X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może Wy macie pomysły co robić? Jak zająć głowę, bo ja serio jebla dostanę do stycznia....

  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam +7 kg od pierwszej wizyty, także dość dużo :)

    Sylwia, a tak dużo masz czasu? bo mi teraz leci jak głupi, bardzo mało robię z tego co sobie planuję... może jakieś książki? kupowanie wyprawki?

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja się ostatnio mało udzielam bo tak w sumie średnio u mnie. A nie lubię smęcić. W nocy w sobotę zaczęłam krwawić. Rano pojechaliśmy na IP, sprawdzili łożysko, szyjkę, tętno, wszytsko ok, ale chcieli mnie zostawić na obserwacji. Odmówiłam. Wczoraj byłam u lekarza w Medicover na kontroli (u przypadkowego, bo do mojego nie było terminów) bo słabo czułam ruchy, praktycznie w ogóle. Ale Pani ginekolog stwierdziła, że "dziecko się rusza", nie chciała sprawdzać tętna. Sprawdziła za to szyjkę i stwierdziła że się skraca bo tydzień wcześniej na połowkowych miała 3,9cm a wczoraj 3cm. Do kontroli za tydzień już idę do swojego ginekologa. Ale już w 16tc mi tak mierzyli w szpitalu, jednego dnia 4cm, za dwa dni 3cm. Więc nie wiem czy ona mi dobrze zmierzyła i się faktycznie skraca czy jednak błąd pomiaru.
    Skołowana jestem starasznie.
    Przed nami intensywny czas najbliższych dwóch tygodni, pakowanie, malowanie i przeprowadzka 30.11. Do tego nadal pracuje i dobrze mi z taką moją aktywnością. I nie wiem też co dokładnie oznacza "oszczędzać się", czy leżeć plackiem czy nie myć okien i nie podnosić nic a jednak funkcjonować normalnie.
    A dziecko nadal się mało rusza... Dzisiaj znowu tylko raz go poczułam

    relgi09kukfprg92.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia - no własnie nawet nie wiem... Ale u mnie wskazaniem jest mięśniak, wiec raczej poród sn odpada tak czy inaczej. No i poki co łozysko, ale moze ono sie ładnie przesunie :)

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel wrote:
    ja mam +7 kg od pierwszej wizyty, także dość dużo :)

    Sylwia, a tak dużo masz czasu? bo mi teraz leci jak głupi, bardzo mało robię z tego co sobie planuję... może jakieś książki? kupowanie wyprawki?
    Bardzo, dluzy mi się okropnie i mam jakiś zjazd psychiczny, pogoda, ten szpital nie wiem.... Durna jestem wiem. Namawiam męża na jakoś weekend we dwoje ale finansowo słabo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 19:29

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, w pierwszej ciazy mialam wyzszy wynik na czczo i nie mialam stwierdzonej cukrzycy wiec zobaczymy co powie lekarz tym razem...Ogolnie ja bez ciazy mam wysoki cukier na czczo, jakos jak mialam 17 lat to mialam robiona krzywa z tego powodu i tak samo wychodziło,ze na czczo za wysoko, a potem ok...No, ale i tak ograniczenie slodyczy mi nie zaszkodzi ;)

    Talku, wspolczuje przezyc, mam nadzieje, ze szyjka sie jednak nie skraca i wystarczy troche wiecej odpoczywać, trzymam kciuki za Ciebie i Stasinka 😘

    talku, syllwia91 lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam tak, że do tej pory czułam się dość dobrze, z czasem zaczyna mi wszystko ciążyć, trochę pogorszyły się wyniki i mam mniej siły, co jest chyba normalne... brzuch w końcu trochę widać, ale mało odpoczywam, tym bardziej teraz po przeprowadzce, jest tyle roboty w domu, wiadomo- nie dźwigam itd, ale mogę dużo innych rzeczy zrobić, tylko nie mam na to siły i nie chcę robić nic na siłę, bo jak coś będzie nie tak to będę sama zła na siebie, teraz dziecko jest najważniejsze, i tak bardzo mało czuję ruchy :(

    znów T uważa, że skoro siedzę w domu to dużo powinnam zrobić, ale ja naprawdę i tak coś tam robię a nie mam siły na więcej... tak to mówi, żebym nie dźwigała i się oszczędzała...
    a jak to jest u Was? dużo odpoczywacie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku a skad to krwawienie wiadomo?

    Ja duzo leze i odpoczywam, spie tez duzo w ciagu dnia. Nie mam ani motywacji ani ochoty specjalnie nic robic, w sumie tez dolek mozna powiedziec. Psychicznie juz jestem zmeczona ta ciaza i tez juz sie nie moge doczekac porodu chociaz strach jak to bedzie z dzieckiem ogromny...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 20:24

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robie duzo... siły tez nie mam ale musze. Ogarniam dom i dwojke starsza, zakupy itd. Mam chec odpocząć ale nie mam kiedy. Brzuch juz ciazy, cycki tez i plus 8 kg...
    Mysle ze mi morfologia poleciala ale od września nie mialam robionej-teraz musze sie wybrac ale mam tez krzywa na skierowaniu to sie nie śpieszę:p

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robie duzo, ale codziennie spie w ciagu dnia z synkiem bo inaczej bym nie wytrzymała chyba do wieczora...
    Ogolnie to zle sie ze sobą czuje w tej ciazy przez to, ze juz mam taki duzy brzuch :/

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy, dzięki 😘 mam wielką nadzieję, że to błąd pomiaru. Ta ginekolog sama nie wiedziała czy mi dobrze zmierzyła szyjkę 🤔🤔 jestem dobrej myśli, zamierzam się za dwa tygodnie przeprowadzić, potem urządzić i urodzić w terminie. Od połowy stycznia mogę leżeć jak będzie trzeba ale na ten moment chciałabym móc pracować i być na chodzie.

    Natalia, właśnie nie wiadomo. Nie było stosunku. Łożysko się trzyma. Krwiaków żadnych nigdy nie miałam. Ja nawet w I trymestrze nie plamiłam i byłam bez leków a tu nagle krew.
    Jedyna szansa że jak w środę sprawdzałam te nerki dziecka to mój lekarz sprawdził mi też szyjkę, przez pochwę. Bolał mnie po tym badaniu dość mocno brzuch, ale poleżałam i przeszło. A potem w sobotę wieczorem krew. Trochę daleko od środy do soboty mi się wydaje, ale to jedyna sensowna teoria.
    Chyba że jakaś infekcja która nie daje mi objawów. Ale tego nikt mi nie sprawdził

    Katy lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez duzo odpoczywam, ostatnio o wiele wiecej spie, az czasem mam wyrzuty sumienia, ze nie korzystam z czasu, kiedy jeszcze moglabym cos zrobic z malym brzuchem.
    Niestety w momencie przeprowadzki do nowego mieszkania bede o wiele wieksza i na pewno o wiele mniej sprawna... Stresuje mnie ta mysl, nie wiem jak my to wszystko ogarniemy.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też staram się dużo odpoczywać ale leżąc w szpitalu nie bolało mnie nic, bo nic w sumie nie robiłam oprócz spaceru po korytarzu, siedzenia na sofach, jedzenia i pójścia pod prysznic.... Tylko leżenie a wróciłam do domu i już więcej robię i już inaczej czuje się...

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 14 listopada 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Ja tez duzo odpoczywam, ostatnio o wiele wiecej spie, az czasem mam wyrzuty sumienia, ze nie korzystam z czasu, kiedy jeszcze moglabym cos zrobic z malym brzuchem.
    Niestety w momencie przeprowadzki do nowego mieszkania bede o wiele wieksza i na pewno o wiele mniej sprawna... Stresuje mnie ta mysl, nie wiem jak my to wszystko ogarniemy.

    Ja to rozumiem. Naprawdę wiem że to może być stres. Ale postaraj się nie martwić a zapas. Nigdy nie przewidzisz ani swojego samopoczucia ani przebiegu ciąży, są dziewczyny które do porodu mają dużo siły i energii ☺️ poza tym urządzanie to przyjemna sprawa.
    Ja już za dwa tygodnie będę u siebie na włościach. W ten weekend malowanie. Ale ja nadzoruje pracę z pozycji kanapy.
    Najgorsze, że tej skręcającej szyjki nie czuć... Dlatego ja się staram teraz jak najwięcej odpoczywać choć to nie jest łatwe.
    Jeszcze wymyśliliśmy ślub w styczniu... Także chciałabym do niego wytrwać. Nie wyobrażam sobie ślubu i siebie z nakazem leżenia. To mnie trochę stresuje

    relgi09kukfprg92.png
  • bummy Autorytet
    Postów: 279 215

    Wysłany: 14 listopada 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Ja tez duzo odpoczywam, ostatnio o wiele wiecej spie, az czasem mam wyrzuty sumienia, ze nie korzystam z czasu, kiedy jeszcze moglabym cos zrobic z malym brzuchem.
    Niestety w momencie przeprowadzki do nowego mieszkania bede o wiele wieksza i na pewno o wiele mniej sprawna... Stresuje mnie ta mysl, nie wiem jak my to wszystko ogarniemy.
    I super ze odpoczywasz i umiesz znalezc czas dla siebie. To wbrew pozorom bardzo ważne.. wczoraj podczas badania okazalo sie ze znow te miesnie dna miednicy sa napiete.. ja juz sama nie wiem czym to jest spowodowane.. czy vzasem wlaśnie problem nie pojawia sie jak za dużo robie i jestem w biegu.. jesli chodzi o wage to niecałe 3 kg na plusie wiec chyba jest ok.. tez mnie to wszystko martwi chciałabym juz marzec :(

    3i49jw4z40m3ifku.png
  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 14 listopada 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny po dłuższej przerwie...
    U mnie była moja mama, czas zleciał bardzo szybko. W ogóle ostatnio bardzo cierpię na czasobrak..oby do świąt bo wtedy chce iść na zwolnienie...
    Wyprawkę też kompletuje jak jest okazja coś kupić w dobrej cenie. Wczoraj kupiłam kosz na pieluchy za 10 e 😜
    W każdym bądź razie czas mi strasznie szybko leci...



    syllwia91 lubi tę wiadomość

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 14 listopada 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuje was nadrobić...
    Talku mam nadzieję, że to jednorazowy ,,incydent,, i może faktycznie po tym badaniu to krwawienie... Ja po każdym takim większym USG wymiotuje jak kot kilka dni więc może u ciebie przez to że USG dopochwowe to i krwawienie się pojawiło... W każdym razie mam nadzieję że się nie powtórzy, trzymam kciuki

    Iriiska ty pytałaś o sterylizator do butelek.... Z tego co pamiętam to ty chyba masz TM... Więc wrzucaj na varome , parę minut i masz ten sam efekt.

    Sylwia Ty to masz przeboje z tymi wynikami... Oby teraz było już z górki bo osiwiejesz babo... A tak apropo to co to za wzmianka o tym że dilizans dla synka przyszedł i brak zdjęć? Hmmm?🧐 Pochwal się nabytkiem 🙂
    Katy ty się bębenkiem nie przejmuj przecież Ty taka chudzinka, że po ciąży zaraz zgubisz. Z resztą z dwójką maluchów to nie uniknione 😀

    Dziewczyny super,że wszystkie wizyty połówkowe udane. Czekam na kolejne dobre wieści.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2019, 10:30

    syllwia91, iriiska, Katy lubią tę wiadomość

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulkowa, złożyłam ale nie zrobiłam zdjęć i złożyłam spowrotem 😂 także nie mam zdjęć 😔 ale jak zrobimy pokój i powóz tam wjedzie to wstawię 😊

    Agulkowa lubi tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 14 listopada 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku - samo urzadzanie to przyjemna rzecz, ale dookola jest kilka spraw, ktore ta przyjemnosc odbieraja ;)
    Juz nie idzie po naszej mysli tak, jak to zaplanowalismy, ale jakos to bedzie.
    Mam ogolnie gorszy czas.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 14 listopada 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Agulkowa, złożyłam ale nie zrobiłam zdjęć i złożyłam spowrotem 😂 także nie mam zdjęć 😔 ale jak zrobimy pokój i powóz tam wjedzie to wstawię 😊
    Trzymam za słowo 😁

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
‹‹ 419 420 421 422 423 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ