X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Ja niby nie mam problemu z laktacja ( no chyba, że z nadmiarem mleka), ale od dwóch dni mamy chyba kolki i nie mogę sobie poradzić. Mały jest bardzo niespokojny, mało sypia, pręży się, ma problem z gazami i ze zrobieniem kupy.
    Macie jakiś skuteczny sposób, bo w necie tylko przeczekać ze spokojem radzą.
    Dziś nawet smoczka próbowałam...
    U ans dokaldnie to samo zaczęło się wczoraj. Kolki to raczej nie są z tego co już zdążyłam wszędzie wczytywać tylko taki etap gdzie dzieci mają problem ze skoordynowaniem pracy jelitek z poluznieniem zwieraczy kiedy idzie kupka / gazy...

    W każdym razie u nas od wczoraj jest hardcore, ja już dzisiaj wieczorem psychicznie wysiadłam i siedzę i ryczę co chwilę.

    Na domiar złego mąż za 3h leci do Polski na 48h więc zostaje z nieszczęśliwa Mayą sama 🥲 jestem załamana ale może wydarzy się cud i nie będzie tak źle 🙌

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Majetta, gratulacje!
    Bąblinka, daje kropelki - probiotyki - od dwóch dni.
    Dzisiaj zupełnie inne dziecko- anioł🙂
    Myślisz że to te kropelki pomogły? Kurcze może jutro coś w aptece tu dostanę dla Mai też...

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka wrote:
    Myślisz że to te kropelki pomogły? Kurcze może jutro coś w aptece tu dostanę dla Mai też...
    Nie wiem, czy to kropelki, czy to po prostu taki etap - raz jest lepiej, a raz gorzej...
    Jutro i u Ciebie będzie lepiej 🤗
    Niewyspana Matka, to dramat dla dziecka, a nieszczęśliwe i cierpiące dziecko, to udręka dla matki...
    Już niedługo nasze dzieci będą wyrastać z tych bolączek🙂

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki probiotyk podajesz?

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Nie wiem, czy to kropelki, czy to po prostu taki etap - raz jest lepiej, a raz gorzej...
    Jutro i u Ciebie będzie lepiej 🤗
    Niewyspana Matka, to dramat dla dziecka, a nieszczęśliwe i cierpiące dziecko, to udręka dla matki...
    Już niedługo nasze dzieci będą wyrastać z tych bolączek🙂
    "już niedługo" 🙈😅 cóż za optymistyczne nastawienie 😁

    Jakoś to niedługo wydaje mi się bardzo bardzo odległą przyszłością 🥲

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    A jaki probiotyk podajesz?
    Diflos w kropelkach

    Kobobo lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka wrote:
    "już niedługo" 🙈😅 cóż za optymistyczne nastawienie 😁

    Jakoś to niedługo wydaje mi się bardzo bardzo odległą przyszłością 🥲
    Wojcinka, te złe momenty to nic w porównaniu do wieczności, a maleństewka szybko urosną- ani się obejrzymy - mówię z perspektywy posiadania nastolatka.
    Trzeba się cieszyć każdą chwilą, czas płynie nieubłaganie.
    Wiem, że zmęczenie determinuje teraz Twoje myśli, ale pomyśl, że ta przyszłość nie jest wcale taka odległa i od Ciebie zależy jak zapamiętasz obecne chwile.
    Damy radę🤗

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, zapraszam was po personalizowane metryczki dla dzieci i plakaty rodzinne ❤️
    Sketchwithlove.pl

    ❤️

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Wojcinka, te złe momenty to nic w porównaniu do wieczności, a maleństewka szybko urosną- ani się obejrzymy - mówię z perspektywy posiadania nastolatka.
    Trzeba się cieszyć każdą chwilą, czas płynie nieubłaganie.
    Wiem, że zmęczenie determinuje teraz Twoje myśli, ale pomyśl, że ta przyszłość nie jest wcale taka odległa i od Ciebie zależy jak zapamiętasz obecne chwile.
    Damy radę🤗
    Mam kilka gorszych dni niestety. Maya 3 dzień ma problemy z wypróżnieniem - jest już 20:30 a ona od wczoraj jeszcse 💩 nie zrobiła i widać że ją to męczy... Do tego mąż dzisiaj poleciał do polski na 2 dni więc jestesny same i nie ukrywam że w obecnej sytuacji to trochę za dużo jak na moją psychikę. No ale byle do jutra do nocy kiedy wróci mąż. Razem raźniej

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dzisiaj?
    Była 💩?
    U nas nocka też średnia...

    A tak swoją droga, która z Was ma już pierwsza wizytę pediatryczną za sobą ?
    Caro, chyba Ty 🤔
    Co daj/mówią poza skierowaniem na USG bioderek i omówieniem najbliższych szczepień ?

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Jak tam dzisiaj?
    Była 💩?
    U nas nocka też średnia...

    A tak swoją droga, która z Was ma już pierwsza wizytę pediatryczną za sobą ?
    Caro, chyba Ty 🤔
    Co daj/mówią poza skierowaniem na USG bioderek i omówieniem najbliższych szczepień ?

    Ja skierowanie na biodeeka dostałam ze szpitala. Na wizycie patronażowej pediatra oglądała Małego, patrzyła czy jajeczka są ok 😄, zważyła, pytała czy coś się dzieje, czy karmię piersią itp, taki krótki wywiad, zważyła go i umówiła Nas na szczepienie. Już jesteśmy nawet po 😄 Teraz czeka nas pod koniec miesiąca druga dawka rota.

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    No właśnie z tym lakratorem u mnie nie za bardzo, bo jak tylko odstawiam Małą od piersi, to kradnie mnie mój Starszak... Niestety mocno odczuwa brak naszego wspólnego czasu, więc jest jak jest.

    Caro masz rację, jak ma się więcej luzu i mniej stresu to jest łatwiej i jakoś lepiej to wychodzi, mam taką herbatkę na laktację z melisą i anyżem- może ona przyniesie mi więcej spokoju 😊 chyba jakoś za bardzo zafiksowalam się na tym karmieniu piersią, ale chciałam żeby tym razem się udało. Muszę popracować nad sobą i troszkę się przestawić 😊

    Caro, a jak tam Synuś? Jak się u Was układa po 1,5 miesiąca?

    Jestem czasem mega zmęczona, ale szczęśliwa ❤️ Tak na maksa szczęśliwa ❤️ Mimo, że bardziej widać worki pod oczami niż szczęście wypisane na buzi 😄 Mały na ostatniej wizycie ważył już 4380g, jest coraz bardziej kontaktowy, uśmiecha się. Jest cudowny, chociaż dostał ksywkę Gniewomir, bo z drugiej strony jest mega absorbujący. I najchętniej na rękach 🤦‍♀️ Moich 😄 Musiałam przejść na dietę, bo zaczyna się jazda z alergią. A Tosia jest dzielną starszą siostrą 🥰

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka masz rację z tymi jelitkami. Tak naprawdę dziecko potrzebuje czasu aż to wszystko tam dojrzeje do końca. U Nas pomaga probiotyk, daje co drugi dzień 5 kropli - Vivomixx plus Bobotic Forte (symetykon) do każdego/co drugie karmienie. Podaje też Delicol nim moja dieta zacznie działać - alergen usuwa się z organizmu około 2 tygodnie. I wierzę Ci, że czasami pozostaje usiąść i płakać. I Mnie Małża nie było przez 3 tygodnie, a Mały potrafił wieczorami płakać mi od 17-21, od 19-23. I nie, to nie były kolki. Nazywałam to bólem istnienia 😄 W ogóle dobrze, że mam chustę bo bym miała ręce do kolan.

    Pisząc tego posta, mój Ancymon właśnie smacznie śpi w chuście 😄

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, właśnie miałam zapytać jaka chustę polecacie.
    Caro, jesteś zadowolona ze swojej?
    I co doszczepialaś poza zalecanymi?

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 9 kwietnia 2022, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    O, właśnie miałam zapytać jaka chustę polecacie.
    Caro, jesteś zadowolona ze swojej?
    I co doszczepialaś poza zalecanymi?

    Na początek, gdy będziesz się uczyć najlepiej kupić chustę tkaną splotem skośno krzyżowym, bawełna. Będzie mięciutka i łatwo będzie się motać. Doradca napewno też pomoże wybrać. Ja mialam kilka, ale moja najukochańszą jest Lenny Lamb, już inny splot, bo żakardowy, wzór Trinity Kosmos ❤️

    Ogólnie Kacprowi przysługiwały refundowane 5w1 (Tosia szczepiłam 6w1). Wg pediatry 37+2 podciąga się pod wcześniaka, ja tam się nie kłóciłam 😄 Do tego dokupiłam płatne 13walentne pneumokoki (w kalendarzu darmowe są 10walentne i wówczas nimi szczepiłam Małą). Mieliśmy na nie zniżkę 50%. Do tego dostał rota, też z kalendarza. Dodatkowo będę szczepiła go na meningokoki i ospę.

    Jak w ogóle u Was leci źyćko? 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2022, 06:54

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 10 kwietnia 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To motanie trochę mnie przeraża.
    Myślę nad nosidłem https://bezpiecznybrzdac.pl/ranking-najlepszych-nosidelek-dla-dzieci/
    Co do szczepień - starszego szczepiłam lata temu na pneumokoki i meningokoki ( płatnie) i teraz tez zamierzam, a na Rota... myślę...
    Młody ma w drugiej części dnia wzdęcia i gazy - muszę się chyba posiłkować jakimiś kroplami 🤔

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam jak tam u Was i Waszych maluszków słychać? :)

    U nas powoli coraz lepiej, Maya skończyła miesiąc, KP idzie nam co raz lepiej, laktacja rozkrecona. obecnie malutka nie daje się odkładać do spania i śpi na nas ale jakoś specjalnie nam to nie przeszkadza bo pół nocy śpi na mężu a pół na mnie więc dajemy radę ;) dzisiaj przespała rekordowo 4:45 za jednym razem a później 4h wirc moge powiedzieć że się nawet wyspaliśmy 😅

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nadal walczymy z karmieniem...ale narzekać nie mogę, bo Oliwka jest naprawdę spokojnym dzieckiem. W nocy potrafi przespać 5-6 godzin, w dzień też lubi pospać, chociaż z każdym tygodniem jest coraz bardziej aktywna. Ja męczę się z baby-bluesem, ale staram się powtarzać sobie że to minie i trzeba przeczekać...
    Przed nami ostatnia wizyta patronażowa położnej- jestem ciekawa ile Mała waży 😊
    Pozdrawiamy 😊

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    U nas nadal walczymy z karmieniem...ale narzekać nie mogę, bo Oliwka jest naprawdę spokojnym dzieckiem. W nocy potrafi przespać 5-6 godzin, w dzień też lubi pospać, chociaż z każdym tygodniem jest coraz bardziej aktywna. Ja męczę się z baby-bluesem, ale staram się powtarzać sobie że to minie i trzeba przeczekać...
    Przed nami ostatnia wizyta patronażowa położnej- jestem ciekawa ile Mała waży 😊
    Pozdrawiamy 😊
    Zazdroszczę długich przerw w nocy.
    U mnie ostatnio słabo - młody wybudza się często i w dzień i w nocy - śpi bardzo czujnie.
    Nie wiem, czy ma skok rozwojowy, czy to coś innego, ale wisi non stop na cycku - obstawiłam go dodatkowo kropkami ( Delicol i espumisan), miewa fajne i naprawdę słabe dni.
    Czekam na lepszy czas i zaciskam zęby- jego uśmiech wynagradza wszystko😍

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki 🥰
    Jeśli o kolki, prace jelit chodzi to ja z ręką na sercu polecam probiotyk Vivomixx - nasza Zuzia dzięki niemu nie ma kolek. 😊 Nie są najtańsze, ale działają.

    Co do szczepień to szczepiłam tymi, które przysługiwały Zuzi - 6w1 czy jakoś tak.

    My właśnie jedziemy do okulisty 🙈 ostatnio już mam dość wizyt u lekarzy. Wiem, że wczesniak musi być pod kontrolą, ale ciągle cos.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
‹‹ 174 175 176 177 178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ