Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 16 maja 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Zazdroszczę Wam tych smokow. Moja zadnego nie chce / nie umie ssac. Wypycha jezykiem. Mam lovi, canpol i teraz kauczukowy natursutten i wszystkie leżą🙊🙈
    Znam przypadki gdzie dopiero 6 smoczek zostal zaakceptowany 😉 Moj maly nie od razu zaskoczyl Z tym bibsem. Kilka razy bawil sie nim, przygryzal, wypluwal zanim zaciagnal.

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 16 maja 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enka my mieliśmy 4 stopień w obu wedzidelkach, we Wrocławiu powiedział nam lekarz, że widać nawet, że ma krótszą żuchwe przez to ale na szczęście wszystko się unormuje z czasem 😉
    My byliśmy w poradni laktacyjne bo myślałam, że to moja wina jak de okazało mała źle ssala wiec do neurologopedy nas wysłali a tam wyszło, że to przez wedzidelka tyle problemów... W środę minął tydz jak podcielismy i od razu widziałam poprawę w ssaniu, nie ulewa już, nie szarpie mi sutka i je trochę dłużej, brzuszek boli ją może 2-3 rady dziennie a nie cały czas jak wcześniej 😉
    nie wiem jak u Was, ja po prostu miałam dość tej bezsilności i musiałam spróbować jej pomóc i na szczęście znaleźliśmy przyczynę więc u nas to nie były takie zwykłe kolki tylko uwarunkowane krótkimi wedzidelkami 😉

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie, pediatra wyłapie nieprawidłowości w wędzidełkach?

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza powiedziała, że nie trzeba ciąć 😂 więc nie liczyłabym na pediatrow, ale każdy lekarz inny i co innego powie😉

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    Moja też nie znosi smoków wypluwa i ma odruch wymiotny. Chociaż ja nie narzekam niechciałam jej go dawać I się udało. Jest bardzo spokojna i wcale go nie potrzebuje. Tylko minusem tego jest to, że niechce pić z butelki. Miałam nadzieję, że w Polsce zostawię Mała pod opieką Mamy I zostawię mleczko :/ macie jakiś pomysł co zrobić?
    Lyzeczka? 😂Moi znajomi tak robili bo dziecko nie chciało butli🙃

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 16 maja 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    enka90 wrote:
    Myślę, że w naszym przypadku prężenie się przy cycku wynika właśnie z tego bólu brzuszka/gazów chociaż na początku też to przypisywałam denerwowaniu się, że jest głodna. Teraz wiem kiedy się nie najada bo zaczyna się rzucać, puszczać szybko pierś i zaczyna płakać. Daję butlę i jest szczęśliwa. Beatrix przez długi czas dawałam 5 kropelek espumisanu 100, teraz zwiększam jej dawkę nawet do tych 9-10 kropelek przed każdym karmieniem. A Ty ile dajesz?

    Marza naprawdę podcięcie wędzidełka tak pomogło? W takim razie jutro zapytam się pediatry, może moja Laurka też ma za długie. To by tłumaczyło te męczarnie z jedzeniem. Dałaś mi nadzieję! :)

    Ostatnio próbowałam oddać kupę na ciała redukujące ale niestety nigdzie nie chcieli mi tego zrobić ;/
    No to ja daje 5x dziennie w tym raz w nocy po 7 kropel i jest super. Chcialam Ci właśnie zasugerowac zwiekszenie ilosci ale jak widac u Ciebie chyba juz to nie pomoze.

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 16 maja 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała w nocy ładnie śpi. Wczoraj jadła o 20 a potem o 4 😱
    Co do parasolki to są takie na płasko to myślę że godzinka na spacerze nie zaszkodzi. My na wakacje pewnie weźmiemy ale jedziemy w sierpniu więc młoda będzie miała prawie pół roku i mamy McLarena na płasko.
    Enka ja nie pomogę. Moja miewa czasem bóle brzuszka ale bez jakiejś regularności i nie wiem czym spowodowane.

    teverde lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 16 maja 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniferra, jak to dobrze, że jesteś i to z dobrymi wieściami!

    Enka, moja Zosia też nie spu w dzień, tylko drzemki urządza sobie, rzadko kiedy mi zaśnie tak porządnie. W nocy spi za to super. Wiec nie narzekam! Gorzej jakby było odwrotne .
    Co do kolek Zosia miala tragiczne,dzień w dzien od 17 do 23. Teraz miewa problem z brzuszkiem ale w porównaniu do tego co było to pikuś,a daje jej sab simplex regularnie, czyli przed kazdym karmieniem;poza nocnym, wtedy nie mecze jej już.
    Nie wiem,jak z dostępnością u nas, ale mi wysłał szwagier. Jakby ktos reflektowal to mam 5 buteleczek ha ha
    No ale nam pomagają zdecydowanie. A miałyśmy juz wszystko inne dostępne w naszych polskich aptekach.

    Reniferra lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 17 maja 2019, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniffera dobrze, że masz dobre wieści bz wyników badań 😉 u nas z seksem też słabo, bo boli mnie przy współżyciu. Fizjoterapeutka uroginekologiczna wszystko mi sprawdziła i jest dobrze,vtylko muszę rehabilitować bliznę po nacięciu krocza, bo to ona mnie boli...
    Patuniek zestaw do hybrydy to super sprawa, ja robię sobie już z 3 lata i używam lakierów pro mollon. Teraz od porodu robiłam tylko 2 razy, dzisiaj zrobiłam bo jutro mam spotkanie z dziewczynami z pracy. Mam nadzieję,że mąż sobie poradzi przez 4 godziny. W razie jak zabraknie mu mojego pokarmu (zamroziłam 1: porcje) to poda mm. Musiałam kupić, bo pękł mi ząb, leczenie było że znieczuleniem, więc jedna porcja mleka poszła do wyrzucenia.dobrze że modyfikowane wypił.
    Mi ze spacerowek podoba się valco baby snap 4,albo espiro air sonic

    teverde lubi tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 17 maja 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki wrote:
    Patuniek, może mąż robi podkład pod dalsze negocjacje odnośnie drugiego dziecka 😃

    INso, ostatnio pisałaś o smoczku. Bruno dopiero przedwczoraj zaakceptował 3 z rzędu smoczek i życie stało sie o wiele lżejsze! Także polecam spróbować z Bibs 🙂
    Tak, dalej mamy przeboje.. a napewno lepiej w dzien by spala ze smokiem. Co sie przebudzi to szuka i albo wstanie albo musze wziac Ja na cycka,possie i zasnie dalej :|

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 17 maja 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki kupilam ten smoczek Bibs S. Mam odebrac potem akurat w moim miescie byl w sprzedazy. Juz naprawde nie wiem jaki Jej podac :/ no z 3 dzieci,jedna musi byc przeciez anty butelkowa i smoczkowa :D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 17 maja 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała też w dzień słabo śpi, podobnie jak wasze dzieciaczki, na rękach zaśnie, ale tylko się ją odłoży to od razu pobudka. W wózku śpi tylko jak jedzie i to też max godzinę ;) za to w chuscie potrafi przespać 3 godz :O więc to nasz ratunek na spacerach z synkiem ;) noce za to są super, co mnie bardzo dziwi na noc zasypia sama :O po kąpieli i karmieniu odkładam ją do kołyski, chwilę się pokreci i śpi :) pobudka na cyca ok 1-2 i 5, potem śpi jeszcze do 8, więc super :) smoczka niestety też nie chce :/ A co za tym idzie butelki tak samo...więc jeśli chciałabym gdzieś wyjść na dłużej zostaje nam łyżeczka jak któraś tu pisała...

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 17 maja 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️

    Jaka cudowna noc za nami 😍 Laura zjadła o 23, zasnęła, potem kp o 4, od razu po lp sen, znów kp o 7:30 i śpi jeszcze słodko 😍

    Pogoda nas nie rozpieszcza niestety, mega zimno i ciągle pada, także cały tydzień siedzimy w domu 🙄

    Jeśli chodzi o smoczki to Laura ma Lovi. Akceptuje, ale wielkiej miłości nie ma 😉 dzisiaj ma kurier przywieźć smoczek Bibs, zobaczymy jak ten się sprawdzi.

    Ja wciąż szukam sukienki dla siebie na chrzciny, no nic mi się nie widzi, a zależy mi żeby to była sukienka do kp.
    Dla Laury też jeszcze sukieneczki nie mam... Ach 🙄😉

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czytam że Wasze maluchy tyle śpią i aż nie mogę w to uwierzyć mój ma dwa miesiące w dzień tylko drzemki po pół h a noc pobudki 3-4 razy a rano o 6juz znowu. Powoli już brakuje mi sił bo nawet tata nie jest w stanie go uspic tylko cyc. Czy ktoras też tak ma czy mój jest przypadkiem wyjątkowym?;(

    Beatrix_ lubi tę wiadomość

    Pelna nadziei
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 17 maja 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    Dziewczyny czytam że Wasze maluchy tyle śpią i aż nie mogę w to uwierzyć mój ma dwa miesiące w dzień tylko drzemki po pół h a noc pobudki 3-4 razy a rano o 6juz znowu. Powoli już brakuje mi sił bo nawet tata nie jest w stanie go uspic tylko cyc. Czy ktoras też tak ma czy mój jest przypadkiem wyjątkowym?;(
    U mnie podobnie :)

    Pelna nadziei lubi tę wiadomość

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 maja 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna Nadziei, Beatrix- moja Młoda też tak miała :-) Jak już pisałam też wcześniej, opowieść siostry, jak zostawiłam około 2-miesięczną Młodą z dziadkami, siostra i szwagrem. Nic nie mogło jej uspokoić, więc włożyli ją do koca, każde złapało za róg i tak ją bujali 😂😂😂 Tylko to pomogło 😂
    A tak to zawsze tylko na moich rękach.

    Nocne pobudki nawet co godzinę i cycka. W ciągu dnia spanie bez cycka w buzi to była tragedia.

    Trochę się uspokoiło, kiedy zaczęłam rozszerzać dietę i dostawała kaszki itp. Ale w nocy pobudki zostały. Kiedy miała 11 miesięcy dopiero się uspokoiło, bo odstawiłam ją od piersi.

    No niestety, takie dzieci też się zdarzają-ale ma to swój urok :-) Teraz. Loda ma 13 lat, a ja czasami wspominam te czasy, kiedy była taka maleńka ❤❤❤

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 17 maja 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Pełna Nadziei, Beatrix- moja Młoda też tak miała :-) Jak już pisałam też wcześniej, opowieść siostry, jak zostawiłam około 2-miesięczną Młodą z dziadkami, siostra i szwagrem. Nic nie mogło jej uspokoić, więc włożyli ją do koca, każde złapało za róg i tak ją bujali 😂😂😂 Tylko to pomogło 😂
    A tak to zawsze tylko na moich rękach.

    Nocne pobudki nawet co godzinę i cycka. W ciągu dnia spanie bez cycka w buzi to była tragedia.

    Trochę się uspokoiło, kiedy zaczęłam rozszerzać dietę i dostawała kaszki itp. Ale w nocy pobudki zostały. Kiedy miała 11 miesięcy dopiero się uspokoiło, bo odstawiłam ją od piersi.

    No niestety, takie dzieci też się zdarzają-ale ma to swój urok :-) Teraz. Loda ma 13 lat, a ja czasami wspominam te czasy, kiedy była taka maleńka ❤❤❤
    O matko czyli nie ma za bardzo co liczyć że za miesiąc się zmieni ..

    Pelna nadziei
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 17 maja 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna nadziei, dziecko dziecku nierówne 😉 bądź dobrej myśli ale i przygotuj się na to, że tak może być przez dłuższy czas. Prędzej czy później będzie lepiej 🙂

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 17 maja 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde dziecko jest inne, mój synek jak był w wieku córki budził się po 4-5 razy w nocy na cyca, ona 1-2...noce zaczął przesypiac dopiero niedawno, ale na krótko :P Teraz idą mu trójki i jak nie dostanie nic przeciwbólowego na noc to też budzi się kilka razy :/ prawdę mówiąc mała śpi lepiej od niego ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 12:47

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 627 1083

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️ u nas piękna pogoda, niedawno wrocilysmy ze spacerku a malutka nadal śpi jak aniołek. W nocy też pięknie przesypia, idzie spać około 22, śpi do 3-4 później o 6 jedzenie znowu i śpi do 8. W ciągu dnia trochę mniej śpi ale pracujemy nad tym. U mnie nadal jest problem kolek, mała strasznie się pręży i wręcz krzyczy z bólu, zaczęła też robić zielone kupki... Ma któraś taki problem z kupkami? Podajemy espumisan i delicol od niedawna, biogaje musiałam odstawić bo ponoć był konflikt z mlekiem które je. Poza tym od jakiegoś czasu pięknie się uśmiecha, rozgląda się, uwielbia karuzele nad lozeczkiem, jest cudowna ❤️ chociaż czasami już mi ręce odpadają od noszenia, jakoś sobie dajemy radę, jest ciężko no ale kto da radę jak nie my mamy ❤️

    age.png
‹‹ 1064 1065 1066 1067 1068 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ