X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Inso, protokół to jeden z dokumentów potrzebnych do ubiegania się o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Zbieraj wszystkie faktury! Nawet za leki przeciwbólowe ;-)
    Organem zarządzającym szkołą jest gmina/dzielnica itp. W sekretariacie muszą Ci podać informację, do kogo masz się zwrócić-czy szkoła sama poda Ci dane polisy oc, czy jednak masz iść do samorządu ;-) Bo wprawdzie to Ty musisz udowodnić winę szkoły, ale nagłe zdarzenie w trakcie trwania lekcji, przy braku nieposłuszeństwa dziecka to właśnie zaniedbanie ze strony szkoły ;-) Oczywiście protokół nauczyciela jest tutaj istotny-jak napisze, że kilkukrotnie zwracał dziecku uwagę, to już może być problem ;-)

    Ogólnie zajrzyj np. tutaj :

    https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/305189959-Wypadek-dziecka-w-szkole-i-poza-terenem-szkoly---co-powinni-wiedziec-rodzice.html

    Powodzenia :-)
    Tzn. Jak to zwracal uwage dziecku? Znaczy sie jakby to Laura lekcewazyla jakies jego polecenia i przez to miala ten wypadek? Tak? Raczej tego nie moze napisac,bo sytuacja byla taka,ze Laura grajac w zbijaka z dziecmi z klasy,zeszla na chwile z boiska zawiazac buta a ktorys dzieciak rzucil w nia ta pilka i ta dostala po palcach.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam szumisia po starszakach. Tego polskiego standardowego szumisia z cry sensorem i karuzela na pewno go nie zastąpi. Tzn maluszkowi może tak ale tak od roku to już dziecko chce go mieć przy sobie i przytulać :)
    Mój śpi z nim nadal choć nie vo noc go chce włączyć. Mamy też taka lampkę miękka z delikatnym światłem i czasami chce spać z lampka.
    Patuniek super masz core!
    Mój najmłodszy przeziębiony więc ze mną w domu a dziś kolęda. Nic nie mogę zrobić ;\

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karuzelke masz z Fisher Price. Ma prawie 9 lat ;p gra muzykę Chopina, Bacha itp ale na pewno teraz już są lepsze :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja Wam powiem,ze moim dzieciom te karuzele do lozka wogole byly niepotrzebne. Lena jak lezala w lozeczku to poprostu tam spala. A tak w lezaku byla,tam byl palak.. albo na ziemi na macie,tam byl palak.. takze ten ;) teraz w kolysce tez nie bedzie tamtego palaka,bo raz boje sie,ze to pekniecie peknie calkiem od wkladania i wyciagania. A dwa,ze tak jak stoi teraz kolyska to nie bede miala mozliwosci dziecka wlozyc do lozeczka :D na wszelki wypadek mam karuzelke z materialu zaczepiona na agrafke nad glowa Malej. Za grosze kupiona w szmateksie takze wzielam ;D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek Słodka jest ta Twoja córcia ;-) Moja czasami coś dla mnie namaluje ;-) co też jest bardzo miłe
    Ja widziałam wczoraj tego szu misia u koleżanki, ale jednak się nie zdecyduje, raz, że cena powala, a dwa, że będę miała karuzelę, a poza tym ustawiając oczyszczacz powietrza z nawlizaczem na wyższy poziom, również mam efekt szumu ;-) Oto moje łóżeczko, nie nakładam jeszcze prześcieradła, aby się nie kurzyło.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/337d83cf01e3.jpg
    Dzisiaj mam skończony 34 tc- brzuszek 95 cm ;-)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7afd51ef6ac5.jpg
    Ja wczoraj przez te emocje nie mogłam usnąc, ale jakoś się zmobizowałam i poleciałam do laboratorium oddac krew( mam zalecenie razw tyg morf+mocz) udało się bez kolejki, bo Pani stwierdziła, że jak jestem w ciazy to jak najbardziej wiec nie musiałam czekać w tych bakteriach i katarach. W nocy kłuło mnie w szyjce, mały był jakiś niespokojny, nie sądziłam, że nerwy i stres, aż tak mogą wpływać na maleństwo. Ciekawe jak się to wyjaśni do końca w piątek. Wczoraj mąż prawie ugotował zupe pomidorową, mam tylko doprawić – jak dobrze;-) Teraz robot mi sprzata mieszkanie a ja zamierzam troche odpocząć – może zastosuję jakieś cwiczenia relaksacyjne oddechowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 11:36

    iNso87, Butterfly 83, india, Izziee, Katia89, Reniferra, patuniek86, enka90, Macy, kehlana_miyu, Marza89, 83xxx lubią tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia89 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f04a4aa0b5a4.jpg

    Ja wybrałam z cry sensorem i z tym pokrowcem na serduszko żebym mogła sobie przypiąć np do wózka czy fotelika nie zabierając całego misia :)

    Mam ta sama wersje ;) kupilam w promocju za 160 zł



    Katia89 lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet sliczny brzunio, bardzo zgrabny :)
    Kącik tez piękny

    Anet85 lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Patuniek, ale moasz kochaną córcie :)

    Śliczne te wasze kąciki dla maluchów!

    Ja mam szumisia Lily, mam taki plan żeby włączać teraz szum i żeby Laura się do niego przyzwyczaiła ;) ciekawe czy zadziała :p

    Po torbę do lidla też skoczę bo okazało się, że do mojej się nie zmieszczę.

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 627 1083

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet, ja też mam zupę pomidorowa dzisiaj, mniam :D

    India a gdzie takie promocje były? Zawsze to 40 zł taniej :D

    age.png
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet, hehe organizer do łóżeczka szary w kropki i pokrowiec na przewijak szary też mam. Dziś ma dotrzeć. Łóżeczko, jeśli mój mąż ostatecznie sam nie wykona miałam zamiar właśnie takie zamówić. Więc Twój kącik podoba mi się bardzo bardzo! I brzuszek tez <3

    Anet85 lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My przemalowaliśmy łóżeczko po córci z naturalnej sosny na biały kolor ;-), Najbardziej praktyczna w tym łóżeczku jest szuflada, trzymałam w niej kocyki, rożek, pampersy. Brakuje jeszcze karuzelki, ale dostaniemy w prezencie taka jak chcemy ;-)Dzisiaj przyszłą mi informacja z Rossmana, że mogę odebrać pieluchy Pampers ;-))

    Reniferra lubi tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia89 299zł? Tylko przez aplikacje na telefon ? Na widziałam taki podstawowy za 170 zł.

    Anet85 piękny, zgrabny brzuszek ;-) łóżeczko też śliczne ;-) wygląda jak nowe!!

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 627 1083

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_27 wrote:
    Katia89 299zł? Tylko przez aplikacje na telefon ? Na widziałam taki podstawowy za 170 zł.

    Anet85 piękny, zgrabny brzuszek ;-) łóżeczko też śliczne ;-) wygląda jak nowe!!


    No niestety, 100 zł różnicy tylko i wyłącznie za możliwość sterowania z telefonu, masakra :D

    age.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski.. te torby w Lidlu sa dopiero za tydzień w czwartek z tego co pamiętam.

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, jak zwykle, drzemka ;-)

    Ja biorę karuzelę z tej serii:
    https://m.ceneo.pl/oferty/karuzela-tiny-love-rosnij-z-muzyka

    Jest ich tam kilka modeli, więc dla każdego co innego :-)
    Fajnie, że potem można w ogóle odczepić bazę i dziecko może samo się tym bawić :-)

    Młoda akurat karuzelę lubiła :-) 15 minut miałam wolnego, kiedy się nią zajmowała ;-) 15 cennych minut, np. na toaletę :-D Przy czym wiadomo-dziecko musi być na tyle duże, żeby w ogóle widzieć te zabawki ;-) Dlatego na początku będzie bez pałąka, sama baza, potem z pałąkiem, potem znowu bez ;-)

    A jak wychować taką młodą Pannę? Nie mam pojęcia :-D Samo wyszło ;-)
    Zresztą ja do dzisiaj np. pukam do jej pokoju i mówię, że ją kocham ;-) Ona wtedy wzdycha, przewraca oczami itp ;-) A potem przychodzi się przytulić i mówi mi, że kocha mnie :-)

    Inso, spokojnie :-) Czyli Laura zachowywała się na lekcji w porządku, to nauczyciel nie dopilnował jej bezpieczeństwa :-)
    Polecam Ci naprawdę powalczyć o zadośćuczynienie z oc. Odszkodowanie za złamanie to grosze, nawet z oc. Ale zadośćuczynienie- to już zupełnie inna historia. Z protokołem i nr polisy zgłoś się do ubezpieczyciela. Oni Ci powiedzą, jakie dokumenty będą jeszcze potrzebne. Na pewno będziesz musiała się rozpisać, ile bólu i cierpienia przeżywa teraz Laura, jak bardzo jest niesamodzielna, ie to pracy wymaga teraz od Ciebie, gdzie bardzo źle się czujesz i tak będąc w ciąży ;-) Musisz jej pomóc z higieną i myciem itp ;-) Trochę twórczości własnej się przyda :-)

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lkc wrote:
    Laski.. te torby w Lidlu sa dopiero za tydzień w czwartek z tego co pamiętam.

    Tak, wiemy :-) Dlatego za tydzień we czwartek ja idę do Lidla-który jest obok przychodni, gdzie Młoda będzie.miec spirometrię :-D

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet, Reniferra, mam to samo łóżeczko dla synka! Po dwóch latach dalej mi się podoba, tylko na górze trochę obgryzione :D Teraz synkowi kupujemy duże łóżko, ale łóżeczko jeszcze postoi dla niego w naszej sypialni, bo często w nocy przychodzi do nas, a dla maluszka będzie na razie dostawka :)

    Anet85 lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Szumisia, synek go kompletnie olewał, więc bardzo się cieszę, że dla niego kupiłam używanego za 60 zł :D Mam go gdzieś nadal, więc zobaczymy, czy Sami będzie większym fanem szumu.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wybraliśmy też karuzelę z Tiny Love , ale akuku https://www.smyk.com/tiny-love-a-ku-ku-karuzela.html

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet, a właśnie-tyle się rozpisałam, że zapomniałam :-D

    Brzuszek boski i zgrabny :-)

    Ale śliczny kącik :-) Naprawdę :-)

    Ja jak spojrzałam na ilość pampersow itp stwierdziłam, że szuflada ma ograniczenie ładowności ;-) Więc wolałam zostawić pustą przestrzeń pod łóżeczkiem, teraz tam się.miesci całe mnóstwo rzeczy :-) Za tydzień też dojdzie spakowana torba do szpitala ;-) A jak będę potrzebować miejsca na ubrania, to po prostu dokupię pudło w ikea :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 13:11

    Anet85 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 634 635 636 637 638 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ