X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila nie przejmuj się wagą, jeśli byłoby coś nie tak to lekarz na pewno by zwrócił na to uwagę.

    Butterfly, mi też plecy dokuczają, szczególnie jak trochę więcej pochodzę.

    Patuniek o co chodzi z tym masażem szyjki? To to samo co masaż krocza? bo mi mówili w szkole rodzenia, że od 34t powinno się wykonywać ten masaż.

    Ksiażka super, że mała już jest dobrze ułożona :)

    Ksiazka1 lubi tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam masaż szyjki- robiła mi położna, prosiłam żeby lekarz zrobił, ale się bał że pęknie (?), położna się "zlitowała" i zrobiła. Ból był przeokropny, myślałam że mężowi dłoń złamię, ale pomogło - rozwarcie poszło o kolejne 2 cm, niestety na 4 stanęło i ani milimetra więcej.

    Książka, jaka waga ładna :) Super, że wszystko w porządeczku:)

    Salsefia słuszne podejście z tą izbą, w Polsce by nie przeszło by wizyty było co 7 tygodni i to w ciąży bliźniaczej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 20:33

    Ksiazka1 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz robił masaż po terminie i tego samego dnia jechałam do porodu i całe szczęście, bo miałam już dosyć wszystkiego.

  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masazu szyjki nie mialam przyjemności uswiadczyc, tyle dobrego..

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwieserce dziękuję, podawali mi ją 30 minut :) szybko minęło :) mam nadzieję, że to pomoże Małej i będzie lepiej rosła.

    Delvila dopytaj Lekarza żebyś była spokojniejsza, zgadzam się z dziewczynami zobacz jak to jest - nie zależy to od kilogramów ile przytyłyśmy ile waży nasze dziecko. Np. ja przytyłam prawie 8 kg a moja Córeczka jest Maciupeńka w 27 tygodniu ważyła 800 gram a Książki Córeczka w 28 tc 1250gram. Nie ma sensu się porównywać, bo każda z nas jest inna i nasze Dzieciaczki też :) Jeśli Twoje Maleństwo rośnie dobrze po linii to naprawdę nie masz się co przejmować :)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    .
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Książka wybacz porównanie w przykładzie :)

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masaż szyjki robią dla "lepszego i szybszego" skracania i rozwierania się szyjki. U mnie w ogóle się nie skracała i robili to w trakcie porodu bez znieczulenia. Ból potworny, o wiele gorszy, niż sam poród. To wspominam najgorzej. Ale i tak nie pomogło, dostałam zzo-dopiero wtedy szyjka puściła i się rozluźniła.
    Także od razu zapytałam o ten masaż ;-) I bardzo dobrze, bo położna stanowczo powiedziała, że tego już się nie robi :-D

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teverde niefajnie z ta obsuwa przeprowadzki :/ ale spokojnie... na pewno ze wszysykim zdążysz. Choc rozumiem, ze takie pokrzyżowanie planów moglo zdenwrwowac.

    Po co ja sie zmierzylam... 94cm w pasie (przed ciąża 66) i +8 kg na wadze, ładnie nadrobiłam w ciągu ostatniego miesiaca :p


    teverde lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    Książka wybacz porównanie w przykładzie :)
    Spoko Makowa, dobrze wytłumaczyłas i poparlas przykładem :)

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszyscy się mierzą to i ja! Tylko nie mam krawieckiego w domu więc w ruch poszła miarka budowlana :D więc wynik może być trochę zaburzony ;) ale wyszło 97 cm.
    Jejku ale narobiłyście ochoty na te truskawki!

    Butterfly 83, Makowe Szczęście, Marza89 lubią tę wiadomość

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterrfly zdolniacha!

    Też jeszcze nie wiem co zaplanować na wyjscie ze szpitala. Ale raczej ani spiworka ani kombinezonu zimowego nie planuje

    Ikc współczuję zębowych wydatków. U mnie ostatnio poszło 350

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Książka ale coreczka ladnie rośnie :) super, ze wszystko dobrze ;)

    Nawiazujac do rozmow o szyjkach. Do tej pory masaz kojarzył mi sie z przyjemnością ;)

    patuniek86, Ksiazka1 lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam po corce kombinezon zimowy wiec go planuje, z polaru tez mam. Mialam minky ale wydalam. U nas ona nie weszła w kombinezon na 56tzn nie dalo sie go zapiac. Bedziemy rodzic w marcu, niektóre już w lutym, początek marca i do polowy moze byc calkiem zimny. Ja bym Wam proponowala kupic jakis zimowy w razie w.. nawet uzywke.bo na nowy to na serio szkoda kasy, takie kombinezony nie sa wcale zniszczone. Zerknijcie na olx, albo na fb czy nikt nie sprzedaje w okolicy. Jeszcze w sklepach beda wyprzedaze zimowych ciuchow ( w hm zawsze jest od 26.12 od 22 chyba )

    Ksiazka1, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki moczu nie zostały umieszczone w systemie, ale poprosiłam na czacie położną o sprawdzenie-podobno wyniki w normie :-) Ufffff :-D

    Z krzepliwości-mam wyniki aptt (w normie), pt (podwyższone w sekundach), inr (w normie) i quick (w normie). Czekam jeszcze na tt, ale to może potrwać kilka dni-te robią w instytucie hematologii.
    Pt przekroczone nieznacznie, ale hematolog kazał jednak przyjść z kompletem wyników...
    Podwyższone pt mówi o obniżonej krzepliwości nie związanej bezpośrednio z krwią ;-) Niedobór Wit. K, problemy z wątrobą itp. Bądź jakichś innych czynników. Na nic się nie nakręcam, ale biorąc pod uwagę moje skłonności do siniaków, biegunek, obfitych miesiączek, trudno gojących się ran itp, to czytam o tym niedoborze Wit. K. Ale jem dużo rzeczy, które tę witaminę zawierają...

    Zobaczymy :-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Teverde niefajnie z ta obsuwa przeprowadzki :/ ale spokojnie... na pewno ze wszysykim zdążysz. Choc rozumiem, ze takie pokrzyżowanie planów moglo zdenwrwowac.

    Po co ja sie zmierzylam... 94cm w pasie (przed ciąża 66) i +8 kg na wadze, ładnie nadrobiłam w ciągu ostatniego miesiaca :p

    Tak, ale w nerwowym przyplywie energii weszliśmy chociaż ściany pomierzyc, żeby móc zacząć kupować rzeczy do mieszkania.. A skoro miarka w ręce.. U mnie 95 cm ;)

    Ty przed ciąża 66?! Musisz być drobnej budowy, bo wynik piękny. Ja niby szczupła, ale poniżej 70 to chyba nigdy nie byłam ;)

    india lubi tę wiadomość

  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Co do wymiarów centymetrowo-kilogramowych to u mnie 83cm w brzuchu i + 4,5kg na plusie :)

    Mam jeszcze do Was pytanko. Czy macie problemy z zasypianiem? To moja któraś noc z rzędu kiedy kładę się wcześniej (bo niby chce mi się spać) a potem słyszę tylko jak mąż smacznie śpi, a ja w ogóle nie mogę zasnąć... :/

    india, patuniek86, Marza89 lubią tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek no zobaczymy co tam Ci lekarz powie.

    Persleyek no ja juz właśnie słysze chrapanie męża. Też mam problem z zasypianiem ale to dlatego że jak usypiam syna to na 10minut też przykne oko :/ teraz najlepiej leżeć i to bez telefonu ale wtedy włącza mi się zespół niespokojny nóg. Ma któraś z tym problem? Ja w pierwszej ciąży też to miałam...

    India przed ciąża 66? Wymiar prawie jak u modelki ;)

    Parsleyek lubi tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek ja nie mam problemów z zasypianiem,jednak 3 dzieci robi swoje,haha ale często mam tak że się w nocy obudzę i potem leżę godzinę lub dwie i nie mogę zasnąć.

    Parsleyek lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zdecydowanie dobry dzień :)
    Wyniki krzywej 77-141-124.
    No i przyszła nasza bryką
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/491cb49a594f.jpg
    Dziś dokupiłam też trochę ciuszków w H&M, zaraz zrobię zamówienie na Gemini i zostaną mi do kupienia tylko drobiazgi, nie licząc spiworków do fotelików :)

    Ksiazka1, india, Parsleyek, lkc, Reniferra, kehlana_miyu, patuniek86, iNso87, Sana, Salsefia, Makowe Szczęście, teverde, Katia89, Marza89, 83xxx, enka90, Lenonki lubią tę wiadomość

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Parsleyek ja nie mam problemów z zasypianiem,jednak 3 dzieci robi swoje,haha ale często mam tak że się w nocy obudzę i potem leżę godzinę lub dwie i nie mogę zasnąć.

    U mnie właśnie jest tak że jak już zasnę to śpię jak suseł do rana :D tylko zasnąć nie mogę i właśnie chyba leżę już tak z dwie godziny... I choć wiem że to nie najlepszy pomysł to już z tego wszystkiego sięgam po telefon bo nie wiem co ze sobą zrobić :P

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
‹‹ 534 535 536 537 538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ