X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 16 marca 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś na KTG zapisały się dwa skurcze, ale niestety były to przepowiadające (nawet nie bolały, tylko mnie przytkały). Nawet położna mówiła, że czekamy aż staną się porodowe... Kolejne KTG w poniedziałek a potem w środę, ale tak długo jak Malutka jest w dobrej kondycji nie wybieram się na indukcję. W poniedziałek będę kręcić "koktajl położnych" jak nic się nie będzie działo, oby pomogło 🤞🏻

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 16 marca 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    U mnie dziś na KTG zapisały się dwa skurcze, ale niestety były to przepowiadające (nawet nie bolały, tylko mnie przytkały). Nawet położna mówiła, że czekamy aż staną się porodowe... Kolejne KTG w poniedziałek a potem w środę, ale tak długo jak Malutka jest w dobrej kondycji nie wybieram się na indukcję. W poniedziałek będę kręcić "koktajl położnych" jak nic się nie będzie działo, oby pomogło 🤞🏻
    Trzymam kciuki, żeby akcja skurczową się rozkręciła ✊😊
    Ja dzisiaj zaliczyłam spacerek i 20 min chodziłam po schodach, a nogi potem miałam jak z galarety.
    Jutro planuję dłuższy spacerek. Tego koktajlu to się trochę boję, bo mam wrażliwy żołądek i nie chce rewolucji...

    zi13gov36gutrlme.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 16 marca 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Trzymam kciuki, żeby akcja skurczową się rozkręciła ✊😊
    Ja dzisiaj zaliczyłam spacerek i 20 min chodziłam po schodach, a nogi potem miałam jak z galarety.
    Jutro planuję dłuższy spacerek. Tego koktajlu to się trochę boję, bo mam wrażliwy żołądek i nie chce rewolucji...

    Trzymam mocno kciuki za owocne spacery 🤞🏻

    Maggy_88 lubi tę wiadomość

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 16 marca 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    U mnie dziś na KTG zapisały się dwa skurcze, ale niestety były to przepowiadające (nawet nie bolały, tylko mnie przytkały).
    A ja mam pytanie, może głupie, ale serio nigdy nie miałam nawet tych skurczów bh(albo nie wiem że je miałam) - jak to jest jeśli skurcz nie boli? To skąd się wie że się go ma? Albo tak jak piszesz ze "Cię przytkalo"? Chodzi o to że się brzuch napina czy jak? A jak się napina to cała mscica czy może być tak że np tylko w dolnej części a na górze jest miękka? 🙈

  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 17 marca 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    A ja mam pytanie, może głupie, ale serio nigdy nie miałam nawet tych skurczów bh(albo nie wiem że je miałam) - jak to jest jeśli skurcz nie boli? To skąd się wie że się go ma? Albo tak jak piszesz ze "Cię przytkalo"? Chodzi o to że się brzuch napina czy jak? A jak się napina to cała mscica czy może być tak że np tylko w dolnej części a na górze jest miękka? 🙈

    U mnie wygląda, to tak że cały brzuch jest twardy jak kamień, można to wyczuć dotykając brzuszka na całej powierzchni macicy. Jest to zupełnie bezbolesne, ale czuje się, że mięsień macicy pracuje. Wydaje mi się, że właśnie to napięcie powoduje ucisk (może na przeponę), który daje takie odczucie przytkania.

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 17 marca 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) a jak jest się w ruchu, spaceruje się albo coś w domu ogarnia to czuć to napinanie? Czy tylko jak się człowiek w zuje i skupi na tym i dotknie brzucha?

  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 17 marca 2022, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    Dzięki :) a jak jest się w ruchu, spaceruje się albo coś w domu ogarnia to czuć to napinanie? Czy tylko jak się człowiek w zuje i skupi na tym i dotknie brzucha?
    Czuję niezależnie od pozycji. W sumie na początku zdecydowanie częściej łapało mnie przy chodzeniu, sprzątaniu itp.

    Kobobo lubi tę wiadomość

    zi13gov36gutrlme.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 17 marca 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Wojcinka Gratulacje!! ❤️ Trzymam mocno kciuki za Twoją Córeczkę ✊❤️❤️ Jak Ty się czujesz Kochana?
    Hejka, jesteśmy już w domu 💗 Maya ostatecznie spędziła trochę ponad dobre na intensywnej terapii ale jak tylko cukry jj się unormowały i miała 3 dobre wyniki z przed to dodtalismy ją z powrotem czyli dzisiaj o 5 rano 😊 już koło południa wypisano nas do domku 🥳

    Czuję się dobrze, boli mnie krocze bo niestety miałam naciete ale poza tym wszystko ok.

    Mała nie umie jeść jeszcze z piersi wiec mecze się z laktatorem przed każdym karmieniem eh... No ale co zrobić. Plus taki że przynajmniej wiemy ile zjada i karmimy ją zgodnie z zaleceniami regularnie co 3 h.
    Jutro zamierzam próbować intensywnie do piersi ja przystawiać ale zobaczymy co z tego wyjście

    nat, Księgowa, Maggy_88 lubią tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 17 marca 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    A ja mam pytanie, może głupie, ale serio nigdy nie miałam nawet tych skurczów bh(albo nie wiem że je miałam) - jak to jest jeśli skurcz nie boli? To skąd się wie że się go ma? Albo tak jak piszesz ze "Cię przytkalo"? Chodzi o to że się brzuch napina czy jak? A jak się napina to cała mscica czy może być tak że np tylko w dolnej części a na górze jest miękka? 🙈
    U mnie skurcze BH zaczęły się wcześnie bo już w 20 tc. Różnica między tymi w 20 tc a tymi w 38 była tylko w ich intensywności. Mi się ogólnie napinała macica w różnych miejscach. Raz z boku raz na górze raz na dole - różnie. Uczucie mocnego napięcia, rozpierania - czasami nie byłam pewna czy to skurcz czy mała się rozpycha.

    Kobobo lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 17 marca 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂 Ja nieśmiało przebąkne, że Mój Mały Wojownik kończy dzisiaj miesiąc ❤️🤩 Nie wiem kiedy to zleciało..

    Wojcinka już w domku? No to cudownie!! Super, że Mała tak szybko doszła do siebie i że mogliście już wyjść. Rewelacja. Mam nadzieję, że Ty również szybko dojdziesz do pełni sił ❤️💪 A z laktacja na spokojnie, laktator, przystawiaj Małą, ja piłam też Femaltiker. Będzie dobrze ✊

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 17 marca 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Czuję niezależnie od pozycji. W sumie na początku zdecydowanie częściej łapało mnie przy chodzeniu, sprzątaniu itp.

    Tak, potwierdzam- u mnie ruch nawet wywołuje te skurcze, a czasem jak złapie to mam wrażenie, że brakuje mi skóry na plecach i ciężko mi się wyprostować.

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 17 marca 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka, jakie wspaniale wiadomości. Jesteście już w domku całe i zdrowe i to się liczy 🥰 a jeśli Maya nie za bardzo jeszcze umie jeść, to serdecznie polecam poradę laktacyjną - nie dość, że pokażą jak pomóc Malutkiej to jeszcze skontroluje np. wędzidełko...

    Caro, jak to miesiąc już minął?! Rany julek, kiedy to zleciało? Napisz jak Wam po tym miesiącu? 🥰

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 18 marca 2022, 01:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest 1:45 a ja skaczę na piłce i zastanawiam się czy skurcze, które mam od 22:00 to fałszywy alarm czy właśnie zaczął się poród 🤔 zaraz wybiorę się pod prysznic- powinno się wyjaśnić 🤞🏻

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7419 9641

    Wysłany: 18 marca 2022, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka, wspaniale! Bardzo się cieszę, że jesteście już w domku 🥰 z KP się narazie nie poddawaj, jeszcze przyjdzie nawał i potem się ustabilizuje ❤️ odpoczywaj ile możesz, tulcie się i cieszcie się sobą 🥰

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 18 marca 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Nieśmiało zalinkuję wam mój raczkujący sklepik z metryczkami dla dzieci i plakatami rodzinnymi <3 Przez weekend macie -15% <3

    sketchwithlove.pl

  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 19 marca 2022, 04:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Ciocie 18 marca o godz. 19:02 poprzez CC urodziła się nasza Oliweczka ❤❤❤ waży 3410 gram i mierzy 54 cm. Jesteśmy totalnie zakochani 🥰
    Jesteśmy całe i zdrowe i poznajemy się już teraz "oko w oko" 😊

    Hekate42, Księgowa, Maggy_88, Kobobo, Caro, Wojcinka lubią tę wiadomość

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 19 marca 2022, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka, dobrze, że z malutka szybko sprawa się wyjaśniła pozytywnie.
    Co do ko, u mnie piersi zaczęły produkcje na poważnie w drugiej dobie, od trzeciej już było dobrze, a od 4/5 doby to już rzeka mleka... walcz!
    Bąblinka, gratulacje!
    Caro, miesiąc ? Jejku, jak szybko zleciało!
    To już nie noworodek, a niemowlę😁

    Bąblinka lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 19 marca 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    Kochane Ciocie 18 marca o godz. 19:02 poprzez CC urodziła się nasza Oliweczka ❤❤❤ waży 3410 gram i mierzy 54 cm. Jesteśmy totalnie zakochani 🥰
    Jesteśmy całe i zdrowe i poznajemy się już teraz "oko w oko" 😊
    Gratulacje!!! 😊❤️ Cudowna wiadomość. Prawie w terminie 😉 Dużo zdrówka

    Bąblinka lubi tę wiadomość

    zi13gov36gutrlme.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 19 marca 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Gratulacje!!! 😊❤️ Cudowna wiadomość. Prawie w terminie 😉 Dużo zdrówka


    Dziękujemy 🥰
    A jak sytuacja u Ciebie? 😁

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 19 marca 2022, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate a no! Awansował na niemowlaka 🥰 I w ogóle mam wrażenie, że zmienia się z dnia na dzień. Jest cudowny 💙 Jak na niego patrzeć myślę, że mogłabym się jeszcze raz poświęcić dla takiego Maluszka, ale rozum podpowiada, że chyba oszalałam 😄

    Bąblinka w sumie to nie wiem kiedy zleciał ten miesiąc 🤷‍♀️ Małż był dwa tygodnie z Nami to tak naprawdę ogarnialismy rzeczywistości życia we czwórkę 😄 A potem czar prysł, bo musiał wrócić do pracy i od tego czasu jest w delegacji cały tydzień - wraca na weekendy, więc wszystko na mojej głowie 🤭 Mała od tej środy wróciła do przedszkola i jest przeszczęśliwa ❤️ Zdążyliśmy przejść przez ten miesiąc jelitówke (Mała zaczęła wymiotować zaraz po naszym powrocie ze szpitala) i przeziębienie - Mały złapał od Niej katar 😄 Jest kolorowo, ale kocham ich ogromnie i jestem mega wdzięczna losowi, że ich mam ❤️

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
‹‹ 171 172 173 174 175 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ