X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana Twoja kruszynka jeszcze lżejsza od mojej :) ale niewiele.

    Dziewczyny Katia, Sana i LwieSerce już kiedyś pisałam, że zastanawiamy się nad Oliwią i Natalią. Serio nie wiem które wybrać. Mąż już zwraca się do Malutkiej Oliwia :)

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 627 1082

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia bardzo mi się podoba, ale w rodzinie jest już mała Oliwia i nie chce powielać tego imienia.. :)

    83xxx lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młody osluchowo ok. Zostajemy przy inhalacjach. Wróciliśmy to pospal i matka mogła kawę wypić :)
    U nas będzie Oliwia choć ja do końca też nie czuję ale chłopcy bardzo więc nie będę im mieszać.
    Sana super że ok :)

    Sana lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Ależ mam dziś dzień spania. Rano poszłam do laboratorium, byłam o 8 i pustki:) Tak lubię;D Wrócilam, zjadłam śniadanie i polegiwałam i drzemałam do 13. Teraz kawka i biorę się za małe ogarnięcie mieszkania. Dziś przestój w remoncie i w końcu trochę odpoczęłam.

    83xxx Obydwa imiona ładne i dobrze mi się kojarzą. Ja jak Twój mąż wybrałabym Oliwię:-)

    Sana - Laura i Lena też w moim typie, nie wiedziałabym co wybrać;-) Moja koleżanka ma Laurę i mówi właśnie Laurka, tak jak Marza planuje :-) Świetnie, że wszystko dobrze z córcią :)

    Katia, urocze opaski, będzie mała księżniczka :D

    Ja znam przypadek, że całą ciąże miał być chłopak a wyszła dziewuszka :D

    Marza, jeszcze do Ciebie pytanko, na ostatnią wizytę miałam morfologię i mocz tylko? A co na następną?

    Katia89, 83xxx, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Młody osluchowo ok. Zostajemy przy inhalacjach. Wróciliśmy to pospal i matka mogła kawę wypić :)
    U nas będzie Oliwia choć ja do końca też nie czuję ale chłopcy bardzo więc nie będę im mieszać.
    Sana super że ok :)

    Zdrowia dla synka, oby już się wykurował :-) Chyba najgorsze jak dzieci chorują. Moja jak była w żłobku to non stop chora, mi już ręce opadały. Teraz wyszła na prostą i świetnie się trzyma. Nie wiem czy wyrosła, czy pomaga taki syrop Imunoglukan, daję jej drugi rok w okresie jesienno-zimowym.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie położnej. Pogadałyśmy sobie, pokazała mi ćwiczenia na oddychanie przeponą. Ogólnie spoko. Ma przychodzić co tydzień. Przy okazji podpowiem Wam, bo może nie wszystkie o tym wiecie, a warto chyba skorzystać. Każdej z nas przysługują takie wizyty darmowe położnej przed porodem. W zasadzie to leży w jej obowiązku.

    patuniek86, Butterfly 83, Makowe Szczęście, india lubią tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz Was nadrobie. Aktualnie relaksuje sie w kapieli :D jak telefon mi nie wpadnie do wody to bedzie dobrze ;p

    A wiec tak,dzwonilam do prywatnej kliniki. Zapisalam sie prywatnie na wizyte do gina. Czytalam opinie ma same super takze zobaczymy ;) Z nim dogaduje sie co do cc i umawiam na ciecie :D Tak naprawde wystarczy msc przed przyjsc na jedna wizytke do gina i tyle :D Takze 7.02 mam wizyte o 15:40 prywatnie,akurat rowno msc pprzed terminem z OM :D Jeszcze lepsze jest to,ze 7.02 ale o 8:15 mam wizyte u tej na Nfz. Oczywiscie ide,bo raz,ze bede miala aktualne badania krwi i moczu no i zrobiony GBs takze ksero tylko calej karty z tej przychodni zrobie i tyle :D Zastanawiam sie tylko jak to potem bedzie do becikowego. Musza mi przeciez od 10tyg wypisac kiedy na wizytach byla. No i wtedy musze tez jechac do prywatnej kliniki,zeby mi wypisali 1 badz 2 ostatnie tez? Hmm..
    I czy powiedziec tej z nfz,ze przepisuje sie prywatnie z powodu cc?
    Mloda dostala recepte na differin do smarowania na noc. Davercin moze rano stosowac. Do tego kupic krem nawilzajacy na dzien. Oczywiscie jakis zaproponowala ale nie pamietam. I tak zobacze czy z pharmacerisu Jej tez nie bede kupowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 14:36

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87, to u mnie Julka właśnie "R" nie umie wymówić, więc jak proszę "powiedz Laura - mówi "Lałla" :D

    83xxx, Oliwia ślicznie, ale u nas też już w rodzinie zajęte :P ja na początku chciałam Hanię, ale kuzynka urodziła w październiku i tak dała na imię.

    Kleopatra super że osłuchowo ok :) oby inhalacje szybko pomogły.

    Reniferra o właśnie, jak to się z tą położną załatwia? Muszę mieć położną z tej przychodni, do której należę? Czy położną od ginekologa? Jak to wygląda?

    83xxx lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso na tym zaświadczeniu jest tylko że pacjentka była pod opieką od 10 tyg ciąży. Powinni Ci bez problemu wystawić, co prywatna wizyta ma do tego? Ja chodzę na NFZ ale wszystkie ważne miałam prywatnie i zaświadczenie wystawia mi nfz

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby co, to takie zaświadczenie może też wypisać położna środowiskowa na wizycie patronażowej-na podstawie karty ciąży :-) To też się liczy :-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek - super, że udało się przespac noc ;-)
    Katia - my mamy taki sam dylemat z imieniem dla synka, w rodzinie u mojego brata juz jest Stanisław Jan, a my chcieliśmy tak nazwać swojego synka i teraz mamy dylemat. Może nazwiemy Jan, co podoba mi podoba z imion męskich to nie podoba się mojemu mężowi i nie możemy dojść do porozumienia.....
    Córcie mam Oliwkę - wdzięczne imię;-)

    Dopiero wróciłam od lekarza, mam podaną immunoglobuline, przeprosił mnie, że tak wyszło, a słowo nie - zostało zaklejone etykietą ze szczepienia. Małe słowo a tyle zmienia w znaczeniu całego zdania. Odetchnęłam z ulgą, teraz mam intensywny czas, jutro wyjazd do znajomych wiec ide piec ciasto, robic sałatki, a w pon przyjeżdżają dziadkowie na uroczystość wiec też robota sprzątanie i gotowanie, dopiero w środę odetchnę .....
    Będę Was czytać, ale z pisaniem może być słabo ....

    Katia89, kehlana_miyu, patuniek86, Reniferra, iNso87, Butterfly 83, Ksiazka1, 83xxx, Makowe Szczęście, enka90, Kleopatra lubią tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet, no kamień z serca! :-) Super, że się udało :-) No i mam nadzieję, że obsobaczony lekarz nie zrobi podobnego numeru innej pacjentce :-)

    Anet85 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana to moja Laura nie umiala wymawiac r wlasnie i tez mowila: nazywam sie Lałla :D Lena ma r wrodzone chyba :D bo od zawsze mowi r. Ale za to poki co jeszcze nie mowi sz,cz,dż,ż tylko syy cyy itp. ;) ale czytalam,ze ma jeszcze sporo czasu na nauke :)

    Kleopatra no u mnie z Lena na zaswiadczeniu od gina po porodzie byla data z kazda wizyta na ktorej bylam. Nie wiem czy ta ginka z nfz (bo to inna,niz ta co z Lena w ciazy chodzilam) tez tak pisze na zaswiadczeniu czy tak jak napisalas,ze poprostu chodzilam od 10tyg. Bo ostatnie wizyty beda prywatnie 1 badz 2 i co wtedy? Z reszta okaze sie ;) to w sumie pikus i wole umowione cc ;)

    Patuniek o widzisz to nie mam czym sie przejmowac.
    Wiecie jakos naprawde lepiej mi na duszy jak umowilam sie prywatnie. Czuje sie bezpieczniej? A jak wyjde z tej wizyty z ustalonym cc to juz wogole...radocha nie z tej ziemi bedzie ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniferra, to zmobilizowałaś mnie do telefonu do przychodni ;-)

    A teraz hit-nie mają wizyt przed porodem, powinnam iść do szkoły rodzenia, lub pójść sobie tam, gdzie prowadzę ciążę-przynajmniej wg tej położnej :-D

    Uśmiałam się i pytam, czy w takim razie wizyty w czasie ciąży, do których ma prawo każda ciężarna na nfz bezpłatnie, w domu-z nich ich nie ma?

    Mocno się zdziwiła ;-) Powiedziała, że ona jest starą położną, pracuje tylko w gabinecie-a są 2 położne środowiskowe ;-) Więc mam dzwonić w poniedziałek od 8.30, ale.ona nie gwarantuje, że one tam będą :-D

    Cyrk :-D

    Reniferra lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana, położna nie musi być z tej przychodni, do której należysz, ani z tej od ginekologa. Możesz pójść do dowolnej placówki. Wiadomo, że najlepiej najbliżej miejsca zamieszkania.
    U mnie to wygląda tak- rodzę w zupełnie innym mieście, gdzie mam też swojego lekarza rodzinnego. Położną jednak muszę mieć tutaj już u siebie. Poszłam więc do POZ najbliżej miejsca mojego zamieszkania i spytałam, czy mogę tu zapisać się do położnej środowiskowej. Nie miałam za wielkiego wyboru, bo tylko jedna z nimi współpracuje. Wypełniłam deklarację jakoś w zeszłym tygodniu przed tymi szyjkowymi akcjami jeszcze u mnie. Wczoraj tak sobie zadzwoniłam do niej, że chcę się przywitać, że się do niej zapisałam itd. i czy mam się z nią kontaktować po porodzie już. A ona opowiedziała mi, że należą mi się warsztaty dla kobiet w ciąży lub jeśli nie mogę na nie przychodzić, to sama będzie mnie odwiedzać średnio raz w tygodniu. I tak właśnie już umówione znów na przyszły piątek jesteśmy. Ma przynieść jakieś płytki o porodzie wertykalnym itp.
    Nic to nie kosztuje, a warto ;).

    Sana lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek, to są niedoinformowane grubo. Polubiłam tylko za mobilizację do telefonu. To rozporządzenie weszło jakoś niedawno, więc pewnie nie ogarniają, ale takie wizyty należą nam się jak byk.

    Izziee lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniferra wrote:
    Patuniek, to są niedoinformowane grubo. Polubiłam tylko za mobilizację do telefonu. To rozporządzenie weszło jakoś niedawno, więc pewnie nie ogarniają, ale takie wizyty należą nam się jak byk.

    Reniferra, czytam artykuły z 2013 roku, które mówią o bezpłatnych wizytah edukacyjnych ;-) Więc to takie świeże nie jest ;-) To nie jest ta zmiana z 2017 roku, że położna może samodzielnie prowadzić ciążę ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh to tym bardziej. Nie wiem w takim razie o jakie rozporządzenie tej mojej dzisiaj chodziło. Mówiła coś o jakimś teraz od stycznia.

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od stycznia to weszły tylko nowe standardy opieki okołoporodowej, które też warto znać :-)

    Reniferra lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem-od 1 stycznia szpital powinien zgłaszać urodzenie dziecka do przychodni :-) Czyli Ty podajesz w szpitalu dane przychodni POZ, a szpital informuje przychodnię. W praktyce-wiadomo, że różnie z tym może być ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 648 649 650 651 652 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ