X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marzec 2025 🤱
Odpowiedz

Marzec 2025 🤱

Oceń ten wątek:
  • monii00 Autorytet
    Postów: 935 1270

    Wysłany: 13 sierpnia, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Laski ☀️

    @Pusshka widziałam na usg jak Bobo się porusza to wcale się nie dziwię tych wymiotów i ciągnięcia brzucha 😂

    @Martyna udanego odpoczynku, dobrze Wam to zrobi 🙂 gdzie się wybieracie? Limit na nieszczęścia wyczerpany, więc musi być wszystko dobrze u każdej z Nas ❤️

    @Lubieczekolade witamy 🙂 nie jesteś sama jeśli chodzi o strach.. mi pomagają częste wizyty co 2 tygodnie. Też niejedna z Nas dużo przeżyła i z niepewnością wchodzi w kolejne tygodnie ciąży.. ale czy za każdym razem ma być źle i los ma Nas karać? Limit na nieszczęścia wyczerpany, tak jak wspomniałam wyżej. Dziewczyny miały lub mają krwiaki i pisały o tym, u mnie akurat nie ma takich rzeczy. Ja jestem na zwolenieniu od 7 tygodnia ciąży z uwagi na moją historię, wymioty i duży stres w pracy.

    @blabla czas na l4 będzie Ci leciał jak przez palce, ale w końcu można spokojnie wymiotować.. 😂 taki żart i prawda w jednym, poszłam na zwolnienie w ostatnim momencie.. Już był sprint do wc w pracy 😅

    Właśnie zastanawiam się co zjeść na śniadanie.. Jestem w ciąży taka wybredna jeśli chodzi o jedzenie 🥹 śmieję się, że Bobo włączył betoniarkę (mdłości) i trzeba coś zjeść 🙂 Planuje dzisiaj pójść na spacer bo piękna pogoda ☀️

    Udanego dnia 🩷


    blabla lubi tę wiadomość

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 07.10 wizyta gin NFZ
    🧬 18.10 połówkowe
    preg.png
  • Martyna Autorytet
    Postów: 667 817

    Wysłany: 13 sierpnia, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blabla wrote:
    Od września, będę wtedy w 15 tc. Mam pracę częściowo biurową, a częściowo w terenie. Dopiero po 30 dniach mojego l4 będą mogli kogoś zatrudnić na zastępstwo. Wcześniej lekarz mi proponował, ale nie chciałam pracodawcy zostawić z ręką w nocniku, tym bardziej w sezonie urlopowym. A że czuję się w miarę dobrze, to sobie wynagrodzenie podciągnę, tak żeby sierpień do średniej też się wliczał. Przynajmniej jak tak interpretuje, że l4 jest wypłacalne z 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność. Jak nie teraz to później pewnie musiała bym czekać kolejne 4 tygodnie, bo lekarz tylko na wizycie może wystawić l4.
    Wrzesień już niedługo to zleci szybciutko 😀

    blabla lubi tę wiadomość

    04.24 22+2 💔
    06.24 ⏸️
    24.07❤️1,05cm❤️
    7.08 ❤️2,4cm 🐻
    07.09 7,5cm 👧 🩷 ryzyka niskie
    16.09 120g szczęścia 🥰

    preg.png
  • maglew Ekspertka
    Postów: 130 91

    Wysłany: 13 sierpnia, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje pozytywnych wizyt bo chyba wczoraj mi umknęło.

    @Lubieczekolade, witaj i życzę spokoju i nudnej ciąży :) co do krwiaka miałam w pierwszej ciąży i brałam duphaston a potem luteinę. Zniknął po krótkim czasie.

    Ja jestem na L4 od początku ciąży bo miałam krwawieniem, mdłości i wymioty. Nie mogłam też jeździć autem. Ale na początku września wracam do pracy częściowo będę pracować zdalnie. Zobaczymy jak samopoczucie pozwoli ale odpukac, aktualnie jest o wiele lepiej!

    monii00 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Katri94 Ekspertka
    Postów: 190 145

    Wysłany: 13 sierpnia, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieczekolade wrote:
    Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi 😚

    Na USG w 7tc nie był widoczny, ale luteinę od tego momentu biorę. Mam nadzieję że się wchłonie i nie będzie śladu po nim 🥺

    Co to L4 to od kiedy się wybieracie? Ja jeżeli wszystko pójdzie z planem to po prenatalnych. Mam taką nadzieję 🤗


    Co do krwiaka to ja obecnie mam, ostatnio był ok 2cm a był większy zmniejszył się oczywiście dostałam progesteron i luteinę dopochwowo cały czas biorę jutro mam wizytę. Miałam brązowe plamienia od tego krwiaka ale odkąd biorę te leki to nie mam nic a maluszek rośnie. Więc się nie martw bo będzie dobrze 🫶

    monii00 lubi tę wiadomość

    Starania 7 lat
    🙋29 lat
    Laparoskopia 2020r
    Inseminacja 5 razy nieudana 2022/23💔
    Punkcja 15.05.2024
    17.07.24 ⏸️
    Ciąża naturalna cud lipiec 2024❤️

    22.07.24- 0,8👶
    31.07.24- 1,61cm👶
    05.08.24- 2,2cm👶
    14.08.24-3,68cm👶
    28.08.24-6,25cm👶
    18.09.24-9,25cm👶
    preg.png
  • Karina96 Koleżanka
    Postów: 33 46

    Wysłany: 13 sierpnia, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ale wam zazdroszczę tych l4 😀Sama bym już poleżała w domu ale obecnie czuje się o wiele lepiej niż z dwa tygodnie temu. Ja niestety idąc na l4 tracę z 2 tysiące na starcie... Ale sama się godziłam na taki układ w pracy. Więc staram się popracować jeszcze, we wrześniu urlop jakoś to zleci myślę jeszcze żeby w październiku popracować ale no to wszystko zależy od samopoczucia. U mnie obecnie mdłości minęły ale stałam się wegetarianką 🤣 nie mogę przełknąć nic co choćby leżało koło mięsa....

    monii00, Konieczko lubią tę wiadomość

    🙋28 lat
    🧑‍🦱29 lat
    Starania od grudnia 2023. Pierwsza ciąża. Wcześniej długi okres tabletek anty.
    💊 Duphaston 2x1 - koniec w 11 tyg.
    ⏸️ 24.06.24
    05.07 widać pęcherzyk!
    19.07 7 tydzień, mamy serce i jeden cm szczęścia!
    30.07. 8+6 z badania, 2.5cm ❤️
    27.08 prenatalne 12+6, 6.5 cm, chyba będzie córka 💗

    preg.png
  • Majania Koleżanka
    Postów: 38 37

    Wysłany: 13 sierpnia, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już jestem na zwolnieniu, z tym że ja obecnie jestem na KRUSIE, więc i tak dostanę grosze 😉 ale mamy swoją działalność, więc i tak coś tam pracuję 🙂

    Umówiłam się wczoraj na prenatalne, na 3-go września.

    Detektor tętna mam jeszcze po ciąży z synem, więc już trochę lat ma, ale sprawdziłam i działa, tzn. nie szukałam jeszcze tętna tylko włączyłam żeby zobaczyć czy w ogóle działa 😉

    A poza tym mam piekielny problem z jedzeniem... Nie wymiotuję, ale mnie mdli i wszystko mi przeokrutnie śmierdzi. W sumie największy problem mam nie z samym jedzeniem, tylko z jego przygotowywaniem... Jak dostanę coś gotowego, czego ja nie musiałam szykować to jem normalnie 🙈

    monii00 lubi tę wiadomość

  • Martyna Autorytet
    Postów: 667 817

    Wysłany: 13 sierpnia, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Dzień dobry Laski ☀️

    @Pusshka widziałam na usg jak Bobo się porusza to wcale się nie dziwię tych wymiotów i ciągnięcia brzucha 😂

    @Martyna udanego odpoczynku, dobrze Wam to zrobi 🙂 gdzie się wybieracie? Limit na nieszczęścia wyczerpany, więc musi być wszystko dobrze u każdej z Nas ❤️

    @Lubieczekolade witamy 🙂 nie jesteś sama jeśli chodzi o strach.. mi pomagają częste wizyty co 2 tygodnie. Też niejedna z Nas dużo przeżyła i z niepewnością wchodzi w kolejne tygodnie ciąży.. ale czy za każdym razem ma być źle i los ma Nas karać? Limit na nieszczęścia wyczerpany, tak jak wspomniałam wyżej. Dziewczyny miały lub mają krwiaki i pisały o tym, u mnie akurat nie ma takich rzeczy. Ja jestem na zwolenieniu od 7 tygodnia ciąży z uwagi na moją historię, wymioty i duży stres w pracy.

    @blabla czas na l4 będzie Ci leciał jak przez palce, ale w końcu można spokojnie wymiotować.. 😂 taki żart i prawda w jednym, poszłam na zwolnienie w ostatnim momencie.. Już był sprint do wc w pracy 😅

    Właśnie zastanawiam się co zjeść na śniadanie.. Jestem w ciąży taka wybredna jeśli chodzi o jedzenie 🥹 śmieję się, że Bobo włączył betoniarkę (mdłości) i trzeba coś zjeść 🙂 Planuje dzisiaj pójść na spacer bo piękna pogoda ☀️

    Udanego dnia 🩷
    Na działeczkę nad morze się wybieramy :) mam nadzieję, że chociaż trochę zapomnę o tych moich schizach.

    monii00 lubi tę wiadomość

    04.24 22+2 💔
    06.24 ⏸️
    24.07❤️1,05cm❤️
    7.08 ❤️2,4cm 🐻
    07.09 7,5cm 👧 🩷 ryzyka niskie
    16.09 120g szczęścia 🥰

    preg.png
  • blabla Przyjaciółka
    Postów: 84 92

    Wysłany: 13 sierpnia, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to źle zabrzmi, ale zazdroszczę Wam mdłości i wymiotów 😂 planowałam schudnąć ze 2 kg. Może wtedy prędzej poszła bym na l4. Ale jak z 3 razy miałam mdłości to maks. Najgorzej jak dzień wcześniej się objadłam. Waga u mnie stoi na szczęście. Nie mam preferencji smakowych, nie odrzuciło mnie od żadnego jedzenia. Wszystko jem normalnie 😊 trochę bardziej senna jestem. W końcu dotarło do mnie, że faktycznie ten program na TLC ciąża z zaskoczenia mógł być prawdą. Po pierwszej ciąży nie wierzyłam, że można nie mieć mdłości.

    Konieczko lubi tę wiadomość

    preg.png
    08.01 💔
    17.06 ⏸️
    24.06 17 dpo beta 2450
    26.06 19 dpo beta 5500 🥹
    6.07 6 + 1 ❤️
    19.07 8+0 1,89 cm 🐻
    30.07 3.14 cm 🍀
    20.08 7,7 cm 😍
  • monii00 Autorytet
    Postów: 935 1270

    Wysłany: 13 sierpnia, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to współczuję Wam chodzenia do pracy z uwagi na finanse, na szczęście u mnie pensja jest stała więc dostaje te same pieniądze na razie. Nie wiem jak później ZUS to liczy, czy wlicza też 13-stki, nagrody i dodatki. Ciekawe kiedy dadzą za mnie zastępstwo bo dopiero po 3 miesiącach mogą cokolwiek działać.. Trochę kumulacja wszystkiego bo i okres wakacyjny, ale też zaraz szkoła się zaczyna.
    Co do jedzenia to w niedzielę gotowanie rosołu to było wyzwanie. Mam trochę inaczej, jak coś mi nie pasuje to nie zjem nawet jak ktoś zrobi. Ostatnio na topie tosty z szynką i serem, serek wiejski, tosty z masłem i dżemem morelowym z ksylitolem, corn flakes z mlekiem 🙂 dzisiaj robię rybę, mam nadzieję, że zjem. Chodzi za mną kwaśnica na żeberkach 😂

    Mam prośbę do Dziewczyn, które mało się odzywają. Nie chodzi tutaj żeby cały czas pisać bo wiem, że macie różne sprawy na głowie lub słabe samopoczucie. Niektóre z Was chodzą nadal do pracy. Na początku września będę sprawdzała czy ktoś napisał raz i zapomniał, nie daje znać co słychać i jak wizyty.. Czy jest sens żeby taka osoba była na 1 stronie? Jak uważacie? Ja tylko ten wątek założyłam i edytuje swojego posta więc to miejsce dla każdej z Was w tym wyrażenie swojej opinii 🙂

    Ps. Na wątku kwietniowym 08.08 widziałam, że Nellien poroniła a tutaj się nie odezwała i też nie wiem co z tym fantem zrobić 🥺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia, 10:11

    Konieczko, SailorMoon lubią tę wiadomość

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 07.10 wizyta gin NFZ
    🧬 18.10 połówkowe
    preg.png
  • Martyna Autorytet
    Postów: 667 817

    Wysłany: 13 sierpnia, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Bo już mnie kusi na spontanie kupić detektor i jutro sprawdzać bąbla przed wyjazdem. Powiedzcie mi. Czy to jest bezpieczne w moim tygodniu? Tak, wiem, że i młodsze ciąże sprawdzacie, no ale.. 😂 no i kluczowe pytanie gdzie?! Gdzie wy przykładacie na tym etapie? Myślicie, że coś mi pokaże już na tym detektorze? 😀

    04.24 22+2 💔
    06.24 ⏸️
    24.07❤️1,05cm❤️
    7.08 ❤️2,4cm 🐻
    07.09 7,5cm 👧 🩷 ryzyka niskie
    16.09 120g szczęścia 🥰

    preg.png
  • blabla Przyjaciółka
    Postów: 84 92

    Wysłany: 13 sierpnia, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monii00- przeliczyłam sobie najgorszy wariant l4 i macierzyńskiego. U mnie w pracy legendy głoszą, że premii , itp. nie wliczają. Na pewno będąc na l4 i macierzyńskim za ten okres nie naliczają 13- nastki. Wcale mnie nie zdziwi jak w kadrach źle mi wynagrodzenie naliczą i będzie rozbieżności z wypłatą od ZUS

    Martyna- w instrukcji są podane punkty, w których przykłada się detektor. W googlach też pokazuje się taka grafika. Warto kupić żel do USG lub używać oliwkę czy coś podobnego. Nie wiem jak z młodszymi ciążami, bo ja dopiero wczoraj swój sprawdziłam😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia, 10:33

    preg.png
    08.01 💔
    17.06 ⏸️
    24.06 17 dpo beta 2450
    26.06 19 dpo beta 5500 🥹
    6.07 6 + 1 ❤️
    19.07 8+0 1,89 cm 🐻
    30.07 3.14 cm 🍀
    20.08 7,7 cm 😍
  • blabla Przyjaciółka
    Postów: 84 92

    Wysłany: 13 sierpnia, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam przepis. Zgodnie z art. 42 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (…) premie, nagrody i inne składniki wynagrodzenia przysługujące za okresy miesięczne wlicza się do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego (…)

    Z tego rozumiem, że składniki wynagrodzenia ww. Stanowią jedną dwunastą kwoty wypłaconej pracownikowi za rok poprzedzający miesiąc, w którym powstała niezdolność.

    A jak to w praktyce będzie to się okaże, na pewno dodatek stażowy na l4 obowiązuje

    preg.png
    08.01 💔
    17.06 ⏸️
    24.06 17 dpo beta 2450
    26.06 19 dpo beta 5500 🥹
    6.07 6 + 1 ❤️
    19.07 8+0 1,89 cm 🐻
    30.07 3.14 cm 🍀
    20.08 7,7 cm 😍
  • Madzik2208 Autorytet
    Postów: 353 566

    Wysłany: 13 sierpnia, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do L4 to powiem Wam, że ja się w tym miesiącu zdziwiłam... Pozytywnie. Bo dostałam większą wypłatę niż miesiąc wcześniej, gdzie niby była premia i nie miałam żadnej absencji. A teraz byłam od 5go lipca na L4 (choć kilka dni jeszcze 80%, potem już ciążowe 100%). Rozmawiałam z moją koleżanką z pracy, która miesiąc temu urodziła i mówiła, że ona na L4 wychodziła o niebo lepiej niż będąc w pracy.

    Wytrwała z Nadzieją na Happy End 🩷

    Starania od 2021 🫶

    💔 Luty 2022
    💔 Listopad 2022
    💔 Styczeń 2024

    Cykl stymulowany Aromek 💊 i Ovitrelle 💉 i mamy ⏸️ 03/07/2024

    🫶 4/07 Beta 10,8 prog. 37,69
    🫶 06/07 Beta 58,6 prog. 39 🥹
    🫶 08/07 Beta 160,2 prog. 47,16 🥹
    🫶 10/07 Beta 487,9 prog. 42,98 🥹
    🫶 13/07 Beta 1815,4 prog. 36,30 🙏 dołożona jedna dodatkowa tabletka utrogestan (dmuchamy po 3 stratach)

    🩺👩‍⚕️ Wizyta 17/07 ✊🫶

    Na pokładzie: Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, Badanie drożności OK 🤗

    Leki 💊💊💊
    ✔️ Metformax
    ✔️ Euthyrox
    ✔️ Utrogestan
    ✔️ Wit D3
    ✔️ Acidum Folicum
    ✔️ Kwas foliowy z Naturell
    ✔️ B - Complex
    ✔️ Koenzym Q10
    ✔️ Selen
    ✔️ Acard
    ✔️ Zincteral
    ✔️ Clexane od pozytywnej bety

    Dla Małego Cudu WSZYSTKO 💪✊
  • RainbowDeer Ekspertka
    Postów: 147 392

    Wysłany: 13 sierpnia, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majania wrote:
    Ja też już jestem na zwolnieniu, z tym że ja obecnie jestem na KRUSIE, więc i tak dostanę grosze 😉 ale mamy swoją działalność, więc i tak coś tam pracuję 🙂

    Umówiłam się wczoraj na prenatalne, na 3-go września.

    Detektor tętna mam jeszcze po ciąży z synem, więc już trochę lat ma, ale sprawdziłam i działa, tzn. nie szukałam jeszcze tętna tylko włączyłam żeby zobaczyć czy w ogóle działa 😉

    A poza tym mam piekielny problem z jedzeniem... Nie wymiotuję, ale mnie mdli i wszystko mi przeokrutnie śmierdzi. W sumie największy problem mam nie z samym jedzeniem, tylko z jego przygotowywaniem... Jak dostanę coś gotowego, czego ja nie musiałam szykować to jem normalnie 🙈

    O to jesteśmy w tej samej sytuacji. Też jestem krusowcem i prowadzimy z mężem firmę. Zazdroszczę laskom tych macierzyńskich i L4 🙃

    Niedawno sprawdzałam ile chorobowego się należy w KRUS - 20 zł dziennie. Śmiech na sali.

    Za takie pieniądze to się nawet nie opłaca ryzykować kontroli. Przy własnym biznesie cały czas coś trzeba robić i weź tu udowodnij ze leżysz plackiem. Chcesz czy nie, firmy doglądasz choćby minimalnie, bo z czegoś chleb trza jeść 😅

    '96👩‍❤️‍👨'90

    START STARAŃ 09.22
    START LECZENIA 01.24

    ♀️ PCOS, AMH 5,1

    ♂️ oligospermia ok. 1 mln/ml

    02.24 - IUI przepływowa ❌️
    04.24 - cykl naturalny na letrozolu ❌️
    05.06.24 - start stymulacji 💉
    15.06.24 - punkcja 🧪
    20.06.24 - transfer
    HCG 9dpt 77 ✨️
    HCG 11dpt 189 🥹
    HCG 19dpt 4655 🙃
    27dpt mamy ❤️

    ❄️❄️❄️ czekają na swoją kolej

    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 13 sierpnia, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blabla wrote:
    Może to źle zabrzmi, ale zazdroszczę Wam mdłości i wymiotów 😂 planowałam schudnąć ze 2 kg. Może wtedy prędzej poszła bym na l4. Ale jak z 3 razy miałam mdłości to maks. Najgorzej jak dzień wcześniej się objadłam. Waga u mnie stoi na szczęście. Nie mam preferencji smakowych, nie odrzuciło mnie od żadnego jedzenia. Wszystko jem normalnie 😊 trochę bardziej senna jestem. W końcu dotarło do mnie, że faktycznie ten program na TLC ciąża z zaskoczenia mógł być prawdą. Po pierwszej ciąży nie wierzyłam, że można nie mieć mdłości.

    Ja mam mdłości od 4 tygodni.. ledwo żyję. Schudłam 6 kg. Wszystko mi śmierdzi. Z piciem czegokolwiekt eż jest problem. Mam nawet problem zrobić dzieciom coś do jedzenia. Żyję od wstania do pójścia spać...

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 13 sierpnia, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna wrote:
    Dziewczyny! Bo już mnie kusi na spontanie kupić detektor i jutro sprawdzać bąbla przed wyjazdem. Powiedzcie mi. Czy to jest bezpieczne w moim tygodniu? Tak, wiem, że i młodsze ciąże sprawdzacie, no ale.. 😂 no i kluczowe pytanie gdzie?! Gdzie wy przykładacie na tym etapie? Myślicie, że coś mi pokaże już na tym detektorze? 😀

    Moze nie pokazać ale spróbuj. Linia włosów łonowych zazwyczaj. Dużo żelu i przesuwaj powolutku

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • monii00 Autorytet
    Postów: 935 1270

    Wysłany: 13 sierpnia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To możliwe, że premie i dodatki będą naliczać. Miałam bardzo pracowity rok swoją drogą i miło by było jakby to uwzględnili. Lat pracy jeszcze nie mam, tylko podnieśli mi w grudniu pensje z uwagi na wyniki i zaangażowanie w pracy. W słabszych okresach to też trochę kłopotliwe bo non stop ma się ludzi a myślenie nie jest takie jak trzeba. Cieszyłam się bo wiem, że w budżetówce to rzadkość jeśli chodzi o pieniądze a ja nie mam nikogo za sobą, budowałam opinie przez okres całej mojej pracy. Chcieli mi dać awans ogólnie, ale nie spełniam jeszcze wymogu doświadczenia. Niedługo spełnię i jestem ciekawa czy podczas zwolenienia lub macierzyńskiego dostanę bo były takie sytuacje czasami, jeśli ktoś się wyróżniał. Trochę mnie przeraża wizja powrotu po takim czasie do pracy, głównie przez to, że nie lubię zmian. Nie wiem jak u Was wygląda rotacja pracowników bo u nas to jakaś katastrofa - połowa nowych ludzi przez okres który pracuje w tym całkowicie nowa dyrekcja..

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 07.10 wizyta gin NFZ
    🧬 18.10 połówkowe
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 13 sierpnia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jest wszystko jedno czy takie osoby zostawisz czy usuniesz.
    Jesli poroniła to ją wypisz albo wpisz złamane serduszko. Pewnie jest załamana i nawet nie chce tu zaglądać.

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Majania Koleżanka
    Postów: 38 37

    Wysłany: 13 sierpnia, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RainbowDeer wrote:
    O to jesteśmy w tej samej sytuacji. Też jestem krusowcem i prowadzimy z mężem firmę. Zazdroszczę laskom tych macierzyńskich i L4 🙃

    Niedawno sprawdzałam ile chorobowego się należy w KRUS - 20 zł dziennie. Śmiech na sali.

    Za takie pieniądze to się nawet nie opłaca ryzykować kontroli. Przy własnym biznesie cały czas coś trzeba robić i weź tu udowodnij ze leżysz plackiem. Chcesz czy nie, firmy doglądasz choćby minimalnie, bo z czegoś chleb trza jeść 😅

    No dokładnie, 20zł dziennie 🤣 ja się tam kontroli nie obawiam, w KRUSIE aż tak nie kontrolują, poza tym zwolnienie ciążowe nie jest zwolnieniem "leżącym" możesz normalnie funkcjonować, wyjeżdżać z domu itd.

  • eliz Autorytet
    Postów: 314 290

    Wysłany: 13 sierpnia, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! ❤️

    Ja ju dzisiaj po wizycie u diabetologa. Pani Doktor dowiedziała się, że jestem w ciąży więc teraz wizyty co miesiąc. Ale narazie jest zadowolona z moich cukrów 😀 tylko lekocyty w moczu są 😥

    A co do L4 to planuje od września iść. Ale tak naprawdę wszystko się okaże.

    Ponad dwa lata starań.
    👩‍🦰31lat,cukrzyca typ2,hiperprolaktynemia,otyłość, w ciągu roku -20kg
    🧔33lat, luty badania nasienia - morfologia 0%

    💊acard 150mg
    💉 neoparin 40mg
    💉insulina

    22.06.24 niepewne ⏸️🥹
    24.06.24 Beta 36,5mlU/ml
    26.06.24 Beta 100.8 mlU/ml
    29.06.24 Beta 467,8 mlU/ml
    01.07.24 Beta 1206,6 mlU/ml

    05.07.24 - 5tydzień 🥹
    18.07.24 - 6+6 -mierze 1,1cm ❤️ 146/min
    31.07.24 - 8+5 -mierze 2.39cm❤️176/min
    19.08.24 - 11+3-mierze 5.59cm ❤️ 165/min
    28.08.24 -12+5 -mierze 6,84cm ❤️ 156/min - ryzyka niskie z testu Pappa
    19.09.24 -15+6-ważę 155g i jestem chłopcem 💙


    17.10 - wizyta u Gin.🩺
    24.10 - 🧬

    preg.png
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ