X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Bo wy pewnie nie macie komstytucjonalnych brzuchów 🤣🤣🤣 i obraz jest na tyle widoczny, że to dopochwowe badanie bylo niepotrzene
    Anulas ja tez mam wizualizacje bardzo trudna z powodu konstytucjonalnych warunków 🤣🤣🤣
    Wiec miałam usg przez brzuch i przez pochwę 🤦‍♀️ Ale z tego co kojarzę to mówił ze przez pochwę mierzył tylko szyjkę i mam prawidłowa długość szyjki i nie mam wpisane ile ale zapamiętałam jak mówił ze mam ponad 4 cm 👍

    f3c5740a8e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Monia wyslalas sms z lista leków, ktore potrzebujesz? Ja tak robię.


    Już mi doktor odpisał 🙂, ja też dzwonilam o L4 jak przedłużyć itd, no nic..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyście może kiedyś uczucie w podbrzuszu jakby brzuch twardniał? W dotyku twardy nie jest a w srodku mam uczucie ze tak jakby twardniał / spinał. Nie wiem czy pisać do dr, ale co jakiś czas wieczorem właśnie mam takie uczucie, albo jak więcej chodzę, stoję. Nie brałam żadnych leków bo w sumie nie wiem czy może nospa by pomogła i czy lepiej napisać do dr czy to normalne :/ (14tc)

  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale_ks wrote:
    Miałyście może kiedyś uczucie w podbrzuszu jakby brzuch twardniał? W dotyku twardy nie jest a w srodku mam uczucie ze tak jakby twardniał / spinał. Nie wiem czy pisać do dr, ale co jakiś czas wieczorem właśnie mam takie uczucie, albo jak więcej chodzę, stoję. Nie brałam żadnych leków bo w sumie nie wiem czy może nospa by pomogła i czy lepiej napisać do dr czy to normalne :/ (14tc)
    Mialam wcześniej i nadal w 21 tyg mam tak samo. Lekarz kazał w takiej sytuacji brać nospe, jeśli nie pomoże to relanium. Możesz spokojnie wziąć Nospe Max do 3 razy na dobę.

    Dziewczyny ja co prawda nie mam prolutexu ale do 18 tyg brałam duphaston 2x2 a aktualnie duphaston 2x1 i 1x pr9gesteron besins.

    Ale_ks lubi tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaFrog wrote:
    Mialam wcześniej i nadal w 21 tyg mam tak samo. Lekarz kazał w takiej sytuacji brać nospe, jeśli nie pomoże to relanium. Możesz spokojnie wziąć Nospe Max do 3 razy na dobę.

    Dziewczyny ja co prawda nie mam prolutexu ale do 18 tyg brałam duphaston 2x2 a aktualnie duphaston 2x1 i 1x pr9gesteron besins.


    Dr Kru przepisał ten progesteron,?? koleżance mówił, że nie chce o nim słyszeć 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 20:53

  • al87 Koleżanka
    Postów: 57 46

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mam zaczęło mi się tak dziać w 17/18tc. Napisałam wtedy do dr K i mi odp ze mam brać No-spe max, relanium i dużo leżeć Teraz w ciągu doby 3-4 razy mam takie twardnienia ale to głównie przy zmianie pozycji albo jak za długo siedzę. Mysle że nie zaszkodzi jak do niej napiszesz.

    Ale_ks lubi tę wiadomość

  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia88 wrote:
    Dr Kru przepisał ten progesteron,?? koleżance mówił, że nie chce o nim słyszeć 🤔
    Tak, na wizycie w 18 tyg zmienił mi dawkowanie duphastonu z 2x2 na 2x1 i dołożył ten besins.

    21.09.2020 - ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaFrog wrote:
    Tak, na wizycie w 18 tyg zmienił mi dawkowanie duphastonu z 2x2 na 2x1 i dołożył ten besins.


    Aa bo pamiętam jak dwie dziewczyny pisaly na watku Medart, że rozmawiały z dr Kru na ten temat i bylo, że nie,ale może coś się zmieniło.

  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam o tym stronę (?) wcześniej - ja tak mam cały czas od tygodnia:( Tez 14tc. Z zalecen leżenie, wstawianie tylko ja muszę (wc itp), nospa, relanium, aspargin...
    Ale_ks wrote:
    Miałyście może kiedyś uczucie w podbrzuszu jakby brzuch twardniał? W dotyku twardy nie jest a w srodku mam uczucie ze tak jakby twardniał / spinał. Nie wiem czy pisać do dr, ale co jakiś czas wieczorem właśnie mam takie uczucie, albo jak więcej chodzę, stoję. Nie brałam żadnych leków bo w sumie nie wiem czy może nospa by pomogła i czy lepiej napisać do dr czy to normalne :/ (14tc)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 21:32

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terminy do Brazerta na druga polowe września:(
    Monia88 wrote:
    Antonna - a orientujesz się jakie są terminy do dr M. B? też mam do Niego przejść ze względu na moją szyjkę, tak się z doktorem B umówiłam, ale to po pierwszych prenatalnych, tylko ie wiem jak z terminami

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam takie uczucie twardnienia, z duphastonu już daaawno zeszłam. biorę chelamagb6 2x2 oraz luteine podjęzykową 2x2, a praktycznie codziennie jestem na nogach po ok. 6-8 godz. czasem jeden czy dwa dni lajtu sobie daje, skurczy żadnych nie mam, szyjka ok, krwawien tez zadnych nie mam na badaniach ok, więc na razie sobie odpuściłam myślenie o tym stawianiu się brzucha..

    czasem wezmę dodatkowo relanium albo nospe

    ale warto zapytać doktora, nie bierz przykładu ze mnie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 21:37

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak czasem mam więc może to normalne, czasem z 2-3 razy dziennie na kilka chwil mi stwardnieje brzuch albo tak jakby się napina ale raczej stwierdziłam że to normalne, czasem jak mocniej zaboli czy coś to biorę nospe max albo więcej odpoczywam. Teraz byłam na urlopie i jednego dnia zrobiłam 15 000 kroków, a kolejnego nawet 20 000🙄😏 czułam się dobrze więc nawet nie wiedziałam kiedy to się nabilo, wróciłam do apartamentu i patrze a tam na wkładce mini zabrudzenie tak jakby zaraz miało się zacząć plamienie i przy podcieraniu też odrobina...🙉 i już panika że o mnie znowu plamienie, cały wieczor dół, wzięłam wtedy 2 nospy i relanium jakby co na uspokojenie a na drugi dzień czyli wczoraj już czyściutko, dzisiaj też czysto więc całe szczęście 😅🙄😏 ale stres był!!już sobie powiedziałam że teraz Góra z 10 000 kroków dziennie bo innego ruchu nie mam, żadnych ćwiczeń ani nic bo Kru nie kazał....więc chociaż spacery mi pozostaja, ale 20 tys jak na ciężarna w III trymestrze to nieco za dużo 😅

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety swój „twardy brzuch” mam CAŁY CZAS, nie „na chwile”, ale ciagle:(

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Na pewno przez krwiaki. Ale ja na nieszczescie dopirow we wrzesniu mam wizyte. Dr Sz na pewno nie zainteresuje się lekami😡
    Ale ona ma świadomość że tak długo do następnej wizyty ?🤔 bo ja się jej wyraźnie zapytałam do kiedy mam brać Prolutex co drugi dzień to mi powiedziała że widzimy się za 3 tygodnie i do tego czasu a co potem to nie wiem bo nie dopytalam.

  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Ja niestety swój „twardy brzuch” mam CAŁY CZAS, nie „na chwile”, ale ciagle:(
    U mnie codziennie jakieś bóle czy twardnienia są , raz krzyż , raz po bokach , raz jak na okres , taz twarda kulka w brzuchu , nie ma dni bez dolegliwości. Dr K kazała spróbować odpocząć , i jak dziewczyny wyżej pisały tez no-spa Max do 3x1 i potem relanium jak po no-spie nie ma poprawy. Staram się nie brać ale nie zawsze się udaje . I ja mam ogromny brzuch jak na 4 miesiąc , spokojnie 6 -7 wyglądam i mam tak od początku i nic się nie zmienia , zrobiło mi się tak już po transferze i zostało

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matilda19 wrote:
    U mnie codziennie jakieś bóle czy twardnienia są , raz krzyż , raz po bokach , raz jak na okres , taz twarda kulka w brzuchu , nie ma dni bez dolegliwości. Dr K kazała spróbować odpocząć , i jak dziewczyny wyżej pisały tez no-spa Max do 3x1 i potem relanium jak po no-spie nie ma poprawy. Staram się nie brać ale nie zawsze się udaje . I ja mam ogromny brzuch jak na 4 miesiąc , spokojnie 6 -7 wyglądam i mam tak od początku i nic się nie zmienia , zrobiło mi się tak już po transferze i zostało

    To ja mam tak jak ty. Od w sumie punkcju coś mnie boli. Co chwila w innym miejscu. Brzuch duży. I zazwyczaj wieczorem twardy od klatki piersiowej aż do dołu ( nic na to nie bralam bo myślę że może mam niestrawność 🤔) Czasami kichnac strach🤦 Bol jak na okres też mi się zdarza.

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matilda19 wrote:
    Ale ona ma świadomość że tak długo do następnej wizyty ?🤔 bo ja się jej wyraźnie zapytałam do kiedy mam brać Prolutex co drugi dzień to mi powiedziała że widzimy się za 3 tygodnie i do tego czasu a co potem to nie wiem bo nie dopytalam.

    Sama mi rozpisywala wizyty. Dr Sz 21.08 i do niej po 3 tygodniach. Może jak u Sz bedzie dobrze to napisze do niej czy coś odstawić.

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Ja niestety swój „twardy brzuch” mam CAŁY CZAS, nie „na chwile”, ale ciagle:(

    Nic nie jest lepiej po tym leżeniu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Terminy do Brazerta na druga polowe września:(


    Dzięki to nic, najwyżej wcześniej się zapisze, wiem, że jest dość ciężko bo dziewczyny pisaly na fb, są okresy, że trzeba od 2 do 3 miesięcy czekać 🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) napisałam jeszcze do dr AB i napisał tylko żeby brać nospe max.
    U mnie od samego początku były bóle brzucha dość długie jak na miesiączkę a później takie rozciągające, aż czułam jak wszystko rośnie 🙈 najgorzej było w czerwcu przy alergii i ciągłym kichaniu 🤦🏻‍♀️

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ