X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 26 marca 2022, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja3791 wrote:
    Ja ostatnio byłam u gin w 38+0 i szyjka się skróciła i jest miękka, ale nadal wysoko i bez rozwarcia 😔😔
    A jak bardzo się sktocila?
    U mnie też niby skrócona, do 1,5 cm (nie wiem czy to duzo 🙈) , miękka ale zamknięta.

    PaulinaP lubi tę wiadomość

  • Patrycja3791 Autorytet
    Postów: 536 249

    Wysłany: 27 marca 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    A co to znaczy że macie z góry skierowanie na indukcję? Jest taka praktyka? Jakie miasta jeśli można wiedzieć? U mnie w pierwszej ciąży było tak, że nie urodziłam w terminie, stawiałam się co dwa dni w szpitalu na ktg, usg i badanie i ponieważ przepływy były w normie, maluszek też to tak sobie czekaliśmy. I dopiero jak minęło kolejnych 10 dni to zdecydowano o indukcji tak żeby się przed upływem dwóch tygodni wyrobić.
    Rozumiem że ta indukcja to oksytocyna?
    Moja gin pracuje w szpitalu w którym będę rodzić. Jeśli nie urodzę sama do 3.04 to 4.04 mam jechać do szpitala już ze skierowaniem to będzie 41+0 na indukcję. Nie mam pojęcia co będą robić. Jestem z Poznania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2022, 12:33

    Kobobo lubi tę wiadomość

    06.04.22r. 👶 Syn 💙

    2023r. 4x ciąża biochemiczna

    15.04.24 ⏸
    17.04.24 🩸48,3
    19.04.24 🩸159,5
    21.04.24 🩸430,8
    23.04.24 🩸1135,0
    25.04.24 ⭕ pęcherzyk ciążowy na USG🥰

    preg.png
  • Patrycja3791 Autorytet
    Postów: 536 249

    Wysłany: 27 marca 2022, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    A jak bardzo się sktocila?
    U mnie też niby skrócona, do 1,5 cm (nie wiem czy to duzo 🙈) , miękka ale zamknięta.
    A ja nie wiem ile ma moja szyjka, bo mi nie powiedziała lekarka 😔

    Kobobo lubi tę wiadomość

    06.04.22r. 👶 Syn 💙

    2023r. 4x ciąża biochemiczna

    15.04.24 ⏸
    17.04.24 🩸48,3
    19.04.24 🩸159,5
    21.04.24 🩸430,8
    23.04.24 🩸1135,0
    25.04.24 ⭕ pęcherzyk ciążowy na USG🥰

    preg.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 28 marca 2022, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez indukcja planowana na 41+0, to najwcześniej kiedy można działać przy zdrowej ciąży: najpewniej cewnik Foleya i oxytocyna. Do tego czasu mam ktg dwa razy i usg u swojego lekarza, aby być na bieżąco (wszystko prywatnie).
    Jestem z okolic Poznania i tam będę rodzic :)

    Patrycja, Ty w jakim szpitalu ?

  • Patrycja3791 Autorytet
    Postów: 536 249

    Wysłany: 28 marca 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja dziś mam termin porodu i byłam na wizycie u gin. Niestety od ostatnich dwóch tygodni nic się nie zmieniło 😭😭 Chyba muszę pogodzić się z tym, że pojadę na indukcje😔😔

    lindalia - będę rodzić na Polnej, a Ty?

    06.04.22r. 👶 Syn 💙

    2023r. 4x ciąża biochemiczna

    15.04.24 ⏸
    17.04.24 🩸48,3
    19.04.24 🩸159,5
    21.04.24 🩸430,8
    23.04.24 🩸1135,0
    25.04.24 ⭕ pęcherzyk ciążowy na USG🥰

    preg.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 marca 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja3791 wrote:
    Hej. Ja dziś mam termin porodu i byłam na wizycie u gin. Niestety od ostatnich dwóch tygodni nic się nie zmieniło 😭😭 Chyba muszę pogodzić się z tym, że pojadę na indukcje😔😔

    lindalia - będę rodzić na Polnej, a Ty?
    Ja też na Polnej. U mnie też nic sie nie zanosi, więc pewnie będziemy w tym samym terminie w szpitalu.

    Patrycja3791 lubi tę wiadomość

  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 30 marca 2022, 03:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😊 My jesteśmy już rozpakowane. Poród 22.03 w 41+0. Zaczęło się od odejścia wód, w szpitalu dostałam oksytocynę bo nie było postępu przed kilka godzin. Emilka urodziła się z wagą 3580g i dł 57 cm. Dostała 10 pkt.
    Przez ten pierwszy tydzień było nam ciężko przez problemy z karmieniem, ale po konsultacji z doradczynią laktacyjna wychodzimy na prostą 😊

    Patrycja3791, Kobobo, Bąblinka lubią tę wiadomość

    zi13gov36gutrlme.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 30 marca 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Hej 😊 My jesteśmy już rozpakowane. Poród 22.03 w 41+0. Zaczęło się od odejścia wód, w szpitalu dostałam oksytocynę bo nie było postępu przed kilka godzin. Emilka urodziła się z wagą 3580g i dł 57 cm. Dostała 10 pkt.
    Przez ten pierwszy tydzień było nam ciężko przez problemy z karmieniem, ale po konsultacji z doradczynią laktacyjna wychodzimy na prostą 😊
    Gratulacje Maggy!!! 💗💗

    Karmienie i laktacja to dla mnie jakiś koszmar, my nadal walczymy ale bez MM nie dalibyśmy rady.
    Jednak powoli do przodu małymi krokami jest coraz lepiej i mam nadzieję że u Ciebie też się ładnie wszytako rozkręci 😘

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 30 marca 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka wrote:
    Gratulacje Maggy!!! 💗💗

    Karmienie i laktacja to dla mnie jakiś koszmar, my nadal walczymy ale bez MM nie dalibyśmy rady.
    Jednak powoli do przodu małymi krokami jest coraz lepiej i mam nadzieję że u Ciebie też się ładnie wszytako rozkręci 😘
    Też widzę że z dnia na dzień jest coraz lepiej, bo jest spokojniejsza, więcej śpi 😊 Mi też się udaje więcej ściągać laktatorem.
    Jutro mamy kontrolę ważenia i wizytę położnej.

    zi13gov36gutrlme.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy gratuluję z całego serducha ❤❤❤ niech Emilka rośnie zdrowo 😍😍😍😍

    A tymczasem ja melduje się dopiero dzisiaj, bo przez dom przeszedł armagedon w postaci zapalenia krtani i tchawicy u Starszaka 🤒 stres podwójny, bo Synek już miał duszności w nocy, a do tego strach żeby i Malutka nie podłapała, bo miała raptem tydzień... ale całe szczęście wszystko dobrze się skończyło 😊

    My też walczymy z karmieniem. Miałam straszną ambicję żeby karmić tylko piersią (że Starszym się nie udało i musiałam dokarmiać mieszanką), ale coś nie idzie bo na samym cycu Mała słabo przybiera, a właściwie przybiera ledwo co. Dałam więc za wygraną i będę dokarmiać sztucznym mlekiem... Chyba, że Wy macie jakieś sposoby na rozkręcenie laktacji? Femaltiker wypróbowany, herbatki ziołowe na laktacje też, tak samo kawa inka i nawet homeopaty. Laktator nie wchodzi w grę bo nie mam kiedy...

    Maggy_88 lubi tę wiadomość

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    Maggy gratuluję z całego serducha ❤❤❤ niech Emilka rośnie zdrowo 😍😍😍😍

    A tymczasem ja melduje się dopiero dzisiaj, bo przez dom przeszedł armagedon w postaci zapalenia krtani i tchawicy u Starszaka 🤒 stres podwójny, bo Synek już miał duszności w nocy, a do tego strach żeby i Malutka nie podłapała, bo miała raptem tydzień... ale całe szczęście wszystko dobrze się skończyło 😊

    My też walczymy z karmieniem. Miałam straszną ambicję żeby karmić tylko piersią (że Starszym się nie udało i musiałam dokarmiać mieszanką), ale coś nie idzie bo na samym cycu Mała słabo przybiera, a właściwie przybiera ledwo co. Dałam więc za wygraną i będę dokarmiać sztucznym mlekiem... Chyba, że Wy macie jakieś sposoby na rozkręcenie laktacji? Femaltiker wypróbowany, herbatki ziołowe na laktacje też, tak samo kawa inka i nawet homeopaty. Laktator nie wchodzi w grę bo nie mam kiedy...
    Ach to karmienie piersią...miało być tak wspaniale, a jest cały czas u nas walka. Dopóki mąż w domu to siedzę z laktatorem, ale powoli tracę wiarę że ta laktacja się rozkręci. A jak wróci do pracy to nie będzie czasu na laktator...
    Piję femaltiker i może trochę pomaga

    Bąblinka lubi tę wiadomość

    zi13gov36gutrlme.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 5 kwietnia 2022, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie na to rozkręcenie laktacji najbardziej polecam laktator i metodę 7-5-3, przy małym zasobie czasu robiłam 5-3-1. Z Córką miałam duży problem z rozkręceniem, ale kilka sumiennych dni, co 3h plus Femaltiker i poszło. Teraz z Małym miał większy luz co do kp, uda się albo nie uda 😄 i nawał przyszedł bardzo szybko. Klęska urodzaju, bo mam wręcz hiperlaktacje 🤦‍♀️ No i weszła dieta eliminacyjna bezmleczna i bezjajeczna plus obserwacja co jeszcze. Już wiem, że dochodzi całkowita eliminacja orzechów.

    Ewentualnie można pokusić się jeszcze o wizytę doradcy lakatacyjnego 🙂 Może Ona doradzi coś sensownego. Noo a w sytuacji kiedy będzie się pod ścianą i już nic nie da się zrobić to jednak trzeba pamiętać, że szczęśliwe dziecko to szczęśliwa Mama, a na kp świat się nie kończy ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2022, 06:05

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 5 kwietnia 2022, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie z tym lakratorem u mnie nie za bardzo, bo jak tylko odstawiam Małą od piersi, to kradnie mnie mój Starszak... Niestety mocno odczuwa brak naszego wspólnego czasu, więc jest jak jest.

    Caro masz rację, jak ma się więcej luzu i mniej stresu to jest łatwiej i jakoś lepiej to wychodzi, mam taką herbatkę na laktację z melisą i anyżem- może ona przyniesie mi więcej spokoju 😊 chyba jakoś za bardzo zafiksowalam się na tym karmieniu piersią, ale chciałam żeby tym razem się udało. Muszę popracować nad sobą i troszkę się przestawić 😊

    Caro, a jak tam Synuś? Jak się u Was układa po 1,5 miesiąca?

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 5 kwietnia 2022, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niby nie mam problemu z laktacja ( no chyba, że z nadmiarem mleka), ale od dwóch dni mamy chyba kolki i nie mogę sobie poradzić. Mały jest bardzo niespokojny, mało sypia, pręży się, ma problem z gazami i ze zrobieniem kupy.
    Macie jakiś skuteczny sposób, bo w necie tylko przeczekać ze spokojem radzą.
    Dziś nawet smoczka próbowałam...

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 5 kwietnia 2022, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przyszłam pogratulować tym rozpakowanym i trzymać kciuki za te co jeszcze czekają :)

    Miałam być marcową mamą (termin 12/03/2022) ale tak się poskładało, że zostanę mamą na przełomie kwietnia i maja <3

    Wojcinka, Bąblinka, Caro lubią tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 5 kwietnia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah laktacja temat rzeka... Dla mnie absolutny koszmar z którego powoli wychodzę lub się z nim oswajam (jak zwał tak zwał)

    Po kilku tygodniach bardzo złego nastawienia do tematu - bardzo mnie KP przytłaczało przez moja mała ilość pokarmu, zmęczenie itd - powoli zmieniam nastawienie i zaczynam bardziej walczyć.

    Coraz częściej udaje się nakarmić cyckiem małą do pełna tak że nawet po karmieniu usypia - a to wielki sukces. MM nadal używany, laktatorem też regularnie odciągam ale ilości nadal mierbe - najwięcej z jednej sesji na dwie piersi udaje mi się odciągnąć 50-70ml... 😒

    Dzisiaj jednak jestem dobrze nastawiona bo byłam na wizycie w klinice laktacyjbej i zostałam nie tylko bardzo pochwalona za bardzo dobra technikę przykładania małej, Maya została pochwalona za idealne łapanie cycka więc jestem pozytywnie nastawiona żeby walczyć dalej o KP 🤞Mamy plan działania i następna ko rolna wizytę w klinice za tydzień 🤞

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 5 kwietnia 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Dziewczyny przyszłam pogratulować tym rozpakowanym i trzymać kciuki za te co jeszcze czekają :)

    Miałam być marcową mamą (termin 12/03/2022) ale tak się poskładało, że zostanę mamą na przełomie kwietnia i maja <3
    Super! Pamiętam Cię z początku wątku, cudownie że tak szybko się udało i córcia już neidkugo przyjdzie na świat 💗

    Majetta lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Ja niby nie mam problemu z laktacja ( no chyba, że z nadmiarem mleka), ale od dwóch dni mamy chyba kolki i nie mogę sobie poradzić. Mały jest bardzo niespokojny, mało sypia, pręży się, ma problem z gazami i ze zrobieniem kupy.
    Macie jakiś skuteczny sposób, bo w necie tylko przeczekać ze spokojem radzą.
    Dziś nawet smoczka próbowałam...

    Nie mam doświadczenia z kolkami, ale w obwodzie mam kropelki Delicol, na opakowaniu jest napisane że na kołki, oprócz tego masowanie brzuszka przy każdej zmianie pieluszki (okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i ciepłe okłady z termoforka. Ponoć Espumisan jeszcze się nie nadaje bo od 3-4 tygodnia życia...
    Trzymam kciuki żeby to było przejściowe 🤞🏻

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Dziewczyny przyszłam pogratulować tym rozpakowanym i trzymać kciuki za te co jeszcze czekają :)

    Miałam być marcową mamą (termin 12/03/2022) ale tak się poskładało, że zostanę mamą na przełomie kwietnia i maja <3

    Ja również Cię pamiętam 😊 to cudownie, że i u Ciebie niedługo przyjdzie na świat Malenstwo 🥰 wiosna to taki piękny czas na narodziny. Wszystkiego dobrego 😊

    Majetta lubi tę wiadomość

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta, gratulacje!
    Bąblinka, daje kropelki - probiotyki - od dwóch dni.
    Dzisiaj zupełnie inne dziecko- anioł🙂

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
‹‹ 173 174 175 176 177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ