X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet85 dzięki :) bo jak tak składałam je jak świstak to sama się z siebie śmiałam :)

    Anet85, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    .
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście, te rozmiary z metek bardzo często nie mają nic wspólnego z ubrankami innej firmy :D A do tego jeszcze jak np bodziaki są takie same na długość, to niektóre są szerokie, a niektóre wąskie. Ale to dobrze, bo dzieciaki też są różne i dopiero jak Twoje maleństwo będzie na świecie, to zobaczysz, które na nią najlepiej pasują :)

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso przez tę historię ja nie poczułam jakiegoś większego strachu o moją małą, jeżeli tym się martwisz. Po prostu strasznie jej współczuję. Sama przeżyłam stratę, chociaż dużo wcześniej i jej przeżycia przypomniały. Tę wielką niewiadomą, co do szpitala, jak to będzie wszystko, oczekiwanie i kompletne oszołomienie sytuacją, decyzję co do pochówku, no i poród - ja miałam łyżeczkowanie, ale miałam też skurcze.

    I tak w sumie sobie teraz pomyślałam, że jeszcze jakiś czas temu pisaliśmy tu, że marcówki biją rekord jeżeli chodzi o ilość poronień, porównywałyśmy się do lutówek... a tu takie coś.
    Dobrze jednak czasami przeczytać taką historię, choć jest przykro to jednak jest to pewne otrzeźwienie, że mimo że jesteśmy już tak daleko, nadal nie jesteśmy "bezpieczne".
    Ja dwa tygodnie temu robiłam z mężem mały remont w domu, włącznie z dźwiganiem z nim szaf. I teraz sobie myślę: "Ja pierdolę, co ja sobie myślałam, targając z nim te szafy. Przecież to mogło skończyć się źle. I te wdychanie oparów farby."
    Poczułam się zbyt bezpiecznie...

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, rozumiem Wasze negatywne myśli, strach i przeżycia. I bardzo Wam współczuję.
    I tym bardziej okrutnie to zabrzmi, ale nie mówmy o tym. To nie pomoże ani tej Dziewczynie, ani nam-a już na pewno nie naszym dzieciom. Stres jest naprawdę niewskazany :-( A czytanie o tym na tym forum sprawia, że nie chcę tu wchodzić.

    A tak zmieniając totalnie temat-byłam w kinie :-) Zbrodnie Grindewalda :-) Czekałam na to dłuuuuugo ;-)

    Miałam rodzic 1 czerwca. I powiem Wam, ,e wolę jednak wiosnę ;-) Za gorąco ;-)

    teverde, klamka, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila, rozumiem, ale z drugiej strony nie można cały czas żyć w strachu. Też jestem po stratach i w poprzedniej ciąży wariowałam z niepokoju o dziecko. Teraz jest łatwiej, choć też miewam lepsze i gorsze momenty. Ale staram się cieszyć tym, co mam w tej chwili: kochanego męża, cudownego synka i drugie maleństwo w drodze i nie myśleć za dużo, jakie tragedie mogą nas spotkać jutro. I tak się nie przewidzi, co może się stać, a można pozbawić się tych momentów szczęścia, które są nam dane.

    Oczywiście nie zawsze jestem w stanie ustawić się w ten sposób do pionu, kiedy przychodzą strachy i czarne myśli. Ale bardzo, bardzo się staram.

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde też przeczytałam ten wpis do pamiętnik... Straszne... Popłakałam się... Sama też swoje przeszłam choć na wcześniejszym etapie... Tragedia.

    Patuniek ja chyba jutro się wybiorę do kina na ten film ;) kurde mam kartę Unlimited a nie mam kiedy iść do kina haha :D

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek, też bym strasznie chciała iść na to do kina! Zobaczymy, czy uda mi się komuś sprzedać mojego synka na jeden wieczór ;)

    Dziewczyny, a propos wyprawki - kocyki jakich firm polecacie? Ja mam dla synka z Colorstories i bardzo go lubię, ale teraz poluję na kolor, którego nie mają w ofercie.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe_Szczęście ja robię tak samo, bo co sklep to inna rozmiarówka :) mało tego, czasem kupuje się identyczne rozmiary w tym samym sklepie, a jednak się różnią. Także segregacja według metki nie miałaby sensu :P

    Kehlana ja póki co mam w obserwowanych na allegro kocyki użytkowników katka19 i minkylandia - po prostu wzory mi się spodobały ;)

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie patrzyłam na kocyki ;)
    Dziś mierzyłam kurtkę zimową z zeszłego roku i dupa na miesiąc może jeszcze się przyda więc muszę szukać nowej kurtki :/

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 09:26

  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po wizycie. U Antosia wszystko w porządku, przepływy super, nie wiem tylko ile waży bo usg było dość szybkie. Gdyby kilka lat temu nie zmieniły się normy wyników krzywej to miałabym stwierdzoną cukrzycę ciążową. A od sześciu tygodni jestem na lekkostrawnej diecie, wykluczyłam również cukier, słodycze. Moja prowadząca twierdzi, że mogło mnie to uchronić bo niestety mam sporo cukrzyków w najbliższej rodzinie. Cóż, dalej dieta i ruch...
    Poza tym pewnie końcówkę ciąży ze względu na cholestazę spędzę w szpitalu węc nie umawia mnie na cc teraz, bo będę miała z oddziału. Jejku, zaczęłam 25 tydzień, ale to leci...
    Inso może spróbuj z tym przedszkolem? Jeśli to dobre miejsce to mała powinna się szybko zaadaptować. Ja jestem ciągle zadziwiona, jak grupa rówieśników i przedszkole wpływa na rozwój. Z tygodnia na tydzień widać różnicę. Myślę, że nie byłabym w stanie zapewnić mu tyle atrakcji, nowych piosenek, wierszyków w domu.

    patuniek86, iNso87, Butterfly 83, Marza89, Reniferra, Makowe Szczęście, teverde, bbeczka91, Kleopatra lubią tę wiadomość

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayleen mam metlik straszny w glowie. Sama mam traume po ostatnim:/ Pytam wprost to mowi,ze chce isc. Jeszcze jakis czas temu mowila stanowcze NIE! I lzy w oczach. Moze zapomniala juz? Albo jej brakuje juz dzieci? Przeciez siedzi ze mna tylko w domu. Sporadycznie widzi dzieci z rodziny w podobnym wieku a Laura to Laura.. starsza i raz sie pobawi raz nie.. w koncu inny etap rozowju ;) telefon i ploteczki z kumpelami. Eh no wkurzyc sie idzie. :/

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się i ja. Tylko nie zapytałam o przepływy, choroba. Ale Maluchy ok, łożyska i wody. Wagowo i wymiarowo są prawie tacy sami, raz jedno cięższe a na kolejnej wizycie drugie. Na dotychczasowych badaniach głowa w głowę i po lewej stronie a dziś się zdziwiłam, bo są po prawej i chyba stąd słabiej czuje ruchy. A i lekarz stwierdził, że chłopczyk spokojniejszy bo tętno u niego zawsze wolniejsze. Zdjęcia mam jakieś ale niezbyt wyraźne, na następnej wizycie muszę poprosić o zdjecie stopy lub raczki na pamiątkę ;-)
    Przeczytałam tą straszna historię i ja, i powiem Wam, że mogłaby zakończyć się lepiej gdyby nie zbytnia opieszałość lekarzy. Takich historii nie da się uniknąć, nie żyjemy w kolorowej bańce i faktycznie ale i ja zaczęłam czuć się zbyt bezpiecznie. Trzeba uważać cały czas i swoje mycie okien rozłożone na raty jednak odpuszczę.
    Z radosnych nowin moja niezby lubiana Szwagierka urodziła dziś nad ranem syna, i ledwo dojechali do szpitala, zaraz jak weszła na sale to urodziła. Lekarz był zły na szwagra, że tak długo zwlekali bo chwila i urodzilaby w aucie. I trochę mam żal bo nie mieszkamy w kraju, mąż ma być chrzestnym a póki co nikt nie dał nam znać, że Mały jest na świecie. Dowiedziałam sie przez przypadek od drugiej Szwagierki.

    iNso87, klamka, lkc, Makowe Szczęście, Marza89, bbeczka91, Kleopatra lubią tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayleen-lubię, bo z dzieckiem wszystko dobrze :-)

    Moja cud - Młoda postanowiła zrobić porządek w ubraniach. Dzisiaj ogólnie dzień porządków, więc musi posprzątać swój pokój...

    Więc zanim cokolwiek zaczęła robić, wywaliła wszystko z szafek. Poskręcane czyste ubrania, wymieszane z tymi nie pierwszej świeżości...

    I nie-bo zabrała się najpierw za starcie kurzy, odkurzanie podłogi...

    Nie wiem, czy płakać, czy się wkurzyć...

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po połówkowych wszytko dobrze, z serduszkiem też :) kamień z serca.
    Tylko jak zwykle były szaleństwa,juz w poczekalni czulam kopniaki ;)
    Lekarz podsumował "da wam popalić jak sie urodzi" i pytał po kim taki temperament :p

    Mała waży już 462g <3

    iNso87, Izziee, Marza89, Butterfly 83, klamka, patuniek86, 83xxx, Makowe Szczęście, Sana, lkc, teverde, bbeczka91, Kleopatra lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny super wiadomości po wizytach, oby tak dalej :)

    Ja dziś zaczynam 26 tydzień, ale ten czas leci :D no i mała w tym tygodniu się rozszalała, do tej pory czułam ruchy dosyć rzadko, a ostatnio coraz częściej <3

    Reniferra, india, Makowe Szczęście, Sana, lkc lubią tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja z takim pytaniem, wzięłam udział w konkursie tym pod nazwą Body2Body , czy któraś z Was też otrzymała e-mail o wygranych body , które wybierało się przed przystąpieniem do projektu? :-)

    Gratuluję wizyt i samych cudownych wieści! Serce samo się raduje!
    BŁAGAM WAS już nie piszcie tych strasznych rzeczy i pomincie dyskusje o tym. Większość z nas wie jak to jest i niech na tym się skończy.

    Ja dziś zmęczona ooo :-P
    Nie chce mi się ruszyć nawet palcem.

    klamka, teverde lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja może zawiążę nowy topic. Taki dupny niestety. Czy już zmagacie się z hemoroidami? Ja już je przywitałam i pewnie nie pożegnam już do porodu. Szukam pocieszenia, że może nie jestem w tym sama?

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 16 listopada 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny korzystałyście/korzystacie z bezpłatnej opieki położnej środowiskowej podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)? Podobno przysługuje każdej kobiecie w ciąży już od 21. tygodnia ciąży a 31. tygodniem.
    Jeśli któraś ma jakieś doświadczenia proszę niech napisze :)

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 16 listopada 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renifera zmagam się z tym problemem od początku a zaostrzyło się jak zaczęłam obrać żelazo. Bywa cieżko a maść hmmm cóż do du.y. W ciężkich chwilach ratuje się czapkami z gliceryny w ostateczności evaqu.

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
‹‹ 448 449 450 451 452 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ