X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 21 września 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na prenatalnych w 13tc ginekolog mówiła o tym wyrostku ale zaznaczyła, że to nie jest pewniak. Coś mi napomknęła co tam widzi ale w czwartek okaże się czy się nie myliła😀

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • Mea Autorytet
    Postów: 827 1120

    Wysłany: 21 września 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubisia kciukasy za czwartek i koniecznie odzywaj się z dobrymi wieściami 😊

    age.png
  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 21 września 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak ustawia się ten pasek z tygodniem ciąży?

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 21 września 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mea wrote:
    Lubisia kciukasy za czwartek i koniecznie odzywaj się z dobrymi wieściami 😊

    Jasne, dam znać, sama umieram z ciekawości🙈 tym bardziej że tydzień wcześniej moja gin zasugerowała inną płeć🥴 a juz bym chciała personalnie się zwracać do dzidziusia😀 dlatego nikomu nie mówiłam o podejrzeniach jaka płeć bo jak dla mnie to 50/50😉

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 21 września 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mea wrote:
    Jeszcze jest teoria chyba Ramziego czy jakoś tak, że jak w ok 7 TC pęcherzyk ciążowy jest po prawej stronie to chłopak a po lewej dziewczynka. Czy się sprawdza? Nie wiem. U mnie się sprawdziło 😜

    U mnie pęcherzyk był po prawej stronie, a na prenatalnych gin powiedział, że dziewczynka... ale może się pomylił 😀 przekonamy się 😊
    Słyszałam też o testach (taki płytkowy z moczu, jak ciążowy) na płeć dziecka - ciekawe czy się sprawdzają. Tylko nie wiem czy w Polsce można je kupić.

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Patrycja3791 Autorytet
    Postów: 542 249

    Wysłany: 21 września 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubisia wrote:
    Dziewczyny, jak ustawia się ten pasek z tygodniem ciąży?
    https://bellybestfriend.pl/forum/i-trymestr/suwaczki-dla-ciezarowek,4784.html

    Musisz zrobić suwaczek na jakiejś stronie i skopiujesz link tam gdzie jest napisane, ja zrobiłam tydzień temu i byłam z siebie dumna 🤣

    06.04.22r. 👶 Syn 💙

    2023r. 4x ciąża biochemiczna

    15.04.24 ⏸
    17.04.24 🩸48,3
    19.04.24 🩸159,5
    21.04.24 🩸430,8
    23.04.24 🩸1135,0
    25.04.24 ⭕ pęcherzyk ciążowy na USG🥰

    preg.png
  • Malweczka Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 22 września 2021, 02:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja3791, dziękuję! Jeeej suwaczki zrobione! Czuję ta sama dumę 😊😂

    Caro, Patrycja3791, Maggia lubią tę wiadomość

    ug37iei3nf4h5vlt.png
    7u22j6yxfjpcos07.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 22 września 2021, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka z pracy dowiedziała się o ciąży w 5 miesiącu. I nie krytykowała bym od razu tak każdej kobiety bo różne są sytuację. Ok może nie jestem w stanie też zrozumieć do końca jak można do porodu nie wiedzieć że się jest w ciąży ale niestety jestem w stanie w to uwierzyć, zwłaszcza że edukacja seksualna w wielu krajach ( w tym w Polsce) nie istnieje.

    Co do mojej znajomej to dziewczyna miała od lat ogromne problemy hormonalne, przed zajściem w ciążę jeszcze się pogorszyło. Potrafiła wiele miesięcy nie miec okresu, miała mdłości i wymioty często z tego powodu. Więc żaden z typowych wczesnych objawów ciąży nie był dla niej obcy bo tak się czuła na co dzień od dłuższego czasu. Lekarze nawet mieli problem z leczeniem jej, chodziła po różnych specjalistach i dostawała różne leki. Jak widać jedna z terapii w końcu zadziałała ttlko ona o tym nie wiedziała i bah ciąża. To co skłoniło ją w końcu to zrobienia testu ciążowego to jak ludzie w pracy zaczęli ją pytać czy jest w ciąży bo brzuszek jej się pojawił (ona bardzo szczupła a mundury mamy dopasowane) a ona była pewna że to wzdęcie (ja teraz też wyglądam nadal jak wzdęta a nie ciężarna).
    Młody się na szczęście urodził zdrowy i ma już 3 latka.

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 22 września 2021, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mea wrote:
    Jeszcze jest teoria chyba Ramziego czy jakoś tak, że jak w ok 7 TC pęcherzyk ciążowy jest po prawej stronie to chłopak a po lewej dziewczynka. Czy się sprawdza? Nie wiem. U mnie się sprawdziło 😜

    U mnie był po lewej i jest dziewczynka 😊

    Patrycja3791 lubi tę wiadomość

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 22 września 2021, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka i właśnie o takich sytuacjach mówię. Gdyby takie coś stało się gdzie komuś znajomemu, napewno łatwiej byłoby człowiekowi zrozumieć dlaczego wystąpiła taka a nie inna sytuacja, że ktoś dowiaduje się tak późno o ciąży. Wszystko zależy od punktu w życiu w jakim znajduje się człowiek. Jeżeli mówimy tu o oczywiście o normalnie funkcjonującej jednostce. Nie o patologii. To osobny temat. Dobrze, że w takie sytuacji jak u Twojej koleżanki wszystko skończyło się dobrze ❤️

    Patrycja ojjj jak Maluch będzie fikał i brykał to może też zdarzyć się sytuacja, że gin będzie miał problem 😄 ale ale! Życzę Ci jednak, żeby był spokojny i ładnie pokazał co nieco 🙂

    Lubisia kciuki za jutrzejszą wizytę ✊

    Ktoś ma jeszcze wizytę w tym tygodniu? Ja mam w poniedziałek i oczywiście już nie mogę się doczekać 🤭

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • menka2 Autorytet
    Postów: 428 595

    Wysłany: 22 września 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Słyszałam o takich przypadkach, ale nie z mojego bliskiego otoczenia. Moim zdaniem, jeśli kobieta dba o siebie i ma chociaż podstawową wiedzę o układzie rozrodczym człowieka to nie ma możliwości aby przez 5 czy 6 miesięcy nie zorientowała się że jest w ciąży.

    Dziewczyny jest to całkiem realne - moja mama jest tego przykładem 🙈 dowiedziała się w 6 miesiącu a przez ten czas miala okres- tzn myślała że to okres a to bardziej obfite plamienia byly :) dla żartów koleżanka jejnpowiedziala w pracy ze chyba jest w ciąży bo piersi jej urósł i nie dawało jej to spokoju i poszla do lekarza :)

    Drugi przykład to mam moja pracownice ktora już będąc w ciąży nie wiedziałam o tym i się zwolniła i wyjechała za granicę i dowiedziala sie w 7 !!!!

    Ja z resztą należę do osób gdyby nie widok usg to bym nie wierzyła ze jestem w ciąży do tej pory - nie mam dolegliwości, czuje się ok wiec takie przypadki są realne! :) z tymi fikołkami w brzuchu to też nie do końca się zgodzę bo nienu każdej kobiety tak to wyglada. Ja podczas dwoch poprzednich ciąży czułam tylko lekkie smyrniecia i to kilka razy 🙉 tak - moje córki to typowe lenie były w brzuchu i ciągle spały i tak im zostało w okresie noworodkowego czego wszystkim mamom życzę! ;) wiecie są też kobiety co mają mega nieregularne miesiączki po kilka miesięcy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2021, 08:35


    4c3tvfxm6n339zea.png
  • Mea Autorytet
    Postów: 827 1120

    Wysłany: 22 września 2021, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka wrote:
    Moja koleżanka z pracy dowiedziała się o ciąży w 5 miesiącu. I nie krytykowała bym od razu tak każdej kobiety bo różne są sytuację. Ok może nie jestem w stanie też zrozumieć do końca jak można do porodu nie wiedzieć że się jest w ciąży ale niestety jestem w stanie w to uwierzyć, zwłaszcza że edukacja seksualna w wielu krajach ( w tym w Polsce) nie istnieje.

    Co do mojej znajomej to dziewczyna miała od lat ogromne problemy hormonalne, przed zajściem w ciążę jeszcze się pogorszyło. Potrafiła wiele miesięcy nie miec okresu, miała mdłości i wymioty często z tego powodu. Więc żaden z typowych wczesnych objawów ciąży nie był dla niej obcy bo tak się czuła na co dzień od dłuższego czasu. Lekarze nawet mieli problem z leczeniem jej, chodziła po różnych specjalistach i dostawała różne leki. Jak widać jedna z terapii w końcu zadziałała ttlko ona o tym nie wiedziała i bah ciąża. To co skłoniło ją w końcu to zrobienia testu ciążowego to jak ludzie w pracy zaczęli ją pytać czy jest w ciąży bo brzuszek jej się pojawił (ona bardzo szczupła a mundury mamy dopasowane) a ona była pewna że to wzdęcie (ja teraz też wyglądam nadal jak wzdęta a nie ciężarna).
    Młody się na szczęście urodził zdrowy i ma już 3 latka.
    To jestem w stanie uwierzyć bo 5 miesiąc to ok 20 tydzień więc ruchy dziecka jeszcze mało odczuwalne.
    Wojcinka ale wierz mi w 7 czy 8 miesiącu ciąży nie można nie wiedzieć że się w niej jest. Przypomnij sobie o tej rozmowie jak będziesz w mniej więcej 29 tygodniu ciazy czy umknęło by to twojej uwadze? Zakładam się o dobre wino po porodzie i karmieniu że nie da się tego nie wiedzieć i nie czuć i nie widzieć bo brzuch ciążowy jest inny niż brzuch ludzi otyłych 😜
    A że edukacja seksualna i rozwój człowiek w szkole leży i kwiczy. Więcej czasu poświęca się na rozmnażanie stawonogów i innych pierwotniaków niż dojrzewaniu plciowemu człowieka. To jest dramat i z tym się zgodzę w całości. Plus często w domach nawet teraz w 21 wieku się o tym nie rozmawia wcale.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2021, 09:05

    Jagodzianka19 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 22 września 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja3791 wrote:
    https://bellybestfriend.pl/forum/i-trymestr/suwaczki-dla-ciezarowek,4784.html

    Musisz zrobić suwaczek na jakiejś stronie i skopiujesz link tam gdzie jest napisane, ja zrobiłam tydzień temu i byłam z siebie dumna 🤣

    Dzięki, kopiuję już każdy link ze strony i nie widzę suwaczka tylko link 🙈

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • Aga___ Autorytet
    Postów: 260 366

    Wysłany: 22 września 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Wojcinka i właśnie o takich sytuacjach mówię. Gdyby takie coś stało się gdzie komuś znajomemu, napewno łatwiej byłoby człowiekowi zrozumieć dlaczego wystąpiła taka a nie inna sytuacja, że ktoś dowiaduje się tak późno o ciąży. Wszystko zależy od punktu w życiu w jakim znajduje się człowiek. Jeżeli mówimy tu o oczywiście o normalnie funkcjonującej jednostce. Nie o patologii. To osobny temat. Dobrze, że w takie sytuacji jak u Twojej koleżanki wszystko skończyło się dobrze ❤️

    Patrycja ojjj jak Maluch będzie fikał i brykał to może też zdarzyć się sytuacja, że gin będzie miał problem 😄 ale ale! Życzę Ci jednak, żeby był spokojny i ładnie pokazał co nieco 🙂

    Lubisia kciuki za jutrzejszą wizytę ✊

    Ktoś ma jeszcze wizytę w tym tygodniu? Ja mam w poniedziałek i oczywiście już nie mogę się doczekać 🤭
    Ja jutro wizyta, tylko zawsze przed wizytą mam stresa czy wszystko jest ok. Jem dużo i o ile wieczorem ważę więcej jakieś 1,5 kg wi cej to rano, tych kg w większości nie ma. Nawet obserwuję czy brzuch mi rośnie u jedynie co to w pasie zwieksza mi się obwód, ale w brzuchu niekoniecznie. Jutro bez żadnych badań mam przyjść, choć ostatnio moje tsh było na poziomie 3.95. Myślałam, że chociaż to będę musiała zrobić , żeby sprawdzić czy faktycznie spada. Pozostaje mi czekać do jutra.

    f2wlp07w2yjt6cjl.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 22 września 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubisia wrote:
    Dzięki, kopiuję już każdy link ze strony i nie widzę suwaczka tylko link 🙈


    Musisz wybrać bb code, żeby działał na forum. Z img 🙂

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • menka2 Autorytet
    Postów: 428 595

    Wysłany: 22 września 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj wizytuje 🙉 ostatnio u swojego giną była uwaga .... 5 tygodni temu 🙈 w międzyczasie były prenatalne. Od dzisiaj mam w planach isc na L4 - tzn w firmie powiedziałam że będę kiec wiec mam nadzieje ze lekarz wystawi bez problemu ;) jednak caky etat i dwójką maluchów w domu, zajęcia dodatkowe dzieci plus ciaza to trochę za dużo


    4c3tvfxm6n339zea.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 22 września 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga___ wrote:
    Ja jutro wizyta, tylko zawsze przed wizytą mam stresa czy wszystko jest ok. Jem dużo i o ile wieczorem ważę więcej jakieś 1,5 kg wi cej to rano, tych kg w większości nie ma. Nawet obserwuję czy brzuch mi rośnie u jedynie co to w pasie zwieksza mi się obwód, ale w brzuchu niekoniecznie. Jutro bez żadnych badań mam przyjść, choć ostatnio moje tsh było na poziomie 3.95. Myślałam, że chociaż to będę musiała zrobić , żeby sprawdzić czy faktycznie spada. Pozostaje mi czekać do jutra.

    Też tak mam. Chociaż mi to się wydaje, że już mam spory brzuszek jak na ten tydzień. Z Młodą zaczął pojawiać się ok 20tc. A nie przytyłam jeszcze nic ponad to z jaką wagą zaczęłam - schudłam 2kg w czasie pobytu w szpitalu. Co do TSH to też mi właśnie podskoczyło. W pod koniec lipca spadło nie 1,9 a w poniedziałek badałam i wyszło 2,7. Pewnie gin podniesie mi dawkę.

    Co do stresu to chyba normalne.. ja dzień przed już mam stresa, a w dniu wizyty to nie mogę się doczekać swojej godziny. Człowiek niby wie, że nie powinien się denerwować, ale wiadomo, głową robi swoje.

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • mar.1 Przyjaciółka
    Postów: 90 89

    Wysłany: 22 września 2021, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam jutro wizytę. 3 tygodnie malucha nie widziałam. Mam do omówienia dokładnie wyniki pappy i krwi. W morfologii widzę, że żelazo znowu spadło, a cały czas biorę leki. Jeszcze kilka innych tematów muszę dopytać. Zobaczymy co powie, trochę się obawiam, ale mam nadzieję, że będzie dobrze 🙂

    06.04 ⏸️ 💕

    24.02.2022 17:50 53 cm 3020 g 👶T💙
  • Aga___ Autorytet
    Postów: 260 366

    Wysłany: 22 września 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Też tak mam. Chociaż mi to się wydaje, że już mam spory brzuszek jak na ten tydzień. Z Młodą zaczął pojawiać się ok 20tc. A nie przytyłam jeszcze nic ponad to z jaką wagą zaczęłam - schudłam 2kg w czasie pobytu w szpitalu. Co do TSH to też mi właśnie podskoczyło. W pod koniec lipca spadło nie 1,9 a w poniedziałek badałam i wyszło 2,7. Pewnie gin podniesie mi dawkę.

    Co do stresu to chyba normalne.. ja dzień przed już mam stresa, a w dniu wizyty to nie mogę się doczekać swojej godziny. Człowiek niby wie, że nie powinien się denerwować, ale wiadomo, głową robi swoje.
    Oj głowa robi swoje i serducho bije jak szalone. To moja pierwsza ciąża, więc tłumaczę sobie, że pewnie dlatego brzuch nie za duży. Tylko czy też tak macie, że bardziej dolna część jeść wypukla? Ja jeszcze nie mam takiej tzw.pileczki. Myślałam, że na tym etapie to już dolna część brzucha tworzy z górna właśnie całość, ale coś jeszcze nie...

    f2wlp07w2yjt6cjl.png
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 22 września 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja dołączam do jutrzejszych wizyt :) ostatnio w klinice byliśmy 30.08 i była to nasza ostatnia wizyta po programie IVF :) teraz pierwsza wizyta u lekarza, który będzie prowadził ciążę :)
    Zrobiłam morfologię i mocz- w morfologii wyszło obniżone żelazo 🤷🏻‍♀️
    Zobaczymy czego się jutro dowiemy :)

‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ