X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Peggie Ekspertka
    Postów: 140 117

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanilia120 wrote:
    Peggie ale taka długość szyjki jest przecież ok. A wcześniej jaka miała długość?
    Tak, jeszcze jest ok, bo norma do 25mm. Z tym, że ja mam cały czas skurcze, które mogą ją skrócić. A nie mam możliwości poleżeć i odpoczywać. 3 tyg temu miała 31mm.

    vanilia120 lubi tę wiadomość


    bx8tp2.png

    ZCzqp1.png

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Talku - samo urzadzanie to przyjemna rzecz, ale dookola jest kilka spraw, ktore ta przyjemnosc odbieraja ;)
    Juz nie idzie po naszej mysli tak, jak to zaplanowalismy, ale jakos to bedzie.
    Mam ogolnie gorszy czas.

    Rozumiem. I przytulam 😘
    Mam nadzieję że nadchodzący rok będzie dla Was dobry i w spokoju będziecie się cieszyć nowym mieszkankiem i Kacperkiem 😘

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulkowa, też mam nadzieję, że ta szyjka jednak nie będzie się skracać, a krwawienie było jednorazowe. Czekam cierpliwie do środowej wizyty.
    Może Ty z nerwów wymiotujesz?

    relgi09kukfprg92.png
  • kate2friend Autorytet
    Postów: 2547 3753

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie sortuje ciuszki rozmiarami od 56-62 myslicie ze takie na poczatek wystarcza? Bo mam 68 jeszcze duzo ale narazie ich nie bede szykowac do prania.
    Czy Was tez dzieciaczki tak kopia w szyjke? Czasami czuje jakby mialo mi cos wyleciec tak kopnie

    thgfs65gpu8ocaxc.png
    2021.05.05 crio blastki 4BB
    5dpt bhcg 20,52; 7dpt bhcg 48,18; 9dpt bhcg 189,84; 13dpt bhcg 1726; 14dpt usg mamy pecherzyk ciazowy
    21dpt bhcg 20544,47 mIU/ml prog 12,87
    2021.05.29 (23dpt) usg mamy serduszko❤
    2021.06.15 usg dzidzia ma 2cm❤
    2021.07.08 usg dzidzia ma 6cm❤
    2021.08.05 usg dziewczynka 150g❤
    2021.09.03 usg ważę juz 330g❤
    2021.10.03 usg ważę 700g❤
    2021.12.22 usg ważę 2,8kg❤
    2022.01.10 3780g 53cm Ewelinka porod cc

    Mamy jeszcze 4❄❄❄❄
    2021.04.06 transfer blastki 4AB, 9dpt bhcg 0
    2020.03.19 Ania 52cm, 3680g
    2019.07.29 dzidzia 0,3cm ❤
    11dpt bhcg 959, 9dpt bhcg 354, 7dpt bhcg 81,76
    2019.07.08 FET 4AA godz 14:00 (EG)
    klz9f71xqupqgh4t.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggie wrote:
    Tak, jeszcze jest ok, bo norma do 25mm. Z tym, że ja mam cały czas skurcze, które mogą ją skrócić. A nie mam możliwości poleżeć i odpoczywać. 3 tyg temu miała 31mm.
    Tez ostatnio miewam skurcze i dlugotrwale twardnienia brzucha...

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj mam wizytę wieczorem, oby było ok, bo ostatnio miałam ciężki weekend, mało odpoczywałam i mało ruchów czuję, jakoś nie mam weny do tych wizyt...

    a właśnie: od jakiego rozmiaru zaczynacie z ubrankami? ja chciałam 56, ale mi wszyscy mówią, że nie ma co, że od razu 62, najwyżej podwinę rękawy :)

  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Agulkowa, też mam nadzieję, że ta szyjka jednak nie będzie się skracać, a krwawienie było jednorazowe. Czekam cierpliwie do środowej wizyty.
    Może Ty z nerwów wymiotujesz?
    Nie wiem czy to nerwy czy co... Może po prostu Stasiu nie lubi jak naruszają jego przestrzeń 😉 nie lubi ucisku... Nawet w aucie jak siedzę to mnie tak kopię jak szalony aby się wypchać .

    Ja kupiłam pakiet od 56. Mam też kilka 50 i nawet 3 szt body na 44 cm w tym pakiecie. Z córką też zaczynałam od 56 i było wszystko jeszcze dość sporo za duże na nią a urodziła się 52 cm długa. Także wydaje mi się ten rozmiar optymalny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2019, 14:21

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • Peggie Ekspertka
    Postów: 140 117

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Tez ostatnio miewam skurcze i dlugotrwale twardnienia brzucha...
    Co Ci lekarz zalecił? U mnie skurcze czasem dość mocne. Ostatnio w nocy mnie trzymało z 30 min i to skurcze z parciem, jak na porodówce :( chciałam jechać na pogotowie, ale ruszyć się nie moglam. Na szczęście przeszlo.poszłam potem na kontrolę do innego lekarza, niby ordynatora to mnie zlał totalnie :/ że to normalne i mam normalnie funkcjonować sprzątać, spacerować :/ i że takie skurcze są normalne. kilka dni potem miałam wizytę u swojego lekarza i całkiem inna opinia :/ a mojemu bardziej ufam.


    bx8tp2.png

    ZCzqp1.png

  • Peggie Ekspertka
    Postów: 140 117

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel wrote:
    dzisiaj mam wizytę wieczorem, oby było ok, bo ostatnio miałam ciężki weekend, mało odpoczywałam i mało ruchów czuję, jakoś nie mam weny do tych wizyt...

    a właśnie: od jakiego rozmiaru zaczynacie z ubrankami? ja chciałam 56, ale mi wszyscy mówią, że nie ma co, że od razu 62, najwyżej podwinę rękawy :)

    Ja bym kupiła 56 ;) chociaż zależy jakie dziecko. Moja córa długo nosiła 56 a i tak rękawy podwijałam ;)


    bx8tp2.png

    ZCzqp1.png

  • KolendrA Ekspertka
    Postów: 207 246

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku, Peggie oby wszystko było dobrze! To zależy jakich gabarytów będzie dziecko. Moja urodziła się niecałe 3 kg i nawet w tych 56 wyglądała jak kurczak :) I w naszym przypadku wcale tak szybko z tych początkowych rozmiarów nie wyrastała.


    talku lubi tę wiadomość

    d16e329c5c.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggie wrote:
    Co Ci lekarz zalecił? U mnie skurcze czasem dość mocne. Ostatnio w nocy mnie trzymało z 30 min i to skurcze z parciem, jak na porodówce :( chciałam jechać na pogotowie, ale ruszyć się nie moglam. Na szczęście przeszlo.poszłam potem na kontrolę do innego lekarza, niby ordynatora to mnie zlał totalnie :/ że to normalne i mam normalnie funkcjonować sprzątać, spacerować :/ i że takie skurcze są normalne. kilka dni potem miałam wizytę u swojego lekarza i całkiem inna opinia :/ a mojemu bardziej ufam.
    U lekarza bylam dawno-wtedy jeszcze tego nie bylo. Teraz ide ok 25. Wczesniej mam usg na ndz i zobaczymy co tym razem lekarz wymysli... szyjka 3,2 wiec nie ma tragedii ale euforii tez nie. I podczas usg prywatnego lekarz kazal mi przec i stwierdził ze szyjka "Nie puszcza " wiec pewnie jest ok.
    Te skurcze to pewnie przepowiadajace, biore magnez.
    U mnie maluch kopie bardzo do wewnątrz-pęcherz, jajniki, czy co tam jeszcze:p ale wczoraj partner pierwszy raz poczuł kopa :D
    Wiem ze powinnam więcej odpoczywać ale nie ma hak... przy 1 dziecku to jeszcze podczas drzenki, a u mnie często Gabryś robi drzemke gdy jedziemy po starsza do szkoly i o..
    Katy-czy u Ciebie tez jest taki problem ze zmianą pieluchy lub ubieraniem? U mnie jest krzyk, awantura i ucieczka
    .. ręce opadaja. Az na sile musze, a ostatnio mam wrażenie ze to moje dziecko silniejsze ode mnie..upoce sie i namęcze jakbym gory przynosiła.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 14 listopada 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bym brala 56 na początek;)

    Sweetmalenka, mialam taki problem jeszcze ze 2 tygodnie temu, ale na szczescie juz mu przeszlo. Teraz wystarczy zabawka do reki, albo pytania jak robia poszczególne zwierzątka i zapomina o uciekaniu :p
    Za to problem z jedzeniem, wczesniej ladnie jadl, a teraz najczęściej nawet nie chce sprobowac, a mnie cos trafia...

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • vanilia120 Autorytet
    Postów: 298 143

    Wysłany: 14 listopada 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggie wrote:
    Tak, jeszcze jest ok, bo norma do 25mm. Z tym, że ja mam cały czas skurcze, które mogą ją skrócić. A nie mam możliwości poleżeć i odpoczywać. 3 tyg temu miała 31mm.
    Ja mam szyjke 3 cm. Obecnie 22t3d, kolejna wizyta 2 grudnia więc się okaże czy się nie skrocila. Trochę się boję bo poprzednia ciążę przelezalam. Ale dzisiaj miałam takie dziwne szczypanie tam w środku, aż się przerazilam. Czasami mi się zdarza klucie, ale to Wiem, że mała tam gmera ale szczypanie mi się nie zdarzylo

    0b1298a846.png
    d9rgk6nlgu4atc8w.png

    08.08.2016 - ciaza obumarla w 9 tygodniu :(
    Mthrf c667, pai-1, pco

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 14 listopada 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Ja tez bym brala 56 na początek;)

    Sweetmalenka, mialam taki problem jeszcze ze 2 tygodnie temu, ale na szczescie juz mu przeszlo. Teraz wystarczy zabawka do reki, albo pytania jak robia poszczególne zwierzątka i zapomina o uciekaniu :p
    Za to problem z jedzeniem, wczesniej ladnie jadl, a teraz najczęściej nawet nie chce sprobowac, a mnie cos trafia...
    To u mnie juz z 3 tygodnie tak robi i się wycwanil i wie ze probujemy go zagadac :p

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    To u mnie juz z 3 tygodnie tak robi i się wycwanil i wie ze probujemy go zagadac :p

    U nas identyko tylko ze to juz kilka miesiecy trwa. Pozwala sie ladnje ubrac i przewinac tylko ojcu i siostrze 😀 Ja juz jestem mistrzem unikow bo ciagle kopa dostaje 🤣

  • mamamika Koleżanka
    Postów: 35 41

    Wysłany: 14 listopada 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek urodził się z wagą niewiele ponad 3kg i 56 były za duże więc zaczęliśmy od 50.
    Co do kopania w szyjkę macicy to czasami oczy wychodzą mi na wierzch i jestem pod wrażeniem jakiego ma cela ta dziecina.
    A jeśli chodzi o grymaszenie przy jedzeniu to polecam blog szpinak robi blee i książkę Carlosa Gonzalesa " moje dziecko nie chce jeść". Nam bardzo pomogła:))

  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 14 listopada 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy też macie ostatnio większy apetyt? Zachcianki? Ja prawie cały czas coś miele w buzi 😅 aktualnie robię ciacho 3 bit a za chwilę to zagryze pewnie kapusta kiszona... 🙈 Staram się jeść jak najwięcej owoców i warzyw ale słodycze też królują niestety. Oczywiście te jedzenie przekłada się na mój gabaryt... Wczoraj mąż przychodzi i mowi, że sąsiad go zaczepił... Pytał czy przypadkiem w ciąży nie jestem bo jakoś tak się zaokrągliłam a zawsze szczupłą byłam 😂😂😂 także już i w płaszczu widać ciążę;)

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj synek 2.5kg wazyl i w 56 sie dlugo topił :p

    Agulkowa, niestety tez mam zachcianki, ostatnio jadlam ciagle sliwki w czekoladzie xd Juz mi boczki urosly...

    Agulkowa lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulkowa daj troche apetytu 😀 Ja mam chyba trymestry zamienione bo odrzut od jedzenia i czuje sie duzo gorzej niz w pierwszym...

    Moje corki z waga 3540 i 3450 tez nosily rozmiar 50 (z hm glownie).

  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia wysyłam 😂
    A tak serio ja miałam kryzys z jedzeniem plus wymioty jeszcze niedawno a teraz w nocy potrafię się obudzić bo mnie głód łapie 🙈

    Katy ale śliwki przecież to owoce...😂😂😂 Czekolada jest z kakao, kakao to roślina 😂😂😂 więc to prawie jak sałatka... gdzieś taki mem widziałam😂😂😂

    Moja córka miała 3720 g a też sporo jeszcze 56 rozmiar nosiła. Z resztą to dużo od firmy ubranek zależy. Jedne 68 będą jak inne 50...

    Natalia05, Katy, Kala lubią tę wiadomość

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
‹‹ 420 421 422 423 424 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ