X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia mam jeszcze w wypisie że szpitala umba pl 1.08.

  • vanilia120 Autorytet
    Postów: 298 143

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggie ale taka długość szyjki jest przecież ok. A wcześniej jaka miała długość?

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    0b1298a846.png
    d9rgk6nlgu4atc8w.png

    08.08.2016 - ciaza obumarla w 9 tygodniu :(
    Mthrf c667, pai-1, pco

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Drugie pytanie jak to jest z tymi terminami porodu?.... Według om 12.03 według usg 1 trym 9.03 a według wczorajszego usg 17.03! To znaczy że dziecko słabo rosnie czu jak?

    To znaczy, że każde dziecko rośnie w swoim tempie i jedno w terminie urodzi się 3 kg, a inne 4 kg i to jest całkowicie normalne. Skoro termin z pierwszego usg nie różni się o więcej niż 7 dni od terminu z OM to znaczy, że Twój termin porodu, którego powinni się trzymać to 12 marca.

    syllwia91, Katy lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Pepe88 Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    To znaczy, że każde dziecko rośnie w swoim tempie i jedno w terminie urodzi się 3 kg, a inne 4 kg i to jest całkowicie normalne. Skoro termin z pierwszego usg nie różni się o więcej niż 7 dni od terminu z OM to znaczy, że Twój termin porodu, którego powinni się trzymać to 12 marca.
    To samo powiedział mi gin, trzymać się terminu z om.

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia tak to fala przeplywu w tetnicy macicznej, prawej i lewej. Tak sie dopytuje bo sama nie wiem jaka jest optymalna ale zauwazylam ze z emilia mialam zawsze ponizej 1 a nawet 0,7 itd, tyle tez mialam na prenalnych a teraz mi wyszlo w obu 1,44. I jest jakis dopisek ze ponizej 1,5 jest ok bo nie grozi hipotrofia. Tak wiec to znaczy ze lepiej jak jest mniej? Ktos moze wie cos o tym?

    A gdzie ci sie ten termin porodu zmienia, w ksiazeczce?😮 Bo te terminy na usg albo w opisach usg to nic nie znacza, to jakas srednia centylowa wartosc wielkosci do tc i tyle. Ale musisz obserwowac bo jesli na kazdym usg bedzie spadal z centylow no to nie jest dobrze...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 14:21

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia nie w książeczce, tylko na tym zdjęciu mam. W książeczce mam według om 12.03 i według usg prenatalnego 9.03 wpisane te dwie daty. Narazie raczej rośnie tak jak powinien mówił że jest po środku. Biorę heparyne, acard więc mam nadzieję że przepływy będą ok. Narazie mówił że są prawidłowe takie jak mają być.

    Hmm to ja mam jeden przepływ ponad 2cm wirc chyba źle... Ale mam napisane że przepływy ok jedne i drugie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 14:52

  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 13 listopada 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wyszłam właśnie od neurochirurga. I tak jak myślałam że względu na mój kręgosłup mam zalecenie cesarki.
    I nie wiem co mam myśleć. Chciałam spróbować SN ale z 2 strony bałam sie właśnie jak mój kręgosłup to wytrzyma. Ale dobrze ze ktoś za mnie ten wybór podjął bo samej to ciężko zdecydować 😅

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia - zdradzisz jaki konkretnie masz problem z kregoslupem? :)

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile przytylyscie do tej pory?

    Ja 2kg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 16:44

  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Mia - zdradzisz jaki konkretnie masz problem z kregoslupem? :)
    Jestem po operacji przepukliny w odcinku lędźwiowym. Usunęli mi 1 dysk. Ogólnie po operacji wszystko super ale jednak to zawsze operacja

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Ile przytylyscie do tej pory?
    Ja nadal +1,3kg nadrabione z - 7kg które schudłam na początku. A Ty?

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia no u mnie tez nic nie mowili czyli musi byc w normie, Moja mala na 14 centylu, bedzie problem jak spadnie ponizej 10.

    Ja ze 2 kg, wcale nie mam ochoty jesc musze wmuszac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia ❤️ wrote:
    Ja nadal +1,3kg nadrabione z - 7kg które schudłam na początku. A Ty?
    Ja 2kg na plusie a nie schudłam nic tzn w szpitalu teraz schudłam trochę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Sylwia no u mnie tez nic nie mowili czyli musi byc w normie, Moja mala na 14 centylu, bedzie problem jak spadnie ponizej 10.

    Ja ze 2 kg, wcale nie mam ochoty jesc musze wmuszac.
    Nie znalazłam dokładnej normy tych pi więc myślę że musimy uwierzyć temu że napisali że przepływy są ok i oby nadal były! Że mną leżały dwie dziewczyny z podejrzeniem hipotrofi, obydwie miałt przepływy w normie, jedna trochę za mało wód ale nie robili dramatu, usg co tydzień i tyle.

  • Pepe88 Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jakieś 2 kg.
    Jak to jest u was z praca? Dajecie radę bez problemu? Ja powiem szczerze, ze już trochę się mecze, chociaż mam prace siedząca, właśnie głównie przez to siedzenie przez 8h. Później ból podbrzusza przez cały wieczór.

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kilogram na plusie od wagi po poczatkowym schudnieciu.
    Pepe88 - ja co prawda jestem na zwolnieniu, ale pomagam mezowi przy komputerze i nadrabiam tez swoje zaleglosci sprzed ciazy i nie moge siedziec dluzej niz 3-4h... Pozniej boli mnie krzyz, brzuch sie napina itd. Wiekszosc dnia lezakuje.
    Mia - dzieki :) Ja mam dyskopatie i wypukliny az sie boje co bedzie na dalszym etapie ciazy, kiedy bedzie trzeba dzwigac brzuch.

    Mia ❤️ lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście od listopada już w domu.
    Bo ciężko mi się już siedziało 8h w robocie. Teraz już przeszło ale wiem że im brzuszek będzie większy tym będzie gorzej. Ale warto :)

    Nikodemka a jak zamierzasz rodzic? Czy to też wskazania do cc? Czy jednak próbujesz SN? :)

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Rusałka06 Autorytet
    Postów: 449 348

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przestałam się ważyć bo to jakiś dramat, waga rośnie mi od początku jak szalona. Ostatnio jak sprawdzałam było plus 9kg. Jem tak jak przed ciąża, nie wiem skąd taki wzrost... ginekolog mi mówi żebym słodyczy nie jadła ;) staram się nie jeść ale waga i tak szaleje.

    Z praca ok, nawet mnie nie meczy, mogę spokojnie te 8godz pracować i nie czuje żadnych dolegliwości. Plan jest żebym pracowała do końca stycznia ale jak będę tak przybierać na wadze to noe wiem czy się dotocze po świętach...

    n59y2n0a4o8fm1ic.png

    qdkkdf9hht6ogiuw.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem wiecej niz przed ciaza i juz na plusie prawie 7kg :/

    Wyniki ogolnie w normie, ale w moczu mam duzo szczawianow wapnia i ten cukier na czczo ciut za wysoki, a po godzinie i dwoch juz ok :p

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Ja jem wiecej niz przed ciaza i juz na plusie prawie 7kg :/

    Wyniki ogolnie w normie, ale w moczu mam duzo szczawianow wapnia i ten cukier na czczo ciut za wysoki, a po godzinie i dwoch juz ok :p
    Ale jak pierwszy wysoki to i tak cukrzyca prawda?

‹‹ 418 419 420 421 422 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ