X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Z racji tego, ze ja jestem anty Fb, to niestety nie mogę dołączyć🙁
    Podzielcie się proszę tutaj, jak rosną Wasze pociechy.
    Mój na 4 dni przed ukończeniem 3 m-ca osiągnął 64 cm i podwoił wagę urodzeniową ( ta z wyjścia ze szpitala ) - 6 875g.
    Tylko kp.

    No pięknie! Duży chłopczyk ❤️
    Moja Zuzia nadal chodzi w 50/56 - zależy z jakiej firmy, chociaz waży już 5kg. 😊
    Rozwija się z wiekiem korygowanym, więc tylko czytam resztę dziewczyn i chwilowo upajam się myślami, jak będzie u nas fajnie, kiedy Zuzia też osiągnie dana umiejętność. 😊
    Aktualnie jest straszna gaduła, która rozpoznaje mamę, tatę, babcie, wujka i się do nich uśmiecha. Przesypia całe noce (choć chyba wdarł nam się mini skok rozwojowy i od kilku dni budzi się koło 4:30, ale to też nie tragedia) - karmimy się MM.

    Hekate, a może jakiś profil noname, azeby być z nami? 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa, jak na wcześniaka - bardzo ładnie 👏
    Zazdroszczę przespanych nocy, u nas to śpiew przyszłości...
    Co do konta noname, to podziękuję, bo tam też trzeba się zarejestrować, tylko się potem ukrywa widoczne dane...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 10:52

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Księgowa, jak na wcześniaka - bardzo ładnie 👏
    Zazdroszczę przespanych nocy, u nas to śpiew przyszłości...
    Co do konta noname, to podziękuję, bo tam też trzeba się zarejestrować, tylko się potem ukrywa widoczne dane...

    Ojj, zobaczysz, przyjdzie ten dzień, w którym obudzisz się sama w środku nocy z przerażeniem, że Twoje dziecko nadal śpi. 😊 A potem będziesz z tego korzystać ile wlezie.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Z racji tego, ze ja jestem anty Fb, to niestety nie mogę dołączyć🙁
    Podzielcie się proszę tutaj, jak rosną Wasze pociechy.
    Mój na 4 dni przed ukończeniem 3 m-ca osiągnął 64 cm i podwoił wagę urodzeniową ( ta z wyjścia ze szpitala ) - 6 875g.
    Tylko kp.

    Emilka w 12 tygodniu waży 5390 g. W 8 tygodniu na bilansie mierzyła 63 cm. Już od dłuższego czasu ubieramy rozmiar 68. Jej waga cały czas mnie stresuje bo urodziła się z 3580g, więc spadła nam bardzo w percentylach. Karmimy się mieszanie i staram się, żeby waga regularnie wzrastała.
    Poza tym mamy alergię na bmk i chyba na jaja. Podejrzenie AZS. Pielęgnacja jej skóry zajmuje mi sporo czasu bo cały czas ma gdzieś odparzenia.
    Z drzemkami w dzień jest lepiej niż po porodzie. W nocy to w sumie od początku ładnie spała. Ostatnio wystarczy kąpiel, pierś i pada. Budzi się około 1 i 5, potem trochę się pobawi, zje i jeszcze przyśnie do 8 😉

    zi13gov36gutrlme.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Ojj, zobaczysz, przyjdzie ten dzień, w którym obudzisz się sama w środku nocy z przerażeniem, że Twoje dziecko nadal śpi. 😊 A potem będziesz z tego korzystać ile wlezie.
    Ja takie przerażenie mam jak Emilka śpi w dzień ponad 1,5 godz. To zastanawiam się czy oddycha i co chwilę zaglądam do pokoju. Standardowa drzemka to 30-40 min

    zi13gov36gutrlme.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Ja takie przerażenie mam jak Emilka śpi w dzień ponad 1,5 godz. To zastanawiam się czy oddycha i co chwilę zaglądam do pokoju. Standardowa drzemka to 30-40 min
    Dzieci z AZS tak mają, skóra swędzi i spanie w ciepłym domu nie jest przyjemnością.
    Przerabiałam z poprzednim synem.
    Dobrze i długo sypiał mi jedynie na spacerach.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Dzieci z AZS tak mają, skóra swędzi i spanie w ciepłym domu nie jest przyjemnością.
    Przerabiałam z poprzednim synem.
    Dobrze i długo sypiał mi jedynie na spacerach.
    Niby nie widziałam żeby jakoś dziwnie się ruszała, tak jakby ją swędzialo, ale może być tak jak mówisz. Ogólnie nie lubi przebierania czy kremowania, kąpiele tak średnio. Najgorsze że próbujemy różne maści od alergologa ale tylko maść ze sterydem działa. Ale nie mogę smarować nią ciągle...
    A co pomogło Twojemu synowi?

    zi13gov36gutrlme.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w piątek będzie już 3 miesiące razem ❤ powoli czuję, że zaczynam wychodzić na prostą 😁 Oliwcia waży już około 6.2 kg więc sporo (jest na 90 centylu i z wagą i że wzrostem), a karmimy się nadal mieszanie. Nie będę już walczyć z tym karmieniem tylko czekam na rozszerzanie diety i będę schodziła z butelkowych posiłków na rzecz tych stałych.

    Czy wasze Maluszki też tak strasznie się ślinią? U nas masakra, sliniaczek by się przydał.

    A tak poza tym generalnie jest dobrze- Malutka budzi się w nocy tylko raz, a potem już nad ranem. A i w dzień potrafi machnąć sobie drzemkę w łóżeczku 2,5 godzinki 😊

    A jak u Ciebie Hekate? Jak Starszy syn w roli brata?

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Niby nie widziałam żeby jakoś dziwnie się ruszała, tak jakby ją swędzialo, ale może być tak jak mówisz. Ogólnie nie lubi przebierania czy kremowania, kąpiele tak średnio. Najgorsze że próbujemy różne maści od alergologa ale tylko maść ze sterydem działa. Ale nie mogę smarować nią ciągle...
    A co pomogło Twojemu synowi?
    Wielu dermokosmetykow używaliśmy przez te 16 lat.
    Czas spłyca doznania.
    Na początek spróbuj kąpieli w krochmalu - prosty sposób naszych babć - łagodzi świąd i pomaga skórze.
    Z kupowanych polecam - Bioderme Atoderm cała serie.
    Nie przegrzewaj, bo to gwóźdź do trumny.
    Jak najmniej sterydów, a jeśli już sa konieczne to cienka warstwa i max 7 dni.
    Smaruj jak najczęściej - w roli natłuszczacza sprawdzi się mac cholesterolowa z witaminami - recepta od pediatry - w przypadku AZS na ryczałt.
    Mój miał do tego alergie wszelakie, wiec było ciężko.

    Bąblinka, mój tez zaczyna się ostro ślinić - 4 wzgórki na dziąsełkach czekają na ząbki.
    U nas zbawieniem jest gryzak z Mombelli - grzyb - ciamka go z takim zaangażowaniem, jakby od tego życie zależało 😂

    A jak u Was z przewracaniem na boki? Mój już ostro szaleje, a jak się zapomni to i na brzuch fiknie samodzielnie, wiec muszę już bardzo uważać.

    Bąblinka lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    U nas w piątek będzie już 3 miesiące razem ❤ powoli czuję, że zaczynam wychodzić na prostą 😁 Oliwcia waży już około 6.2 kg więc sporo (jest na 90 centylu i z wagą i że wzrostem), a karmimy się nadal mieszanie. Nie będę już walczyć z tym karmieniem tylko czekam na rozszerzanie diety i będę schodziła z butelkowych posiłków na rzecz tych stałych.

    Czy wasze Maluszki też tak strasznie się ślinią? U nas masakra, sliniaczek by się przydał.

    A tak poza tym generalnie jest dobrze- Malutka budzi się w nocy tylko raz, a potem już nad ranem. A i w dzień potrafi machnąć sobie drzemkę w łóżeczku 2,5 godzinki 😊

    A jak u Ciebie Hekate? Jak Starszy syn w roli brata?

    Skąd masz informację o centylach? To info od lekarza czy jakieś inne źródło. My mamy 61 cm i wagę 6400. Mały ma teraz 3 miesiące i jeden tydzień a urodził się z wagą 3100. Ale ja mam jakiś program który pokazuje mi że to jakiś 45 centyl. A patrząc po wadze twojej Oliwki to zupełnie inny centyl. Możliwe że są takie różnie?

    U nas też ślini się strasznie, a jak przekręce na brzuch to już powódź 😂.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W książeczce sa siatki centylowe jakby co.
    Z tymi programami bywa różnie.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia się slini jak szalona odkad skończyła 2 miesiąc 😂 slinianki działają jej doskonale 🙈

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Wielu dermokosmetykow używaliśmy przez te 16 lat.
    Czas spłyca doznania.
    Na początek spróbuj kąpieli w krochmalu - prosty sposób naszych babć - łagodzi świąd i pomaga skórze.
    Z kupowanych polecam - Bioderme Atoderm cała serie.
    Nie przegrzewaj, bo to gwóźdź do trumny.
    Jak najmniej sterydów, a jeśli już sa konieczne to cienka warstwa i max 7 dni.
    Smaruj jak najczęściej - w roli natłuszczacza sprawdzi się mac cholesterolowa z witaminami - recepta od pediatry - w przypadku AZS na ryczałt.
    Mój miał do tego alergie wszelakie, wiec było ciężko.

    Bąblinka, mój tez zaczyna się ostro ślinić - 4 wzgórki na dziąsełkach czekają na ząbki.
    U nas zbawieniem jest gryzak z Mombelli - grzyb - ciamka go z takim zaangażowaniem, jakby od tego życie zależało 😂

    A jak u Was z przewracaniem na boki? Mój już ostro szaleje, a jak się zapomni to i na brzuch fiknie samodzielnie, wiec muszę już bardzo uważać.
    Obecnie jesteśmy pod opieką pani alergolog.
    Próbowaliśmy biidermie, ale nie pomagała. Mamy maść z apteki z cynkiem, cerkapil, dexeryl i aderme dermalibour cica na odparzenia. Przerobiłam już kąpiele w krochmalu i siemieniu lnianym. Ogólnie to jestem wykończona pielęgnacją jej skóry. Oczywiście ma też alergię więc jestem na diecie eliminacyjnej plus mm nutramigen. Walczyłam o laktację żeby jej pomóc przy tych problemach skórnych.

    zi13gov36gutrlme.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka się ślini ale bez powodzi na razie. Potrafi się przypadkowo obrócić na bok, ale na razie pracujemy nad leżeniem na brzuszku w podporze. Ogólnie późno zaczęła leżeć na brzuszku bo ma asymetrię i bardzo płakała. Teraz jeździmy do fizjoterapeuty i jest lepiej 😊

    zi13gov36gutrlme.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Obecnie jesteśmy pod opieką pani alergolog.
    Próbowaliśmy biidermie, ale nie pomagała. Mamy maść z apteki z cynkiem, cerkapil, dexeryl i aderme dermalibour cica na odparzenia. Przerobiłam już kąpiele w krochmalu i siemieniu lnianym. Ogólnie to jestem wykończona pielęgnacją jej skóry. Oczywiście ma też alergię więc jestem na diecie eliminacyjnej plus mm nutramigen. Walczyłam o laktację żeby jej pomóc przy tych problemach skórnych.
    Mój po skończeniu 3 m- ca dostał wtedy Zyrtec.
    Zapytaj o antyhistaminy nowszej generacji.
    Robiłaś testy z krwi ?
    Nutramigen strasznie ulewał - przyjął Bebilon Pepti

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Makija Znajoma
    Postów: 26 72

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Marcel to już wielki chłop wchodzi w ubranka 62/68 😅 chociaż już bardziej 68 waży ponad 6kg! Co jakiś czas brat mu sprzeda jakiś katar 😅
    Marcel to oaza spokoju pod warunkiem, że jestem blisko… noce są całkiem niezle. Ja niestety od 3 lat nie przespałam całej nocy bo Alek budzi się jeszcze przynajmniej raz w nocy. Marcel jak zaśnie koło 22 to budzi się koło 4.30 na jedzenie i śpi do 7 póżniej już tylko drzemie do 9. Tak to u nas całkiem dobrze. Myślałam, że z dwójką dzieci będzie gorzej. Jest na tyle dobrze, że zaczynam myśleć o trzecim dziecku. 😂

    Maggy_88 lubi tę wiadomość

    👩🏼32 lat

    👦🏼07/19
    🧒🏼03/22
    preg.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Wielu dermokosmetykow używaliśmy przez te 16 lat.
    Czas spłyca doznania.
    Na początek spróbuj kąpieli w krochmalu - prosty sposób naszych babć - łagodzi świąd i pomaga skórze.
    Z kupowanych polecam - Bioderme Atoderm cała serie.
    Nie przegrzewaj, bo to gwóźdź do trumny.
    Jak najmniej sterydów, a jeśli już sa konieczne to cienka warstwa i max 7 dni.
    Smaruj jak najczęściej - w roli natłuszczacza sprawdzi się mac cholesterolowa z witaminami - recepta od pediatry - w przypadku AZS na ryczałt.
    Mój miał do tego alergie wszelakie, wiec było ciężko.

    Bąblinka, mój tez zaczyna się ostro ślinić - 4 wzgórki na dziąsełkach czekają na ząbki.
    U nas zbawieniem jest gryzak z Mombelli - grzyb - ciamka go z takim zaangażowaniem, jakby od tego życie zależało 😂

    A jak u Was z przewracaniem na boki? Mój już ostro szaleje, a jak się zapomni to i na brzuch fiknie samodzielnie, wiec muszę już bardzo uważać.

    U nas przewracanie na boczek wjechało dzisiaj- naraziw tylko na jeden, więc wszystko przed nami 😊 a co do gryzaczków to mamy taki w kształcie słonika z bardO elastycznej gumy i powoli zaczyna być na topie - trafianie do buzi to narazie nowość i to jeszcze niezbyt dopracowana
    Ale super że u Was już taka mobilność - uważać trzeba, ale za to już pewniej dłużej sam się zabawi 😉

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f_a_l_k wrote:
    Skąd masz informację o centylach? To info od lekarza czy jakieś inne źródło. My mamy 61 cm i wagę 6400. Mały ma teraz 3 miesiące i jeden tydzień a urodził się z wagą 3100. Ale ja mam jakiś program który pokazuje mi że to jakiś 45 centyl. A patrząc po wadze twojej Oliwki to zupełnie inny centyl. Możliwe że są takie różnie?

    U nas też ślini się strasznie, a jak przekręce na brzuch to już powódź 😂.


    No ja właśnie te centyle mam z aplikacji Moje Dziecko i chyba muszę to zweryfikować, bo się wpędza w jakieś schizy 😁

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Emilka się ślini ale bez powodzi na razie. Potrafi się przypadkowo obrócić na bok, ale na razie pracujemy nad leżeniem na brzuszku w podporze. Ogólnie późno zaczęła leżeć na brzuszku bo ma asymetrię i bardzo płakała. Teraz jeździmy do fizjoterapeuty i jest lepiej 😊

    My też wybieramy się do fizjo, ale termin mamy dopiero za miesiąc. Moim zdaniem Mała ma wzmożone napięcie mięśniowe w plecach bo od dawna trzyma główkę I na plecach lezyjak struna, ale karmić się z cycka nie możemy bo się wygina i płacze. W leżeniu na brzuszku łokcie jej nadal uciekają do tyłu a już nie powinny u dziś zwrócił mi też uwagę na to pediatra na szczepieniu. No zobaczymy... asymetrie też chyba ma bo cały czas w lewą stronę chciałaby patrzeć i w leżeniu na pleckach jest taka wygięta w boczek

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Mój po skończeniu 3 m- ca dostał wtedy Zyrtec.
    Zapytaj o antyhistaminy nowszej generacji.
    Robiłaś testy z krwi ?
    Nutramigen strasznie ulewał - przyjął Bebilon Pepti
    Nie robiliśmy testów z krwi bo alergolog powiedziała, że jest za mała i ma za mało jeszcze przeciwciał, więc test wyjdzie negatywny.

    zi13gov36gutrlme.png
‹‹ 175 176 177 178 179
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ