X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Macy Ekspertka
    Postów: 178 491

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe, nie wiem jak masz daleko czy beda cie meczyc dojazdy czy same lekcje, ale np ja mam zamiar jezdzic do pracy do konca lutego a dodam ze jade godzine samochodem a potem 2 autobusami( w sumie 2 godz w jedna strone) i normalnie 8 godz w pracy co prawda przy biurku ale jednak. Nie wiem moze to ja zbyt optymistycznie sie nastawiam:) a moze zapis sie i zaczniesz najwyzej a jak nie dasz rady to przerwiesz.
    Gdybym miala mozliwosc szkoly rodzenia to chetnie bym poszla ale tutaj oferuja filmiki na internecie do obejrzenia:(
    Dzisiaj chcialam kupic sobie stanik jakis wygodny, napalilam sie bo otworzyli H&M po kilku miesiacach remontu a tam byla fajna sekcja ubran ciazowych i tak sie rozczarowalam - zlikwidowali ta sekcje, zalamka. Moze w Polsce kupie, polecacie cos? Myslalam zeby kupic taki juz do karmienia zeby sie nadawal chociaz moze sie jescze rozmiar sporo zmienic.

    s9cmnt1.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macy, w Polsce w hm też nie masz już działu ciążowego w sklepach :-( W kilku w Warszawie byłam, podobno zlikwidowali sprzedaż stacjonarną :-( Tylko online, co moim zdaniem jest to totalnie bez sensu... Ale co tam, marketingowcy wiedzą lepiej ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikcia wrote:
    Hejka :)

    U mnie też noc kiepska :( Poprztykałam się z Mężem i spałam na kanapie, więc dziś wyglądam i czuję się jak zombie :/

    Lwie Serce, mi lekarz zawsze daje skierowanie na TSH i fT4, nic poza tym. Za tydzień mam wizytę u endo, więc jak nie zapomnę, to zapytam o to :)

    Pikcia, następnym razem męża wygoń na kanapę:) Oby nie było następnego ;)
    Jak będziesz pamiętała, to zapytaj lekarza, bo ja to w necie wyczytałam, ze warto noworodkowi hormony sprawdzić, a sama nie wiem czy się jeszcze wybiorę na wizytę przed porodem.


    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe, popros może w szkole o plan zajęć tej szkoły rodzenia - zazwyczaj jest tak, że mają rozpisane tematy na poszczególne spotkania. Jeśli te ostatnie tematy nie będą dla Ciebie bardzo ważne, to wiesz, że możesz je odpuścić. A jeśli na końcu poruszą najbardziej istotne kwestie to też będziesz wiedziała na czym stoisz i że Cię prawdopodobnie ominą. Może być tez taka sytuacja, że się dogadasz, aby na przykład - przebieg porodu omówić wcześniej - właśnie ze względu na Ciebie.

    Inso -też mam podobny dylemat. Chociaż na ostatniej wizycie lekarka mówiła, że w moim przypadku planowane cc na tydzień przed datą porodu. Z drugiej strony, z córką zaczęło się samo - odeszły mi wody, a później i tak brak akcji porodowej przez prawie 40 h, moj stres i strach, zapalenie wewnątrzmaciczne i szybkie cc. Dlatego chyba zostanę przy takim cc na "zimno". Wiem, że dla malucha lepiej, jak się zacznie samo, ale ja i tak nie reagowałam jak trzeba na oksytocynę. Może jeszcze z lekarzem przedyskutuj.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macy, u mnie przewijak leży po prostu na komodzie i nie ma problemu ze stabilnością, a przewijam na nim ruchliwego dwulatka :) Mam taki z utwardzanym spodem.

    Makowe Szczęście, jeżeli dojazdy do szkoły rodzenia nie będą uciążliwe, powinnaś dać radę, ale rzeczywiście zapytaj o wcześniejsze terminy, bo po co masz się niepotrzebnie stresować :) i rzeczywiście poproś o plan zajęć, bo może te ostatnie zajęcia nie będą dla Ciebie takie istotne. U mnie ostatnie było spotkanie z dentystą o pielęgnacji mlecznych ząbków, więc choć pożyteczne, nie potrzebowałam tej wiedzy w pierwszych dniach po porodzie ;)

    U mnie dziś na wizycie wszytko dobrze :) Ginka zbadała jeszcze raz dokładnie serce, bo na polowkowych mały kiepsko współpracował i tym razem wszystko było widać super :) Sami ma już 759 gram <3 Szyjka 5 cm i zamknięta na głucho, ginka komentowała, że rzadko widzi taką długą :D Powinnam być w stanie pracować do końca stycznia jak planuję, ale powiem Wam, że naprawdę odliczam dni.

    Marza89, Salsefia, patuniek86, Butterfly 83, Pikcia, iNso87, Kleopatra, Macy, mimoza, bbeczka91, lkc, Ankakaranka87 lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana dwulatka na przewijaku przewijasz jeszcze ?? :o nie wyobrazam tego sobie nawet ;) a tym bardziej na komodzie wysoko. Kurde ja swoja Lene to po skonczonym roku na stojaco przewijalam ;D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, u nas to zdaje egzamin. Na przewijaku się wierci, ale ZAZWYCZAJ nie ucieka. Jeżeli przewijam go na stojąco, to zazwyczaj kończy się gonitwą za rozchichotanym maluchem z gołą pupą :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 20:04

    Butterfly 83, Macy lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe wyobrazam sobie. Na szczescie ja problemu z ucieczkami nigdy nie mialam ;) z reszta potem panty zaczelam kupoeac to wogole ulga byla i szybka zmiana. No i Lena czesto na nocnik siadala co tez dawalo mniej zmiany=mniej zuzytych pieluch ;D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przewijam na kanapie. Ogólnie nigdy przewijaka specjalnie nie używałam, dla mnie jest zbędny :)

    Macy lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba tez juz pisalam,ze przewijak mialam ale tylko po to,zeby w lazience na pralce po kapieli moc wytrzec i ubrac dziecko. Do przewijania codziennego nie sluzyl.

    Edit.
    Oczywiscie w lazience tez sluzyl tylko jakos do ponad roku. Sadzalam potem tam Lene,zeby Ja ubrac. Potem tez przed wanna na podlodze na stojaco wszystko robilam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 20:36

    Macy lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    Anet85 Właśnie płacę :/ ubezpieczenie pokrywa tylko część.

    Jutro podpytam Pielęgniarki u mojego Lekarza. Jakoś nie wyobrażam sobie tydzień przed porodem chodzić na szkołę rodzenia.
    To faktycznie jeśli płacisz to spróbuj przełożyć terminy spotkań - może się uda ;-)
    U mnie przewijak był na początku na łóżeczku, miał zabezpieczanie w postaci nóżek i to się sprawdzało. Później jak córcia zaczynała się bardziej kręcić, to brałam ją na przewijak i przebierałam na łóżku, podłodze

    Macy lubi tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macy, Patuniek rzeczywiście teraz rzadko można spotkać dział ciążowy w H&Mie ale się zdarzają! Np. w mojej małej mieścinie jest i to całkiem niezły. W Warszawie na pewno jest w Arkadii, szperałam tam ostatnio w piątek ;)
    Ech, chociaż już się trochę oswoiłam z wizją szpitala to jednak mam nadzieję, jak najdłużej być w domku. Ale trochę przyspieszam z przygotowaniami ;) zamówiłam kosz mojżesza, śpiworek do fotelika, prześcieradełka, kocyki, dokupiłam ciuszki na rozmiar 50.

    Moja prowadząca zaleciła, żebym nie bankowała krwi pępowinowej- lepiej żeby ta krew trafiła z powrotem do dziecka, a jest duże prawdopodobieństwo, że będzie wcześniakiem. I chyba to mnie tak kopnęło- nawet nie dopuszczałam myśli o porodzie przed 37 tc a to się okazuje całkiem realne. Ech, damy radę, nie ma innego wyjścia.

    Macy lubi tę wiadomość

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Macy, w Polsce w hm też nie masz już działu ciążowego w sklepach :-( W kilku w Warszawie byłam, podobno zlikwidowali sprzedaż stacjonarną :-( Tylko online, co moim zdaniem jest to totalnie bez sensu... Ale co tam, marketingowcy wiedzą lepiej ;-)

    U nas w h&m jest jeszcze dział ciążowy, mały no mały ale jest ;)

    Ja dziś chciałam kupić kosmetyki dla malutkiej w rossmanie ale jak stanęłam przed regałami nie wiedziałam co wybrać haha jaka marka i co konkretnego haha ale kupiłam majtki poporodowe haha
    Wpadłam też do smyka i skarpetki na sesję brzuszkową wzięłam a co! :D haha
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9d60f50d9a7e.jpg

    My przewijak mamy już z komodą, kupię jeszcze tylko tą gąbke, zobaczymy czy faktycznie się przyda ;)

    iNso87, Macy lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przewijak na pewno nie jest niezbędny, ale ja lubię mieć wszystko pod ręką :) Ubranka na zmianę, mokre chusteczki lub woda plus płatki kosmetyczne, pieluchy, kosz na śmieci. To chyba jedna z tych rzeczy, które zupełnie zależy od indywidualnych preferencji :)

    Macy lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się i ja.

    iNso jeszcze nigdy nie jadłam sałatki z chipsami...hmmm zaintrygowałaś mnie. Ewidentnie pomysł kobiety w ciąży :D :P

    MakoweSzczęście, no taki kiepski ten termin szkoły rodzenia...

    Mój Antoś ma 14 miesięcy i nadal na przewijaku mu zmieniam pieluszkę, ale przewijak leży na podłodze. Akcje z uciekaniem też się zdarzają :)

    Oczuwacie ostatnio więkze zmęczenie? Ja od kilku dni jestem wyokńczona, ale nie wiem, czy to przez synka, bo strasznie marudny, czy przez drugie bobo.



    iNso87, Makowe Szczęście, Macy lubią tę wiadomość

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dawno nic nie pisałam ale czytam was na bieżąco. U mnie intensywny okres był najpierw przyjechała siostra w odwiedziny na kilka dni, potem świętowaliśmy 4 urodziny synka, w weekend byli teściowie i ciąg dalszy imprezy hehe. Jestem ostatnio zmęczona trochę A tu święta za pasem. Tym razem zostajemy u siebie a w planach były święta w Polsce ale niestety nie czuje się na siłach żeby jechać 850 km autem, co prawda jako pasażer bo mąż zawsze długie dystanse jeździ ale jednak. Brzuch już mam ogromny mierzylam sie nawet ostatnio 125 cm... załamana jestem bo przede mną jeszcze tyle czasu i brzuch pewnie sporo urośnie. Maly się okropnie wypycha wręcz jest to dla mnie bolesne, wole jak po prostu sobie kopie.

    Wizytę u lekarza mam 17 grudnia o 8 rano. Co do przewijakow to ja byłam z niego bardzo zadowolona, bardzo nam się przydał. Teraz też będziemy używać.

    Butterfly 83, Marza89, Macy lubią tę wiadomość

    zem3i09kgh136z79.png
  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam do Gliwic, mamy dział ciążowy w dwóch sklepach H&M (w jednym zrobili niedawno) :) btw, jutro zaczyna się podobno wyprzedaż stacjonarna w H&M na ciuchy dziecięce :)

    Macy lubi tę wiadomość

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj na rmf classic zaczęły się święta :-) Cały dzień wyłącznie piosenki świąteczne :-)
    Co roku od 10 grudnia u mnie gra wyłącznie to radio :-) Jeśli lubicie taki klimat, lub-jak ja-jesteście maniaczkami-to polecam :-) Aż przyjemnie wtedy planować wszystko na święta :-)

    Dzisiaj mój mąż powiedział, że chciałby już, aby maleństwo było z nami :-) Już chciałby mieć je na rękach :-) Jest chyba bardziej gotowy, niż ja :-D Ja mam jeszcze tyle rzeczy do przygotowania :-D

    Marza89, Butterfly 83, Madziakk lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek też myślę, że mój mąż jest bardziej gotowy niż ja ;) haha w dodatku ciągle chodzi i mówi, że nie może się doczekać gdy mała będzie z nami :D cały czas gada do brzuszka haha

    Madziak z ciekawości zmierzylam swój brzuch i mam 97 cm w największym obszarze a będzie tylko gorzej :D haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 22:34

    patuniek86, Madziakk lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza89 wrote:
    Patuniek też myślę, że mój mąż jest bardziej gotowy niż ja ;) haha w dodatku ciągle chodzi i mówi, że nie może się doczekać gdy mała będzie z nami :D cały czas gada do brzuszka haha

    Madziak z ciekawości zmierzylam swój brzuch i mam 97 cm w największym obszarze a będzie tylko gorzej :D haha

    Marza, ja też zmierzyłam :-D I mam prawie tyle, co Ty-96 cm :-) Prawie metr :-D

    Marza89, Madziakk lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ