X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kaach byc moze Pola potrzebuje wiecej bliskosci i przez jakis czas moze byc problem z odlozeniem. Moja tez miala taka faze, ale z kolei w dzien. Nie dalo jej sie odlozyc. Wiec spala u mnie na rekach, co zrobic. Po tygodniu, dwoch jej to przeszlo i teraz jak mi zasnie na rekach w dzien to bujam jeszcze 5 min i odkladam i spi. Podczas twj fazy spania na rekach nie udawalo mi sie sprawic, zwby zasnela podczas karmienia na lezaco. A probowalas ja spowijac? 🤔 Jakby to bylo w dzien to bym Ci doradzila odkladac ja na boczek (moja tylko tak sie nie budzi przy odlozeniu), ale w nocy to na boczek nie za bardzo. Sprobuj ja moze jakos nosic w kokonie. Wtedy sie moze noe zorientuje, ze jest odkladana.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Tak tak komentarze najlepsze moja to jest za gruba i powinnam odstawić cycka 😂 albo że przeziębiłam ją bo miała opaskę na włosach a nie czapkę a jak się teść dowiedział że byłam z nią na basenie to stwierdził że to przez basen jednak 🤦 zawsze znajdzie się jakiś Heniu dobra rada . U nas było tak ciężko że spaniem do 3 miesiąca. Teraz już pięknie śpi w łóżeczku ale nad ranem już się nauczyła że idzie do łóżka i śpi z nami bo inaczej wstawała bym o 5 a tak śpi do 7 . I te jej nogi na mojej twarzy z rana coś pięknego 😁
    Moja starsza jest teraz przeziebiona i moja mama tez dociekala dlaczego. Doszla oczywiscie do wniosku, ze ja ja zle ubralam. Takze to oczywiście moja wina, ze dziecko jest chore.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Kaach Autorytet
    Postów: 1061 1172

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj się nasłuchałam, że siostra męża karmiła rok piersią i tak wspaniale dla dziecka to itd ochy achy, a ja mleko czasem podam... I 8 razy minimum do cycka powinna być brana ... Moja szwagierka naprawdę cudowna kobieta i poświęciła dużo dla dziecka, ale też sytuacja inną bo ich dziecko jest chore ciężko więc takie niezbyt te porównywanie przez teściowa... Najważniejsze, że mój mąż mnie wspiera :).

    A to prężenie to jak na rękach ją mieliśmy było aż ciężko utrzymać ją więc jak już zaśnie i pieluszka brudna to nie wiemy co robić czy zostawić niech śpi czy przebierać i wszystko od nowa zaczynać🙈. Dziś Pola ma od rana dzień na nie jedzenie z prawego cycka a pokarm mam... 3majcie za nas kciuki bo właśnie jedziemy do laryngologa z tym uszkiem.

    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.2021 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
    25.04.2024 Franek 😍
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    To spanie z rodzicami ma magiczną moc bo jak to wyjasnic🤔 Ada na poczatku od 19 do 1 w nocy płakała. Nosiliśmy na zmianę. Jak miałam odkładać do łóżeczka to oboje z zapartym tchem😂 I tak się budziła. Wiec często kladlismy ją w kokonie między nas i bylo dobrze🤷

    Kaach z karmieniem to tylko Wasza sprawa jaką metodę wybraliście i nie słuchaj nikogo. Mi 3 z 4 dr mówilo, że mam wracac do piersi, że jak będzie glodna to sie naje🤦 Jednoczesnie tych 3 z 4 tak naprawdę nie słuchało co mówię tylko schematem jechalo. Jesteśmy pewni, że w najwiekszym kryzysie jaki Adusia miała gdybym karmila piersią to wyladowalaby w szpitalu.
    Co do jedzenia to niestety racja😡 Na początku nie wierzylam bo przecież w Szkole Rodzenia mówili że jeść wszystko, że śladowe ilości przenikają itd. Jeden z lekarzy to samo. A jednak wystarczy odrobina masła i 3 sni w plecy 😡

    @Anulas a to bardziej nie chodzilo o to, ze mamy od początku jesc wszystko i dopiero gdy sa objawy alergii to wykluczac produkty z diety? Ja to przynajmniej tak rozumialam, zeby nie robic tak, ze profilaktycznie czegos nie jem, bo karmie.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 17 maja 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach trzymam kciuki. 🤞

    Nie oszukujemy się sen dla dziecka jest ważny ponieważ wtedy najbardziej się rozwija. Ja w rodzinie rzadko kiedy mówię jak mój mały śpi, bo wiem że będą głupie teksty. Przez pierwsze dwa tyg po urodzeniu spał w łóżeczku potem spał przy karmieniu na siedząco i nie dało się odłożyć. Raz skończyło się na 12 h nie spania i doszło do tego że wystarczylo tylko wziasc na ręce i spał po odłożeniu nie. Potem spał na mnie albo na partnerze na brzuchu. Potem już zasypiał na leżąco przy cycku ale tylko na boku (z kocyka robiłam barierkę żeby nie spadł na plecy) spowijanie doprowadzało go do furii. A kołysanie na łodke do wykręcania się. Potem udawało się odkładać w dzień na brzuch ale po kilku tyg skapl się że coś jest nie tak i skończyło się. Teraz zasypia noszony na rękach ale odlozenie to komedia muszę przystawić do cycka żeby spal dalej bo odłożony oczy jak pięć złoty i ryk. Potem ciężko uspokoić. Przez sen dużo je. W nocy jest lepiej bo już odrywa się i śpi na plecach i co jakiś czas domaga się cyca tak że nawet się wysypiam. Ale nie wyobrażam sobie odkładania.. wiele razy próbowaliśmy to partner stwierdził że już też nie daje rady. Na szczęście moja mama nie widzi z siostrą nic złego (ona też miała trudny egzemplarz). Ale teściu też raz wypalił że tak przyzwyczaiłam to tak mamy. Że powinien spac a lozeczku. Więc nawet się nie przyznaje bo czasem mam wyrzuty sumienia że robię coś źle...

    martysia28 lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 maja 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Glonojadek najwiecej komentarzy uslyszysz od osob, ktore albo nigdy nie udypialy dziecka, albo robily to 30 lat temu. Nic nie robisz zle. Jedne dzieci sie da odlozyc do lozeczka, a inne nie. I tyle. Mnie tez wkurza jak poloze Małą spac i ktos mi halasuje, albo jak halasuje jak usypiam. A jak uciszam to jest komentarz, ze "niech sie dziecko przyzsyczai do spania w halasie" 😑 sami niech sie kurrr przyzwyczaja 🙄

    Glonojadek, martysia28 lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 17 maja 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna może,.. ogólnie to tak mnie męczy to jej karmienie, że czepiam się wszystkiego.
    U nas chociaż ze spaniem i odkladaniem nie ma problemu.
    Co do tekstu "tak nauczylas" to uslyszalam od pediatry, że tak nauczylam dziecko, że dostaje kiedy chce i dlatego pije takie małe ilości i tak często😡😡😡🤦🤦🤦 Nie sluchal, że przerwy nic nie daja i je jeszcze mniej a jak jej nic nie jest to wypija porcje i przerwe sobie robi.
    Tak jak Za dużo zaliczyłam kilku pediatrow i tylko 1 mnie do końca wysluchala. Pozostali to schemat...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas to według tego „pediatry” masz nie dać dziecku jedzenia jak chce tylko odczekać aż minie odpowiednia ilość czasu? Niektórzy chyba powinni zmienić zawód..

    Co do problemów żeby nas wysłuchać to się przyłączam. Tak czułam ze mały nie ma ciemieniuchy tak jak nasza pediatra twierdziła i nawet mnie słuchać nie chciała. Zaczęło się pogarszać i skonsultowaliśmy z inna pediatra i wyszło ze ma ostre zapalenie skory. Brak mi słów..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ulubiony tekst przyzwyczaiłam to tak jest 😂 chyba sobie jebne taki na czole markerem . Każda jak tu pisze to jest jakiś problem a my robimy wszystko żeby go nie było ale rodzina znajomi widzą to odwrotnie . O ile u nas spanie w łóżeczku to super tak wózek jest złem i jak się tylko zorientuje że wózek to już koncert i matka zostajemy w domu . Dlatego wkładam małą do gondoli i bujam nią a ona w niej zasypia jak zaśnie to wpinam do stelaża i idziemy na spacer. Mam sine nogi od tego no ale spacer jest . Ale moja mama i tak mi powiedziała że takiego czegoś ona jeszcze nie widziała i uczę ją dziadostwa .😁 Trudno inaczej w życiu byśmy nie wyszły. Dlatego dziewczyny najlepiej słuchać tego głosu co tam w środku , jak coś jest skuteczne a głupie to i tak stosować, jak inni mają głupie rady to nie bać się odezwać nawet jak się ma obrazić . Jak dziecko będzie moje chciało spać na dywanie , balkonie samochodzie to będzie tam spało bo nie ważne gdzie ważne że śpi i chuja komu do tego . To nasze wystarane dzieci .

    Glonojadek, Gaja88, martysia28 lubią tę wiadomość

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 17 maja 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodałyscie mi otuchy :)
    Fajnie się dowiedzieć jak to u Was wygląda bo myślałam że jestem kosmitka.

    Ja właśnie po koncercie nie zasnę na rękach ani u mamy ani u taty.
    Właśnie zasnął connecting cycek, zakrył sie moja bluzka "nikt nie może patrzeć". Powiem Wam że pomimo niewygodnej pozycji do spania cholernie to kocham.
    Nawet czasem się zastanawiam że będzie mi kiedyś tego brakować. Widzę że moje dziecko się zmienia i nigdy nie wiem co będzie później.

    Anulas ja karmie na żądanie nawet czasem co 20 minut ciekawe co by powiedział xD. Mi pediatra też sprzedał bajeczke że karmić co 2 h bo inaczej kolki beda. A nie było 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2021, 22:03

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 maja 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Za duzo haha rozwalilas mnie tym bujaniem gondoli 🤣 Moje dziecko tez nie lubi spac w wozku na spacerze. Zasypia w jekach i spi 20 min. Wkurzyłam sie i nie wychodze z nia na spacer jak ma isc spac, tylko jak nie spi 🤷‍♀️ I tez sie wszyscy dziwia "A CZEMU po prostu nie wyjdziesz z nia na spacer, zeby spala?". Albo moja mama "To niemozliwe, ze nie chce spac w wozku, WY spalyscie". Jeszcze z zabawnych historii jak starsza wstawala o 5 i mowilam jaka jestem niewyspana to teściowa sie dziwila "A CZEMU nie wrzucisz jej do lozeczka zabawek? Ona sie pobawi, a Ty jeszcze pospisz" 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Nie wiem naprawde ludzie mysla, ze to macierzyństwo tak nas otepilo, ze nie próbujemy wielu rzeczy zanim noe stwierdzimy, ze jednak nic na nasze dziecko nie dziala?

    Glonojadek, Za dużo za dużo lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 17 maja 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo, mojej chrześnicy też parzył wózek, dopiero na spacerówce się trochę ogarnęła. Ale za to jak nienawidziła jeździć autem to dalej jest histeria. Nawet do sklepu. Do dzisiaj jak ma np jechać do mamy to jedzie pociągiem hahaha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2021, 22:08

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 17 maja 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anntonna haha u mnie z zabawkami by nie przeszło a często mam pobudki o 5 hahaha :) Maurycy i zabawka.. dla niego mogły by nie istnieć najlepiej jak ja robię z siebie debila :D babcie prosze żeby kupywala ubranka bo sama widziała że bez sensu kupować mu zabawki xD

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Mrs.P Autorytet
    Postów: 263 148

    Wysłany: 18 maja 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które odstawiałyście nabiał. Co jadłyście na śniadania? Oprócz nabiału czegoś jeszcze unikałyście? Do miesiąca miałam złote dziecko, a teraz problemy z brzuszkiem, wypróżnianiem, wysypkę dostał. Najpierw myślałam, że to witamina D, tym bardziej że problemy o różnych porach dnia i nocy, ale dzisiaj mam wrażenie, że to skaza białkowa. 😟

    uwo9s65govurilvf.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 18 maja 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawialam jeszcze jajka wiec zostaly mi wedliny i ryby. Do tego warzywa. Czasami chleb z dżemem dla odmiany 😉 Kurcze teraz u nas się zaczęło chyba z zebami. Marudna gryzie smoczek i oczywiście pic nie chce. 😡

    Kaach jak po wizycie???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2021, 13:10

  • Misia01 Koleżanka
    Postów: 81 8

    Wysłany: 18 maja 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was w ciąży brała Magne b6. Magnez z Wit.b6. Na ulotce jest napisane, że kobiety w ciąży mogą brać po konsultacji z lekarzem. Dziś miałam prenatalne. Maluszek zdrowy 😊 Zwykłą wizytę mam dopiero za dwa tyg, a magnez muszę brać. Nie chce przesadzić z dawką... podpowiecie jaka dawkę brać? Jak było w waszym przypadku ?

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 18 maja 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam. Kupowalam chela magbe6 mama. 2x dziennie. Ale wiem, że niektóre dziewczyny miały znacznie większe dawki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsP ja na śniadanie gotuje płatki ryżowe z "mlekiem" owsianym robi się jakieś dwie minuty . Do tego daje połówkę brzoskwini z puszki 🙈 albo chleb z wędlina tylko też musisz patrzeć bo niektóre chleby i wędliny gotowe mają laktozę w składzie nie smaruje niczym .

  • MamaJasia Koleżanka
    Postów: 43 7

    Wysłany: 18 maja 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chyba zwariowałam, proszę o pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości :) w ciążę zaszłam w drugim invitro u dr. Kub., od samego początku ciąża zmedykalizowana. Biorę jak pewnie każda z nas - heparyne, progesteron, Prenatal duo, foliany zmetylowane, żelazo ze wgledu na wyniki krwi, asparaginian i hela mag b 6 - skurcze.
    I teraz moje wątpliwości ponieważ niezmiernie zalezy mi na porodzie naturalnym.
    - spotkałam się wielokrotnie z opinią (położna z którą chce rodzić, inni lekarze) że przy obfitej suplementacji dzieci robią się duże, nawet ponad 4kg a mogły by być 3200.
    - kwestia szyjki w 27 tygodniu długość mojej szyjki 2,9 oczywiście nakaz leżenia dodatkowy progesteron. W kolejnym dniu poszłam na usg 4d do innej kliniki przy okazji prosiłam o sprawdzenie szyjki 3,27... Gin przekonana że nic złego się nie dzieje.
    - progesteron ktory dostaje na skracająca się szyjne uniemozliwia macicy ćwiczenie do porodu przecież skurcze muszą być bo macica to miesien.

    Czuje się zaopiekowana za bardzo, obawiam się że ze wgledu na tą medykalizacje mój poród również będzie zmedykalizowany np. Cc.

    Czy są na forum osoby po invitro którym udało się urodzic naturalnie?

    30 lat
    1,5 roku starań
    Normospermoza
    AMH 4,1

    05.2020 IUI 🍷
    06.06.2020 punkcja - 16 pobranych, 12 dojrzałych, 7 zapłodnionych -nieprawidłowa morfologia komórek jajowych - 3 blastki 5.A.A., 2.A.A., 5.B.A.,
    NGS -> został 1 - 2.A.A ❄️
    01.07.2020 - transfer odwołany, endometrium <5cm 😓 (estrofem, divigel)
    20.07.2020 - transfer (puregon 75)
    27.07.2020 - Beta <1,1
    01.11.2020 - punkcja 15 pobranych, 9 dojrzałych, 3 zapłodniły się prawidłowo, do 5 dnia przeżyła - 1 blastka 6.A.A., prawidłowa genetycznie
    02.12.2020 - transfer (gonal -f)
    07.12.2020 - 5 dpt - beta 24,47
    08.12.2020 - 6dpt - beta 48,78
    10.12.2020 - 8dpt - beta 143,0
    12.12.2020 - 10 dpt - beta 504,80
    14.12.2020 - 12 dpt - beta 1041,0
  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 18 maja 2021, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaJasia, tu nie ma reguły, wiele z nas urodziło SN wiec bez obaw. U mnie mimo dużej ilości leków, mała urodziła się z wagą 2780 g w 40 tc, poród SN bez wywoływania i innych wspomagaczy ;)

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
‹‹ 295 296 297 298 299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ