X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek - świetnie :) A dziewczyny z niedoczynnością - macie robić jakieś badanie dziecku po porodzie tsh czy cos? Pytałam mojego endo jak u niego byłam - ale to było koło 16 tygodnia ciąży i dał mi zlecenie na jakieś przeciwciała (musiałabym znaleźć) i mam to zrobić chyba po 32 albo 34 tygodniu i będzie to świadczyć o tym, czy dziecko z hormonami dobrze stoi.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwie nie mialam albo nie kojarze,zadnego badania po urodzeniu Leny. Po porodzie schodzilam z dawki tylko euthoryxu az wogole przestalam brac i tyle.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macy - ja miałam taki zwykły przewijak i nakładałam go na łóżeczko. Było dobrze dopasowane i bardzo stabilne, więc teraz też zamierzam tak rozwiązać sprawę przewijaka.

    Macy lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    INsO ja mam wizytę w piątek 14.12.2018r na godz 15:00 :* :* :* :* :* :*

    iNso87 lubi tę wiadomość

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Lwie nie mialam albo nie kojarze,zadnego badania po urodzeniu Leny. Po porodzie schodzilam z dawki tylko euthoryxu az wogole przestalam brac i tyle.

    Ja miałam przed ciążą niedoczynność, więc nie liczę na to, że wrócę do normy;/ Znalazłam - mam zrobić antyTPO

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Ja miałam przed ciążą niedoczynność, więc nie liczę na to, że wrócę do normy;/ Znalazłam - mam zrobić antyTPO
    Aa rozumiem to inna sprawa. Ja przed ciaza mam zawsze w granicach 3 takze dla endo to norma bez ciazy i nie jestem objeta opieka. W ciazach mam tylko niedobor.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki wymiar kocyka najlepiej sie sprawdzi do opatulenia dziecka?

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)

    U mnie też noc kiepska :( Poprztykałam się z Mężem i spałam na kanapie, więc dziś wyglądam i czuję się jak zombie :/

    iNso, poszalałaś z tym jedzeniem na imprezę ;) Ps. Jakbyś aktualizowała wizyty, to proszę o wpisanie na środę 12.12 na 12 :)

    U mnie przez ostatnie 2-3 dni też więcej wydzieliny.

    Lwie Serce, mi lekarz zawsze daje skierowanie na TSH i fT4, nic poza tym. Za tydzień mam wizytę u endo, więc jak nie zapomnę, to zapytam o to :)

    iNso87 lubi tę wiadomość

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby co, to w smyku do dzisiaj jest promocja na ubrania i buty -30%, łączy się z innymi obnizkami :-)
    Kupiłam 2 pajace za 35 zł :-)

    Katia89 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 627 1082

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo super! Dzięki patuniek, za info :D idę w takim razie buszowac :p

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się nadrobić co piszecie po weekendzie :)

    Inso podziwiam za przygotowania :) chociaż ja uwielbiam takie imprezy, ale robienie tego jest mega męczące.

    Lenonki co do porodu z Teściową, to widzisz np. jestem w kraju mojego Męża sama z daleka od bliskich a kontakt z moją Teściową mam naprawdę bardzo dobry. Bardzo ją lubię, ale jakoś wolałabym nie rodzić z Nią. Jeśli Mąż by wymiękł to wolałabym żeby ktoś z moich przyjaciół przyleciał.

    Macy my kupiliśmy komodę Malm na 6 szuflad. Do przewijaka są dodawane takie nóżki i można nimi przymocować trochę :)

    Butterfly 83 też ostatnio to zauważyłam i też się przestraszyłam. Dobrze, że Dziewczyny piszą, że też tak mają, to się uspokoiłam :)

    patuniek86 super wiadomość z endo!

    Pikcia oj :( mam nadzieję, że szybko rozwiążecie konflikt.

    A my wczoraj byliśmy w kinie na filmie o freddie mercury mega :) polecam. Tylko zrobiłam mały błąd, mianowicie zamówiłam popcorn i coca colę. Jeju ale mała mi dała czadu... do pierwszej w nocy miałam diabełka tasmańskiego w brzuchu. Myślę sobie, Boże chyba mi dziecko podmienili w brzuchu hahahha moja Cornelka zawsze spokojna, delikatna a tu normalnie regularne mocne takie ruchy... już nigdy więcej coca coli Córeczko :) Nie wiedziałam jak leżeć ani lewy bok jej nie pasował ani prawy. Nie chciałam spać na plecach a za zmianę pozycji obrywałam - w ciry Matce dała normalnie hahahah Później w nocy budzę Męża i mówię, weź mi przynieś wodę, bo tak mi się pić chce a boję się wstać, że ją obudzą hahahahha bałam się własnego dziecka w brzuchu :P

    Dziś dzwonili do mnie do Lekarza i mam wezwanie na kroplówkę z żelaza. Załamka serio. Tak uważam, żeby jeść wszystko bogate w żelazo, biorę witaminy i jeszcze dodatkowo żelazo i wyszła anemia.

    Butterfly 83, iNso87 lubią tę wiadomość

    .
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Jakby co, to w smyku do dzisiaj jest promocja na ubrania i buty -30%, łączy się z innymi obnizkami :-)
    Kupiłam 2 pajace za 35 zł :-)

    Ja juz tam nie wchodze :p

    patuniek86, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny po weekendzie.
    Czytałam Was, ale nie odnisę się do poszczególnych wpisów, bo jednak jest tego sporo ;-)
    iNso - podziwiam za przygotowania na imprezę, sporo się narobiłaś i takie smakołyki ;-)
    Ja po weekendzie u teściów ;-/, na szczęscie wczoraj przyjechaliśmy;-) Przeziębienie z córci przeszło na mnie, piję wieczorem mleko z miodem i czosnkiem, trochę łagodzi sytuację, boli mnie gardło więc stosuję płukanki. Jednym słowem jakoś słabo sie czuje.
    Byłam dzisiaj na spotkaniu z położną i powiedziała, że jest przeciwniczką majtek jednorazowych - hmm w sumie to ma podobne zdanie do mojego, tyle, ze ja stosowałam w pierwszej cięży. Przecież to tak naprawdę sztuczny materiał, nawet jesli są jakieś papierowe, polecała mi zwykłe 100 bawełniane majtki. Może kupię jedno opakowanie jednorazowych bo pewnie w zależności od personelu , lekarzy, mogą mieć różne zdanie na ten temat....

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam napisać o jeszcze jednym, dostałam dziś list ze szpitala z datami szkoły rodzenia. Tylko, że zaczyna się 9 stycznia i kończy 20 lutego... i nie wiem co mam robić. Jak będę miała cc to pewnie około 28.02 nie wiem czy dam radę chodzić w styczniu i lutym na szkołę rodzenia. Nie wiem co robić (chyba ze 3 razy to napisałam) myślicie, że to jest wykonalne?

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe, nie bardzo wiem, co mogę Ci powiedzieć :-(
    Jesteś w stanie się z nimi skontaktować z prośbą o zmianę terminu?

    W kwestii prezentów dla mężów. Znowu zmieniłam zdanie ;-) Dokupiłam mojemu do książki pióro wieczne :-) Poprzednie mu spadło i się zniszczyło, a bardzo lubił to używać...
    Jestem już prawie po pensji ;-)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanów się i może idź na zajęcia, jak nie dasz rady to po prostu nie pójdziesz, ale spróbować warto. Chyba, że za zajęcia płacisz to już inna sprawa...

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet85 Właśnie płacę :/ ubezpieczenie pokrywa tylko część.

    Jutro podpytam Pielęgniarki u mojego Lekarza. Jakoś nie wyobrażam sobie tydzień przed porodem chodzić na szkołę rodzenia.

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe, no tydzień przed porodem to Ty już musisz spokojnie czekać, dawno spakowana i z uporządkowaną wiedzą... Ja kończę szkołę 21 stycznia, więc praktycznie 2 miesiące (no, półtora) przed... Potem zamierzam na spokojnie zacząć się prać i pakować do porodu ;-)
    Trzymam kciuki, żeby pielęgniarka pomogła!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 17:27

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 jeju czyli to normalne, że panikuję :P chociaż raz hahahha

    No właśnie też bym chciała skończyć w połowie stycznia. Powiem szczerze, że stresuję się maksymalnie czy Mała nie będzie chciała iść w ślady Taty i urodzić się w 36 tygodniu czyli około 6 lutego a oni mi proponują kurs do 20tego lutego :'D

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to sie wogole zastanawiam teraz czy umowic sie na to cc czy czekac do skurczy,odejscia wod itp. I wtedy jechac tak jak z Lena. Zeby choc troche porod sam sie rozkrecil? Wczoraj tak rozmawialam z Siostrunia Malza to polozyli ja na patologii bo byla po terminie. Wiedziala,ze bedzie miala juz cc ale dali jej oxy zeby choc troche porod rozkrecic. I teraz nie wiem czy rzeczywiscie taka jest praktyka? Mialam dwa porody ale jechalam do szpitala jak cos juz sie zaczynalo dziac a teraz pomyslalam,ze pojade jak nic sie nie bedzie dzialo, z tydzien wczesniej i mi ot tak zrobia cc..zaczynam watpic :|

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 528 529 530 531 532 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ