X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy bierzecie jakieś przeciwbólowe? Apap można?
    Umieram z powodu bólu głowy i nudności.
    Chciałbym wziąć coś na ten ból bo on potęguje nudności. Liczę że mi trochę ulży

    relgi09kukfprg92.png
  • Makt Autorytet
    Postów: 17941 15501

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Dziewczyny, czy Wy bierzecie jakieś przeciwbólowe? Apap można?
    Umieram z powodu bólu głowy i nudności.
    Chciałbym wziąć coś na ten ból bo on potęguje nudności. Liczę że mi trochę ulży

    Z tego co wiem Apap jest bezpieczny w ciąży wiec możesz wziąć :) byle nie ibuprom

    age.png
    19.03.2020 (39+0), CC, 13:35, 3335g, 54 cm

    age.png
    24.06.2022 (39+1), SN, 9:55, 2985g, 52 cm

    2 IVF-9.07(20dc)-ET(2)-3.1.1
    6dpt beta 12,37, prog 8,6;
    15dpt (4+6)- GS 2,2 mm, YS 1,1 mm;
    23dpt (6+0)- CRL 1,8 mm i ❤️

    13.10(21dc)-FET(5)-S-bl2
    +atosiban+encorton 7,5mg+Prograf+accofil
    6 dpt beta 20,51
    15 dpt (5+0)-GS 3,7 mm
    21 dpt (5+6)-CRL 1,8 mm i ❤️

    2/6 transferów udane, skuteczności 33,33%

    Macierzyństwo Krk->KrakOvi
    Amh 2019 1,35->2024 0,58
    Nasza historia

    weight.png
  • Judi94 Znajoma
    Postów: 21 13

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę no-spa forte raz dziennie tylko że on jest na receptę.

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się nie brać chciałabym uniknąć do końca trymestru ale ja mam migreny więc ciężko mi powiedzieć jak będzie. Narazie mnie oszczędza od początku ciazy

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na co bierzesz no spa forte? Mogłabym wziąć samą no spe ale ona działa rozkurczowo bardziej niż przeciwbólowo chyba.

    Auricomka, ciesze się że Cię migrena oszczędza w ciąży. To musi być trudne do przeżycia

    relgi09kukfprg92.png
  • Judi94 Znajoma
    Postów: 21 13

    Wysłany: 20 lipca 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia ginekolog mi przepisał i kazał brać ale czytałam że ona jest też dobra na bóle miesiączkowe to myślę że to na ból brzucha bardziej działa niż na migrenę

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nospa tylko na ból wywołany skorczem więc na głowę niestety nie pomaga :(.
    Ja się stresuję że mi się te żyłki pogorszą w ciąży i myślę czy macie jakieś sposoby na to? A skąd wogole jesteście ?
    Ja jestem z Tarnowskich Gór (Śląsk)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 21:16

    Judi94 lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Judi94 Znajoma
    Postów: 21 13

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Lubelskiego okolice Lubartowa 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z nospa tez uwazac, tylko rozkurczowo przy mocnych skurczach. Za granica jest niedopuszczona do uzytku przez kobiety w ciazy i sa badania ze ma zwiazek na wzmozone/obnizone napiecie miesniowe u dzieci.

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tym bardziej że często te różne przykurcze w ciąży są związane po prostu z zaburzeniami elektrolitowymi.

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego weekendu kochane mamuśki <3 <3 <3
    Dużo spokoju wam życzę i cudownie spędzonego czasu w gronie najbliższych :***
    Ja się znów objadłam na urodzinkach i pękam w szwach :O
    grrrr..... oby jutro było lżej ;)

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w niedziele :*
    Czekam juz tylko az skonczy sie weekend, bo dla mnie to czas pracy na pelnych obrotach. Jutro sobie odpoczne.
    Mecza mnie te bole brzucha... Za kazdym razem jak mnie zlapie, to mam w glowie czarny scenariusz, ale jesli mowicie, ze jest ok i tez tak macie, to staram sie nie martwic.
    Dzis maz po przebudzeniu pierwszy raz przywital sie z Kropką, dziwne uczucie :)

    talku lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim :)
    Dołączam do Mamusiek na Marzec 2020 ♥️

    To będzie moja druga miłość. Pierwsza ma 21 mięsiecy i na imię Olivier.

    W piątek pierwsze USG.



    em8w0it.png

    Katy, KolendrA, Makt lubią tę wiadomość

  • Poziomka64 Ekspertka
    Postów: 197 151

    Wysłany: 21 lipca 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :*

    Długo zastanawiałam się czy już się przywitać... 😉

    U mnie póki co bardzo świeży temat - wczoraj wysikałam 2 kreski przed terminem @. Dzisiaj 3+6. TP. 30.03 :)

    Jestem po poronieniu blizniakow z końca maja, to był 1 cykl starań po pierwszej @ po poronieniu. I zaskoczyło od razu 😊

    A w domu mam 17 miesięcznego łobuza 😍

    Pierwszą wizytę mam dopiero 30.07 czyli 5+1, mam nadzieję chociaż na pęcherzyk. Poszłabym później ale chcę skonsultować się ze swoim lekarzem jaki mamy plan dzialania w związku z moim wcześniejszym poronieniem.

    Póki co bardzo chłodno do tego podchodzę. Wiem, że jestem w ciąży, ale po 1. Czekam na termin @ (wtorek), po 2. Czekam na pierwszą wizytę, po 3. Czekam na serduszko. Wtedy zacznę się cieszyć 😊

    Póki co panikuje, że mi kreska wyszła za gruba na teście, bo taki test w poprzedniej ciąży to ja miałam grubo po terminie @ (w sumie nie rozwijała się prawidłowo, ale to inna kwestia) 😉

    Miłej niedzieli :*

    Katy, KolendrA lubią tę wiadomość

    vxa105d.png

    Poronienie zatrzymane: 26.05.2019 (11tc)
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka, a długo będziesz pracować? Myślałaś żeby odpocząć skoro tyle wysiłku Cię to kosztuje?
    To ciesz się że Cię brzuch boli bo mnie od dwóch przestał. Domyślasz się co sobie wkręcam? ;)
    Boli źle, przestaje jeszcze gorzej ;)


    Nieidealna, gratulacje :) w piątek pewnie będzie już serducho. Ja mam wizytę w czwartek i też już liczę że zobaczę dziecko i usłyszę puls.

    Poziomka, bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Czy wiesz co było jej przyczyną?
    Bądź dobrej myśli, tym razem musi być wszytsko dobrze. Robiłaś betę?

    relgi09kukfprg92.png
  • Poziomka64 Ekspertka
    Postów: 197 151

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Nikodemka, a długo będziesz pracować? Myślałaś żeby odpocząć skoro tyle wysiłku Cię to kosztuje?
    To ciesz się że Cię brzuch boli bo mnie od dwóch przestał. Domyślasz się co sobie wkręcam? ;)
    Boli źle, przestaje jeszcze gorzej ;)


    Nieidealna, gratulacje :) w piątek pewnie będzie już serducho. Ja mam wizytę w czwartek i też już liczę że zobaczę dziecko i usłyszę puls.

    Poziomka, bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Czy wiesz co było jej przyczyną?
    Bądź dobrej myśli, tym razem musi być wszytsko dobrze. Robiłaś betę?

    Było to poronienie zatrzymane, więc po prostu zarodki przestały się rozwijać. Nie doczekałam nawet serduszek. Niestety trafiłam na 1% najgorszych ciąż blizniaczych - jednoowodniowe i jednokosmowkowe, więc ta ciąża mogła zatrzymac się dosłownie na każdym etapie, nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnienstwo donoszenia takiej ciąży jest bardzo niskie.
    Bety nie robiłam i nie będę robić. Robiłam w pierwszej ciąży, zrobiłam w ostatniej. Po przemyśleniu doszłam do wniosku, że nic ona do sprawy nie wniosła. Jeśli pójdę na wizytę za tydzień będzie pęcherzyk to znaczy że jest ok :)
    Strasznie na luzie podchodzę do tej ciąży. Poprzednia była wystarana, wychuchana i skończyła się jak skończyła. Co ma być to będzie :)

    vxa105d.png

    Poronienie zatrzymane: 26.05.2019 (11tc)
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka, to bardzo dobre myślenie. Pozwala Ci odciąć głowę.
    Mój lekarz to mówił żebym nie wariowała, nie nakręcała się, co ma być to będzie. Na tym etapie i tak nic nie pomożemy naturze, a jedyne co może pomóc to mój spokój i pozytywne nastawienie. Więc się staram spędzać każdy dzień z tym pozytywnym nastawieniem :)
    Choć dzisiaj śniły mi się koszmary eh

    Makt lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • Judi94 Znajoma
    Postów: 21 13

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Z nospa tez uwazac, tylko rozkurczowo przy mocnych skurczach. Za granica jest niedopuszczona do uzytku przez kobiety w ciazy i sa badania ze ma zwiazek na wzmozone/obnizone napiecie miesniowe u dzieci.

    Siostra brała jak była w ciąży i dzidzia zdrowa więc skoro ginekolog przepisał to chyba wie co robi z resztą ja jej ufam już pomogła zajść w ciążę 2kobietom z mojej rodziny i wszystkie dzieci zdrowe 😊

    pineapple lubi tę wiadomość

  • Poziomka64 Ekspertka
    Postów: 197 151

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Poziomka, to bardzo dobre myślenie. Pozwala Ci odciąć głowę.
    Mój lekarz to mówił żebym nie wariowała, nie nakręcała się, co ma być to będzie. Na tym etapie i tak nic nie pomożemy naturze, a jedyne co może pomóc to mój spokój i pozytywne nastawienie. Więc się staram spędzać każdy dzień z tym pozytywnym nastawieniem :)
    Choć dzisiaj śniły mi się koszmary eh

    Właśnie o to chodzi :)
    Uspokaja mnie to, że czuję się ciążowo, dużo bardziej ciążowo niż przy poronionej ciąży :)

    talku lubi tę wiadomość

    vxa105d.png

    Poronienie zatrzymane: 26.05.2019 (11tc)
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny;)

    Mnie dzis tak mdlosci mecza, ze masakra :/

    Po drzemce synka, wybieramy sie do zoo wiec mam nadzieje, ze chociaż troche mi przejdzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 10:44

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ