X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 21 października 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo ja chcialam oddac ale się okazalo, że juz poronienia mnie wykluczają jako dawce.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze się nie zagłębiałam w temat ale wyczytałam że może je również ktoś z rodziny w razie potrzeby wykorzystać.
    Kinga patrzyłam na ten laktator drogi nie jest i była promocja ale czy to nie kolejna nowość Instagrama 🤷

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem bankowania krwi pepoeinowej, ale jest to moja ostatnia ciąża dlatego się na to zdecydujemy 🙂, z dziewczynkami nie bankowalismy.

    Co do laktatora to akurat położna mama bliźniaków na sobie testuje ten laktator i poleca, więc zobaczymy jak mi się sprawdzi 🙂

    Emma - co tam u Was, jak u Emilki? 😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak sama na sobie sprawdza to ok. Teraz jeszcze jest promocja 25% może zakupie .

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 października 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    O jak sama na sobie sprawdza to ok. Teraz jeszcze jest promocja 25% może zakupie .

    A gdzie jest ta promocja? Bo widze cene 250 zl. Wczesniej patrzylam na Medele, ale pojedynczy swing flex kosztowal ponad 500 zl 🙈 Moze jednak lepiej kupic cos tanszego heh

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 października 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Za dużo ja chcialam oddac ale się okazalo, że juz poronienia mnie wykluczają jako dawce.

    Dlaczego poronienia wykluczaja? Wiesz moze?

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    A takie mam pytanie co sądzicie o zabezpieczeniu krwi pępowinowej ? Nie ukrywam że się zastanawiamy czy bankować komórki macierzyste czy nie . 🤔

    Endometrioza też wyklucza... a w sumie też o tym myślałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Ja póki co jeszcze laktatora nie kupowałam bo nie wiem w sumie czy będę potrzebowała czy nie.
    Dziewczyny a co sądzicie o podgrzewaczu? np.lovi? opinie ma super i się nad nim zastanawiam. Można podgrzewać mleczko, wodę do podmywania, obiadki itp. więc wygoda jest napewno, ale niektóre dziewczyny twierdzą że wystarczą termosy i tak się teraz waham co wybrać w sumie.

    Ja mam podgrzewacz lovi. Jest świetny. Też wydawało mi się, że jest zbędny, że co ta za problem podgrzać wodę itp. Ale odkąd dostaliśmy go w prezecie nie wyobrażam sobie go nie mieć. Woda o stałej temperaturze - zawsze! A w nocy to ogromne ułatwienie.🙃

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem bankowania krwi pepoeinowej, ale jest to moja ostatnia ciąża dlatego się na to zdecydujemy 🙂, z dziewczynkami nie bankowalismy.

    Co do laktatora to akurat położna mama bliźniaków na sobie testuje ten laktator i poleca, więc zobaczymy jak mi się sprawdzi 🙂

    Emma - co tam u Was, jak u Emilki? 😘

    Kinga gratulacje❤
    A mogłabyś napisać dlaczego nie jesteś zwolenniczką? Jestem ciekawa Twojej opinii 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    A gdzie jest ta promocja? Bo widze cene 250 zl. Wczesniej patrzylam na Medele, ale pojedynczy swing flex kosztowal ponad 500 zl 🙈 Moze jednak lepiej kupic cos tanszego heh
    Ja patrzyłam na ten https://neno.pl/produkt/uno/
    Jak włożysz do koszyka klikasz kup bez rejestracji i pojawi się okienko wpisz kupon wpisujesz Neno25 i się nalicza ogólnie promocja jest na wszystko tylko nie wiem do kiedy .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2020, 18:25

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 21 października 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Dlaczego poronienia wykluczaja? Wiesz moze?

    Dla siebie (rodziny) możesz bankowac, ale dawcą nie mogę byc. Nie dopytywałam. Tak mi tylko położna powiedziala. Ogólnie mi powiedziała, że z moją historią odpadam.
    Meggy jeszcze o endometriozie wspomniala, a też jestem "szczęśliwą" posiadaczką tego świństwa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy wrote:
    Kinga gratulacje❤
    A mogłabyś napisać dlaczego nie jesteś zwolenniczką? Jestem ciekawa Twojej opinii 😉


    Dlatego, że dla dziecka urodzonego z zabankowana krwią pępowina możliwości stosowania jest mocno ograniczona, rzadkość chorób leczonych przeszczepianiem w młodym wieku, wada krwi pepoeinowej jaka jest jej objętość, też w Polsce jest bardzo mało przeszczepów z transplantacji autoimmunologicznej, przeszczepianie od innej osoby i biorcy jest bardzo częste, głównie wykorzystywane do ostrej białaczki limfobladtycznej i anemi aplastycznej,nie mniej są plusy jeżeli chodzi o przeszczepianie rodzinne, nadal jest mało aspektów, gdzie można ta krew pępowinowy wykorzystać, i też nie ma pewności jak długo ta zamrożona krew zostanie zdatna do użycia. Różne są opinie, zdania na ten temat 🙂

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 21 października 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Emma - co tam u Was, jak u Emilki? 😘
    Dziękuję, że pytasz. 😙 Emilka rośnie jak na drożdżach. Jest cudowna i pocieszna! Niestety mamy też trochę zmartwień, bo słabo śpi (i koszmarnie zasypia) i nie chce jeść (a jest przy tym koszmarnie chuda), więc dni (i noce) bywają wyczerpujące. Ale liczę na to, że niedługo ten zły okres minie. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dla siebie (rodziny) możesz bankowac, ale dawcą nie mogę byc. Nie dopytywałam. Tak mi tylko położna powiedziala. Ogólnie mi powiedziała, że z moją historią odpadam.
    Meggy jeszcze o endometriozie wspomniala, a też jestem "szczęśliwą" posiadaczką tego świństwa.

    Ja również posiadam to ustrojstwo🙄
    Do mnie kilka razy dzwoniła pani z PBKM i prosiła o dokumentację choroby bo torbiele endometrialne nie są przeciwwskazaniem. Ale ja już nawet nie wysyłałam tej dokumentacji bo wiem co mam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Dlatego, że dla dziecka urodzonego z zabankowana krwią pępowina możliwości stosowania jest mocno ograniczona, rzadkość chorób leczonych przeszczepianiem w młodym wieku, wada krwi pepoeinowej jaka jest jej objętość, też w Polsce jest bardzo mało przeszczepów z transplantacji autoimmunologicznej, przeszczepianie od innej osoby i biorcy jest bardzo częste, głównie wykorzystywane do ostrej białaczki limfobladtycznej i anemi aplastycznej,nie mniej są plusy jeżeli chodzi o przeszczepianie rodzinne, nadal jest mało aspektów, gdzie można ta krew pępowinowy wykorzystać, i też nie ma pewności jak długo ta zamrożona krew zostanie zdatna do użycia. Różne są opinie, zdania na ten temat 🙂

    Dziękuję 😊
    Jest wielu zwolenników bankowania. Dokładnie tak jak piszesz, u tego maleństwa od którego jest krew są małe możliwości wykorzystania. A nasz.skarb raczej będzie jedynakiem.
    Ja już do kliniki nie wrócę, chyba że i nam przytrafi się naturalny cud❤

  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 21 października 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Urodziłam w poniedziałek chłopca imieniem MIŁOSZ 😍🙅💗💗💗💗waga 4.100 długi 58 cm.Przyjechałam do szpitala o 7.00 rano i było już 8 cm rozwarcia a o 11.23 urodzilam. Teraz dochodzę do siebie jestem jeszcze w szpitalu jutro wychodzę podobno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2020, 20:34

    Bąbel, Anulas, Glonojadek, Gaja88, antonna, Maggy, Helena93, niezapominajka12345, Catlady lubią tę wiadomość

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 21 października 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    Witam. Urodziłam w poniedziałek chłopca imieniem MIŁOSZ 😍🙅💗💗💗💗waga 4.100 długi 58 cm.Przyjechałam do szpitala o 7.00 rano i było już 8 cm rozwarcia a o 11.23 urodzilam. Teraz dochodzę do siebie jestem jeszcze w szpitalu jutro wychodzę podobno.
    A gustu gratuluje 🥳🤩😘 szybko Ci to poszło 💁‍♀️
    Duży chłopak 💪 jak znajdziesz czas napisz proszę gdzie rodzilas? Naturalnie? Mąż mógł być z Tobą? 🤔
    Duuuzo zdrówka dla Was 😘🍀😍

    f3c5740a8e.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 21 października 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu gratuluję 🥰🥰🥰🥰 Kawał chłopa ☺️ Zdrowka dla Was

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 21 października 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje ! 😘 Niech zdrówko Wam dopisuje :*

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 21 października 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    Witam. Urodziłam w poniedziałek chłopca imieniem MIŁOSZ 😍🙅💗💗💗💗waga 4.100 długi 58 cm.Przyjechałam do szpitala o 7.00 rano i było już 8 cm rozwarcia a o 11.23 urodzilam. Teraz dochodzę do siebie jestem jeszcze w szpitalu jutro wychodzę podobno.

    Gratulacje! Dużo zdrówka dla Ciebie i Maleństwa :)

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ