X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy byłam na stażu, to kobietki na porodówkę brały swój dorobek cały, bo później i tak położnictwo było gdzie indziej. Pewnie zależy od szpitala.
    Jak tak moja mamusia przyjechała, to tak w końcu mam z kim się pocieszyć z tej całej zebranej dotąd wyprawki. Pokazałam jej torby do szpitala już prawie spakowane (jednak biorę 2 sportowe- jedną dla małej i 1 dla mnie, bo za cholerę się w jedną sztukę nie zmieszczę), ręczniczki, kocyki, ubranka itd. Mężczyźni to tak nie ogarniają tej radości wyprawkowej do końca, a mamusia to zauroczona patrzyła na wszystko :).

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India, ogólnie to zależy :-)

    Jedziesz na porodówkę swoim autem i zostawiacie je gdzieś pod szpitalem? Czy bardziej taksówka? A może jeszcze inaczej?

    Na samej porodówce wystarczy Ci torba z rzeczami do porodu i-jeśli s szpitalu nie mają-jeden komplet ubranek dla dziecka wraz z pieluszką :-) Mąż potem może donieść rzeczy z samochodu.

    My zdecydowaliśmy się na taksówkę, więc i tak wszystko zabieram ze sobą na porodówkę, zresztą też dużo kobiet tak robi. Mały minus-taka torba zajmuje znacznie więcej miejsca, a w sali pogodowej aż tyle przestrzeni nie ma ;-) Chociaż bez przesady, zawsze miejsce się znajdzie :-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Dziewczyny, w kwestii ubezpieczeń-przede wszystkim czytajcie o warunkach ubezpieczenia nnw w szkołach. Jaką jest suma ubezpieczenia, co ono obejmuje i jakie są wyłączenia. Wyobraźcie sobie, że niektóre obejmują wyłącznie złamania, a zwichnięcia czy skręcenia już nie.
    Ubezpieczenia w szkole nie są obowiązkowe, a poza szkołą naprawdę można znaleźć o wiele lepsze oferty.

    W kwestii oc, czyli odpowiedzialności cywilnej. Szkoła powinna być ubezpieczona. Co więcej, nauczyciele bardzo często sami są ubezpieczeni ;-) Dosłownie ułamek rodziców wie, że w przypadku wypadku w szkole, w trakcie zajęć, kiedy dziecko jest pod opieką szkoły i nauczycieli, a zdarzenia można było uniknąć-mogą walczyć o wypłatę z oc. Naprawdę mało kto to robi.
    W przypadku Inso-czy Laura miała szansę zejść z boiska w bezpieczne miejsce? Czy nauczyciel przekazał uczniom informację, o zasadach gry i że w osoby poza boiskiem nie rzuca się piłką? W ogóle gdzie był w czasie zdarzenia nauczyciel? Czy boisko/sama są bezpieczne?
    Zobacze co mi ten nauczyciel odp badz powie dla Laury..no dzieci ;)
    Walczyc nie bede o to,nie chce zeby Laura miala problemy z tym nauczycielem potem na wfie.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce jeju jak zobaczyłam 34 to sobie pomyślałam, przecież to już!

    Malutka_27 pewnie, że się pochwalę :) Mam nadzieję, że będą jakieś ładne, starałam się jak mogłam. Ciężko było mi się rozluźnić :/ Trzymam kciuki za zaświadczenie :D

    Katia89 śliczny ten Twój miś! My mamy tego klasycznego, z magnesikami do przyczepienia :)

    Anet85 prześliczne łóżeczko, a brzuszek jest rozkoszny!!! :D pomidorowa mniam!

    kehlana_miyu przepiękna ta karuzela :)

    Reniferra przybijam piątkę :) też mam 98 :) myślałam, że urósł a tu nic. Czuję, że muszę jeść mniejsze porcje i częściej, bo jestem szybko pełna :)

    patuniek86 śliczny kombinezon ;)

    Reniferra, patuniek86, Katia89, Anet85 lubią tę wiadomość

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniferra, do mojego trafiają bardziej rzeczy symboliczne, niż całokształt ;-)
    Np. te cholerne skarpeteczki, z którymi zresztą zasnął :-D Albo jak już pranie sobie schło, a rano ćwiczył i miał czas się na nie napatrzeć-też go to trochę tąpnęło ;-)
    Ale tak ogólnie to nie, aż tak bardzo tych wszystkich ubranek i przygotowań nie przeżywa ;-)
    I w sumie trochę się temu nie dziwię, skoro to ja te wszystkie tematy ogarniam :-) I ja dbam, żeby niczego przypadkiem nie zabrakło, ja planuję i ja plany realizuję :-)

    Wczoraj mu powiedziałam, za ile dni zaczynamy łazić, bo będę już w terminie porodu-o, to mocno go walnęło :-D Lekki szok i mnóstwo radości :-D

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patkaaxx90 Autorytet
    Postów: 834 668

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się wkurzam ZUS znowu płaci jak chce no ja piernicze wkurza mnie takie cos... 1.5 miesiąc zalegają mi z kasa a jak próbowałam dzwonić to zajęty nr...

    Miłosz
    bl9cpiqvy4ezsagr.png
    Honoratka
    gyxw8u695zbv7tdy.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaxx, ostatnio czytałam, że jeśli masz l4, to musisz złożyć w ZUS jakiekolwiek, żeby Ci wypłacili zasiłek. Kurczę, muszę poszukać i Ci wrzucę linka.
    Ja na szczęście pracuje w mega-korpo, więc to oni mi płacą, a potem rozliczają się z ZUS...

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam przesylki :D w nich NuK do mycia butelek, emulsja do kapieli z Oillan, spiralke zabawke na palak wozka, przescieradlo do wozka, pokrowiec na przewijak, laktator z akuku reczny, lanomasc z ziajki wzielam na wyprobowanie, taki podklad na ramie z ceratki od spodu wyprobowac czy zda to egzamin jak dziecko bedzie mocno ulewalo. Z Lena to tetra zaraz przepuszczala i zawsze uwalona bylam w gosciach:p najwyzej na to jeszcze tetre bede zarzucac. Ah no i w koncu dla Leny pojemnik z akuku duzy na zabawki do kapieli zamowilam. Juz rok chyba go kupowalam ;) no i nie ma jak przeglad tych wszystkich rzeczy ;D

    patuniek86, Katia89, enka90 lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaxx, nie mogę znaleźć tego artykułu, przykro mi :-( A przez telefon to oni Ci nic nie powiedzą, no niestety :-( Tylko osobiście lub przez pełnomocnika :-(

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, paczki są fajne :-D

    Ja czekam obecnie tylko na stanik do karmienia :-) I zamówiłam Młodej kartę sd do telefonu ;-) Ale to tak "poza" zamówieniami dla Poli :-)
    No i muszę zamówić sól fizjologiczą, gaziki itp z apteki :-)

    Na luty:
    Wanienka, naklejki, lampka, karuzela, nebulizator, odciągacz kataru, cocobelt :-) Przy okazji kupię też naklejki na ścianę i lampkę dla Młodej :-) Bardzo jej się spodobało zasypiania przy lampkach choinkowych na łóżku, że chyba jej kupię jakąś małą lampkę led, może w kształcie królika lub miśka :-) Dostanie akurat na Walentynki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 17:32

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe a jak dałaś radę z brzuszkiem ? Nie meęczyłaś się za bardzo? ;-) ja obawiam się że zanim zacznie się u nas sesja to brzuch zacznie mi się mocno stawiać ;-/

    Dziewczyny a jak ubieracie maleństwa w szpitalu? Ja myślałam o body na długi rękaw i pajacyk lub body na długi rękaw i spodenki. Nie wiem czy dobrze ?

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka, jeśli pajac z długim rękawem, to body raczej z krótkim. W szpitalu naprawdę jest ciepło, to nie tylko moje wspomnienia ;-)
    Jeśli body z długim rękawem, to ze śpiochami, półśpiochami, czy właśnie spodenkami :-)
    I tak na czas snu będziesz przykrywać maleństwo, trzymać w rożku itp. A do karmienia nie może być zbyt ciepło ubrane, bo ssanie to dla niego ogromny wysiłek, więc za bardzo się rozgrzewa :-)

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka, ja miałam sesję tydzień temu - i powiem Ci, że zniosłam ją super :) pod koniec zrobiło mi się trochę słabo, ale fotograf otworzyła okno, ja usiadłam i po 5 minutach wszystko wróciło do normy ;)

    U mnie w szpitalu jest bardzo ciepło. Julkę ubierałam w body/bluzeczkę + śpiochy , albo w same body - ale to był koniec lipca i mega upał ;) teraz pewnie będę ubierała w body/bluzeczkę + śpiochy/półśpiochy.

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anet, chyba też zamówię, właśnie podoba mi się bo ma tyle przegródek ile trzeba :)

    Sana, ja jak mi wygasło konto rossne dla córki - bo skonczyła 4 lata (i niestety pożegnałam %rabatu ;( , to wtedy dodałam w aplikacji ciążę. Idziemy niedługo do roska to dam znać jak z tymi pieluchami. W mailu napisali, żeby podejść do ekspedientki, poprosić o pieluchy z tej akcji i później przy kasie pokazać kartę i dać grosz i już. okaże się;)

    Malutka - u mnie w szpitalu pamiętam, że było mega ciepło. Więc u nas była jedna warstwa -- albo pajac, albo body długi i coś na nóżki.

    Anet85 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj bedzie sauna w szpitalu juz to czuje... a jak na poczatku marca bede rodzic to pewnie jeszcze kaloryfery beda wlaczone ;) takze tak,nie ma co przesadzac z ubieraniem dziecka. No wiadomo noworodek nie trzyma jeszcze ciepla dobrze ale trzeba uwazac,zeby nie przesadzic. Malutka jak bedziesz na pologu zawsze polozna mozesz spytac czy dobrze jest ubrane dziecko. Wogole to u nas w szpitalu zwijaja w kokon i tyle. Znaczy sie w te swoje szpitalne kocyczki i pieluszki. Ja tam na druga dobe dorwalam sie do swoich ubranek i przebieralam ;p nie wiedzialam jak potem to dziecko po przewijaniu z powrotem motac tymi rzeczami i sie wkurzylam i tyle ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 17:35

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, ja dziś połaziłam po sklepach trochę, w domu byłam dość aktywna przy remoncie, niby nic takiego, ale jednak się ruszałam więcej niż zwykle i aż mi się brzuch "kwadratowy" chwilami robi. Sama nie wiem, czy to skurcz, czy tylko mały się wypina tak.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwie u mnie jest tak,ze w tym momencie co wystawia dupke Mala tak mocno to i skurcz idzie. Jakby Ona aktywowala mi te skurcze ;D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Lwie u mnie jest tak,ze w tym momencie co wystawia dupke Mala tak mocno to i skurcz idzie. Jakby Ona aktywowala mi te skurcze ;D

    No dokładnie takie mam wrażenie, że on się wypina i przy tym czuję napięcie całego brzucha

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • patkaaxx90 Autorytet
    Postów: 834 668

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do szpitala dla dziecka żadnych ubrań ani środków pielęgnacyjnych brać nie muszę tylko smoczek... wiec będzie chodziło dzieciątko w ubraniach szpitalnianych... na wyjście tylko trzeba przywieść...
    Dzwoniłam do księgowej ma się zająć ta sprawa w Zusie...

    Miłosz
    bl9cpiqvy4ezsagr.png
    Honoratka
    gyxw8u695zbv7tdy.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, Lwie-mam tak samo :-) Najpierw dupcia z jednej strony, a po chwili cały brzuch. I to czuć, że to jednak skurcz.
    Ja na no-spa, bo za dużo połaziłam, więc już ogólnie lepiej dzisiaj :-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 636 637 638 639 640 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ