X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    My też wybieramy się do fizjo, ale termin mamy dopiero za miesiąc. Moim zdaniem Mała ma wzmożone napięcie mięśniowe w plecach bo od dawna trzyma główkę I na plecach lezyjak struna, ale karmić się z cycka nie możemy bo się wygina i płacze. W leżeniu na brzuszku łokcie jej nadal uciekają do tyłu a już nie powinny u dziś zwrócił mi też uwagę na to pediatra na szczepieniu. No zobaczymy... asymetrie też chyba ma bo cały czas w lewą stronę chciałaby patrzeć i w leżeniu na pleckach jest taka wygięta w boczek
    Z Twojego opisu wynika, że faktycznie może mieć asymetrię. U nas dodatkowo doszło zbytnie napięcie obręczy barkowej i nóg. Obręcz barkowa przez to że bardzo nam płakała na początku z powodu brzuszka, a nogi bo urodziła się długa i miała trochę za mało miejsca w brzuszku. Nadal czasami krzyżuje nogi, ale już dużo rzadziej niż wcześniej.
    Fizjo też powiedziała, że jak w ciąży brałam euthyrox to to może być powodem wzmożonego napięcia.

    zi13gov36gutrlme.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Z Twojego opisu wynika, że faktycznie może mieć asymetrię. U nas dodatkowo doszło zbytnie napięcie obręczy barkowej i nóg. Obręcz barkowa przez to że bardzo nam płakała na początku z powodu brzuszka, a nogi bo urodziła się długa i miała trochę za mało miejsca w brzuszku. Nadal czasami krzyżuje nogi, ale już dużo rzadziej niż wcześniej.
    Fizjo też powiedziała, że jak w ciąży brałam euthyrox to to może być powodem wzmożonego napięcia.

    Ale super że jesteście już zaopiekowani - to połowa sukcesu. Im szybciej zaczyna się ćwiczyć tym łatwiej maluszki dochodzą do siebie.
    U nas chyba jest to wzmożone napięcie i jestem zła strasznie bo jak zwracałam uwagę na to pediatrze miesiąc temu, to zbagatelizowała sprawę i popatrzyła na mnie jak na wariatkę...
    Czekam bardzo na wizytę u fizjo i zobaczymy co mi powie.

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się cały czas zastanawiam czy nie wybrać się profilaktycznie do fizjo🤔
    Mam teraz druga wizytę w poradni preluksacyjnej, to podpytam tego orto o ocenę.
    Na ostatniej wizycie nie widział nic niepokojącego.

    A jak u Was ze spaniem w ciagu dnia?
    U nas bywa różnie rano po nocy chwilę pobryka i potem max godzinę, - na spacerze też sypia max godzinę i potem w domu różnie czasami jeszcze raz godzinę i kilka minut przy cycu.
    Jak nie dośpi jest nie do życia🤦‍♀️

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Nie robiliśmy testów z krwi bo alergolog powiedziała, że jest za mała i ma za mało jeszcze przeciwciał, więc test wyjdzie negatywny.
    Testy na obecność IgE można zrobić, ale konkretnych to średnio jest sens.
    Alergolodzy zalecają po ukończeniu 6 m-ca.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka trochę mnie tu nie było :)

    Fajnie ze tu jeszcze piszecie, obiecuje poprawe i będę częściej zaglodac, przez pracę mam bardzo mało czasu a w właściwie w ogóle go nie mam 🥴

    Nie wiem od czego zacząć więc trochę chaotycznie nawiąże do tego co pisałyście

    Maya waży ok 5300 i ma ok 60cm. Wagi urodzeniowej jeszcze nie podwoiła ale już prawie. Ubranka nosimy 62 bo Mayą jest mega mega szczuplutka i ogólnie dużo rzeczy na niej wisi. Dzisiaj wyciągnęliśmy jaj wkładkę niemowlęca z fotelika samochodowego - z jakiegoś powodu mój mąż był z tego powodu strasznie dumny 😂

    Mayą idzie nam w rekordy i przesypia 8-10h w nocy bez przerwy. Wczoraj np jak usnęła o 21 to obudziła się dopiero o 7 rano. Jeśli chodzi o drzemki w ciągu dnia to Maya chodzi jak w zegarku i śpi równo po 30 min 😅 usypia nie jej na noc jest łatwe ale z drzemkami różnie bywa. Tak czy inaczej w ciągu dnia jednorazowo dłużej niż 30 min to raczej już nie śpi, sporadycznie dociągnie do 45min

    Co do karmienia to nadal tylko KPI, jestem po stabilizacji delikatnie zeszłam z sesji. Odciągam tetaz 6 zamiast 8 razy na dzień i o dziwo zwiększyły mi się przez to ilości. Mam codziennie nadwyżkę ok 300-400ml i kupujemy wolnostojacy zamrażalnik bo nie mam już gdzie trzymać mleczka 🥴

    Pytabko do tych z was które karmią butla - ile ml dziennie mniej więcej wasze pociechy zjadała? Jak duże porcje jednorazowo dajcie?

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Ja się cały czas zastanawiam czy nie wybrać się profilaktycznie do fizjo🤔
    Mam teraz druga wizytę w poradni preluksacyjnej, to podpytam tego orto o ocenę.
    Na ostatniej wizycie nie widział nic niepokojącego.

    A jak u Was ze spaniem w ciagu dnia?
    U nas bywa różnie rano po nocy chwilę pobryka i potem max godzinę, - na spacerze też sypia max godzinę i potem w domu różnie czasami jeszcze raz godzinę i kilka minut przy cycu.
    Jak nie dośpi jest nie do życia🤦‍♀️

    Emilka ma 3-4 drzemki po 30-45 min. W tym wliczyłam drzemkę na spacerze. Sporadycznie 1,5 godz lub dłużej. Raz spała 3,5 godz to się tak zestresowałam, że coś jest nie tak, że co chwilę chodziłam i sprawdzałam czy oddycha.

    Wojcinka my jesteśmy w trybie mieszanym. Czasami po kp podaje 70-100 ml mm. A jak samo mm to najczęściej zjada 130 ml. Zazwyczaj mm dokarmiam 2-3 razy na dobę, z czego porcja tylko mm raz na dobę. Wszystkich karmień w ciągu dna mamy około 6-7, w nocy tylko kp 1- 2 razy.

    Mnie przy kp męczy to że one długo trwają. Średnio 30-40 min jedno karmienie. U mnie laktacja się średnio rozkręciła. Był moment że prawie nie podawałam mm, ale dziecię rośnie i potrzeby też rosną, a moje piersi nie nadążały. Poza tym córka jest cycoholikiem i w sumie to mogłaby być przy piersi cały czas, bo często mi przysypia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2022, 23:20

    zi13gov36gutrlme.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas teraz 1 karmienie max 10 minut, chyba że chce pobyć ze mną i pociamkać po prostu.
    W nocy potrafi obciągnąć cycka w trymiga i idzie dalej spać.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza odkad przesypia noce to nie śpi w dzień. Jest aktywnym dzieckiem i jak jej się zdarzy drzemka 15 minut to jest dobrze 😅

    Co do jedzenia to jest tylko na MM. Rano je po nocy 150ml, w trakcie dnia 100-130ml, a przed snem potrafi zjeść 30ml i spac do rana 🤷‍♀️

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
‹‹ 175 176 177 178 179
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ