X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marzec 2025 🤱
Odpowiedz

Marzec 2025 🤱

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 12 lipca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowysorbet wrote:
    @AgaKa800 hejka, trzymam kciuki za Kropka 🤞😊
    @Monk@ kciuki za wizytę 🤞😊

    Miłego dnia dziewczyny 😊
    U mnie tylko badanie bety, ale dziękuję za kciuki 😁 przydadzą się, choć jestem dobrej myśli 🤢

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Olaa..32 Autorytet
    Postów: 2611 962

    Wysłany: 12 lipca, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj byłam na pierwszych badaniach z krwi, jaka cena wyszła za to wszystko, aż szok 🤦🏽‍♀️ Najbardziej obawiam się glukozy na czczo, bo w ciąży z synem miałam cukrzycę ciążową, więc w tej ciąży do 10 tygodnia będę musiała mieć glukozę z obciążeniem zrobioną.
    Gratulacje udanych wizyt i pięknie przyrastających bet 🥰

    28.08.2024 - 13t2d prenatalne, ryzyko niskie, prawdopodobnie 🩷

    08.07.2024 - 5t+6d (według USG) mamy zarodek z ❤️

    06.2024 - ⏸️

    05.2024 - 6tc 👼🏻💔

    02.11.21 - 38+4tc 54cm i 3120g 👶🏻💙

    07.2019 - 6tc 👼🏻💔

    preg.png
  • Malinowysorbet Autorytet
    Postów: 1148 3127

    Wysłany: 12 lipca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    U mnie tylko badanie bety, ale dziękuję za kciuki 😁 przydadzą się, choć jestem dobrej myśli 🤢
    Kurcze miałam w głowie kciuki za badania a napisałam wizytę 🤣 🤣 tak czy inaczej trzymam je szczerze 😁

    ▪︎MTHFR C677T (hetero)
    ▪︎675(4G/5G) w genie PAI-1 (hetero)
    •Badanie nasienia-ok
    03.2024 💔
    07.2024💔
    ,,(...)na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc."🌸
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 12 lipca, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowysorbet wrote:
    Kurcze miałam w głowie kciuki za badania a napisałam wizytę 🤣 🤣 tak czy inaczej trzymam je szczerze 😁
    Baby brain 😅 ja mam okrutny ostatnio 😂

    Malinowysorbet lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • natsad Przyjaciółka
    Postów: 70 112

    Wysłany: 12 lipca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem że jestem głupia i powinnam poczekać do jutra, ale nie dałam rady… jutro też pójdę ale dziś zrobiłam dla swojej spokojnej głowy..
    Wczoraj beta 33 tysiące, dziś 37 tysięcy. Różnica 20h.
    Wiem, że beta od którego momentu nie przyrasta podwójnie, więc proszę oświećcie mnie!

    07.12.19 - Zuzanna ❤️
    24.07.24 - 11 tc - Marcelina🪽💔
  • blabla Przyjaciółka
    Postów: 83 91

    Wysłany: 12 lipca, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    Dziewczyny, wiem że jestem głupia i powinnam poczekać do jutra, ale nie dałam rady… jutro też pójdę ale dziś zrobiłam dla swojej spokojnej głowy..
    Wczoraj beta 33 tysiące, dziś 37 tysięcy. Różnica 20h.
    Wiem, że beta od którego momentu nie przyrasta podwójnie, więc proszę oświećcie mnie!

    No niestety u mnie w takiej sytuacji było puste jajo, znaczy był zarodek, ale maleńki. 😢 pierwsza beta 28 tys, za dwa dni miałam 32 tys. USG potwierdziło, że zarodek nie rozwija się prawidłowo, a pęcherzyk ciążowy dalej rósł. Niby w kalkulatorze wychodziło w normie, ale zdaniem mojej ginekolog był za niski przyrost. W szpitalu przy przyjęciu zrobili USG i wtedy zarodek ledwo był widoczny na USG.

    preg.png
    08.01 💔
    17.06 ⏸️
    24.06 17 dpo beta 2450
    26.06 19 dpo beta 5500 🥹
    6.07 6 + 1 ❤️
    19.07 8+0 1,89 cm 🐻
    30.07 3.14 cm 🍀
    20.08 7,7 cm 😍
  • natsad Przyjaciółka
    Postów: 70 112

    Wysłany: 12 lipca, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blabla wrote:
    No niestety u mnie w takiej sytuacji było puste jajo, znaczy był zarodek, ale maleńki. 😢 pierwsza beta 28 tys, za dwa dni miałam 32 tys. USG potwierdziło, że zarodek nie rozwija się prawidłowo, a pęcherzyk ciążowy dalej rósł. Niby w kalkulatorze wychodziło w normie, ale zdaniem mojej ginekolog był za niski przyrost. W szpitalu przy przyjęciu zrobili USG i wtedy zarodek ledwo był widoczny na USG.
    Tylko ja ta pierwsza betę robiłam wczoraj o 12, a druga dziś o 8:30.
    Jak się skończyła ta sytuacja?

    07.12.19 - Zuzanna ❤️
    24.07.24 - 11 tc - Marcelina🪽💔
  • blabla Przyjaciółka
    Postów: 83 91

    Wysłany: 12 lipca, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    💔 szpital, tabletki, łyżeczkowanie i czekanie 3 cykli, żeby znów się starać

    preg.png
    08.01 💔
    17.06 ⏸️
    24.06 17 dpo beta 2450
    26.06 19 dpo beta 5500 🥹
    6.07 6 + 1 ❤️
    19.07 8+0 1,89 cm 🐻
    30.07 3.14 cm 🍀
    20.08 7,7 cm 😍
  • natsad Przyjaciółka
    Postów: 70 112

    Wysłany: 12 lipca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blabla wrote:
    💔 szpital, tabletki, łyżeczkowanie i czekanie 3 cykli, żeby znów się starać
    Ja teraz napisałam do lekarza, bo w końcu zmieniłam na prywatnego, który pokierował co i jak porządnie.
    Dał nr telefonu prywatne żeby w razie w pisać czy dzwonić jakby mnie coś niepokoilo.
    Wysłałam te dwa wyniki bety. Napisał tylko że nie spada i jest plus, jak zapytałam o przyrost, powiedział że przy tak wysokim hcg przyrost jest nie miarodajny, trzeba czekać te 2 tyg na usg.

    07.12.19 - Zuzanna ❤️
    24.07.24 - 11 tc - Marcelina🪽💔
  • Malinowysorbet Autorytet
    Postów: 1148 3127

    Wysłany: 12 lipca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    Dziewczyny, wiem że jestem głupia i powinnam poczekać do jutra, ale nie dałam rady… jutro też pójdę ale dziś zrobiłam dla swojej spokojnej głowy..
    Wczoraj beta 33 tysiące, dziś 37 tysięcy. Różnica 20h.
    Wiem, że beta od którego momentu nie przyrasta podwójnie, więc proszę oświećcie mnie!
    Mysle, ze sprawdzanie przyrostów bety na tym etapie nie za wiele już mówi czy jest dobrze czy nie... mówi się ze badanie powyżej 1000 nie ma sensu a co dopiero 30tys. Jak dobrze widziałam wczoraj byłaś na wizycie? Kiedy teraz lekarz kazal przyjść zeby sprawdzic czy jest rozwoj? Kochana wiem, że nie jest łatwo ale stres na pewno nie pomaga. Przytulam i trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze skończyło 🫂🫂🤞

    Monk@, pp2018, Abilify05 lubią tę wiadomość

    ▪︎MTHFR C677T (hetero)
    ▪︎675(4G/5G) w genie PAI-1 (hetero)
    •Badanie nasienia-ok
    03.2024 💔
    07.2024💔
    ,,(...)na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc."🌸
  • blabla Przyjaciółka
    Postów: 83 91

    Wysłany: 12 lipca, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    Ja teraz napisałam do lekarza, bo w końcu zmieniłam na prywatnego, który pokierował co i jak porządnie.
    Dał nr telefonu prywatne żeby w razie w pisać czy dzwonić jakby mnie coś niepokoilo.
    Wysłałam te dwa wyniki bety. Napisał tylko że nie spada i jest plus, jak zapytałam o przyrost, powiedział że przy tak wysokim hcg przyrost jest nie miarodajny, trzeba czekać te 2 tyg na usg.

    Trzymam kciuki, aby u Ciebie się inaczej skończyło ❤️ lekarze mi mówili, że mogę czekać 2 tygodnie to samo oczyszczać się może. Nie chciałam czekać, jeżeli wiedziałam kiedy dokładnie miałam owulację, a zarodek wchłaniał się.

    preg.png
    08.01 💔
    17.06 ⏸️
    24.06 17 dpo beta 2450
    26.06 19 dpo beta 5500 🥹
    6.07 6 + 1 ❤️
    19.07 8+0 1,89 cm 🐻
    30.07 3.14 cm 🍀
    20.08 7,7 cm 😍
  • natsad Przyjaciółka
    Postów: 70 112

    Wysłany: 12 lipca, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowysorbet wrote:
    Mysle, ze sprawdzanie przyrostów bety na tym etapie nie za wiele już mówi czy jest dobrze czy nie... mówi się ze badanie powyżej 1000 nie ma sensu a co dopiero 30tys. Jak dobrze widziałam wczoraj byłaś na wizycie? Kiedy teraz lekarz kazal przyjść zeby sprawdzic czy jest rozwoj? Kochana wiem, że nie jest łatwo ale stres na pewno nie pomaga. Przytulam i trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze skończyło 🫂🫂🤞
    Za 2 tygodnie. Powiedział że to taki bezpieczny czas. 🤞

    07.12.19 - Zuzanna ❤️
    24.07.24 - 11 tc - Marcelina🪽💔
  • natsad Przyjaciółka
    Postów: 70 112

    Wysłany: 12 lipca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blabla wrote:
    Trzymam kciuki, aby u Ciebie się inaczej skończyło ❤️ lekarze mi mówili, że mogę czekać 2 tygodnie to samo oczyszczać się może. Nie chciałam czekać, jeżeli wiedziałam kiedy dokładnie miałam owulację, a zarodek wchłaniał się.
    Tylko u mnie nic się nie dzieje, objawy nie ustąpiły, może nie mam jakiś fenomenalnych dolegliwości, w pierwszej ciąży też ich nie miałam, piersi pobolewają, mdłości są, żadnych skurczy i plamien nie mam, no nic…
    I tak jak napisała malinowysorbet, lekarz powiedział mi to samo, że nie ma sensu sprawdzać przyrostu bety, ważne żeby rosła, bo ona teraz żyje swoim życiem.
    Dał nadzieję, oszczędzam się, czekam i będę dobrej myśli ❤️

    Malinowysorbet, Abilify05 lubią tę wiadomość

    07.12.19 - Zuzanna ❤️
    24.07.24 - 11 tc - Marcelina🪽💔
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 12 lipca, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    Dziewczyny, wiem że jestem głupia i powinnam poczekać do jutra, ale nie dałam rady… jutro też pójdę ale dziś zrobiłam dla swojej spokojnej głowy..
    Wczoraj beta 33 tysiące, dziś 37 tysięcy. Różnica 20h.
    Wiem, że beta od którego momentu nie przyrasta podwójnie, więc proszę oświećcie mnie!
    Kochana, ale czego oczekujesz? Jak Cię mamy oświecić? Sama wiesz, że beta już się nie podwaja i to jedyne, co można powiedzieć. Skoro lekarz kazał czekać, to żadna z nas nie powie Ci w tym temacie nic mądrzejszego. Zaufaj lekarzowi. Ma doświadczenie, widział USG. U nas każda z nas może mieć inne doświadczenia. Skoro lekarz daje nadzieję, że może się to dobrze skończyć, to mu zaufaj. Wiem, że ten czas będzie dla Ciebie mega trudny, nawet nie mogę sobie tego wyobrazić. Ale rysowanie sobie czarnych scenariuszy nie pomoże. Spróbuj się czymś zająć i nie myśleć o tym.

    pp2018, monii00 lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • natsad Przyjaciółka
    Postów: 70 112

    Wysłany: 12 lipca, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Kochana, ale czego oczekujesz? Jak Cię mamy oświecić? Sama wiesz, że beta już się nie podwaja i to jedyne, co można powiedzieć. Skoro lekarz kazał czekać, to żadna z nas nie powie Ci w tym temacie nic mądrzejszego. Zaufaj lekarzowi. Ma doświadczenie, widział USG. U nas każda z nas może mieć inne doświadczenia. Skoro lekarz daje nadzieję, że może się to dobrze skończyć, to mu zaufaj. Wiem, że ten czas będzie dla Ciebie mega trudny, nawet nie mogę sobie tego wyobrazić. Ale rysowanie sobie czarnych scenariuszy nie pomoże. Spróbuj się czymś zająć i nie myśleć o tym.
    Po prostu cieszę się, że jesteście. Że mogę tu wejść, napisać co czuję i nikt nie oceni. Nawet jeśli napiszę głupoty.
    Lekarzowi zaufałam, czekam cierpliwie🤞

    blabla, pp2018, AgaKa800 lubią tę wiadomość

    07.12.19 - Zuzanna ❤️
    24.07.24 - 11 tc - Marcelina🪽💔
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 12 lipca, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Słyszałam historię z tą kobietą i wiem o co chodzi, jednak dane które podaje są powszechnie dostępne, ona nie podzieliła się wiedzą tajemna 😅 podałam ją za przykład, chociaż wielu innych ginekologow o tym pisze.
    https://centrummedycznemami.pl/w-ktorym-tygodniu-mozna-uslyszec-bicie-serca-dziecka/
    Pierwsza lepsza strona.
    Kłócić się nie zamierzam, tak jak wspomniałam tylko in vitro daje nam 100% pewność kiedy doszło do zapłodnienia. Ileż to razy czułam owulację, dałabym sobie rękę uciąć że wystąpiła, bo kłucie, bóle, ciągnięcia, pozytywne testy. Na drugi dzień USG, pęcherzyk jak był tak był.


    Monk to prawda, USG może się mylic i tak się często zdarza szczególnie z masą urodzeniową 😅 pamietam że z synem poszłam na dodatkowe dwie wizyty, bo wychodził za mały, już na końcówce. Urodził się 3800 prawie.

    AgaKa800 witaj ❤️

    Coś Ty nie będziemy się kłócić bo to nie ma totalnie sensu. Gadamy tylko wymieniamy się informacjami. Link który wkleiłaś ma dokładnie 'w którym tygodniu można' ale nie koniecznie usłyszysz. Po prostu chodzi mi o to aby mamy ktore tu przyjdą lub już są a w 6 tygodniu nie usłyszały serca nie płakały tygodniami bo tak wyczytały. Można usłyszeć w 5 albo 8. Po prostu. :)

    pp2018, Abilify05 lubią tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 12 lipca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaa..32 wrote:
    Ja dzisiaj byłam na pierwszych badaniach z krwi, jaka cena wyszła za to wszystko, aż szok 🤦🏽‍♀️ Najbardziej obawiam się glukozy na czczo, bo w ciąży z synem miałam cukrzycę ciążową, więc w tej ciąży do 10 tygodnia będę musiała mieć glukozę z obciążeniem zrobioną.
    Gratulacje udanych wizyt i pięknie przyrastających bet 🥰

    Czemu za to płacisz? Czemu nie poszłaś na wizyte na nfz aby wypisali ci wszystkie badania?
    Ps. Ja mam cukrzycę ale nie ciążową.
    Nie martw się na zapas, trzyman kciuki aby Cię oszczędziła tej ciazy. :)

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 12 lipca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    Dziewczyny, wiem że jestem głupia i powinnam poczekać do jutra, ale nie dałam rady… jutro też pójdę ale dziś zrobiłam dla swojej spokojnej głowy..
    Wczoraj beta 33 tysiące, dziś 37 tysięcy. Różnica 20h.
    Wiem, że beta od którego momentu nie przyrasta podwójnie, więc proszę oświećcie mnie!

    Beda nie podwaja sie co 48h już jak ma ponad 1000. Także ładnie rośnie. Usg prawdę powie. Trzynam kciuki

    pp2018 lubi tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 12 lipca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aghata wrote:
    Witam nowe mamusie.
    Ja idę dziś do lekarza bo pisałam że mam duszności a te się nasiliły doszedł kaszel stan podgorączkowy tak mi szybkim serce waliło w nocy ze do 2 nie spałam.
    Któras z was ma arytmię nie chce mi się wracać i moje pytanie jakie leki na to się bierze w ciąży ?

    Ja mam. Bisocard 5 mg

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 12 lipca, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj diagnostyka znowu leci sobie w kulki, jakieś awarie o pracę serwisowe… odświeżałam jak szalona, bo miałam dziś teleporadę z endo, ale wyników nie ma… 😵‍💫

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ