X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 19 października 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też będzie łóżeczko w naszej sypialni na początku, na razie stoi w jego docelowym pokoju. Później przeniesiemy :) nie wyobrażamy sobie żeby na razie był sobie obok 🤗 muszę mieć go na oku 😍 ja nie wiem co to będzie z tymi porodami.. na razie staram się nie myslec. Ale gdzieś z tyłu głowy czuję że zanim się wybiorę będę dzwonić 🤔

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak pytałam bo niektórzy tych niań w nocy używają i dzieciaczki śpią osobno. Teoretycznie gdzieś nas muszą przyjąć. Ale wiecie jak to jest. Muszę z Kru porozmawiać bo jak się mała nie ułoży to już w ogóle pod górkę . Jutro wizyta u Sz ciekawe jak szyjka mam nadzieję że mnie z równowagi nie wyprowadzi 🥴

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 19 października 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo oby ostatnia wizyta z dobrymi wiadomościami 👍 odkąd nie muszę już chodzić do Sz siniaki od clexanu mi się nie robią 🤔

    Za dużo za dużo lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanadzieja wrote:
    Moja koleżanka teraz rodziła w SW rodzinie, mówi była tam ponad tydzień to sytuacja zmiana się z dnia na dzień u nie można być pewnym przyjęcia no tak jak dwa dni przyjmowali do porodu, tak na 3 dzień zamknęli porodówkę bo brak miejsc, druga też ostatecznie do Leszna jechała, ogólnie w szpitalach coraz słabiej, nie chce straszyć ale sama się zastanawiam jak to będzie bo nie mam lekarza że szpitala.


    Muszą Was przyjąć na Lutyckiej jest to szpital Wojewódzki i nie mogą odmówić przyjęcia, natomiast Polna jest szpitalem klinicznym może odmówić przyjęcia, jeżeli jest wskazanie aby pacjentka była w ośrodku o 3 stopniu referencyjnosci to Myszą wskazać inny podmiot o tym samym stopniu, tak samo SW Rodzina i Raszeja też mogą odmówić.

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 19 października 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny clexane zapomnialam rana😡 Mam teraz sobie podać i jutro normalnie? Co sądzicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ulotce jest żeby wstrzyknąć jak najszybciej pominięta dawkę więc bym sobie podała.A jutro rano normalnie .

    Anulas lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co o św rodziny, to jest tak że jak ja pojechałam rodzic, to po mnie zostały przyjęte tylko 2 inne rodzące z rozwarciem, potem porodówka zamyka przyjęcia. Bo za duża kolejka się robi..
    Oni maja tylko 4 sale porodowe i na raz nie może być nas więcej niż dostępnych sal.. najlepiej zadzwonić i zapytać czy nie będzie problemu z przyjęciem.

    Ktoś pisał o chicco dostawce, ja mam i to jest najlepej wydane kilka stów.
    Używam miesiąc, jeździ z sypialni do salonu i wszędzie gdzie wjedzie. Miejsca dużo na większego malucha na potem.

    Bąbel lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 października 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Niezapominajko daj znać co ci wymyślił.
    Dziewczyny u was dzieciaczki będą spać w osobnych pokojach ?
    Wczoraj pokazywałam wasze aranżacje mężowi to mówi że on nie wyobraża sobie żeby młoda spala osobno . Chyba mu się instynkt załączył 😂
    Mam jeszcze takie pytanie do was też macie takie obawy że nie będzie miejsca w szpitalu ja poród się zacznie albo że porodówkę zamkną ? U nas dwie najbliższe już zamknięte . Nie ukrywam że trochę się boje.

    Lilka będzie spała z nami. Tzn. jej łóżeczko bedzie w naszej sypialni. Pewnie koło roku, półtora zrobię jej pokoik i spróbuję tam przenieść :-) Nianię z video mam, ale uzywalismy jej jak jeszcze nie spalismy i bylismy w innym pokoju :-)

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 października 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dziewczyny clexane zapomnialam rana😡 Mam teraz sobie podać i jutro normalnie? Co sądzicie?

    Ja jak zapomne to pomijam dawke 🙈 Ale mam 0.4, a nie jakaś leczniczą.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 19 października 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeden problem z głowy (krwiaka już nie ma po tym jak pękł), ale dziś doktor zauważył że szyjka chyba krótka i do obserwacji jest (chyba 3cm). Dodał Prolutex żeby chuchać na zimne.
    To dopiero 12 tydzień, miałyście coś z szyjką już na początku może?
    Mam raczej leżeć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 18:57

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 19 października 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helena93 wrote:
    To u nas była umowa, że ja wybieram imię dla synka mąż dla coreczki 🙂, także teraz nie miał wyjścia musiał zaakceptować mój wybór jak się okazało, że będzie synek.

    Gaja jak się czujesz? Masz już termin mlbadanie 3 trymestru?

    Ciekawy układ, mój mąż nigdy by na taki nie poszedł :P
    Ogólnie czuję się dobrze, choć dzisiaj mała mniej aktywna i się trochę zestresowałam. Wizyty u dr Sz jeszcze nie umawiałam, może jutro uda mi się dodzwonić. A Ty kiedy masz?

    Dziewczyny, czy któraś z Was już się zaszczepiła na grypę?

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 19 października 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek, Bąbel piękne pokoiki :)

    U nas póki co mała będzie spać u nas w sypialni, a docelowo jak się przeprowadzimy pod koniec roku to wtedy będzie miała swój pokój.

    Bąbel lubi tę wiadomość

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja88 wrote:
    Ciekawy układ, mój mąż nigdy by na taki nie poszedł :P
    Ogólnie czuję się dobrze, choć dzisiaj mała mniej aktywna i się trochę zestresowałam. Wizyty u dr Sz jeszcze nie umawiałam, może jutro uda mi się dodzwonić. A Ty kiedy masz?

    Dziewczyny, czy któraś z Was już się zaszczepiła na grypę?


    Co do szczepień tak jak się chce zaszczepić teraz, ske właśnie walczę z infekcja na szczęście już, wychodzę 2 antybiotyk chyba pomógł i będę się szczepić 🙂

    Mam w środę wizytę to będę się umawiać na 3 prenatalne 🙂

    Najważniejsze jak jej dobre samopoczucie 🙂

  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 19 października 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kora88 wrote:
    Dziewczyny, jeden problem z głowy (krwiaka już nie ma po tym jak pękł), ale dziś doktor zauważył że szyjka chyba krótka i do obserwacji jest (chyba 3cm). Dodał Prolutex żeby chuchać na zimne.
    To dopiero 12 tydzień, miałyście coś z szyjką już na początku może?
    Mam raczej leżeć.


    Z tą szyjka to jest ogólnie ciekawa sprawa jak bylam w szpitalu to Profesorowie mówili, że szyjka fizjologicznie może się wydłużyć do 17/18 tc i nie powinno się jej mierzyć za wcześnie bo może wyjść krótsza, były właśnie dziewczyny na forum co niby miały krótka na badaniach tych pierwszych prenatalnych a potem nagle była dłuższ🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 19:19

    Kora88 lubi tę wiadomość

  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 19 października 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa25 wrote:
    Z tą szyjka to jest ogólnie ciekawa sprawa jak bylam w szpitalu to Profesorowie mówili, że szyjka fizjologicznie może się wydłużyć do 17/18 tc i nie powinno się jej mierzyć za wcześnie bo może wyjść krótsza, były właśnie dziewczyny na forum co niby miały krótka na badaniach tych pierwszych prenatalnych a potem nagle była dłuższ🤔

    To chyba tego będę się trzymać.. i zastrzyków i leżenia.

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Mad_red Autorytet
    Postów: 534 657

    Wysłany: 19 października 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Kciuki!! A ile miała ostatnio i który to był tc?

    Oj, ciężką dziś miałam wizytę. Młoda za mało przybrała. Dziś jest 30tc+0 i waży 1237gr. Wszystkie pomiary (główka, kość udowa, przepływy, łożysko, wody płodowe ) ok, tylko brzuszek za mały wyszedł. Ale wnętrzności są ok.
    11 dni temu u mojego gina ważyła 1141gr, czyli coś tam przybrała, ale mało.
    Możliwe przyczyny:
    1. Dziewczynki bywają mniejsze
    2. Może ogólnie będzie drobna, bo wdała się we mnie (ja mam 164cm, mąż 186cm) i urodzi się z masą 2600 a nie 3500.
    3. Może wolniej tyje i przyspieszy później.
    4. Tak bardzo pilnuje diety, że dostarczam za mało kalorii.
    5. No i może być hipotrofik :(

    W ten czwartek mam wizytę u swojego ginka i może pomiar po 2 tyg na tym samym sprzęcie i robiony przez tego samego lekarza będzie bardziej miarodajny. Czyli czeka mnie kolejny stresior.
    Nie wiem, czy mogę coś zrobić,aby szybciej tyła.
    Boję się, że spotka mnie hipotrofik po raz drugi.

    Styczeń 2012 IUI nieudana
    Luty 2012 IUI - Antoś, wcześniak z 32 tc
    Listopad 2018 - podwójna ciąża - jedna w macicy a druga w jajowodzie- poronienie pierwszej a 2 tyg później usunięcie drugiej z jajowodu (nikt nie wiedział o jej istnieniu, tylko wciąż rosnące HCG)
    Grudzień 2019- Sono HSG i niedrożny prawy jajowód
    38 l., AMH 0.35
    RZS
    14 stycznia 2020 IUI 😢
    8 luty 2020 druga IUI 😢
    23 marca 2020 naturalny cud❤️. 16 kwietnia beta 59,28/ 20 kwietnia beta 289,73/5 maja jest serduszko ❤️😍
    rfxgqqmzdcx1nkg4.png
  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 19 października 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kora88 wrote:
    Dziewczyny, jeden problem z głowy (krwiaka już nie ma po tym jak pękł), ale dziś doktor zauważył że szyjka chyba krótka i do obserwacji jest (chyba 3cm). Dodał Prolutex żeby chuchać na zimne.
    To dopiero 12 tydzień, miałyście coś z szyjką już na początku może?
    Mam raczej leżeć.
    Ile krwawilas z tego krwiaka? Tylko u mnie ten dziad tak długo się opróżnia ?:/ zaraz miesiąc :(.
    Ja jestem w 17tc a Kru ostatnio mówił, ze mam szyjkę 3,54cm i ok. Oczywiście mogłaby być dluzsza ale jest w porządku. To jego słowa :>.

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 października 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad_red wspolczuje nerwow :-( A przeplywy masz ok? Jak byłam na tej dodatkowej, kontrolnej wizycie w piatek to mi lekarz mowil, ze skoro mam dobre przeplywy to na pewno jest ok. Czytajac Twojego posta sama sie zestresowalam, bo mi sie moje nerwy przypomniały. Wychodzi na to, ze przytyla 100 g w 1,5 tyg. To chyba nie tak źle, co? A synek byl hipotrofik? Urodzil sie w 32 tc, bo wywolywali porod przez to? Ile wazyl w tym 32 tc? Ja jadlam codziennie serek wiejski miedzy poprzednimi wizytami. Nie wiem czy to pomogło. Mam wizyte w środę i znowu sie boję o wagę.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 19 października 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kora88 ja w 13 tyg mialam 3,5, potem w 17 tyg 3,2. Przepisano mi luteinę podjęzykową a potem miałam pomiary 4,0 i dwa razy po 3,6 i raz 3,8.

    Przy 3,2 się oszczedzalam ale potem już nie 🤗.

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 19 października 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    Ile krwawilas z tego krwiaka? Tylko u mnie ten dziad tak długo się opróżnia ?:/ zaraz miesiąc :(.
    Ja jestem w 17tc a Kru ostatnio mówił, ze mam szyjkę 3,54cm i ok. Oczywiście mogłaby być dluzsza ale jest w porządku. To jego słowa :>.

    Wiesz co ja miałam taki krwotok bardzo mocny przez pół godziny, razem ze skrzepami itp., później tylko trochę, potem plamienia, brudna kawa kilka dni. Na pewno się oczyszcza, tylko troszkę dłużej to potrwa (przestudiowałam przez te kilka dni Google i YouTube). Warto jednak to przeleżeć.

    Dr mówił właśnie że jakby szyjka miała chociaż 3,5, to by było lepiej.

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ