukam informacji :-)

    Tak na pocieszenie, historia mojej siostry:
    Ma 3 dzieci-starszą i bliźniaczki (2 lata różnicy). Jedna z bliźniaczek w ogóle się nie przemieszczała. Tylko siedziała. Tymczasem druga (moja imienniczka) była wszędzie, raczkowała itp.
    Zaniepokojeni po jakimś czasie wylądowali na kontroli u neurologa. Badanie i w ogóle :-)

    Diagnoza?
    Inteligentne dziecko 😂 Po jaką cholerę ma się ruszać, jeśli wszystko ma zawsze podane przez starszą siostrę lub rodziców 😂 Koniec podawania, przekładania itp 😂
    Faktycznie szybko zaczęła się najpierw wkurzać, a potem ruszyla dupeńkę 😂😂😂


    Aaaa, jeszcze w kwestii łóżeczka 😂
    Inso, fajny pomysł :-) Widzę, że musisz coś robić w domu 😂 Mąż już wie?😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 21:13

    Butterfly 83, iNso87, Lenonki lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 1065 1066 1067 1068 1069 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ