X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARZEC 2017 :)
Odpowiedz

MARZEC 2017 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ber Q wysłałam Ci zaproszenie. Akceptuj to i napisz :). Szczepienia mamy odroczone. Jeszcze doszło tak jak myślałam kręcz szyi. Normalnie załamka:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 współczuję,wiem, że jesteś załamana wiadomościami, ale głowa do góry, musisz mieć siłę by pomóc małemu, aby rozwijał się prawidłowo. Pamiętaj, że on czuje kiedy Ty jesteś smutna. Dobrze, że dziś nie szczepiłaś. kurczę, szkoda, że neurolog tak późno. A pediatra coś doradził?

  • Ber_Q Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadiii dzięki za pomoc :)

    Ewa81 wysłałam Ci wiadomość.

    ewa81, Nadiii lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze zapomniałam dopisać, że mój Leoś waży 7950 gram. Od ostatniego szczepienia przybrał 1 kg.

  • coffee2 Ekspertka
    Postów: 178 66

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Cześć
    Klaudia super że już po zabiegu i fajnie, że Malutka już ma ząbka.
    Dziś szczepienie i jestem nerwowa.
    Malwinka, marchewkę Igorek może jeść. W słoiczkach jest od ukończenia 4 miesiąca. Ja już ją podawałam Leośkowi.
    W ogóle jestem załamana zdrowiem Leośka :(. Pisałam Wam wcześniej że Leoś ma problemy z utrzymaniem główki i asymetrię. Byliśmy u neurologa i powiedzisł że to nic niepokojącego, po prostu wolniej się rozwija i parę spotkań z fizjoterapeutą pomoże mu to i będzie ok. Więc kamień spadł mi z serca. Ale jak zaczęłam z nim w domu ćwiczyć okazało się że nie ma żadnej poprawy. Rozmawiałam przy trzeciej wizycie z fizjoterapeutką i też jest zaniepokojona tym że nawet nie reaguje na ćwiczenia wspomagające główki i sugerowała wizytę znów u neurologa. Dla mnie to jakiś koszmar :(, bo nie wiem co jest mojemu synkowi a wizyta u neurologa- wybraliśmy innego bo tamten był beznadziejny, jest dopiero za 1,5 miesiąca. Leoś już będzie miał pół roczku. Przeraża mnie to, bo nawet fizjoterapeutka nie wie co to jest i ćwiczenia nie pomagają. Stosuje metodę Bobatha. Nie raz płaczę ze strachu o niego :(. Zazdroszczę Wam że Wasze Maleństwa dobrze się rozwijają ruchowo.
    Ewa ja czekam wlasnie na wizyte u neurologa, mamy pod koniec sierpnia... zobaczymy co powie. Ostatnio kolega opowiadal, ze jego znajomego synek dopiero zaczal podnosic glowke ok 8 miesiaca zycia tak jak powinien, byla podobna sytuacja co u Ciebie. A potem jak ruszy z kpyta to poprzeganial wiekszosc swoich rowiesnikow... i tego samego zycze naszym maluchom.

    Tez mam zamiar za ok tydzien juz wprowadzac stale pokarmy, zobaczymy jak to bedzie ;)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    ug37e6yd4s1y6vkl.png

    xnw4xzkrrmel5zdk.png

    maj 2015 - aniolek Irenka (pamietam o Tobie, na zawsze w moim sercu)
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć: *
    Ten Nasz Leos to klocuszek;)
    Nadii co nic nie piszesz jak chrzciny? Udały się? Było tak jak chciałaś? Wiki wyglądała jak laleczka????

    ewa81 lubi tę wiadomość

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj się przelamalam i dałam dwie łyżeczki marchewki z ryżem.. .ale wcinal...jak przestałam to się rozryczal, czyli mu chyba smakowało. Też chciałam od 6 miesiąca, ale wydaje mi się, że on już chce jeść coś konkretniejszego, bo wpatrzony jest we mnie jak ja jem. Dam jeszcze jutro i poczekam do szczepienia co pediatra powie, czyli do ostatniego sierpnia.
    Wczoraj miałam z mężem pierwszą rocznicę ślubu.. ..

    coffee2 lubi tę wiadomość

    uch5i09k3eicivpk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka

    Dziś Leoś sam się obrócił z pleców na brzuszek kilka razy i tylko w jedną stronę. Strasznie się z tego cieszę :).
    Malwinka, jak Igorek obserwuje jak Ty jesz, to sygnał, że on też chce. Dobrze, że dałaś mu skosztować. Mój cały słoiczek obiadku zje i popije mlekiem. Daję też czasem później papkę owocową. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :).
    Coffee oby tak było że szybko nadrobi:). A Wy jaki macie problem z Maluszkiem, że idziecie do neurologa?
    Nadii jak tam chrzciny?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2017, 23:12

    Malwinka lubi tę wiadomość

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny my wlasnie wracamy z wakacji. Bylismy w Bieszczadach i musze przyznac ze Wiktorka okazala sie turystka na medal ;) Mimo ząbkowania, bo juz druga dolna jedynka sie przebija, jest juz dobrze widoczna ;)Troche bylo widac po niej ze odczuwa to ale naprawde znosnie;) dzielna mala;) Starsza corks tez super znosila zabkowanie.
    Ewa Leos nadrobi napewno i bedzie wszystko ok ! Rozumiem ze sie martwisz ale to, ze przewraca sie na boczki to juz super postepy ;) Wiki raz sie to dopiero zdarzylo;)
    Jesli chodzi o efekty zabiegu z jezyczkiem to widze, ze lepiej jej sie ssie. Teraz bedziemy miec kolejne szczepienie wiec zobacze ile przybrala ale widze po niej ze w ten tydz od zabiegu sie zaokraglila. Ssie dluzej i widac ze sie wolniej meczy. Ciesze sie ze sie zdecydowalismy, bo lekarka i polozna odradzala a my sami podjelismy decyzje, zeby zrobic to teraz.
    Ewa Leos jest naprawde duzyyy,)
    Malwinka u nas tez mala probuje juz stałe produkty. Tez coraz lepiej jej idzie jedzenie i widac ze jej smakuje ;)
    Nadii jak tam slicznotka chrzciny zniosla? My robimy dopiero na pocxatku pazdziernika bo mielismy problem z dograniem terminu zeby wszystkim pasowalo, bo maz pracuje za granica a przyszla chrxestna malej wyjechala do Londynu. Noi udalo sie wreszcie ze wszyscy beda wtedy;)Mala bedzie miala pol roczku, starsxa corka miala dokladnie tyle samo. A to zupelny przypadek bo zalezalo mi zeby chrzcic w wakacje.Ale nie udalo sie zgrac z wszystkimi. Pozdrowienia mamuski dla Was i dzieciaczkow ;)

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • coffee2 Ekspertka
    Postów: 178 66

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa u nas mala "preferuje" momentami jedna strone ciala przy podnoszeniu glowki, mam wrazenie, ze ma slabsza po prostu ale lekarka wysala nas do lekarza i dobrze, zobaczymy co bedzie. Poza tym mala dosyc krotko trzyma glowke, robi postepy ale nie daje tak dlugo rady jak inne dzieci w jej "wieku". ;) No ae jestesmy dobrej mysli :)
    Dziewczyny a Wy dawalyscie tylko kilka lyzek na poczatku, czy jak dzieciaczki chcialy wiecej t calosc? :)
    Wszystkiego naj Malwina, zebyscie zyli w szczesciu, milosci i zgodzie cale zycie :)
    Nadii wlasnie jak chrzciny?
    Klaudia super taki wypoczynek cala rodzinka w gorach :)

    Malwinka lubi tę wiadomość

    ug37e6yd4s1y6vkl.png

    xnw4xzkrrmel5zdk.png

    maj 2015 - aniolek Irenka (pamietam o Tobie, na zawsze w moim sercu)
  • coffee2 Ekspertka
    Postów: 178 66

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i mam pytanie do Was, moze cos podpowiecie ;) Mala od ok. 2 do ok. 4 m-ca przesypiala wiekszosc nocek bez pobudek a teraz... ma ich co najmniej 3 na 6 -8 h snu... zastanawiam sie co takiego sie stalo, ze nastapila taka radykalna zmiana ;) nie urywam, ze chcialabym, zeby jej wrocilo to stanu poprzedniego ;) hehe

    ug37e6yd4s1y6vkl.png

    xnw4xzkrrmel5zdk.png

    maj 2015 - aniolek Irenka (pamietam o Tobie, na zawsze w moim sercu)
  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka 100 lat w szczesciu i milosci ♡♡♡
    Coffe ja malej zaczynalam po kilka lyzeczek, ona na poczatku nie umiala wogole jesc. Chciala ssac lyzeczke. Wiec wkoncu zrezygnowalam na kilka dni. Teraz juz coraz lepiej rozumie. Ale na poczatku to doslownie kilka lyzeczek i jesli dziecku zasmakuje to kazdego dnia bedzie chcialo wiecej. Wiki je ok 1/3 sloiczka tego malego alenmy dopiero zaczelysmy przygode z wprowadzaniem posilkow innych niz mleczko;) Z kazdym dniem bedzie jadla wiecej tak bylo ze starsza corka ;) mam nadzieje ze Wiki bedzie miala.tez apetycik;)
    Jesli chodzi o te pobudki, to moze jej zabki ida? Mojej przyjaciolki syn tez tak mial, ze super jej spal ale do czasu. Od ok.4 miesiaca w nocy budzil sie po kilka razy.. i tez nie wiedziala dlaczego, pozniej poprostu mu to przeszlo. Wiktoria w dzien spi coraz lepiej i dluzej oby tak.dalej,) Coffe jesli chodzi o preferowanie jednej strony to tez o tym slyszalam kilka razy. Coreczka mojej przyjaciolki tez miala cos takiego i tez ja skierowali chyba do neurologa i na rehabilitacje. Pamietam ze ten problem szybko minal. Dzis mala ma.3 latka i jest wszystko w jak najlepszym porzadku.

    Malwinka, coffee2 lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mój Leoś ma już 5 miesięcy :), jak ten czas szybko leci. Robi postępy, zaczął obracać się na brzuszek w drugą stronę, ale i tak preferuje tą jedną stronę. Udaje czasem mu obrócić się na plecy, ale tu musi sporo wysiłku włożyć. I tak się bardzo cieszę z tego, bo już się bałam, że coś nie tak jest.
    Zaglądam codziennie do buzi Małego, czy jakiś ząbek się nie wykluwa, ale na razie nie widać. Ze spaniem super, zasypia koło 20, potem się budzi 24.00-1.00 na jedzonko, obudzi się nad ranem, ale biorę go do naszego łóżka i śpi do rana :).
    Kupiłam słoiczek jedzonka dla Leośka, po ukończeniu 5 miesiąca, jest bardziej urozmaicone, bo jest mięsko. Ciekawe, czy będzie mu to smakować.
    Nadii, co tak się nie odzywasz?
    Dziewczyny, kiedy macie zamiar zmienić wózek gondola na spacerówkę? Zastanawiam się, czy nie kupić już we wrześniu bądź w październiku. Chcę kupić taki z możliwością opuszczenia oparcia, żeby mógł spać na płasko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2017, 21:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! widzę, że tu ruch!
    Zabiegana byłam ostatnio, chrzciny, a później rodzinka..
    Na początek Malwinka- duuuuużo, duuuuużo miłości życzę na kolejne lata! Życzę Wam jak w powiedzeniu: "żeby się żyło, żeby się wiodło, żeby się chciało i żeby się mogło!"
    Ewa- super, że Leoś robi postępy, z każdym dniem będzie coraz lepiej, ja naprawdę wierzę, że on potrzebuje po prostu więcej czasu.
    Zazdroszczę Wam już tych obiadków, my na razie dzielnie czekamy do 6mca, choć powiem Wam, że mam już serdecznie dość nacisku rodziny- moje dziecko, moja sprawa! Już się nie mogę doczekać tych pierwszych łyżeczek. W pt mamy kolejne szczepienie, więc zobaczymy ile to nasze szczęście już waży. Mimo ostatnich problemów z laktacją, widać nawet po policzkach, że mała się najada. U nas też pojawiła się pobudka w nocy. Wcześniej spała od 21 do ok 6,6.30 i szła dalej spać po jedzonku do 9- teraz z.asypia koło 20,21, budzi się koło 4 na jedzenie, później koło 7
    Klaudia29 super, że wypoczynek się udał i gratuluję ząbków! ja zaglądam co dziennie, ale jeszcze nic nie widać. Jest tylko ślinienie i masakrowanie dziąsełek, widać, że już bolą, do tego zrobiły się bardzo twarde, aż czasem odczuwam to przy kp.

    Jesteśmy już po chrzcinach. Wszystko udało się tak jak chciałam, przyjemnie i kameralnie. Z nami było 25 osób. Organizowaliśmy przyjęcie w restauracji nad jeziorem. Pogoda dopisała. W kościele była piękna msza, a chrzest, dopiero po mszy. Kruszyna była bardzo grzeczna, na początku oczywiście rozglądanie, podziwianie wszystkiego, później przysnęło jej się na chwilę i obudziło ją dopiero polewanie główki. Ale powiem Wam stres był cholerny, jak pójdzie w kościele, czy wszystko dopięte na przyjęcie. Kilka godzin i z głowy. Teraz znów stres przed piątkowym szczepieniem.. a jeszcze przyjdzie nam za jakiś czas przekłuć uszy
    pozdrawiamy cieplutko

  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia bardzo się ciesze, że Leos się obraca.to normalne, że obrał sobie jeden bok, mój Maly też tak miał. Najgorzej, jak w nocy wstanie i chce to dag na jeden bok to odrazu przerzuca się na brzuch. Męczy mnie To.. .. Wasze Maluchy jak śpią?? ?? Na plecach? Czy to jest bezpieczna pozycja do snu.

    ewa81 lubi tę wiadomość

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coffee2 wrote:
    a i mam pytanie do Was, moze cos podpowiecie ;) Mala od ok. 2 do ok. 4 m-ca przesypiala wiekszosc nocek bez pobudek a teraz... ma ich co najmniej 3 na 6 -8 h snu... zastanawiam sie co takiego sie stalo, ze nastapila taka radykalna zmiana ;) nie urywam, ze chcialabym, zeby jej wrocilo to stanu poprzedniego ;) hehe

    Coffee u nas jest to samo. Coś Igor swiruje. Spał ze mną do 9 rano, aaaaa teraz wstaje o 4 nie śpi do 5, potem zasypia i wstaje około 6-7. Szok dla mnie, bo ja to spioszek jestem. Tak do 10 bym spała, no może być 9 ale nie wcześniej.. ..ale dzięki Bogu nauczył się spac w dzień, prawie jak w zegarku co dwie godziny go usypiam i śpi po 40 minut, czasami nawet 3 godziny potrafi....ulga dla mnie ze szok

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spacerowka kiedy???? No nie wiem....chyba jak będzie siedział.. ..cholera wie.
    A powiedzcie mi co z jedzeniem tych słoiczków. Najpierw przez dwa tygodnie daje się warzywa a dopiero później owoce tak?

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadii to elegancko, że było tak jak chciałaś. To jest ważny dzień. My jako rodzice musimy teraz wszystkiego pilnować.
    Dziekuje Wam Dziewczyny za życzenia.. ..Nadiii rozbawilas mnie, az się uśmiałam.
    Ja tak samo jak Ty, byłam uparta...ze dam dopiero po 6 miesiącach, bo tak nakazują. Dałam może ze trzy razy po 3 łyżeczki, i nie wiem czy dobrze zrobiłam czy nie. Widzę, że Małemu smakuje i chce więcej. Więc będę dawać.

    uch5i09k3eicivpk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój śpi tylko na plecach. Kiedyś spał na boku podpierany poduszką, potem ledwo co dałam na bok, to zaraz zjeżdżał na plecy. Przestałam go dawać na boki i teraz nie umie na boku leżeć, bo zaraz na brzuch się obraca.
    Malwinka nie wiem jak to jest z tymi papkami, ja na żywioł poszłam. Warzywka, a na trzeci chyba dzień dałam owoce do spróbowania. Wczoraj dałam mu już jedzonko dla 5 miesiąca, była to jarzynowa z kurczakiem. Smakowało mu to :)
    Ostatnio Leoś zrobił się marudny, dziś się patrzę na dziąsła i wyczułam twardnienie i kreseczkę, czyli, że wkrótce ząbek przebije. Całe szczęście miałam już zakupiony żel na ząbki, więc posmarowałam mu smoczek i dziąsło.
    Co do obrotów na brzuch, to robi jak szalony ale tylko w jedną stronę, i tak samo obraca się na plecy. Musiałam zabezpieczyć drzwi, bo jak poszłam do łazienki się przebrać, wracam do pokoju gdzie leży Leoś na piance, to już przy drzwiach był. Myślałam, że zawału dostanę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2017, 20:49

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka ja mam taki jakby mini plan wprowadzania produktow do diety maluszka i jest napisane zeby przez pierwsze 2 tyg podawac warzywa, pozniej dolaczyc owoca przez 2 tyg kolejne. A po 4 tyg od podania pierwszego posilku dolaczyc kaszki. Ja tak planuje mniej wiecej ja karmic. I niby zalecaja dawac pić sama wode lub herbati dla dzieci a soki po skonczeniu 12 miesiaca.
    Wiki miala wczoraj szczepionke na pneumokoki. Plakala przy wkluciu baaardzo:((((( pozniej juz bo ok i obylo sie bez goraczki i innych

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
‹‹ 1033 1034 1035 1036 1037 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ