X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    No moja koleżanka mi taką rewelacje sprzedała. :P a słuchajcie czy ktoś z was bierze femkbion? Bo tam witamina c jest też a podobno ona niebezpieczna...

    WItamina C jest niebezpieczna w ciąży ?? bo mnie aż zatkało ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamina c jak najbardziej bezpieczna a nawet niezbedna! Dziennie co najmniej 100 mg a nawet lekarze zalecaja wiecej
    Femibion bralam w 2 ciazach, w trzeciej prenatale plus dodatkowo zelazo, magnez, wapn i duzo dha.

    Haha talku potrzebowalam jakies 7 lat zeby w ogole pomyslec o nastepnym 😂

    talku lubi tę wiadomość

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tu weryfikuje informacje sprzedawane przez moją koleżankę . Absolutnie nie twierdzę że tak jest. Sprawdzam tunj was czy faktycznie wszystko takie neibezpiwczna czy koleżanka się zapedza.

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku - chce isc na zwolnienie juz od wizyty serduszkowej, oczywiscie jesli wszystko bedzie dobrze. Dziecko jest teraz dla mnie najwazniejsze i nie zamierzam ryzykowac. Ten weekend byl dla mnie tak wykanczajacy, ze chyba przespie caly jutrzejszy dzien.
    Sylwia91 - nie martw sie, ja tez czuje sie jakbym nie byla w ciazy. Gdyby nie te bole podbrzusza i wczesne wstawanie, to zapominalabym, ze mam w brzuchu Kropkę. Mysle, ze bedzie tak, jak mowi Talku i za chwile bedziemy narzekac :)

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyne czego nie można kategorycznie to papierosów, alkoholu, narkotyków, surowego mięsa i jaj i przetworów z mleka niepasteryzowanego. Warto ograniczyć kofeinę, zieloną herbatę, sól, cukier, wątróbkę, niektóre zioła (ale chwilowo nie pamiętam które :P). Oczywiście ostrożnie z lekami i nic na własną rękę. A tak poza tym to zachowując zdrowy rozsądek i nie przesadzając z ilościami naprawdę można wszystko :)

    KolendrA, Katy, Makt, mamamika lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostroznie z wit a jeszcze. Auricomka mysle ze nie sluchaj sie lepiej tej kolezanki a wszystko weryfikuj albo w googlu a pozniej u lekarza oczywiscie.

    A boli was dol plecow? Bo mnie tak dziwnie, za duzo chyba spaceruje nosze dziecko wnosze wozek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 19:50

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 - ja wczoraj umieralam na bol krzyza... Dzis juz lepiej, ale nadal delikatnie go czuje.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju dziewczyny naprawdę cieszcie się brakiem mdłości. To chyba najgorszy objaw ciąży...
    Dzisiaj kupiłam cole. Jutro spróbuję. Choć normlanie w ogóle nie pije takich słodzonych napojów a już na pewno nie gazowanych.
    Mam ją pić odgazowaną czy normalną?
    Chyba, że Sylwia jutro przejmuje moje mdłości? 😁 Coś ucichła po mojej propozycji 😁 To oddam wraz z zapasem coli, migdałów, krakersów i imbiru 😉

    Nikodemka, jasne, że dzieciątko najważniejsze. Z tego co rozumiem masz pracę fizyczną? Więc tym bardziej nie powinnaś się przemęczać.

    Ja się zastawiam czy ginekolog wystawi mi zwolnienie na dłużej. Mam do 4 sierpnia. Ale z takim samopoczuciem 🤢 nie wyobrażam sobie pójść do pracy gdzie wymagana jest ode mnie dość spora aktywność i fizyczna i umysłowa. Wiem, że ciąża to nie choroba, lubię swoją pracę, ale ja ledwo w domu daje radę funkcjonować. Do tego przez miesiąc mam nosić kołnierz co w ogóle utrudnia życie.
    Wy idziecie i prosicie o L4?
    Teraz lekarz wysłał mnie sam, ale jestem po wypadku.

    relgi09kukfprg92.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Natalia, wydaje mi się że wypróbowałam wszystko. Mięta, imbir tylko nasilają. Trochę pomaga czarna herbata. Nabiału nawet tknąć nie mogę. Miałam ostatnio ochotę na koktajl malinowy, ledwo zdążyłam otworzyć jogurt...
    Jedyne co widzę że działa jak jem w odstępie 2h. Malutko ale bardzo często. Tylko mega trudno jest jeść kiedy masz odruchy wymiotne. Ale bardzo się staram chociaż parę łyżek zupy, kilka gryzów kanapki.

    Sylwia, też tak tydzień temu mówiłam. Że dla tego małego bąbla zniosę wszystko byle tylko rósł zdrowo i byle bym widziała że jestem w ciąży. no to masz babo placek :)
    Chociaż nie wydaje mi się że takie silne mdłości są oznaką rozwijającej się ciąży ?! Albo idąc dalej prawidłowej ciąży.

    Jutro nowy tydzień, poniedziałek, chętnie oddam cześć tego samopoczucia. To co Sylwia garść mdłości dla Ciebie? 😀😀😘😘


    Kochana dawaj biorę! Byle do wtorku do wizyty mieć! Dzisiaj mnie naszly paskudne myśli że skoro nie czuje nic to może z okruszkiem coś nie tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 21:05

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tamtej ciąży byłam pierwsze dwa miesiące na L4 właśnie z powodu ciągłych wymiotów. Później wróciłam do pracy, bo w domu bym się znudziła, ale moja gin przy każdej wizycie pytała czy chce zwolnienie. Wystawiała mi na miesiąc. Chodziłam prywatnie :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj plecy czuje to fskt ale ogólnie mam od dawna te bóle tylko ze miałam jak dłużej coś robiłam a teraz wstaje przejdę i boli.... Z jednej strony biodro i dół plecow. Ja te dni miałam urlop i wzięłam ostatnie dwa dni na jutro i wtorek i we wtorek mam dostać l4 od razu lekarz mi to zapowiedział tylko nie wiem na ile i co bo mma umowę do 31.08.... Dyrektorka w sumie już wie bo dostałam awans w dniu kiedy dowiedziałam się o ciąży... Robiłam dwa kierunki studiów teraz mialam obrony żeby od września iść na nauczuciela a dyrektorka dla mnie godziny znalazła i wszystko a ja psikus jestem w ciąży no i myśli jak teraz zrobić dla mnie dobrze....

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę chciała jak najdłużej popracować. Bo nie bardzo chce siedzieć i kminic w domu o zagrożeniach ,ba u mnie mogłoby się to tak skończyć. Muszę też poszukać kogoś kto mnie zastąpi na ten czas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 21:59

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 21 lipca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Ja będę chciała jak najdłużej popracować. Bo nie bardzo chce siedzieć i kminic w domu o zagrożeniach ,ba u mnie mogłoby się to tak skończyć. Muszę też poszukać kogoś kto mnie zastąpi na ten czas
    Co do koleznaki to zastanawiam się czy ona zachowuje się wybitnie dziwnie czy na niedoszacowuje ryzyka. Bo ona nie jada nic z bazylią tymiankiem rozmarynem(pyta o tow knajpie) nie jada cytrusów , witaminy c, nie jada nieobieralnych owoców bez obróbki termicznej, absolutnie nie pozwala sobie na nic nie zdrowego typu pizza ciastko czy coś , nie tyka kawy herbaty żadnych ziół, kosmetyków używa tylko dla ciezarnych, nie używa w kuchni pietruszki ani korzenia ani natki, pora, przestrzega zasady by w lodówce nie trzymać warzyw bo costam się z nich robi i chyba jeszcze z milion rzeczy:D
    Ja trochę na to patrzę jak na wariatkowo ale czasem sobie myślę że ja nie mam doświadczenia z ciążą więc może to ja robię blad.
    Dziewczyny a macie jakieś że tak powiem inne dolegliwości pokarmowe niż tylko mdłości ? Biegunki czy tym podobne? Dzisiaj zanikły mi.objawy takie typowe i się martwię no

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 01:20

    Dorjana, Poziomka64 lubią tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • PannaB Autorytet
    Postów: 1268 1047

    Wysłany: 22 lipca 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja dziś mam kiepski nastrój;( to jest dokladnie ten dzien w ktorym w ostatniej ciazy poronilam i od rana mam jakieś złe przeczucia ;( dodatkowo czuje jakby takie rozpychanie w dole brzucha może to normalne,nie jest to ból ani skurcze ale takie dziwne uczucie i juz sie martwie ;(

    93839fda79.png
    9747eadb3e.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 22 lipca 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PamnaB kiedy masz wizytę żeby się uspokoić?
    Ja też się trochę denerwuje. Ale czekam do czwartku. Staram się być dobrej myśli bo na nic moje nerwy nie pomogą ☺️

    relgi09kukfprg92.png
  • PannaB Autorytet
    Postów: 1268 1047

    Wysłany: 22 lipca 2019, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku,mowil zebym przyszla na poczatku tygodnia wiec ide dzis ;) mialam jutro ale nie wytrzymam;) w 1 ciazynie panikowalsm nie wsluchiwalam sie tak ale po tym poronieniu po prostu inaczej nie umiem ;(

    93839fda79.png
    9747eadb3e.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 22 lipca 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaB wrote:
    Talku,mowil zebym przyszla na poczatku tygodnia wiec ide dzis ;) mialam jutro ale nie wytrzymam;) w 1 ciazynie panikowalsm nie wsluchiwalam sie tak ale po tym poronieniu po prostu inaczej nie umiem ;(

    Czyli czekamy dzisiaj na serduszko ❤️
    Wszystko będzie dobrze 😘

    kate2friend lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)

    Cieszcie sie brakiem objawow, ja dzisiaj zaliczyłam pierwsze wymioty :/

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • PannaB Autorytet
    Postów: 1268 1047

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Dzien dobry :)

    Cieszcie sie brakiem objawow, ja dzisiaj zaliczyłam pierwsze wymioty :/


    ja bym wolała mieć objawy :)

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    93839fda79.png
    9747eadb3e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju dziewczyny wy juz tak daleko, a ja znowu w tyle dopiero 5 tc 😳

    Panna B o ktorej wizyta?

    Auticomka ta kolezanka to ma chyba jakies stany obsesyjno lękowe. Ktora to jej ciąża? Ja sie zastanawiam skoro w ciazy wszystko zabronione to co bedzie podczas kp dopiero 😂

‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ