X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARZEC 2017 :)
Odpowiedz

MARZEC 2017 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już też po szczepieniu. Mieliśmy wczoraj dwa wkłucia. Dziś jedno miejsce czerwone i trochę podpuchniete więc smaruje altacetem. Nie cierpię tych szczepień kiedy te małe bezbronne oczka proszą:ratuj mamusiu!
    Hej, pogada kiepska, straszna duchota. Ciężko na spacer wyjść bo nie ma czym oddychać. Wróciłyśmy niedawno ze spaceru uciekając przed burzą a tu już sloneczko wychodzi.
    Jeśli chodzi o rozszerzanie diety to nie upór każe mi czekać do 6mca.Boję się aby mała nie miała alergii bo ja sama jestem strasznym alergikiem i duże prawdopodobieństwo że też będzie. Im później wprowadzę alergeny tym układ pokarmowy będzie bardziej rozwinięty i zmniejszę ryzyko jej alergii. Wiem że nie ma złotego środka aby uniknąć alergii ale jeśli mogę jej pomóc w ten sposób to na pewno tak zrobię.
    Ze spacerówką też czekamy aż będzie siedzieć. Na razie ładnie leży i obserwuje listki.
    Młodą śpi przeważnie na pleckach, ale często też na boczkach. Nie pozwalam jej jedynie spać na brzuszku bo po prostu się boję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2017, 11:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://malgorzatajackowska.com/2016/10/19/rozszerzanie-diety-sciagawka/

    Taka ściągawka co do rozszerzania diety

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strasznie się wczoraj zagotowałam na szczepieniu. Nie było naszej lekarki bo jest na urlopie i badała nas inna pani dr. Mała waży 5730- wiem,troszkę mało, ale jest papuśna na buźce, fałdki na nóżkach, przystawiam często do piersi, ładnie śpi, więc się najada. Od pani dr usłyszałam, że powinna ważyć już 7 kg jako 5miesięczne dziecko. I była w szoku- jak to tylko kp? W tym wieku dziecko powinno już dawno mieć rozszerzaną dietę. Obowiązkowo kazała podawać małej kaszki, przecierki, dwa razy dziennie zupki a na noc kleik, żeby spała najedzona.. ręce mi opadły. A gdzie najnowsze zalecenia who? Rozumiem, że może być starej daty, ale poczułam się strasznie, jakbym głodziła dziecko... nie miałam sił się z nią spierać, podziękowałam tylko za zalecenia i ze śmiechem wyszłam z gabinetu..
    rozumiem powiedzieć, że może już czas coś podawać, zaproponować, ale kazać??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadii uważam, że lekarka nie ma racji. Dzieci karmione piersią nie muszą mieć rozszerzonej diety już w tym miesiącu. Z tego co słyszałam to w 6 miesiącu dopiero wprowadza się papki itd. To jest indywidualna sprawa, jedne matki rozszerzają dietę wcześniej, inne później. Może jej chodziło ze względu na wagę Mariki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2017, 06:00

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez wydaje mi sie, ze jej chodzilo o wage. Mi tez jedna z lekarek powiedziala, zebyn zaczela malej wprowadzac stale produkty po skonczeniu 4 miesiaca, przez to ze twierdza ze mala przybiera za wolno. Teraz wazy 6300a urodzila sie z waga 3800, dlatego mimo, ze planowalam ja karmic samym mlekiem do 6 mies to zdecydowalam sie na wprowadzenie stalych pokarmow juz teraz. Dzis jadla pierwszy raz kaszke;) Bardzo jej smakowala, warzywka i owoce tez jej smakuja,)
    Nadii to jest oczywiscie Twoja sprawa jak karmisz mala.

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia mam pytanko. Twoja Wiki już ma ząbki. Jaką jej szczoteczkę do zębów kupiłaś?

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa my mamy szczoteczke taka co sie na palec zaklada z sylikonu;)ale jeszcze przemywam jej gazikiem jalowym dziaselka Zabeczki sa narazie malusienkie;) ale wlasnie myslalam ostatnio ze musze wyprobowac juz szczoteczke ;)

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie. Ostatnio byl poruszany temat spacerowek. My dzis wlasnie kupilismy Wiki spacerowke i jestem zachwycona wyborem. Kupilismy easy go- optima. I chyba odrazu sie przesiadziemy do niego bo sa 4 pozycje regulacji oparcia do calkowicie lezacej;) i pol lezacej;)

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia pochwal się zdjęciem wózka :). Też chcemy kupić taki, żeby można było oparcie na płasko ustawić, bo Leoś jeszcze nie siedzi. Oglądałam prezentację wózka, fajny jest, ale niestety za drogi. Ale spodobał mi się wózek też tej marki ale inny model. Trochę tańszy i na dłużej byłby.
    Klaudia co do gazików jałowych. Wodą przegotowaną przemywasz dziąsełka - dwa razy dziennie czy jak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2017, 21:35

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5c77510a76b3.jpg

    Hej to wozek Wiktorki;) Probuje wstawic zdjecie z innrj perspektywy jak mi sie uda to wstawie;) Jestem bardzo zadowolona z aspektu wizualnego ;) ciekawa jestem jak w uzytkowaniu sie sprawdzi,) Pozdrawiam!

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa tak woda przegotowana ;) przewaznie 2 razy dziennie czasem czesciej ;)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś kupiliśmy wózek dla Leosia tej samej marki, co Klaudia :), ale inny model. Easy go - virage. Jest dla dzieci do 0 do 36 miesięcy. Leciutki jest, fajnie się prowadzi, zobaczymy jak się sprawdzi :)

    klaudia.29 lubi tę wiadomość

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa piekny jest;) oby sie super sprawowal;* wklej fotke ;)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia.29 wrote:
    Ewa my mamy szczoteczke taka co sie na palec zaklada z sylikonu;)ale jeszcze przemywam jej gazikiem jalowym dziaselka Zabeczki sa narazie malusienkie;) ale wlasnie myslalam ostatnio ze musze wyprobowac juz szczoteczke ;)

    ...a po co przemywasz dziaselka gazikiem???? Tak trzeba????

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wiki ma furę, tylko pozazdrościć.
    Super spacerowa, bardzo ładna. Oby się fajnie ja jeździło!

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może wstawimy zdjecie swoich pociech?

    klaudia.29 lubi tę wiadomość

    uch5i09k3eicivpk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia.29 wrote:
    Ewa piekny jest;) oby sie super sprawowal;* wklej fotke ;)

    Jutro wstawię :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka wrote:
    ...a po co przemywasz dziaselka gazikiem???? Tak trzeba????

    Nie umiem wstawiać kilka cytatów w jednym poście, więc dwa piszę ;). Czytałam jak jeszcze ząbek jest maleńki, żeby myć szczoteczką, to powinno się przemywać dziąsła gazikiem.

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 03:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka ja jej przemywalam i przy okazji masowalam dziaselka bo u nas objawy zabkowania baaardzo szybko sie pojawily. A przemywalam tez zeby umyc troszke te malutkie dziaselka.

    https://portal.abczdrowie.pl/higiena-jamy-ustnej-niemowlat

    Malwinka dzieki ja jestem jak narazie bardzo zadowolona z pojazdu malej ;) wyprobowalismy juz na calkiem rozlozonej i fajnie sie jezdzi. Ale jeszcze korzystamy z gondoli glownie i fotelika do samochodu wpinanego w stelaz ;)

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 03:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka wrote:
    A może wstawimy zdjecie swoich pociech?

    jestem za!

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
‹‹ 1034 1035 1036 1037 1038 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ