X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie detektory? Zaczynam myśleć nad zakupem. Ruchów nie czuje do wizyty jeszcze troche 😡 Juz mam stres. Ale też się boje, jak nie uda nam się dziecka namierzyć to zawał na miejscu🤦

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Macie detektory? Zaczynam myśleć nad zakupem. Ruchów nie czuje do wizyty jeszcze troche 😡 Juz mam stres. Ale też się boje, jak nie uda nam się dziecka namierzyć to zawał na miejscu🤦

    Ja kupiłam pare dni temu. Trochę się bałam ze nie będę mogła znaleźć i będę panikować.. U mnie słychać trochę słabiej bo mam łożysko na przedniej ścianie i nie wiedziałam czy to moje czy dziecka i nie chce tez mocniej dociskać bo się boje ze zrobię za mocno, ale fajna jest aplikacja na telefon która mierzy uderzenia wiec można poznać czy to dziecka czy nasze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 11:18

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam na przedniej scianie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest fajne zwłaszcza teraz jak mąż nie może chodzić na wizyty, to przynajmniej w warunkach domowych może posłuchać serduszka :)

  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Macie detektory? Zaczynam myśleć nad zakupem. Ruchów nie czuje do wizyty jeszcze troche 😡 Juz mam stres. Ale też się boje, jak nie uda nam się dziecka namierzyć to zawał na miejscu🤦
    Ja mam od 10 tygodnia i początkowo rzeczywiście ciężko złapać ale teraz to tylko przykładam i mam ( 16 tydzień ) mi się zdaje że się nie da nie złapać dziecka , jak gdzieś zmyka to po kawałku przesuwam i zawsze szybciej czy później ale znajduje. Używam codziennie na chwile przed snem , mnie bardzo uspojkaja 😉mam z angelcare jumper 100 ale bez apki na telefon ale tak ogólnie to jest super i się bardzo sprawdza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 11:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn rozwiejcie moje wątpliwości bo ja zgłupiałam . Liczę ciążę od dnia ostatniej miesiączki czyli 20 .03 no to teraz w piątek będę miała skończony 20 tydzień a nie zaczęty prawda ? 🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Dziewczyn rozwiejcie moje wątpliwości bo ja zgłupiałam . Liczę ciążę od dnia ostatniej miesiączki czyli 20 .03 no to teraz w piątek będę miała skończony 20 tydzień a nie zaczęty prawda ? 🙈

    Tak ;)

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Dziewczyn rozwiejcie moje wątpliwości bo ja zgłupiałam . Liczę ciążę od dnia ostatniej miesiączki czyli 20 .03 no to teraz w piątek będę miała skończony 20 tydzień a nie zaczęty prawda ? 🙈

    Ja tez tak uważam, choc Pani w rejestracji miala mnie zapisac do Sz w 20 tygodniu zapisala 20+1 woec zapytalam czy to nie jest już poczatek 21. Ale ona odpowiedziala że wie jak soe to liczy i że to 20. Jednak przystaje przy swoim ze to 21 zaczęty. Czyli ty w piatek 20😁

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie jakies drozsze te detektory. Ja tylko na gemini jedwn widze za 165 zl. W sumie to wiecej bym nie chciał wydac

  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    A macie jakies drozsze te detektory. Ja tylko na gemini jedwn widze za 165 zl. W sumie to wiecej bym nie chciał wydac
    Ja ze strony angelcare kupowałam ale tani nie był niestety 😒 myśle że najważniejsze żeby miał certyfikat medyczny że bezpieczny dla dziecka i wiem że rożna czułość głowicy jest a tak chyba bez różnicy jaki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny bo w piątek mam wizytę u Sz i nie chciała bym dostać opierdolki za to że nie wiem w którym jestem . I jeszcze zapisywałam się na szkołę rodzenia i też zgłupiałam .

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam detektor, ktory wyswietla od razu tetno i taki bym polecala:)

    Co do liczenia tygodni to jak oni pisza, ze miedzy 20-22, to maja na mysli 20+0-22+0. Ogolnie lekarze stosują skroty myslowe i mowia w skonczonych tygodniach. Co oczywiscie nie jest poprawne pod wzgledem konstrukcji zdan w jezyku polskim. Mowiac "jestem w..." mamy na mysli zaczety tydzien. Tak samo "jestem w .... miesiacu", tez mamy na mysli zaczety miesiac. Wiec jak mam 16+5 i lekarz mi powie, ze jestem w 16 tygodniu to tsk naprawde nie jest to prawda, ale to taki ich zargon.

    Zeby nie bylo watpliwosci jak lekarz mnie pyta ktory tydzien to mowie np. Dzis mam 16+5 i juz niech sobie to zinterpretuje jak chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 12:49

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Dziękuję dziewczyny bo w piątek mam wizytę u Sz i nie chciała bym dostać opierdolki za to że nie wiem w którym jestem . I jeszcze zapisywałam się na szkołę rodzenia i też zgłupiałam .
    Ja polecam „łopatologiczną” apke : asystent ciąży bo tam na pierwszej stronie się wyświetla jaki tydzień , miesiąc i trymestr i jak ktoś z zaskoczenia mnie pyta to zaglądam żeby właśnie tego nie pomylić 🤪

  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matilda19 wrote:
    Ja ze strony angelcare kupowałam ale tani nie był niestety 😒 myśle że najważniejsze żeby miał certyfikat medyczny że bezpieczny dla dziecka i wiem że rożna czułość głowicy jest a tak chyba bez różnicy jaki
    Edit : ze strony angel sound 😋

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jasne, że troszkę się wystraszyłam chociaż jak na mnie to nie aż tak 🙄😊😅 póki co zostawiam to w spokoju bo ani nie boli ani nic, dzisiaj jak patrzyłam to wygląda już całkiem normalnie, gorzej jest wieczorem więc może i to normalne sama nie wiem...🙉 za ponad tydzień wizyta to może wytrzymam i MOŻE Sz jakoś to skomentuje zobaczymy, SPRÓBUJĘ zapytać heh bo Kru i tak teraz na urlopie więc nic mi na to nie poradzi.
    To widzisz, też coś podobnego u Ciebie wystąpilo, ja też czytałam że tak się może dziać w III trymestrze więc może i to normalne...🙉 jeszcze zabieg jakis Cie czeka w sierpniu?🤔 bo nieźle...my to musimy przejść duuuzo w tej ciąży, byleby do porodu🙄🙈😅😍
    Luluiza wrote:
    Chyba nie masz się co martwić, bo mi coś takiego zdarzyło się niedawno 😎 i tam wszystko miałam 3 razy większe i fioletowe z przekrwienia 😒 cały przedsionek pochwy jakbym się uderzyła 🙃 nic nie bolało, niestety szybko po tym doszły mi problemy z tyłkiem i pojawiły się 2 guzki, byłam u chirurga i mam termin na zabieg gumkowania w sierpniu 💁🏻‍♀️ Podobno nic nie boli 😉

    Generalnie chodzi o to że zmienia się krążenie w miednicy i stad te problemy, tak mi przynajmniej chirurg tłumaczył.
    Ja tez czuje duży ucisk na dole, dla mnie wszystko zrozumiałe 🤰🏻 Ale wierze że troszkę się wystraszyłaś 😔

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana uwierzysz ze ja nie mam detektora? Ja panikara? Hehe a jakoś przezylam już do tego momentu wow 🙄😏😅😍 najgorzej jest jak jeszcze nie czuć ruchów dziecka, a później wydaje mi się to zbędne, właśnie jakbym nie mogła znaleźć czy coś i bym się jeszcze bardziej wystraszyła 🙄
    Anulas wrote:
    Macie detektory? Zaczynam myśleć nad zakupem. Ruchów nie czuje do wizyty jeszcze troche 😡 Juz mam stres. Ale też się boje, jak nie uda nam się dziecka namierzyć to zawał na miejscu🤦

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Kochana uwierzysz ze ja nie mam detektora? Ja panikara? Hehe a jakoś przezylam już do tego momentu wow 🙄😏😅😍 najgorzej jest jak jeszcze nie czuć ruchów dziecka, a później wydaje mi się to zbędne, właśnie jakbym nie mogła znaleźć czy coś i bym się jeszcze bardziej wystraszyła 🙄

    Pamiętam jak panikowalas że ruchów nie czujesz. A teraz ja tak panikuję choc wiem że mam czas.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 - też jestem "nabrzmiała" albo jakaś tam większa. Ale wczoraj to zauważyłam ale stwierdziłam że niedawno byłam u Sz i zaglądał tam gdzie i ówdzie więc myślę że to normalne. :)

    Medartka - to daj znać koniecznie co i jak podjęłaś decyzję, bo jeśli masz wątpliwości że coś jest nie tak to masz do tego prawo :)

    Anulas - nie mam detektora chociaż mocno brałam to pod uwagę, ale od 16 tyg zaczęłam czuć ruchy i jakoś tak myślę że to mnie uspokaja najbardziej.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek gdybym czuła ruchy to bym o tym nie myślała ☹️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas a nie czujesz takich bombelków w brzuchu coś no nie wiem jak by to nazwać jak byś tam miała wodę gazowaną 🙈 bo ja tak na samym początku miałam.

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ