X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 co do anemii to ja. Biorę normalny zestaw witamin, dodatkowe żelazo. Staram się jeść dużo produktów zawierających żelazo. A dziś dostałam kroplówkę z żelazem. Teraz już podobno powinno być dobrze.

    Katia89 piękny ten otulacz.

    Tylko tak myślę, że jest bardzo drogi zwykły rożek kosztuje 30 zł. Zainspirowałaś mnie, bo mam 3 rożki. Jeden od Mamy Ginekolog, drugi kupiłam sama, a trzeci dostałam i chyba ten ostatni przerobię na taki do fotelika. Zrobię nacięcia i obszyję. Nie będzie tylko kapturka ale trudno, będę zakładać czapeczkę. Co o tym myślicie?

    Butterfly 83, Katia89, patuniek86 lubią tę wiadomość

    .
  • patkaaxx90 Autorytet
    Postów: 834 668

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ni dobra zmierzyłam się j ja w najbardziej odstającym miejscu 106... masakra na dobitkę zjadłam paczka z nadzieniem... waga 74 zaczynałam z 68

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 16:49

    Miłosz
    bl9cpiqvy4ezsagr.png
    Honoratka
    gyxw8u695zbv7tdy.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 dostałam ślinotoku :P

    Patuniek ty to się umiesz ustawić, pomarańcze z Sycylii. Truskaweczki prosto z Egiptu :D

    Butterfly 83, patuniek86 lubią tę wiadomość

    .
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    Butterfly 83 dostałam ślinotoku :P

    Patuniek ty to się umiesz ustawić, pomarańcze z Sycylii. Truskaweczki prosto z Egiptu :D

    Makowe i dla Ciebie dowioze :-*
    Ale właśnie taki koktajl ze śmietaną to może być to na dziś wieczór hehe

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Melduję się po wizycie. Maleńkiej nie podejrzałam bo mam w przyszłym tygodniu prenatalne, ale wyniki mam dobre. TSH mi spadło do 1,150, jeszcze nigdy tak niskiego nie miałam :) Jedyne co to lekarz mi kazał zwiększyć dawkę magnezu bo jestem spięta i akurat przy badaniu stwardniał mi brzuch.

    Butterfly zazdroszczę truskawek! Zjadłabym :D

    aaa no i ja też się zmierzyłam, u mnie jest 92. No nie wyglądam na 29t, ale już 7kg na plusie

    Butterfly 83, Ksiazka1, Kleopatra, patuniek86, bbeczka91, Marza89 lubią tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Centymetrowa jestem na 102, tylko mam stracha czy nie za mało i czy Maluchy rosną jak trzeba, dobrze, że jutro wizyta ;-)
    Ale w sobotę odwiedziłam izbę, pielęgniarz prowadzący nas nas na położnictwo do gina myślał, że poród i proponował wózek to jedzie szybciej. Na oddziale położne/pielęgniarki na wieść ze to 25 tydzień zareagowały przerażeniem i uspokoiły się jak powiedziałam ze bliźniaki. Chyba jednak jestem wielka ;-)
    I mam grzybka, od trzech dni potop po globulkach i też już czasem panikuje ale szyjka 45mm miała.
    Dziewczynom tak sie nudziło, że nawet podliczyli mnie do ktg Haha
    Dwa dni teściowa przebywała w naszych progach i okna i firanki czyste :-) tyle dobrego

    Ksiazka1, patuniek86, bbeczka91 lubią tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly... Ileż ja bym dała za te truskawki swiezutkie... Omnomnom :D

    Makowe, pomysł masz bardzo dobry z tym rozkiem, jak masz zdolności takie w szyciu itp to jak najbardziej pomysł jest super :) ja to moge ewentualnie skarpetke zaszyc hahaha

    Nooo okno w pokoju czysciutkie, firanka wyprania, wyprasowana i sobie już wisi :D i tak pięknie pachnie :p jutro ciąg dalszy a dzisiaj już odpoczywam :)

    Butterfly 83, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    age.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia89 wrote:
    Butterfly... Ileż ja bym dała za te truskawki swiezutkie... Omnomnom :D

    Makowe, pomysł masz bardzo dobry z tym rozkiem, jak masz zdolności takie w szyciu itp to jak najbardziej pomysł jest super :) ja to moge ewentualnie skarpetke zaszyc hahaha

    Nooo okno w pokoju czysciutkie, firanka wyprania, wyprasowana i sobie już wisi :D i tak pięknie pachnie :p jutro ciąg dalszy a dzisiaj już odpoczywam :)

    Oj chętnie bym się z Wami wszystkimi podzieliła. Bo owoce i warzywa są tu pyszne ,n8e są na pewno tal pędzone jak u nas czy pryskane, żeby mogła leżeć jak najdłużej na sklepowych półkach.

    patuniek86, Marza89 lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpiworka do fotelika nie kupuję, nawet jeśli będzie w marcu jeszcze zimno, to najwyżej ubiorę maluszka w kilka warstw i przykryję fotelik grubszym kocykiem.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia89 ten otulacz, który pokazałaś ma 90x90 a zwykły rożek ma 75x75 i tylko z tym kłopot, ale posunęłaś mi fajny pomysł do lata starczy taki mniejszy a na następną jesień zainwestuję w coś większego :)

    Katia89, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    .
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe, cieszę się że naprowadzilam Cię na ten pomysł :*

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    age.png
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak piszecie o wadze to zaczynam się odrobinę martwić. Brzuch rośnie - 95 cm (a co, też się zmierzyłam ;p).
    W sumie nie wiem jak liczyć. Tuż przed tą ciążą ważyłam 63 kg, a teraz mam 62 kg. W trakcie ciąży pomimo braku wymiotów spadłam do 59,5 i teraz się powoli podnosi.
    Jednakże te 63 zostało mi po pierwszej ciąży (poronionej), przed tą pierwszą ciążą miałam 56 kg. A więc nie wiem jak liczyć, czy jestem -1 kg, czy może wziąć pod uwagę wagę sprzed obu ciąż, a więc +6kg.
    Lekarz nic o mojej wadze nie wspomina, ale nawet mój mąż ostatnio coś przebąkiwał, że chyba powinnam zacząć w końcu przybierać, bo gabarytowo się powiększam, ale waga stoi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 19:09

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly piękne wyroby świąteczne;-) Podziwiam zdolności i chęci, ja to kiepsko stoję w pracach manualnych ;) Chociaż nie powiem, odkąd córka poszła do żłobka/przedszkola to czasami muszę się wykazać robiąc jakiś strój czy maskę, ale specjalnie mi to przyjemności nie sprawia :P

    Cały czas mam z tyłu głowy zakup kombinezonu, jak urodzę rzeczywiście 19 lutego, to może być ostra zima jeszcze. Rok temu kuzynka w lutym rodziła i gdy ją spytałam o kombinezon, to mówi że obowiązkowo, rok temu było minus 15 stopni. Ale zakup zostawię na ostatnią chwilę, pod koniec zimy powinni mocno przecenić kombinezony. Myślę, że już w styczniu będą co najmniej połowę tańsze, a może jakąś używaną okazję lokalnie trafię.

    Katia89, super otulacz, nie wiedziałam że są takie cuda. ALe cena też cudna :P

    Macy - śliczny wzór wybrałaś na rożek:)

    Salsefia, jak miło ze strony teściowej :) Na izbie byłaś ze względu na infekcję właśnie? Oby szybko przeszło. Ja już dwa razy miałam;/

    Delvila - ja bym się nie marwtiła nie przybieraniem na wadze, skoro wyniki masz dobre, a dziecko ma się dobrze. Moja ginka ostatnio mi powiedziała, że w ciąży wcale nie trzeba przytyć, więc pewnie mieści się to w normach.

    Ja z kolei aż się boję wziąć ten centymetr i zmierzyć, bo serio wyglądam jak do porodu. A przecież mam jedno dziecko. No ale cóż, z córką też tak tyłam i szybko poleciało. Zresztą dziecko chyba też mam duże, jak się teraz wypycha to czuję go w całym brzuchu. Podejrzewam, że może dobić do 2kg na wizycie za tydzień.

    Izziee, super że wyniki okej. A jak reszta wizytujących? Książka, Wróbel, Chasia?

    Makowe jak po kroplówce?

    Butterfly 83, Izziee, Macy lubią tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila wrote:
    Jak tak piszecie o wadze to zaczynam się odrobinę martwić. Brzuch rośnie - 95 cm (a co, też się zmierzyłam ;p).
    W sumie nie wiem jak liczyć. Tuż przed tą ciążą ważyłam 63 kg, a teraz mam 62 kg. W trakcie ciąży pomimo braku wymiotów spadłam do 59,5 i teraz się powoli podnosi.
    Jednakże te 63 zostało mi po pierwszej ciąży (poronionej), przed tą pierwszą ciążą miałam 56 kg. A więc nie wiem jak liczyć, czy jestem -1 kg, czy może wziąć pod uwagę wagę sprzed obu ciąż, a więc +6kg.
    Lekarz nic o mojej wadze nie wspomina, ale nawet mój mąż ostatnio coś przebąkiwał, że chyba powinnam zacząć w końcu przybierać, bo gabarytowo się powiększam, ale waga stoi.
    Nie martw sie waga,na bank zaczniesz przybierać. Prawda tez jest taka, ze jak dobrze sieodzywiasz, nie objadasz za dwoje, nie jesz słodyczy, nie pijesz slodkich napoi to waga nie będzie lecieć do gory jak szalona. Pod warunkiem, ze nie zatrzymuje Ci sie woda w organizmie.

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Butterfly piękne wyroby świąteczne;-) Podziwiam zdolności i chęci, ja to kiepsko stoję w pracach manualnych ;) Chociaż nie powiem, odkąd córka poszła do żłobka/przedszkola to czasami muszę się wykazać robiąc jakiś strój czy maskę, ale specjalnie mi to przyjemności nie sprawia :P

    Cały czas mam z tyłu głowy zakup kombinezonu, jak urodzę rzeczywiście 19 lutego, to może być ostra zima jeszcze. Rok temu kuzynka w lutym rodziła i gdy ją spytałam o kombinezon, to mówi że obowiązkowo, rok temu było minus 15 stopni. Ale zakup zostawię na ostatnią chwilę, pod koniec zimy powinni mocno przecenić kombinezony. Myślę, że już w styczniu będą co najmniej połowę tańsze, a może jakąś używaną okazję lokalnie trafię.

    Katia89, super otulacz, nie wiedziałam że są takie cuda. ALe cena też cudna :P

    Macy - śliczny wzór wybrałaś na rożek:)

    Salsefia, jak miło ze strony teściowej :) Na izbie byłaś ze względu na infekcję właśnie? Oby szybko przeszło. Ja już dwa razy miałam;/

    Delvila - ja bym się nie marwtiła nie przybieraniem na wadze, skoro wyniki masz dobre, a dziecko ma się dobrze. Moja ginka ostatnio mi powiedziała, że w ciąży wcale nie trzeba przytyć, więc pewnie mieści się to w normach.

    Ja z kolei aż się boję wziąć ten centymetr i zmierzyć, bo serio wyglądam jak do porodu. A przecież mam jedno dziecko. No ale cóż, z córką też tak tyłam i szybko poleciało. Zresztą dziecko chyba też mam duże, jak się teraz wypycha to czuję go w całym brzuchu. Podejrzewam, że może dobić do 2kg na wizycie za tydzień.

    Izziee, super że wyniki okej. A jak reszta wizytujących? Książka, Wróbel, Chasia?

    Makowe jak po kroplówce?


    Lwie, bierz centymetr w rękę i mierz się, zobacz jaka ja bomba! W sensie duża he he :-P ( pewnie po porodzie będę przez to płakać A nie śmiać się)! Ja jestem wielkości dziewczyn w ciąży z bliźniakami, a nawet ciut więcej :-/
    Także nie martw się swoim wymiarem jak się już odwazysz ;-)

    Plecy mi nadal dokuczaja, masakra!


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wróciłam właśnie ze szkoły rodzenia :-) Ćwiczyć mi nie wolno, więc wyszłam po godzinie :-) A dzisiaj wykład o samym porodzie :-) Polozna opowiadała, wprawdzie dużo już wiedziałam ;-) Ale.mi ulżyło, że już nie stosuje się masażu szyjki :-D Jeeeeej :-D Wy też powinnyście się z tego cieszyć ;-)
    Na fantomie pokazała, jak to wygląda-mąż wpatrzony :-D
    Dobrze, niech się uczy ;-)

    Butterfly 83, Marza89 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Lwie, bierz centymetr w rękę i mierz się, zobacz jaka ja bomba! W sensie duża he he :-P ( pewnie po porodzie będę przez to płakać A nie śmiać się)! Ja jestem wielkości dziewczyn w ciąży z bliźniakami, a nawet ciut więcej :-/
    Także nie martw się swoim wymiarem jak się już odwazysz ;-)

    Plecy mi nadal dokuczaja, masakra!

    Butterfly, gdzieś przeczytałam, że każdy kg w ciąży to jak 7 kg dla kręgosłupa :-( Tak jakoś te obciążenia wpływają na nas :-(

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie,ze z ta waga to roznie tak samo jak z wielkoscia brzucha takze no stress Dziewczyny ;D ja w I trymestrze chyba mialam na koniec +5kg? A przeciez powinnam wrecz schudnac ;p badz miec tylko ok. 1,5kg.. takze ten ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 19:53

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też już melduję się po wizycie :) mała waży już 1250gram i jest ułożona główka w dół, co bardzo mnie ucieszyło, mimo że wiem że jeszcze ma miejsce na wygibasy, ale syn jak już się ułożył glowkowo to już tak został, więc mam nadzieję że tak zostanie.
    Pytałam o zwiększona ilość śluzu to sprawdził mi akurat paseczkiem pH i było ok, na badanie czystości jeszcze za szybko bo jestem w trakcie przyjmowania globulki. Szyjka ok. Przytyłam 4.4 kg. To tyle po wizycie. Kolejna 4.01 i to będzie usg III trymestr ( jakbyś mogła Inso zapisać, dziękuję :*)

    Delvili tak jak dziewczyny piszą, nic tylko się cieszyć skoro wyniki masz dobre :)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 19:56

    iNso87, patuniek86, Salsefia, Izziee, Makowe Szczęście, bbeczka91, lkc, india, Kleopatra, Sana, Butterfly 83, Anet85, Marza89 lubią tę wiadomość

  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce pojechałam bo brzuch mi strasznie dokuczał i jakby ruchów mniej m, ale ból to chyba po czwartkowym malowaniu pokoju, tylko pomagałam ale jednak za dużo. A, że wizyty mam co 7 tygodni to stwierdziłam, że będę jeździć na izbę jak cos mnie bedzie martwiło.
    Devilla jak piszą dziewczyny, grunt, że Mała rośnie i dobre masz wyniki.
    U mnie bedzie juz pewnie z 10 na plusie, tydzień temu było 9 i juz sie boje stawać na wagę. Niby dużo nie jem i słodyczy tez ale teraz ze względu na infekcje ograniczyć słodkie muszę ( chociaż trudno)

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
‹‹ 533 534 535 536 537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ