X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana_miyu a co takiego fajnego jest w wielorazowkach? Co ile trzeba zmieniać taka pieluche? Na wyjazdach też to używasz? I jak z praniem? Codziennie? Przez chwilę też o tym myślałam,ale jakos mi przeszło. Boję się tony prania i wiecznie rozłożonej suszarki w pokoju.

  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wielorazowych pieluch to mnie zawsze przeraża pranie po kupie... jakoś tak mnie cofa zawsze jak muszę zdrapywac czasem z bodow czy spodni bo pampers przesiakl. Jakoś nie wyobrażam sobie takich wielorazowych
    pieluch.

    zem3i09kgh136z79.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksiazka1 też bym chciała zrobić chrzciny w domu ale niestety nie mamy warunków :) Pytałam już w restauracji gdzie mogę karmić córkę i rozważałam żeby ubrać zwykłą sukienkę tak jak Ty hehe :D Ta którą kupiłam nie jest typowo do karmienia. Ma tylko kopertowy dekolt.

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie w mieszkaniu na styk te 13 osób, jeszcze dwie i musielibyśmy robić w restauracji.

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana ale miałam sen.. Śniło mi się, że powiadomiłaś nas tu o kolejnej ciąży. Nie wiem dlaczego akurat Ty mi się przyśniłaś 😂

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agat 🙂

    83xxx ooo nieeee, ja teraz za ciążę podziękuję 😂 jeśli już, to za 2-3 lata 😂😂😂

    83xxx, Marza89 lubią tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ale pustki ;p

    AgaT witaj! Jak widzisz teraz bedziesz miala jak nadrabiac;) pare tylko z nas pisze jeszcze tu :)

    Ja robilam w restauracja,bo w domu tez nie mam mozliwosci. Mam bardzo maly salon :/ i tak wkurza mnie fakt,ze stolu z krzeslami na codzien nawet nie mamy..bo jest bar..ktory Malz sobie wymyslil i zwykly stol nawet nie ma mowy zeby sie zmiescil i o! Nawet nie wiecie jak mnie to denerwuje..Jesli nie kupimy tej dzialki za rok do czerwca to powiedzialam dla Malza, spalacamy juz caly kredyt,bo wtedy juz mozemy, i zamieniamy mieszkania na wieksze i tyle. Bo mnie szlag trafi kiedys ;D

    Marza89 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksiazka mam nadzieje,ze jakos to bedzie. :D Po wczorajszej pogodzie mam wrazenie,ze to juz jesien albo conajmniej wrzesien.. starszne jest to lato.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, gdzie jest lato? Klimat już jesienny :( jak ja nie cierpię zimy, znowu to ubieranie i krótkie dnie :(
    Mój starszak całkiem już doszedł do siebie po tym okropnym zdarzeniu. Jeszcze mamy szwy do zdjęcia we wtorek.

    A Antoś w czwartek skończy pół roku... Nie mam pojęcia, jak szybko to zleciało. Jest małym śmieszkiem- ciągle się śmieje, często w głos. Uwielbia być na rękach i wygibasy przed lustrem, na macie potrafi się zabawić pół godziny. Wszystko go interesuje, najlepsze zabawki to liście kwiatów, firanka, opakowanie po pampersach. W tym tygodniu spróbowaliśmy pierwszy raz marchewkę, brokuła i kaszkę jaglaną. Nie wzbudziło to jakiegoś zachwytu, prawie wszystko wypluł ;)

    Niestety moja laktacja bardzo siadła- miałam ciężki poprzedni tydzień, dużo pracy ze sprzątaniem biura męża po remoncie, byłam na diecie pudełkowej (mało kcal), zmęczenie plus opuszczenie kliku karmień, kiedy mama moja pilnowała Antka i tak się zrobiło... Teraz piję femaltiker, odciągam po większości karmień (jak jestem cały dzień sama z dwójką to nie zawsze to się udaje)- zobaczymy, czy da się to jeszcze uratować. I tak od jakiegoś czasu dokarmiam na noc mm ale jakoś ciężko mi się rozstać z tym karmieniem piersią.

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayleen ja tylko mam nadzieje,ze jak lato bylo kiepskie to chociaz wrzesien i pazdziernik bedzie łaskawy. Juz mnie trzesie na mysl o katarze Leny albo innej chorobie.. szkoda mi poprostu bedzie Lidki jak sie zarazi. Och,zeby bylo jak z Laura..chodzila 2 lata do przedszkola potem rok do zerowki i tylko raz miala chore ucho...no zero chorob w przedszkolu! Ale za to miala w okresie od 1-2,5roku co chwile zima ;) takze cos za cos bylo.

    Dobrze,ze juz wszystko w porzadku.

    Tak,mi karmi chyba pomagalo,femaltiker tez ;) teraz jak wprowadzilam troche jedzenia Malej,to potem jeszcze daje cyca do oporu.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alyeen u mnie też tak było z laktacja, dzieciaki w dzień nie ssały, tylko nocą. Odciągać pokarmu w dzień nie miałam kiedy i w końcu cycki zaschły. Nie ukrywam, że było mi przykro i brak bliskości. Nie ukrywam, że odciąganie pokarmu do każdego posiłku dało mi niezle po kościach, czasem żałuje odciągania a czasem cieszę się, że mogłam to robić chociaż przez niespełna 4 miesiące.
    Czytam prawie na bieżąco Wam ale pisać juz nie ma kiedy, bliźniaki wykańczają 🙈
    Pierwsze dwa tygodnie spędziliśmy w kraju, wtedy tez ochrzciliśmy Maluchy. Nie wiem kiedy znów polecimy bo podróż samolotem z dwójka niemowlaków potrafi niezle wykończyć 😂😂
    Dietę chciałam rozszerzać szybko, próbowaliśmy jabłko, banan, marchewka ale kilka razy. Odpuściłam i pediatra zaleca po ukończeniu 6 miesiąca i wyjdzie w zasadzie prawie 7 jak zaczniemy, bo wizytę kontrolna po 6tym mamy dopiero po połowie września. W sumie to się cieszę, że problemy z Brunem i jego dolegliwościami brzusznymi pomimo spożywania Nutramigenu powracają jak bumerang.

    Czytałam dużo o BLW i chyba spróbujemy trochę tego trochę papek, babycook już czeka.

    Marza89 lubi tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj AgaT :) ja starszemu synkowi rozszerzalam dietę intuicyjnie, jak widziałam że nie ma uczulenia to dawałam kolejne warzywo. A jak nie wiedziałam co później dawac albo jak łączyć to już w ruch poszły gotowe słoiczki i po problemie.
    Ayleen mi pomaga karmi ale nie jedno tylko jedno/dwa z 3 dni pod rząd ;) i po tygodniu powtórka i tak się przyzwyczailam że co weekend wpada karmi :D a jak nie piłam to moje dziecko w mocy jadło co godzinę, później się zorientowałam że po karmi mamy tylko jedna pobudke :D
    Inso my mieliśmy stół wcisniety w kat bo nawet krzeseł nie mieliśmy, po chrzcinach zostawiliśmy stół i krzesła w pokoju na właściwym miejscu i rewelacja, przynajmniej kawę wypije jak normalny człowiek.

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my już po chrzcinach😊 Msza na 13..Mala od 7 zaczęła dzień i później miała drzemke może z 30 min. Obawialam się tylko tego, że wpadnie w histerie w kościele ze zmęczenia i nie uda jej się przysnąć przy organach itd..ale zasnela na początku mszy i spała oczywiście na moich rękach (Oliwia waży już 7kg 🙂) W restauracji za to marudzila ale byli chętni żeby ją wozić w wózku 😁 Dzień mogę zaliczyć do udanych 😊

    Kleopatra, iNso87, teverde, Ulv15, Marza89, Sana, Lenonki lubią tę wiadomość

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aga.
    My po urlopie, dziś wróciliśmy do domu. Tło super, dzieci świetnie się bawiły i bardzo spisały :) Planuje za ok tydzień zacząć rozszerzyć dietę i chyba będę robiła jak że starszymi, trochę zupek a trochę warzywek w rączkę itp.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayleen wrote:
    Właśnie, gdzie jest lato? Klimat już jesienny :( jak ja nie cierpię zimy, znowu to ubieranie i krótkie dnie :(
    Mój starszak całkiem już doszedł do siebie po tym okropnym zdarzeniu. Jeszcze mamy szwy do zdjęcia we wtorek.

    A Antoś w czwartek skończy pół roku... Nie mam pojęcia, jak szybko to zleciało. Jest małym śmieszkiem- ciągle się śmieje, często w głos. Uwielbia być na rękach i wygibasy przed lustrem, na macie potrafi się zabawić pół godziny. Wszystko go interesuje, najlepsze zabawki to liście kwiatów, firanka, opakowanie po pampersach. W tym tygodniu spróbowaliśmy pierwszy raz marchewkę, brokuła i kaszkę jaglaną. Nie wzbudziło to jakiegoś zachwytu, prawie wszystko wypluł ;)

    Niestety moja laktacja bardzo siadła- miałam ciężki poprzedni tydzień, dużo pracy ze sprzątaniem biura męża po remoncie, byłam na diecie pudełkowej (mało kcal), zmęczenie plus opuszczenie kliku karmień, kiedy mama moja pilnowała Antka i tak się zrobiło... Teraz piję femaltiker, odciągam po większości karmień (jak jestem cały dzień sama z dwójką to nie zawsze to się udaje)- zobaczymy, czy da się to jeszcze uratować. I tak od jakiegoś czasu dokarmiam na noc mm ale jakoś ciężko mi się rozstać z tym karmieniem piersią.
    Moje przyjaciółka miała kilka razy takie kryzysy laktacji. Ostatecznie skończyła karmić po 1.5 roku, więc głowa do góry :)

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayleen trzymam mocno kciuki za laktację. Ja najpierw chciałam karmić chociaż 3 miesiące, jak się udało to mówiłam że karmię do 6 msc i koniec, a teraz im bliżej 6 miesiąca tym bardziej jakoś sobie nie wyobrażam zakończenia kp 🤣

    AgaT do rączki to z tego co wiem tylko wtedy kiedy dziecko samo siedzi. My zaczniemy rozszerzanie jak Laura skończy 6 miesięcy. Na początek papki (słoiczki i własnej roboty), później jak będzie sama siedziała to wplączemy też blw. Ogólnie zaczynamy od warzyw. 2-3 dni jedno warzywo, dzień przerwy, później to samo z innym warzywem. Później kaszki, owoce. Tak też robiłam przy starszej i się sprawdziło 🙂

    83xxx super że chrzciny się udały ☺️

    83xxx lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    INso co słychać? Jak tam Dusia? 😁

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana, dzięki za wytyczne. Też tak spróbuję 😊👍

    Sana lubi tę wiadomość

  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka tu cisza! A nie chcecie choćby fikcyjnych kont sobie założyć, że by tylko z grupy na fb korzystać?

    Marza89, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chętnie dolacze do fb tylko jak🙈🙊

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
‹‹ 1133 1134 1135 1136 1137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ